המלצה או דעה לגביי מצלמה - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה או דעה לגביי מצלמה

sgt_flippy

Recommended Posts

ווואוו איך אני יכול להגביל את עצמי?(אני אוהב את תחום המצלמות)

להגביל את עצמך?

לידיעתך, עדשת פריים 50 מ"מ בסיסית תהיה מהירה וחדה יותר מרוב עדשות הזום בתחום שעד 5000 ש"ח ואפילו מעבר. ההמלצה שלי הייתה רצינית, ד"א.

איזה עדשות יש לדי-40 איקס?

את כל המבחר של ניקון ועוד רבות של יצרנים צד ג' (אם כי בחלקן תהיה מוגבל לפוקוס ידני). החל מ-50 מ"מ F/1.8 ב-200 ש"ח ועד הניקור 1700-1200 מ"מ שניתן היום להשיג רק ביד שניה ובמחיר של מכונית נחמדה.

תקשיב, תעזר בשאלות שמתן רשם לך או בשאלון שיש באתר של אורן (boren, ממומחי הפורום) ותחזור מפוקס יותר, אחרת לא תקבל תשובות רציניות והדיון הזה וודאי ינעל עקב ספאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סלח לי אבל אני פשוט חייב להגיד את זה, פזיז ככל שיהיה. אבל אתה יוצר אצלי רושם של ילד קטן ומפונק שכנראה לא מבין את המשמעות האמיתית שעומדת מאחורי כניסה לתחום ה SLR, וכל מה שהוא רוצה זה צעצוע "יקר ומגניב" ויעשה בו שימוש לא הרבה יותר טוב משהיה עושה שימוש במצלמה קומפקטית.

(אני רוצה עדשה יפה וטובה שמתי שזה יתחבר למצלמה זה יראה הכי מגניב בעולם משהו כזה)

ואחרי המשפט הזה בכלל הפכת לליצן בספר שלי...

אני מציע לך בשיא הרצינות, לפני שאתה הולך וזורק כסף על טובה, תשב עם עצמך תעשה חישובים אם זה באמת מה שאתה רוצה ואם אתה באמת הולך להשקיע זמן ומאמץ בתחום. כי אם לא, לך על קומפקטית פשוטה, או במקרה קיצוני יותר קח דמוי SLR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיזה עדשה תתאים לכל אחת (אני רוצה עדשה יפה וטובה שמתי שזה יתחבר למצלמה זה יראה הכי מגניב בעולם משהו כזה)

אין לי שום ציוד , אני נדבקתי עם הקטע עם המצלמות בצבא צילמתי עם ניקון כמובן , התקציב בסביביות ה4- 4.5 הצרכים המדויקים צילום ואני רוצה להגיע לרמה של מגניבות

אם המטרה היא שהמצלמה תהיה אביזר אופנתי להרשים את הבנות (רצוי כאלה שלא מבינות בצילום), אז ניקון מקצועית עם גריפ מובנה (יד שניה כמובן), כגון D1X או D1H, תראה מרשימה יותר מכל מצלמת כניסה חדשה. צרף לה עדשה כבדה כמו ניקון 80-200/2.8 (גם כן יד שניה), ויישאר לך מספיק כסף לווסט צלמים שישלים את המראה שאתה מחפש. עכשיו רק תצטרך להתאמן בבית בלהרים את המצלמה והעדשה, כי עם משקל כולל של 3 קילו אתה לא רוצה לעשות בושות ;)

אם המטרה היא לצלם, אז תשכח מה"מגניבות" ותתחיל מלענות על השאלון הזה:

http://boren.sent.com/photography/DSLR-questionnaire.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויק בוא נעשה את זה יותר פשוט

איזה טובה לצלם שרוצה להיכנס לתחום ה SLR?

אני מבין את המשמעותיות של התחום ואני מסתובב עם כל הזמן (אני לא אוהב את הקומפקטיות)

וצילמתי עם כמה מצלמות כאלה וזה עולם אחר ונהדר יותר

ואנשים קצת הומור לא הרג אף-אחד (עדיין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה מדובר בקומפקטיות אז קאנון\סוני היו עדיפות,

עבור חצי-מקצועית (SLR) אין בכלל ספק, לך על ניקון (קאנון גם אופציה).

אבל אם אתה רק נכנס לתחום, למה שלא תתחיל בניקון יד-שנייה מודל קצת יותר ישן? לא חבל על הכסף בינתיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה טובה לצלם שרוצה להיכנס לתחום ה SLR?

בתקציב שלך? הקיט עם התמורה הכי גבוהה הוא פנטקס K200D + ‏18-55 + טמרון 70-300. יש הרבה מידע בפורום. שווה לחפש.

ואנשים קצת הומור לא הרג אף-אחד (עדיין)

בדיוק לשם כיוונתי עם ההודעה הקודמת :cool2:

אם היה מדובר בקומפקטיות אז קאנון\סוני היו עדיפות,

קודם כל רוב הקומפקטית של סוני לא מוצלחות (ימי הזוהר של ה-V3 וה-828 עברו חלפו להם מזמן), ומעבר לכך המותג הוא אחד הפרמטרים הכי *פחות* חשובים בקניית . יש לא מעט חברות שבהיצע שלהן אפשר למצוא מצלמות קומפקטיות ראויות, אבל צריך לבדוק את התכונות והאיכות של המצלמה עצמה לפני שקונים, וכמובן את ההתאמה שלה לצרכים. המותג שעל המדבקה הוא הדבר הכי שולי בעסק. לכל חברה יש הברקות ונפילות.

עבור חצי-מקצועית (SLR) אין בכלל ספק, לך על ניקון (קאנון גם אופציה).

אין ספק? לי אין ספק שבנושא של תמורה-לכסף שתי החברות האלה נמצאות מאחור. אם תקרא דיונים בפורום תגלה מדוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המטרה היא שהמצלמה תהיה אביזר אופנתי להרשים את הבנות (רצוי כאלה שלא מבינות בצילום), אז ניקון מקצועית עם גריפ מובנה (יד שניה כמובן), כגון D1X או D1H, תראה מרשימה יותר מכל מצלמת כניסה חדשה. צרף לה עדשה כבדה כמו ניקון 80-200/2.8 (גם כן יד שניה), ויישאר לך מספיק כסף לווסט צלמים שישלים את המראה שאתה מחפש.

שכחת שצריך להתאמן בלצעוק "give it to me baby, yeh, make love to the camera, yes more more", לא לשכוח להעביר את המצלמה למצב burst ולייצר הרבה קליקים תוך כדי תפיסת פוזות משונות עם המצלמה מול הבחורות...

ברצינות... למי שאין ניסיון עדיין ורוצה רק להתחיל אז קיט עם 18-55 כמו שהצעת הוא מעולה. אולם הרשה לי לחלוק על נחיצות עדשת 70-300 או כל עדשה אחרת לצורך העניין לאדם בתחילת דרכו שעוד לא הגדיר את ההעדפות שלו לנושאי צילום כראוי. בנוסף, הקיט של ניקון אולי לא נותן תמורה טובה כמו פנטקס, אבל הוא אינו קוטל קנים כלל ועיקר וצריך להביא בחשבון אם לאדם יש ניסיון קודם עם מערכת כלשהי (כפי שסמל פליפי טען).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה התשובות לשאלון

התקציב למצלמה בסביביות ה3-4

אני מתכוון לצלם אנשים נופים

אני משתמש כיום במצלמת קאנון sd900 אני צילמתי עם מצלפות רפלקס ומאוד נהנהתי כי אפשר להזיז את העדשה איך שרוצים גם

אני צופה בתמונות במסך

טווח העדשה לא ידוע לי כל כך אולי תוכלו לעזור לי

לא חשוב לי המשקל והגודל

נעול על יצרן של נייקון , כי הם פשוט עושים מצלמות טובות ולא מכיר כל כך חברות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, הלינק שצירפתי קודם הוא לשאלון שמתאים למי שמחפש לקנות קומפקטית. לפחות לא ביזבזת הרבה זמן בלענות עליו ;)

הנה השאלון בנושא מצלמות DSLR:‏

http://boren.sent.com/photography/DSLR-questionnaire.html

לא ציינתי זאת קודם, אבל חשוב שתעשה copy&paste לשאלות ושתוסיף את התשובה שלך לאחר כל שאלה, אחרת קשה להבין את ההקשר של התשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן טוב שלא ראיתי את השאלון הזה לפני שקניתי את הקיט שלי... הייתי אוכל עם זה עוד שנה :(

מר. סמל פליפי: מצא מהראש הזה של "רק ניקון". הוא לא יקח אותך לשום מקום. דבר ראשון ניקון וקנון כל הזמן הולכים ראש בראש במצלמות SLR, לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו, אבל זה אמור לעניין רק מי שנכנס עמוווווק מאוד לתחום. היתרון היחיד שלהם מעל חברות כמו , פנטקס ואולימפוס הוא שיש הרבה יותר גמישות כשזה מגיע לעדשות.

בשביל מישהו שרוצה מצלמת SLR טובה ולא בונה על שדרוג הגוף בטווח רחוק, אני לא רואה סיבה להשקיע דווקא בקנון או ניקון. יש לא מעט חברות שמייצרות מצלמות לא פחות טובות מה שניים האלה במחירים הרבה יותר זולים ואף עם יתרונות משלהם (מייצב תמונה מובנה וכו')

אז אנא, תפתח קצת את הראש, תעשה קצת מחקר באינטרנט על מצלמות נוספות ואז תחליט.

אבל אם אתה כבר נעול, אז מה שנשאר לך זה ללכת לחנות, להגיד איזה גוף אתה רוצה ואז לחפור למוכר שימליץ לך על עדשה שתענה על הצרכים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן טוב שלא ראיתי את השאלון הזה לפני שקניתי את הקיט שלי... הייתי אוכל עם זה עוד שנה :(

זה לא עד כדי כך מסובך. עונים על מה שיודעים, ואת הניתוח וההמלצות משאירים לי ולשאר חברי הפורום :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, סוללות וכרטיס זכרון? 3-4

האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, פלאש וכו')? אולי בעתיד

האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? אולי כ -1000

האם יש לך נכונות לקנות מצלמה ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה?לא

האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט.לא

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? אור יום ולפעמיים גם במצבי תאורה חלשים

האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב?לא

האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ובאילו תנאי תאורה? לא

האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם?כן

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא , צילום עם ישיר וצילום עם חיצוני (ישיר ומוקפץ).

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח.חצובה בסיסית

האם יש לך נכונות לצלם עם חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 ויותר לפלאש חדש. לא

האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)?כן

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? את השימוש בעדשה שאפשר לקרב ולהרחיק

האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?לצפות בתמונות

מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. לא יודע עדיין בגלל זה אתם פה

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? נייקון כי אני רק עבדתי איתם בצבא וקצת בחוץ וניסיתי רק אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, בוא נתחיל מזה שאין לך שום סיבה להגביל את עצמך לניקון, בטח לא למצלמות ברמת המחיר הנמוכה שלהם, שהן ממש לא להיט. לפחות במצלמות ברמה של ה-D90 ומעלה יש להם תכונות ייחודיות שיכולות להצדיק את הפיקסציה (למי שצריך את אותן תכונות), אבל במקרה שלך יש לפחות ארבע חברות נוספות שמייצרות מצלמות DSLR עם לא מעט יתרונות ושכדאי לך להכיר - קנון, פנטקס, אולימפוס וסוני.

רוב התשובות שלך מרמזות שאין לך ממש צורך ב-DSLR, ושקיים סיכוי לא מבוטל שתוכל להסתפק במצלמה דמויית SLR עם טבעת זום מכאנית (מה שאתה מכנה "אפשר להזיז את העדשה איך שרוצים גם"). מצלמה כזו, כמו למשל פוג'י S9600 (או ה-S100fs שמחליפה אותה), עולה הרבה פחות ממצלמת DSLR עם טווח עדשה מקביל, וכוללת יתרונות כגון מסך מסתובב וצילום ווידאו שלא קיימים ברוב מצלמות ה-DSLR. לגבי האיכות, אם אתה לא מתכוון להדפיס, סביר מאוד שהאיכות שלה תספק אותך.

היכן שלמצלמה כזו כן יש חסרון שרלוונטי לך זה בצילום פורטרטים, שבהם תרצה לעיתים קרובות לטשטש את הרקע. דמויות-SLR מאוד מוגבלות בתחום הזה. במצלמות DSLR זה אפשרי עם עדשת טלה (כגון 55-200 או 70-300), וטוב יותר - עם עדשה בעלת טווח טלה מתון (למשל 50/1.8 שמקבילה ל-75 מ"מ). לקנון ולניקון יש עדשות 50/1.8 זולות יחסית (כ-500 ש"ח), אבל במקרה של ניקון תאבד את הפוקוס האוטומטי עם המצלמות הזולות של החברה (D40/D40X/D60) בגלל שהמצלמות האלה לא כוללות מנוע פוקוס פנימי שדרוש לשימוש עם עדשה כזו. לאולימפוס ולסוני אין עדשה דומה במחיר כל כך נמוך, אבל לפנטקס יש עדשה טובה יותר במחיר לא הרבה יותר גבוה - 50/1.4 ב-900 ש"ח. בהתחשב בכך שהצמצם שלה פתוח יותר (חפש מה זה אומר באתר קליקי) ובכך שיש לה מייצב תנועה (בזכות הגופים המיוצבים של פנטקס), היא מהווה קנייה טובה מאוד לדעתי ושווה את התוספת.

בשורה התחתונה, ההמלצה שלי ל-DSLR נשארת כמו קודם - פנטקס K200D + 18-55. עם ה-50/1.4 וה-70-300 אפשר לחכות לשלב מאוחר יותר, לאחר שתתנסה עם המצלמה ותבין מה באמת חסר לך. על הניקון D40/D40X/D60 אני לא ממליץ. ה-D80 לעומת זאת היא מצלמה טובה בהרבה, אבל המחיר שלה קצת גבוה מדי בשביל מה שמקבלים, ובאופן כללי ה-K200D היא לדעתי מצלמה טובה יותר. אם אתה בכל זאת הולך על ניקון, אז ה-D80 היא אופציה טובה שלא תחסום אותך משימוש בעדשות ללא מנוע (כמו למשל אותה 50/1‎.‎8‎).

אצל קנון ה-450D + עדשת 18-55 IS היא אופציה טובה מאוד שנכנסת לתקציב (ושלא חוסמת אותך מקניה של 50/1.8 זולה בהמשך). על היתרונות והחסרונות של שלוש המצלמות תוכל לקרוא בדיונים קודמים בפורום. שלושן מצלמות טובות מאוד, כשבאופן אישי העדיפות שלי היא K200D, ‏450D ולבסוף D80 (שעם עדשה קיט מיוצבת מקבילה עולה כ-400 עד 700 ש"ח יותר מהשתיים האחרות). בכל מקרה, עם אף אחת מהן לא תפספס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...