שאלה על סרטי HD - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על סרטי HD

eladh16

Recommended Posts

מסך רזולוציה של 17" עובד ב 1024 על 768 ? 780P זה 1280 על 780. התקנים של ה HD נועדו בעיקר (אבל לא רק) למסכי ולא למסכי מחשב, שכן לפני כן במסכי הכל היה פרוץ והרזולוציות היו ממש נמוכות יחסית למסכי מחשב.;

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך 17 לא יגדיל סרט 720P אלא הוא בדיוק ברזולוציה של 720 P, הוא לא מסוגל להציג יותר מזה (חוץ ממסכי CRT בודדים).

לגבי איכות - כמו שאמרו לך זה לא ממש רזולוציה, רזולוציה שבה הסרט מוקלט ומוצג זה חלק מהאיכות אבל יש לא מעט דברים אחרים שקובעים איכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרטי קולנוע (אז ועד היום) מצולמים ע"י פילמים אנלוגים של 35 מ"מ, עושים להם המרה ע"י אלגוריתם שדואג לסרוק את הפילם באיכות גבוהה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Motion_picture_film_scanner

לא לגמרי מדויק, גם בזה מתקדמים:

Digital cinematography

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך 17 לא יגדיל סרט 720P אלא הוא בדיוק ברזולוציה של 720 P, הוא לא מסוגל להציג יותר מזה (חוץ ממסכי CRT בודדים).

לגבי איכות - כמו שאמרו לך זה לא ממש רזולוציה, רזולוציה שבה הסרט מוקלט ומוצג זה חלק מהאיכות אבל יש לא מעט דברים אחרים שקובעים איכות.

לא ממש קשור לדיון אבל הייתי חייב: באזור שנת 2000 לכל חברה נורמלית היה מסך שהגיע ל- 1600X1200 והם אפילו לא היו יקרים במיוחד (תומחרו ושווקו כמוצר ביתי לגמרי - ממש לא משהו מקצועי).

לי היה flatron 795 ברזולוציה הזאת, כאשר אותה שפופרת שימשה גם כמה דגמים של . לפיליפס גם היו לא מעט כאלה. וכמובן מאג... כשאני חיפשתי מסך בסוף 99' היה ממש מבחר גדול של מסכים ברזולוציה כזאת.

סיימתי, אפשר לחזור לדיו המקורי :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש קשור לדיון אבל הייתי חייב: באזור שנת 2000 לכל חברה נורמלית היה מסך שהגיע ל- 1600X1200 והם אפילו לא היו יקרים במיוחד (תומחרו ושווקו כמוצר ביתי לגמרי - ממש לא משהו מקצועי).

לי היה flatron 795 ברזולוציה הזאת, כאשר אותה שפופרת שימשה גם כמה דגמים של . לפיליפס גם היו לא מעט כאלה. וכמובן מאג... כשאני חיפשתי מסך בסוף 99' היה ממש מבחר גדול של מסכים ברזולוציה כזאת.

סיימתי, אפשר לחזור לדיו המקורי :xyxthumbs:

אמת. אני עדיין עובד עם מסך מהתקופה הזו.. אגב, לפיליפס היה אז דגם 17 אינץ' שטיפס עד 1920x1440. כלומר, הוא יכול להציג Full HD! :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם יש לי אפשרות לראות סרט ב hd 720p על מסך המחשב שלי(17 אינץ crt) לבין אותו הסרט בדיוק שהוא לא hd. מה כדי לי לראות?

האם אני יקבל תמונה יותר טובה ב hd?

תלוי מה מרחק הצפייה שלך. אם אתה מדבר על חוויה קולנועית (מושגים כמו HD וכו') כשאתה יושב על כסא מול המחשב אז דבר ראשון הרשה לי לגחך ודבר שני כן - תשים לב להבדל וכדאי לראות סרט HD מול רגיל. אם כשאתה רואה סרט במסך 17" שלך אתה יושב רחוק על ספה או מיטה כמו שבאמת רואים אז שוב - דבר ראשון הרשה לי לגחך ודבר שני, תשים לב הרבה פחות להבדל, אפילו יש סיכוי שלא תבחין (תלוי באיכות סרט הSD). אבל כאן השיפור ינבע לא בגלל הרזולוצייה היותר טובה של הסרט אלא בגלל שיטת דחיסה טובה הרבה יותר שמציגה הרבה פחות ארטיפקטים ועיוותים וחבל מאוד שהיא לא נפוצה מאוד גם בסרטי הSD ( מדובר על דחיסת H264).

מקווה שהתשובה עזרה.

*לגבי ענין הגיחוך אין מה להתייחס, זה פשוט מדהים אותי איך אנשים מערבבים מושגים של חוויה קולנועית עם מסך 17 אינטש ולפעמים גם של 90 ש"ח או כסא מסכן של מחשב. חוויה קולנועית זה לא HD או FHD או SD , אלא מכלול של דברים שהמושגים האלו הם רק חלק מהדברים הדרושים בימינו בשביל לקבל את התמונה המלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה שהתשובה עזרה.

*לגבי ענין הגיחוך אין מה להתייחס, זה פשוט מדהים אותי איך אנשים מערבבים מושגים של חוויה קולנועית עם מסך 17 אינטש ולפעמים גם של 90 ש"ח או כסא מסכן של מחשב. חוויה קולנועית זה לא HD או FHD או SD , אלא מכלול של דברים שהמושגים האלו הם רק חלק מהדברים הדרושים בימינו בשביל לקבל את התמונה המלאה.

ידידי אני רק שאלתי לצרוך הבנה כללית, זה לא שאני יושב כרגע ורואה סרט מול מסך המחשב, ממש לא.

הבנתי את התשובה שלך, ואני ממש מודה לך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...