מה אתם אומרים על הסט הבא ? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם אומרים על הסט הבא ?

matanf

Recommended Posts

אקדים ואומר שהסט יבוא עם המצלמה D80 של ניקון.

אני קונה עכשיו סט.

שזה המצלמה, שתי עדשות, פלאש חציוני ..

אני דיי מתחיל ..

הנה הסט :

Nikon AF-S DX Zoom-Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED

Sigma 10-20mm F4-5.6 EX DC

Flash - Nikon SB600

מה אני רוצה לצלם ?

נופים, אנשים, עצמים, פרחים, ואולי אבל אולי מאקרו של ציפורים.

התקציב הוא 9000 עם המצלמה..

אני קונה בארה"ב.. אם זה עוזר.. וכנראה בחנות B&H כי אמרו לי שהיא הכי טובה לכל מה שקשור לצילום).

אז...

מה אומרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שבתור התחלה אין לך מה ללכת על הSB600, קח כבר את ה800...

ושנית, אם אתה רוצה מאקרו כלשהו, לא נראה לי שה 18-200 תתאים. הסיגמא 10-20 היא עדשה מעולה, אבל הייתי שוקל להפריד את ה18-200 לשתי עדשות נפרדות לפחות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוצמה, שליטה, נראה לי שהSB600 לא יכול להיות וה800 כן...

למה שצלם חובב יצטרך את ה-SB800? ההבדלים בעוצמה מאוד קטנים, אין הבדלי בקרה שמאוד רלוונטיים לצלם חובב. שיחקתי קצת עם ה-SB800 (לא מכיר את ה-600) ויחסית למבזק הוא נראה די מסובך, זה לא תמיד יתרון. צלם חובב גם מבלה את רוב זמנו בצילומי available light, להבדיל מצלמי עיתונות ואירועים. את העודף אפשר להשקיע בזכוכית טובה יותר או בחצובה איכותית יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם שווה לשקול רכישה של 18-200, היתרון היחיד שלה זה ורסטיליות, וזה ימנע ממך להחליף עדשות בשטח, אבל עדשה כזאת לא תתן לך תוצאות מיטביות בשום אורך מוקד

לגבי הפלאש, מהרשימה שנתת, לא נראה לי שיהיה לך שימוש גדול בפלאש, וגם מובנה יעשה עבודה סבירה ברוב המקרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fungiman אני לא מסכים איתך בהכרח... עם הזמן כשהוא ירצה להתרחב לעוד תחומים, והוא ירצה, ואז הוא יצטרך שליטה בתאורה והוא ינסה לעבוד עם הפלאש יהיו חסרות לו המון פונקציות...

הSB800 אולי נראה מסובך אבל הוא דיי פשוט בסופו של דבר, אם אתה משתמש בו במצב הבסיסי שלו ולא מנסה לשחק איתו יותר מידי הוא ממש לא מסובך להפעלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ורסטאלי = מרובה אפשרויות, או מתאים למספר מתארים שונים..

סתם לדוגמה גיטרה ורסיטאלית תתאים לנגן גם ג'אז, גם רוק וגם מטאל.. (מספר אפשרויות לסגנונות מוסיקה)

והכוונה היית שהעדשה נותנת טווח מאוד גדול אבל זה בא על חשבון האיכות שלה..

2 עדשות 18-55 ו-55-250 יתנו ביצועים טובים יותר ביחד - על חשבון הצורך ל"סחוב עוד עדשה"

היית ממליץ לך להסתכל על השילוב:

Nikkor AF-S 55-200mm f/4-5.6G IF-ED DX VR

ועדשת הקיט של ה-D80 18-55

אם אתה ממש מתעקש על עדשת זום כזו.. עדיף לך לבדוק את ה-Tamron AF 18-250mm f/3.5-6.3 Di II LD Asph.[iF] macro

אני חושב שהיא עדיפה על ה-18-200 הלא מיוצבת של ניקון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק לסחוב עוד עדשה..

זה להחליף אותה כל פעם..

ושמעתי עליה רק טובות על ה - 18-200 ..

אתם הראשונים שאומרים שהיא לא משו..

אם אני אקנה 2 עדשות זה גם יוריד את המחיר באיזה 1000 שקל בערך..

אני גם רוצה לצלם פורטרטים, ה - 55-200 תתאים לזה ? (אני רוצה לוודא)..

..

יש עוד הצעות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה ממש מתעקש על עדשת זום כזו.. עדיף לך לבדוק את ה-Tamron AF 18-250mm f/3.5-6.3 Di II LD Asph.[iF] macro

אני חושב שמתן דיבר על גרסת ה-. עדשה כל כך ארוכה (250 מ"מ שהם למעשה יותר מ-370) ועם מפתח מרבי של 6.3 בלי מייצב... זאת בעצם עדשה שהיא רק לתנאי אור טובים.

ושמעתי עליה רק טובות על ה - 18-200 ..

אתם הראשונים שאומרים שהיא לא משו..

יש ויש. ממה שהבנתי, יחסית לתחום שהיא מכסה, היא ממש טובה. תחפש דוגמאות שלה ברשת, זאת עדשה פופולרית ואתה תמצא די הרבה, תחליט בעצמך על האיכות. לעדשה יחידה יש את היתרון שקל יותר להסתובב איתה (מצלמה+עדשה אפשר לסחוב בתיק אף על הכתף, שיש יותר מעדשה אחת ורוצים שהיא תהיה זמינה צריך תיק גדול יותר) ושלא צריך להחליף עדשות (עלולים להפסיד הזדמנות, מכניסים אבק לאיזור המראה והחיישן). אין כאן שום אמת מוחלטת, מאחר שרק אתה יודע בדיוק את סגנון הצילום וההעדפות שלך, רק אתה יכול להחליט אם העדשה הזאת בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי אולי 5 או 6 ביקורות על העדשה הזאת.. וכולם מדברים עליה רק טובות.

אני דיברתי על המיוצבת..

העדשה הזאת תכסה לי את עניין ה : פרחים, עצמים, פורטרטים, מאקרו חלקי של ציפורים, אנשים ...

והעדשה השניה תכסה לי את החלק של הנופים.. (הסיגמא מיוצבת ?? )

מה אומרים ?

ולגבי הפלאש עוד לא הבנתי.. מה לדעתכם עדיף לרכוש, את ה 800 או ה - 600 ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף את ה800 בכל מקרה, בשביל ההפרש במחיר והתמורה שאתה מקבל הוא שווה את זה... יש לו גם אופציה לסוללה חמישית וזה דבר שימושי לאללה...

ובנוגע לעדשה, אף אחד לא אמר פה שהיא עדשה לא טובה, היא עדשה מעולה והיא קיבלה ביקורות טובות מאוד בכל מבחן שעשו לה...

הבעיה היא שהיא עדשה ממוצעת, היא תיתן לך תוצאות בינוניות ביחס לתוצאות שתקבל אם תפצל את העדשה הזאת לשתיים נפרדות.

במקביל אתה צריך לעשות שיקול של אופי הצילום שלך ושל הרצון שלך להחליף עדשות לפי מושא הצילום, אם אתה מוכן להסתפק בתוצאות טובות ( ורק טובות ) בשביל שיהיה לך יותר נוח אשריך, אם אתה רוצה איכות מקסימאלית תתחיל לחשוב על כמה ואיך אתה משקיע, באיזה עדשות ( יכול להיות שכרגע יהיה יותר אפקטיבי בשיבלך להשקיע רק בעדשה אחת טובה שתכסה רק חלק מהטווח הגדול הזה בשביל לקבל איכות מקסימאלית בטווח הזה ובעתיד להשקיע בעוד עדשה או שתיים בשביל להשלים אותה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף את ה800 בכל מקרה, בשביל ההפרש במחיר והתמורה שאתה מקבל הוא שווה את זה...

זהו הבדל של 600 שקל בערךך ...

עכשיו לגבי העדשה..

אתם יכולים להגיד לי בדיוק למה כל אחת מההעדשות מתאימה ?

55-200 ?

18-55 ?

**אני גם רוצה לצלם פורטרטים, ה - 55-200 תתאים לזה ? (אני רוצה לוודא)..

עוד שאלה קטנה..

עד עכשיו לא הבנתי מזה Nikkor .. מישהו יכול להגיד לי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להבהיר, אין שום דבר רע בעדשת 18-200 של ניקון, שוב, תלוי מה אתה מחפש ולאיזה איכות תמונה אתה מצפה, שלא תצלם משהו ואז תתבאס שזה יצא לך הרבה פחות איכותי ממישהו שכביכול צילם אותו דבר באותו אורך מוקד אבל בעדשה הרבה יותר איכותית

גם אני אגב מחפש עדשה שתכסה לי את כל אורכי המוקד, היציאה האחרונה של קנון עם ה 18-200 שלהם הייתה נפילה קשה עם עיוותים מפה ועד להודעה החדשה, ראיתי שטמרון מתכננים משהו גדול עם 18-270 ומייצב, אני מחכה לשחרור וביקורות של הדבר הזה...

הכל תלוי עד כמה הציוד דחוף לך ועד כמה אתה מוכן לחכות, כי ממה שהבנתי יש הרבה עדשות חדשות שהולכות לצאת בקרוב, אולי שווה לחכות קצת, ובנתיים אפילו להסתפק בעדשת קיט

תראה... אני יגיד לך את האמת... אין לי כרגע עדשה שמכסה לי הכל. ורוב הזמן אני מצלם עם ה 17-50 שלי שפשוט למדתי לחיות עם המגבלות שלה ולדעתי לנצל את התחום שלה ביעילות, מה שהוריד לי את הדחיפות של קניית עדשה ארוכת מוקד. למרות שזה בתכנון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...