מחפש המלצה לנעללי הרים איכותיות - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לנעללי הרים איכותיות

Aviad6

Recommended Posts

א. יש גורטקס, גם אם לא כתוב באתר של למטייל. אתה מוזמן לבוא להסתכל אצלי בנעל.

ב. תחליט אתה רוצה שיהיה חם בפנים או לא? בכ"מ אין מה להשוות את הנעליים האלו עם הרייכלר, לדוגמא, שיש בהן עור גם מבפנים

ושם באמת מתבשלים. ברור שנעל מעור מלא תהיה חמה יותר מנעל עם עור הפוך\בד אבל במגבלות שלה היא נעל יחסית מאווררת.

ג. עיין ב'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני רוצה נעל שהרגל תשאר חמה מהרוח והמים שבחוץ.

אבל שמצד שני לא תבשל לי תרגל.

אבל אני חושב שאני יעדיף שהרגל תהיה חמה טיפה מאשר שתקפא למוות כי היא רטובה מברד ויש רוח

קפיש?

בנתיים באמת נראה לי רוב הממלצות הולכות (וגם אני נראה לי) לכיוון ההילנד, למרות שהדגם החדש שלהם (power matic 400 אם הבנתי) גורם לעצמי לשאול מה ההבדל.

מה ההבדל באמת מישהו יכול הלגיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מתחיל להיות מעניין. על הנעליים שלי כתוב בפירוש TPS 535 אבל יש בהן גורטקס והן דומות לTPS 520 שבאתר שבהן יש גורטקס.

אני ארים טלפון מחר ליבואן לשאול. כדי להסיר ספק - קניתי את הנעליים בארץ מהיבואן כך שלא מדובר כאן בחיקוי\זיוף כלשהו (אא"כ היבואן

עצמו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנעליים של Salomon (האפורות מגורטקס) מאוד נוחות ליומיום (גם חורף וגם קיץ). לGaspo יש דגם מסויים דומה לאלה של Salomon, אבל יותר נוחות וגם יותר יפות (צבע שחור יפה). המחיר שלהן דומה לאלה של הSalomon (אולי קצת יותר יקר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנעליים של Salomon (האפורות מגורטקס) מאוד נוחות ליומיום (גם חורף וגם קיץ). לGaspo יש דגם מסויים דומה לאלה של Salomon, אבל יותר נוחות וגם יותר יפות (צבע שחור יפה). המחיר שלהן דומה לאלה של הSalomon (אולי קצת יותר יקר).

תוכל להביא לינק למען הסר ספק

(אני רואה את age43 )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו פה בכלל הלך פעם או השתמש כמו שצריך עם נעלי הרים?

נעשה סיכומון קצר כי אין לי כוח לקרוא את כל הת'ארד אבל יש פה הרבה שטיות

הרייכלה (להלן Raichle כל אחד יראה לנכון איך לבטא את זה), לדעתי זאת הנעל הכי חזקה והטובה מכולן, סיבות?

הלכתי עם הגראביטי, כל השירות הצבאי, והסתדרתי מצויין בהקשר הזה אני ממליץ מאוד על הגראביטי 2 בתור אחד שהשתמש

בהן ארבעה חודשים באופן אינטנסיבי, האסולו גם אחלה נעליים יש לי גם אותן את הTPS 535, אותן לא יצא ממש "לפתוח"

מה שנקרא אבל מחברים זאת אחלה נעל, ברמה של הרייכלה אפילו והאסולו לא גורטקס אל תתקשר ליבואן

גורטקס זה מבפנים גורטקס זה השכבה החיצונית, אמור לספק אטימות של בלה בלה בלה 98 אחוז...חרטא

אי אפשר שנעל תנשום ועדין לא תספוג\יחדרו נעל,בגלל זה גם הצבא בוחר בנעליים אטומות

בהקשר של סלומון, הייתי מציע מאוד להתרחק מהן, הסלומון הן מאוד מאוד נוחות עוד מהמדידה הראשונה אבל הנעל הזאת מוכרת

כנעל מאוד חלשה שנוטה להתפרק + סלומון לא עובדת עם VIBRAM שזה בערך כמו לקנות ב10K וללכת על הספק של המארז

המלצות שלי בנושא הגורטקס וכ'ו...

תראה, אני הייתה באזור מושלג שהפך לאביבי (לא בארץ), מה שאומר שיצא לי להיות בקשת של ממינוס 6 מעלות

עד לבערך 25-30 מעלות עם הרייכלה, נהנתי מאוד לראות בשלג שאני לא מחליק עם הנעל ושלא חודר לי טיפה של מים

בניגוד למי שיש גורטקס והיה לי חמים ונעים עם 2 זוגות גרביים, באביב שכל השלג נמס עמדתי לו פעם באיזה ערוץ קטן או איזה נחל קטן

ושוב לא חדרה טיפה של מים, בניגוד לחבריי שהיו עם גורטקס שלא רק שחדר גם הנעל נספגת מים וזה סרט לא קטן

אם דבר כזה קורה לך בטראק ואתה צריך ללכת לישון אלב במקום שאתה לא יכול להוריד נעליים\במקום שהטמפ' צונחות בלילה והנעל לא תתייבש

אחרי שחזרתי מחו"ל חייתי באילת חצי שנה, גם שם טיילתי בשיא אוגוסוט הלכתי עם הנעל (יש גם תמונות), לא הייתה בעיה מיוחדת

שוב פעם, יכול להיות שזה אני והרגל שלי התרגלה ל"חנק" הזה או לחום הזה, אבל תראה לא יודע מה עשית בצבא

אבל אם שירתת עם נעליים שהם 80 אחוז עור ו20 אחוז גומי 3 שנים, אתה תשרוד את זה, נקודות לשיקול רק שקונים נעליים

הנעל כמעט אף פעם לא תיהיה נוחה במדידה, במקרה ולא יודעים צריך לשאול את המוכר על אופן תחזוק הנעל, זה מאוד חשוב.

והכי חשוב שזה מדידה נכונה (יש כלים מיוחדים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא אכפת לך להתחיל להסתבך בחיפוש אחרי יבואנים. Meindl כ"כ טובות שזה לא בסדר.

ואף אחד לא הזכיר פה את ה-Garmont Sitka, שהיא נעל הרבה יותר טובה לדעתי מההיילנד.

בכלל, קל-גב בתור יבואן הם בעיתיים, שיחה עם מוכר בחנות כלשהי העלתה שחלק מהדגמים של אסולו נתפרים במיוחד לקל-גב במפרט מופחת או שונה מנעל זהה שתקנו בחו"ל.

עד עכשיו השתמשתי בזוג של Belleville, דגם 700.

הנעל הכי מוצלחת מבחינת אורך חיים,עומסים ועוד הרבה דברים שיצא לי לנעול.

חמות תחת בגלל הגורטקס והבטנה במפרט Mil-Spec שהם משתמשים בהן.

עכשיו דנדשתי עם Halite מצוינות והרבה יותר נושמות ונסבלות.

תן לגרמונט סיכוי, אסולו נחמדות אבל רחוקות משלמות כמו שאפשר לחשוב מהתגובות של אנשים.

והכי חשוב, תקנה בחנות א-מי-תי-ת.

למה? קודם כל למדידה, אח"כ בשביל המחיר.

את ה-Halite שלי קניתי ב-100 שקל פחות מכל החנויות שהביאו לך כאן.

וזה בלי מיקוח,רק בגלל שאני יפה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו פה בכלל הלך פעם או השתמש כמו שצריך עם נעלי הרים?

גורטקס זה השכבה החיצונית' date=' אמור לספק אטימות של בלה בלה בלה 98 אחוז...חרטא

[/quote']

גורטקס זה סוג של בד, נמצא בשכבה הפנימית של הנעל! וממש ממש לא חרטא!

"...לחלק מן הנעליים יש שכבה מיוחדת בתוך הנעל המונעת ממים לחדור דרך הנעל אך מאפשרת לזיעה וחום להתאדות דרכה. השם המוכר ביותר לשכבה זו הוא Gore-Tex, אך קיימים גם אריגים של חברות אחרות המספקים אטימות ויכולת "נשימה". נעליים אטימות למים יקרות יותר, פחות מתאימות לתנאים מאוד חמים, אך חשובות מאד בהליכה בתנאים רטובים..."

http://www.lametayel.com/archive/article.asp?id=495&postid=117&dest_id=&dest_type=&pv=1&pt=1

ובאמת הכי חשוב שלך לחנות, תתחיל למדוד ותבחר את מה שנוח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גורטקס זה סוג של בד, נמצא בשכבה הפנימית של הנעל! וממש ממש לא חרטא!

"...לחלק מן הנעליים יש שכבה מיוחדת בתוך הנעל המונעת ממים לחדור דרך הנעל אך מאפשרת לזיעה וחום להתאדות דרכה. השם המוכר ביותר לשכבה זו הוא Gore-Tex, אך קיימים גם אריגים של חברות אחרות המספקים אטימות ויכולת "נשימה". נעליים אטימות למים יקרות יותר, פחות מתאימות לתנאים מאוד חמים, אך חשובות מאד בהליכה בתנאים רטובים..."

http://www.lametayel.com/archive/article.asp?id=495&postid=117&dest_id=&dest_type=&pv=1&pt=1

ובאמת הכי חשוב שלך לחנות, תתחיל למדוד ותבחר את מה שנוח לך.

חבר, קצת היגיון, אם יש לך נאמר שקית, ובתוך השקית חומר נושם, אז זה אומר שיש איוורור?

גורטקס במקור לא יודע מה כל הסיפורי פוגי מסביב, במקור זה בד שאמור להוות תחליף נושם אך יעיל ,חזק ואטום נגד מים

בתאכלס? לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...