איך להיזהר מטכנאי מחשב חאפרים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך להיזהר מטכנאי מחשב חאפרים

alex.turovsky

Recommended Posts

הייתי עכשיו אצל חבר וכשעלינו אליו ראינו בתיבה איזו פרסומת צהובה קטנה שנראית כמו כרטיס ביקור.

היה עליה פרסום "טכנאי מחשבים...מחירים הכי זולים... בלה בלה"

נכנסנו לאתר שהיה רשום על הפרסומת וגילינו מחירים זולים ברמה שאין בתחום:

מחירון לטכנאי עד הבית

בדיקה בבית הלקוח ₪50

פירמוט המחשב (מחיקת מערכת ההפעלה)+התקנת מערכת הפעלה חלונות₪99

התקנת תוכנת אנטי וירוס₪30

הרכבת זיכרון₪60

הרכבת כרטיס קול/כרטיס גרפי+התקנה₪60

הרכבת דיסק קשיח₪70

הרכבת צורב./כונן דיסקטים (1.44)₪40

הרכבת מודם/כרטיס רשת+התקנה₪40

הרכבת ספק כוח₪60

הרכבת לוח אם₪100

הרכבת מאורר למעבד₪40

חבר שלי התקשר לדעת אולי מדובר בילד קטן שעושה כסף מהצד אבל ענה לו גבר בוגר (שמעתי את כל השיחה בספיקר) שכששאלנו למה הוא כל כך זול ענה אה,אה שמע אני זול כי אני זול. חברי שאל אותו אם יש לו רקע מקצועי כולשהו בנושא והגבר ענה לו "כן יש לי הסמכות מקצועיות ואה, כן עשיתי כמה קורסים". חברי שאל איזה קורסים בדיוק ואיך הוא יכול לדעת שהוא באמת טכנאי מוסמך עם כאלה מחירים לא הגיוניים והבחור גימגם משהו ופשוט ניתק את השיחה. הוא לא ענה בחצי השעה הקרובה גם בטלפון השני שפורסם.

אני מזהיר אתכם. המחירים למעלה אינם מחירי טכנאים. אף טכנאי מקצועי לא יגיע לשום בית תמורת 50 שקל ובטח שלא ייקח כאלה סכומים מצחיקים על החלפת חלקים.

אלה מחירים של טכנאי מחשב:

"המקצוענים": http://www.pro.co.il/prices.asp?c=15

"יצאת גדול": http://www.goldservice.co.il/ProPrices.asp?Spec=1.19

סיכום:

אם משהו מגעגע כמו ברווז ונראה כמו ברווז - זה ברווז.

DuckSign.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אחד הת'רדים המפגרים שראיתי.

רק ע"פ שהוא זול החלטת שהוא "חאפר"?, למה, כי הוא שובר לך את השוק?, כי כל ילד משועמם בחופש יכול לעשות בדיוק את מה שלמדת בקורס המפוצץ במיקרוסופט שבטח עלה לך הון תועפות של כסף?

מה אכפת לך איך הוא עושה את הכסף שלו?, מניין החוצפה להכנס לכיס של הבנאדם ורק ע"פ המחיר (הזול, לטעמך) לקבוע את דינו כנוכל?

אתה יודע מה זה לשון הרע?

ע"פ ההודעה שלך, אתה בחלט מודע לעובדה שכל ילד בחופשה שרוצה כסף לביזבוזים יכול לבצע את כל הדברים שמתוארים באתר, ושאופי השיחה שניהלת איתו היא מאוד פופוליסטית ומתריסה (שהרי עצם ההתקשרות אליו היתה במטרה אחת, אלא אם כן אתה רוצה להגיד שנזקקת לעזרה במטרה להתקין מערכת-הפעלה והתכוונת באמת להזמין אותו).

האם באמת העצה שלך לגולשים זה לעשות סקר שוק ולקחת את הטכנאי היקר ביותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.איזה שוק שלי ??? אני בכלל מעיר אחרת מחבר שלי וכתבתי הרי שחבר שלי התקשר כי היה לו מוזר מה זה החרטוט הזה.

2. זה נפתח במטרה להדגיש עובדה בסיסית שאין מקצוען שעובד בחינם - כן, במטרה להזהיר ממקרים כאלה כי הרי יש מלא שמחלקים פרסומות ויש כלל בסיסי של זהירות. מחירים זולים מדיי בהרבה קרים עולים ביוקר אח"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר "מקצוען".

"מקצוען" בשבילי זה בן אדם שעוסק במקצוע הזה לפרנסתו. אני לא חושב שיש "מקצוענים" בתחום של טכנאי מחשבים. אולי בתור עבודה מהצד (נוער וכאלה?)

אני לא צריך את ביל גייטס שיחליף לי (אני לא צריך בכלל, אבל סתם בשביל הדיון).

זה כמו שאני לא אסע למוסך בשביל לבדוק שמן במנוע שכל עובד בתחנת דלק יכול לעשות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טכנאי מחשבים מקצוען הוא כמו כל מקצען בתחום אחר.

מישהו שמספיק מנוסה בשביל לדעת לזהות בעייה בטלפון כשאתה מתאר לו אותה,להציע פתרון וכשהוא בא אלייך יש לו כלי מעבדה להתמודד איתם ורואים שהוא מבין ונוגע לך במחשב כמו מישהו שלא ישב וקרא כרגע איזה ספר או עשה קורס ורץ ללקוחות.

קרא לזה הבדל בין "זוטר" ל "בכיר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואללה מה זה רע

בא ללקוח' date=' מרכיב זיכרונות בודק משחק קצת עם המחשב ואם הוא קצת מוכשר הוא כבר ידחוף לך דיסק חדש ושידרוג לויסטה

[/quote']

:lol: חזק

אז תשנה את כותרת הת'רד ל"איך להזהר מטכנאי מחשבים זוטר" (זו רק המלצה)

לא צריך לשנות כלום. הבן אדם לא ידע להסביר איזה קורסים עשה או מכללה או שבכלל הוא בעל מקצוע בתחום "אהה כן עשיתי, אהה ב.. הקו נותק הווא לא ענה אחרי זה ". כנראה סתם אחד חאפר וזהו מה קרה. רק רציתי לעורר מודעות לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה צריך מקצוען לדברים כאלו?

אני, שיש לי ידע מאוד מועט במחשבים יכול לעשות אותם.

הגיוני שטכנאי יוכל להיות חובבן ולדרוש מחירים נמוכים באופן מיוחד לדברים כאלו. אין צורך לדרוש הסמכה בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לעשות צחוק מהנושא ?

זה יועד לאנשים שמזמינים טכנאים הבייתה, להזהיר איך מזהים אנשים שמתיימרים לספק תמורה הוגנת לכסף ואינם מה שהם מתיימרים להיות.

התגובות האלה מיותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו בדברים של כולכם, מצד אחד, אין ספק שתעודות והסמכות

נותנות יותר ביטחון שאתה מתעסק עם אדם רציני.

מצד שני, אין ספק שללא מעטים יש את הידע להיות בסיסי

בלאו הכי, לפחות ברמה של לפרק/להרכיב מחשב, להתקין מערכת הפעלה

ותוכנות שונות.

השאלה בסופו של דבר, מה מפריד ומבדיל בין אותן ישויות שונות?

בסופו של דבר, מן הסתם שאדם ללא ההסמכות והניסיון, אך עם הידע

והביטחון, ייגבה בתחילת דרכו סכומים פחותים יותר, אך אין זה אומר

שהוא חאפר.

חאפר זה מישהו שפועל בצורה לא חוקית תוך כדי

ביצוע עבודות באיכות ירודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.איזה שוק שלי ??? אני בכלל מעיר אחרת מחבר שלי וכתבתי הרי שחבר שלי התקשר כי היה לו מוזר מה זה החרטוט הזה.

2. זה נפתח במטרה להדגיש עובדה בסיסית שאין מקצוען שעובד בחינם - כן, במטרה להזהיר ממקרים כאלה כי הרי יש מלא שמחלקים פרסומות ויש כלל בסיסי של זהירות. מחירים זולים מדיי בהרבה קרים עולים ביוקר אח"כ.

נראה לי ששמעתי את אזעקת: "עשיתי קורס IT ואני מקנא בכל מי שעושה כסף גם בלי לעשות את הקורס הזה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...