שאלה בקשר לעתודה . - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לעתודה .

Shoko

Recommended Posts

שלום.

אז ככה אני לידור בן 15 וחצי תלמיד כיתה יא' (קפצתי כיתה...) ...

רציתי לדעת פרטים לגבי קבלה לעתודה בהנדסת מחשבים . קראתי והבנתי במה המקצוע עוסק. אבל מה בידיוק אני צריך לעשות ? למי לפנות ? ומה עם הממוצע בגרויות שאין לי בינתיים ?

וכן אני יודע שאחר כך צריך לחתום קבע 3 שנים. [br]פורסם בתאריך: 17.10.2008 בשעה 21:57:49

אהה ו-2 המקצועות שהרחבתי 5 יח"ל זה פיזיקה ומדעי המחשב .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני עשיתי רק כיתה יג באורט סינגלובסקי - מפחינת מורים וכל זה הייתי מרוצה שם

אני היום אחרי וחשוב לי להסביר לך את זה

תסביר את זה גם לחברים שלך

הקבע שאתה חותם נדיר מאוד שהם משתמשים בו.

הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך מפחינה מקצועית בצבא זה הקורס תיכנות של ממר"ם

אתה יכול להגיע לקורס הזה ישירות אחרי כיתה יב ואז אתה עושה את הקורס המלא או אחרי כיתה יג ואז אתה עושה רק החלק שאתה לא יודע

בשביל להגיע אליו אתה צריך לבקש להגיע אליו אתה צריך ליצור קשר עם הצבא ולבקש להגיע למבחנים(לרוב מתקבלים)ככול שיש יותר נבחנים הסיכוי שלך להגיע יותר קטן. יש בתי ספר ששולחים שמות של תלמידים מסויימים ואז מזמינים את אותם תלמידים למבחנים

אבל אני במקומך הייתי מבקש בצורה אישית

אני לא זוכר מימי מבקשים איך שהוא תסתדר לבד.

אתה יכול להגיש את הבקשה רק אחרי סיימת את כל התהליך של צו ראשון

עם אתה מצליח להתקבל אתה באמת צריך להיות שמח כי זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך בצבא

ואז אתה באמת תיהיה צריך לבצע קבע איזה 4 שנים בתשלום של קרוב ל 7 נטו הצבא גם יעזור לך להוציא תואר תוך כדי השרות ובנוסף יהיה לך את כל התנאים של אנשי הקבע

השרות עצמו שירות שעם הרבה עבודה בתיכנות

אחרי השרות כולם יחטפו אותך ברמות הזוייות אין מצב יותר טוב מזה

במידה ואתה עושה כיתה יד

בכיתה יד אתה לא לומד כמעט כלום

אתה מגיש ליחידה שלך איזה עבודה ומתקבל אליה

השירות הוא שירות קל

אתה לא יוצא עם הרבה ידע מהצבא

הרבה פעמים האנשים האלו באמצע השירות שלהם מבקשים לצאת לקורס תיכנות של ממר"ם

לרוב הם לא מצליחים להציע כי היחידה לא נותנת להם עם הם מצליחים אז בנוסף על זה שהם סתם עשו יד כל השירות שהם כבר עשו הופך להיות לא שווה

במידה ואתה עושה תואר ראשון לפני הצבא

כל האנשים שאני שמעתי עליהם אחרי התואר ראשון הם מוצאו דרך לא התגייס בכלל לצבא

אבל עם אתה תעשה אחרי התואר אתה תקבל תפקיד לא קשה במיוחד

ואתה תחתום קבע ובאמת תעשה קבע בסוף אתה תצא מהצבא בלי המון ידע ובגיל מופלג בגלל שאתה לא תעבוד קשה

בקיצור זה לא אופציה טובה עם אתה עושה אחרי זה צבא

עם אתה אחרי זה מוצא דרך לברוח מהצבא אז זה יוצא דבר טוב

במידה ואתה תעשה כיתה יג

אז אוו בגלל שאתה עברת את המבחנים לקורס של ממרם אתה תגיע לקורס ההוא שיש מעט כאלו למרות שכמעט כל מי שניגש הצליח לעבור

או שאתה תגיע לכל מיני קורסים שקשורים לתחזוקת מחשבים כמו טמ"מ זה מה שאני עשיתי ואז אתה כמעט בטוח לא תעשה קבע כנראה אפילו תקבל קיצור שירות

בקיצור אתה עם אתה רוצה לעשות יש לך רק אופציה אחת טובה מפחינה מקצועית שזה להגיע לקורס של ממר"ם

אז הינה אני נתתי לך את כל הניסיון של כל אנשים שאני למדתי איתם

הלוואי ואני הייתי יודע את כל הדברים האלו מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוקו יענה לשוקו, בדיוק כפי שטיק-טאק ענה לוואלה.

אתה מוזמן לקרוא את המאמרים בתפוז בפורום "עתודה"

כמו כן אל תתבלבל בין מסלולי יג'\יד' שנותנים לך הנדסאי ואתה לומד באיזה מכללה\משו מוזר אחר. לבין תואר BSC באונ'. ולכן ההודעה של ORU לא רלוונטית כי הוא דיבר על מסלול אחר.

כמובן שבעתודה אתה חותם על עוד 3 שנים קבע

נ.ב. ממר"מ (לשעבר), סתם קריעת תחת חרא. עדיף כבר להתקבל למסלול כלשהו במודיעין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי תעשה עתודה רק אם אתה לא יכול לממן לעצמך תואר ראשון.

אחרת פשוט תנסה להתקבל ליחידה טובה, תקבל שם ניסיון ופשוט תעשה תואר אחרי הצבא זה יחסוך לך שנים מחייך.

במקרה שלך שקפצת כיתה אתה יכול לעשות תואר לפני הצבא, יש לך שנה שהרווחת, קח שנת דחייה, ותוך שנתיים תעשה כמה שיותר ואז תוך כדי השרות תוכל להשלים תואר (על חשבון זמנך הפנוי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם עוד לא עברתי גיוס אני רק ב י"ג בל יש לי חברים שחפרו על הנושא של עתודה לכן אני אנסה לעזור קצת:

בגיל שלך אתה לא ממש בטוח מה אתה רוצה (בלי להעליב כמובן) הרבה מאוד אנשים משנים דעות במהלך החיים שלהם, כי כשהיו ילדים אהבו לפרוץ למחשב של השכן או לכתוב תוכנה מגניבה. תישב עם עצמך ותשקול טוב טוב האם אתה באמת אוהב מחשב כי אם לא אתה תבזבז 9 שנים (תואר של מדעי מחשב 3 שנים + 3נים חובה בהצל + ~3שנים קבע), מצד שאני אם אתה כן אוהב מחשבים ואתה בטוח ב100% שבזה אתה הולך לעבוד וזה מה שאתה הולך לעשות כל החיים שלך אז זה דיי שווה, כי בסוף תצא עם תואר וניסיון.

אין לי יותר מה להרחיב ההחלטה היא רק שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

oru85, התגובה שלך באופן כללי מלאה בהרבה שטויות, ואין לי כוח להתייחס לכל דבר באופן פרטי...

שוקו, דבר ראשון, אתה יכול לקרוא עד מחר ועדיין לא תבין בדיוק במה המקצוע עוסק... אני מציע לך ללכת ליום פתוח במקום שבו אתה רוצה ללמוד, לראות איזה מקצועות לומדים, איזה קורסי בחירה והתמקצעויות יש ולראות במה בדיוק מתעסקים שם...

לגבי העתודה:

- לפנות אתה לא צריך לאף אחד. בלשכת הגיוס עושים לך כל מיני מבחנים פסיכוטכניים, ואם אתה מתאים אתה צריך לקבל חוברת עם הסברים וטפסים הביתה. אם אתה רוצה לדעת אם אתה מתאים ואמור לקבל את החוברת- תתקשר (או תגיע...) ללכשת הדיוס- מדור קד"צ, ותשאל אותם.

- ממוצע בגרויות לא צריך להדאיג אותך עכשו- זה אצל כולם ככה כבר איזה 40 שנה... העיקר שיש לך ציון פסיכומטרי מעל 550. אם אתה רוצה ללמוד מקצוע מסויים- אתה צריך לכוון שהסכם של הפסיכומטרי+ בגרויות יהייה גבוה מספיק. אם אתה רוצה לחשב סכם, כנס לאתר של האוניברסיטה שבה אתה רוצה ללמוד, וחפש שם "מחשבון סכם"... שחק שם עם הציונים ותראה איפה אתה עומד...

- תואר שני אפשר לעשות (במידה יש לך מפקד לא מנייק לגמרי) החל מהשנה השנייה שלאחר החזרה לשרות- אם אתה מסיים את התואר הראשון עם ממצוע של איזה 90 אתה יכול לבקש להמשיך ישר לתואר שני (לא תמיד מאשרים, אבל לא יזיק לנסות..)

עכשו, הקטע המסריח של העתודה:

א. לא תמיד תמצא או תתקבל לתפקיד שמעניין אותך (ויש הרבה כאלה)

ב. היום כמעט ואין שחרורים מקבע (האמת שעכשו חושבים על זה כי אין לצבא כסף, אבל בד"כ זה מאוד בעייתי להשתחרר מהקבע...)

ג. זה מעפן לצאת בגיל 22\23 מהלימודים וללכת לשרת במשכורת של 800 וקצת ש"ח בחודש למשך שנתיים וחצי... אי אפשר לממן דירה ואי אפשר לממן חיים מהכסף הזה (חצי אתה תבזבז על אוכל בסיס, ומה שישאר בקושי יספיק לך לשתיים\ שלוש שיציאות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט עדכני מלפני כמה דקות, מערוץ IRC מסווג:

[23:18] <עתודאי> בינתיים הרווחתי 5600 נטו

[23:18] <עתודאי> לפחות אני מתנחם בזה שאני עובד רק 9 שעות ביום

[23:18] <בן אדם שפוי א'> כמה זמן אתה בצבא כאילו?

[23:18] <עתודאי> 3 שנים

[23:18] <עתודאי> ו-3 חודשם

[23:18] <בן אדם שפוי ב'> בקושי לחם אתה קונה בזה

[23:18] <עתודאי> ויש לי עוד שנתיים ו-9

[23:18] <בן אדם שפוי א'> איך אתה סרן אז?

[23:18] <עתודאי> עתודאי מקבל סרן בכניסה לקבע

[23:19] <בן אדם שפוי א'> וואלה

[23:19] <עתודאי> כן

[23:19] <עתודאי> הייתי 3 שנים קמא/סגן

[23:19] <בן אדם שפוי א'> ומה התפקיד

[23:19] <עתודאי> מהנדס מחשבים

[23:19] <עתודאי> על תקן מהנדס תוכנה

[23:19] <בן אדם שפוי א'> טוב לפחות יצא לך משהו מהקטע הזה

[23:19] <עתודאי> בולבול?

[23:19] <בן אדם שפוי א'> קצת ניסיון לקו"ח

[23:19] <עתודאי לשעבר> חחח

[23:19] <עתודאי> כן

[23:20] <עתודאי לשעבר> חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שדיבר על מדעי המחשב , דיברתי על הנדסת מחשבים שזה 4 שנים וכוללל בתוכו עוד דברים...

ושוקו כמה זמן לקח לי לפענח תמשפט הראשון חחח - וכן קראתי שם...

ואחרי כל הדיון הזה רציתי לשאול .

אם אני אתחיל לימודים לפני הצבא בלי שום קשר לעתודה ואבקש דחיה ואסיים את התואר... מה אז ? אוכל להתקבל ליחידה מתאימה ? לא אצטרך לחתום קבע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לבקש דח"ש אבל הסיכוי שתצליח לקבל מעל שנה דח"ש שואף לאפס.

עתודאי בחובה מרוויח 819.69 שקלים בחודש.

מהנדס מחשבים בקבע מרוויח 5600 שקל נטו בלי קורס קצינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משרת 3 שנים (או אולי 4 אם ידרשו ממך חתימה על דח"ש של שנה) תוך כדי השירות אם אתה במקרה בטעות ביחידה עורפית גובניקית שקרובה לאוניברסיטה שקר כלשהו אתה לומד איזה קורס או 2 בסמסטר.

משתחרר ואז משלים את התואר.

לא ממש מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...