דעה לגבי מצלמה עד 1000 שח . - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה לגבי מצלמה עד 1000 שח .

The-StiG

Recommended Posts

ראיתי בזמןה אחרון וחיפשתי מצלמות לצלם חובב(בעיקר של רכבים) והגעתי בינתיים למסקנה שהכי מתאימה בתקציב שלי (עד 1000 שח ) היא הfuji s1000fd ,

אני חושב שהיא הכי מתאימה

http://www.ynet-shops.co.il/shop/Template/groupsalesproduct.aspx?came=598&AuctionId=7711718&amuc=5,48

יש גם כל מיני מתנות נחמדות במסגרת המחיר שמגיע ל1048.

השאלה מה אתם חושבים על המצלמה ואם יש משו שיותר יתאים לי או יותר טוב המסגרת המחיר הזה .

עוד שאלה בקשר למצלמה כי אני לא כזה מבין :

מה הכוונה במייצב תמונה אופטי ומה ההבדל בינו לבין מייצב תמונה דיגיטלי

אם מישהו מכיר את המצלמה יש לה תאריכון ואופציה לכתיבת השעה והתאריך שבה צולמה התמונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעזוב את המתנות, זה בד"כ ציוד באיכות מאוד ירודה.

מייצב תמונה דיגיטלי זה סוג של בלוף, תתעלם.

תאריכון ושעון היו רלוונטיים בעידן הפילם. היום השעה והתאריך נשמרים בתכונות של הקובץ. בחלק מהמצלמות יש אפשרות להוסיף תאריך ושעה על התמונה, אבל בעיני זאת סתם השחתה.

אם אתה חובב צילום מכוניות חשובה לך זווית רחבה במצלמה דווקא יותר מהזום (הרבה דרמטיות שלמכוניות מצולמות עם עדשה רחבת זווית, אתה גם צריך זווית רחבה בשביל של פנים הרכב). הפוג'י S1000 מציעה לך 33 מ"מ בקצה הרחב, זה נחמד אבל לא מספיק. בנוסף לזה, איכות התמונות שלה לא מבריקות, זה כבר לא נחמד.

תנסה לברר לגבי הפוג'י F100 או הפנסוניק TZ4, על שתיהן נכתב רבות בפורום, תריץ גם חיפוש בגוגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעזוב את המתנות, זה בד"כ ציוד באיכות מאוד ירודה.

מייצב תמונה דיגיטלי זה סוג של בלוף, תתעלם.

תאריכון ושעון היו רלוונטיים בעידן הפילם. היום השעה והתאריך נשמרים בתכונות של הקובץ. בחלק מהמצלמות יש אפשרות להוסיף תאריך ושעה על התמונה, אבל בעיני זאת סתם השחתה.

אם אתה חובב צילום מכוניות חשובה לך זווית רחבה במצלמה דווקא יותר מהזום (הרבה תמונות דרמטיות שלמכוניות מצולמות עם עדשה רחבת זווית, אתה גם צריך זווית רחבה בשביל תמונות של פנים הרכב). הפוג'י S1000 מציעה לך 33 מ"מ בקצה הרחב, זה נחמד אבל לא מספיק. בנוסף לזה, איכות התמונות שלה לא מבריקות, זה כבר לא נחמד.

תנסה לברר לגבי הפוג'י F100 או הפנסוניק TZ4, על שתיהן נכתב רבות בפורום, תריץ גם חיפוש בגוגל.

אוקי . הנה עוד שאלות שעולות לי מהתגובה שלך . ובקשר למתץנות כמה שהאיכות ירודה זה בכל זאת משהו . (לפחות לפי דעתי -וגם אני צלם דיי חובב וזה לא כזה משנה לי ..)

מה הכוונה סוף של בלוף, זה אומר שאין לי מייצב תמונה בכלל ? ומה בעצם הוא עושה כאשר הוא קיים ? (אמרתי שוב אני לא ממש מבין )

הפוגי F100 עולה יותר בכמעט 1500 שקל לפי זאפ . המצלמה של פנסוניק היא קומפקטית ורציתי משו עם זום קופץ, שנראית יותר מקצועית ועם איזשהו ידית אחיזה ליד כדי שיהיה לי יותר נוח . חוץ מזה שהמגה פיקסל שלה יותר קטן ואין בה הרבה פונקציות שיש בפוגי S1000 ,כמו זיהוי פנים שחשוב לי ולמרות שזה נראה לי מוזר לפי מה שסאפ אומר אין לה גם מאקרו אבל זה בטח לא נכון .

אני מאוד מתלבט , התמונות לא אמורות לצאת תמונות אומנות וגם לא תמונות מטושטשות . אני מעוניין לעשות קנייה נכונה בהתאם לתקציב , ולקנות דמוי SLR (זה בעיקר הכיוון בעלת זום גבוה, צילום מאקרו גבוהה ושיהיה בה עזרים לצילום לצלם חובב כמוני .

עוד עצות או מצלמות בסגנון של הS1000 בסביבות המחיר שלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מייצב תמונה דיגיטלי במצלמות סטילס (בווידאו זה שונה) לרוב כולל העלאה מאולצת של ה-ISO על מנת להשיג מהירות סגר נמוכה יותר. זה לא תמיד גרוע, אבל זה ממש לא מייצב. בנוסף, במצלמה עם חיישן קטן, כגון ה-S1000, התמונות יצאו עם הרבה רעש.

ב-1000 ש"ח לא תמצא דמוית SLR שתענה לצרכים שלך, אתה אולי תקבל אחיזה יותר נוחה, קצת יותר שליטה ידנית וזום חזק, אבל זה יבוא על חשבון חיישן זערורי ורועש ואיכות אופטית בינונית ומטה. לפוג'י היה פעם את ה-S6500 המעולה שתמורת 1500 ש"ח ענתה על רוב הצרכים שלה, אבל הם הרגו אותה ולא הביאו מחליפה ראויה.

ל-TZ4 יש אמנם חיישן קטן יחסית (פחות טובה מה-F40 או F100 בתנאי תאורה לקויים), אבל יש לה עדשה טובה עם מייצב אופטי ובהחלט שיש לה מצב מאקרו עם מרחק מיקוד מינימלי של 5 ס"מ (תחפש ביקורות רציניות ברשת ואל תסתמך על זאפ). ל-TZ4 יש גם מצב זיהוי פנים (תריץ חיפוש בגוגל ואל תשתמש בזאפ כמקור מידע!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמוי SLR לא מצאתי במחיר...

מה שכן מצאתי זה Canon SX100 IS.

המאפיינים שביקשת-

זום X10.

גוף דיי גדול יחסית למצלמה קומפקטית (נוחה לאחיזה, "עיקול" דומה לSLR).

מייצב תמונה בעדשה.

זיהוי פנים.

צילום מקרו של מינימום 1 ס"מ.

אלה כל הפלוסים שאתה מחפש במצלמה ועוד במחיר שקולע לצרכים שלך (מתחת ל1000 לפי זאפ).

חסרונות שאולי יפריעו לך-

עדשה לא רחבה (36-360 מ"מ).

ללא עינית.

לא דמויית SLR.

אין לי נסיון עם המצלמה הזו ספציפית, אבל היו לי מספר מצלמות של קנון ולא התאכזבתי.

במידה ותגלה עניין בה, יעזרו לך פה להחליט האם הבחירה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מייצב תמונה דיגיטלי במצלמות סטילס (בווידאו זה שונה) לרוב כולל העלאה מאולצת של ה-ISO על מנת להשיג מהירות סגר נמוכה יותר. זה לא תמיד גרוע, אבל זה ממש לא מייצב. בנוסף, במצלמה עם חיישן קטן, כגון ה-S1000, התמונות יצאו עם הרבה רעש.

ב-1000 ש"ח לא תמצא מצלמה דמוית SLR שתענה לצרכים שלך, אתה אולי תקבל אחיזה יותר נוחה, קצת יותר שליטה ידנית וזום חזק, אבל זה יבוא על חשבון חיישן זערורי ורועש ואיכות אופטית בינונית ומטה. לפוג'י היה פעם את ה-S6500 המעולה שתמורת 1500 ש"ח ענתה על רוב הצרכים שלה, אבל הם הרגו אותה ולא הביאו מחליפה ראויה.

ל-TZ4 יש אמנם חיישן קטן יחסית (פחות טובה מה-F40 או F100 בתנאי תאורה לקויים), אבל יש לה עדשה טובה עם מייצב אופטי ובהחלט שיש לה מצב מאקרו עם מרחק מיקוד מינימלי של 5 ס"מ (תחפש ביקורות רציניות ברשת ואל תסתמך על זאפ). ל-TZ4 יש גם מצב זיהוי פנים (תריץ חיפוש בגוגל ואל תשתמש בזאפ כמקור מידע!).

תראה בקשר למייצב הבנתי . השאלה הבאה (וסליחה שאני קצת קצת מגזים) מה זה רעש ?

חוץ מזה אני לא משתמש בזאפ קראתי גם ביקורת בעוד אתר צרכנות ולפי מה שאמרו שמה התמונות והאיכויות שלה מעולות . http://www.wisebuy.co.il/wiseguys_review.aspx?PcatID=484&PID=32178&CID=2042

בכל מקרה בקשר לתגובה השניה שהייתה, אני בכל מקרה מעדיף עדשה רחבה יותר של הפוגי שהיא לא 28 אבל 33 שזה מתקרב.

מצאתי עוד מצלמה :http://www.ktl.co.il/p/3025/מצלמה_דיגיטלית_OLYMPUS_SP-550UZ

והנה עוד אחד . אני ממש מתלבט מה כדאי לי לקחת כי זה בחירה להמון זמן.

http://www.ktl.co.il/p/8057/מצלמה_דיגיטלית_Fujifilm_דגם_FinePix_S2000HD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה בקשר למייצב הבנתי . השאלה הבאה (וסליחה שאני קצת קצת מגזים) מה זה רעש ?

טוב מראה עיניים...

להלן תמונה של סנטוקו 18 ס"מ תוצרת חברת המעולה. ברקע וויקטורינוקס 22 ס"מ זול וטוב ועוד סכין פירוק תוצרת צרפת. התמונה צולמה ב-ISO הבסיסי של המצלמה שהוא 100.

dscf0671.jpg

אותו נושא, אותה תאורה סביבתית, הפעם ב- ISO 800 המשמעות היא שהמצלמה מגבירה את האות המגיע מהחיישן פי 8. יותר הגברה = יותר רעש, בדיוק כמו במגבר אודיו.

dscf0675.jpg

נעבור ל-ISO1600, הרגישות הגבוהה ביותר ב-F40 במצב ידני. האות מוגבר פי 16 מאשר בתמונה הראשונה. המצב הזה מאפשר צילום גם בתנאי תאורה קשים מאוד, התמונה באיכות נסבלת אבל הרעש כבר רב מאוד. פרטים עדינים נעלמים, החתימה האדומה נראת מטושטשת לחלוטין והמרקם של הידית בקושי נראה.

dscf0676.jpg

חשוב לציין שה-F40 מוציאה תמונות מעולות ב-ISO גבוה. ה-S1000FD לא תתקרב לתוצאות האלו, בוודאי שלא ה-SX100. מצלמות DSLR כמובן יתנו תוצאות טובות יותר. אז התייחס לדוגמאות אלו ככלליות בלבד ואין הן רלוונטיות לכל ספציפית זולת ה-F40.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאבא שלי יש את ה FUJI S8000FD...

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fujifilm/fuji_finepixs8000fd.asp

27mm - 486mm - x18 מה שהופך אותה למאוד שימושית...שוב תלוי למי...

אבא שלי מאוד מרוצה ממנה קטנה ואוטומטית...(בערך בגודל של ה S1000FD) אבל עדיפה על ה S1000 באמת בגלל שהיא יותר רחבה...

מאקרו מ 1 ס"מ...כל הפיצ'רים והשטויות...

מצלמה בייתית טובה למשתמש החובב לטעמי...החסרון היחיד שלה לעומת ה S1000 זה החיישן...שהוא טיפה יותר קטן...אבל לא נראה לי שזה משהו משמעותי שתרגיש \=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגה פיקסל לא קובע את איכות התמונה אלא את גודלה...את הרזולוציה שבה תוכל להדפיס ...ככה שאם אתה לא הולך להוציא פוסטרים...גם 8 מגה פיקסל יספיק...ועדיף לדעתי לוותר על ה 2 מגה פיקסל הנוספים בשביל העדשה הרחבה של ה S8000...

החסרון היחיד המשמעותי שאני מצאתי בה זה שהיא דיי אוטומטית ולא נותנת אפשרויות שליטה ידניות מורחבות כמו טבעת פוקוס ידנית...אבל משתמש חובב ובייתי לא צריך את זה \=

המרכיבים החשובים במצלמה ליצירת איכות תמונה הם גודל ואיכות החיישן...והעדשה...לדעתי \=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...