האוזניות הטובות ביותר להדמיית 5.1 ערוצים עבור סרטים ומשחקים - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האוזניות הטובות ביותר להדמיית 5.1 ערוצים עבור סרטים ומשחקים

f16

Recommended Posts

האולטרסון נחשבות אוזניות איכותיות מאד (וגם בארץ המחיר שלהם הרבה יותר הגיוני משל אוזניות טובות מחברות אחרות) אבל הן לא הוזכרו בדיון שלי אז.

הנה קישור שימושי לגבי אוזניות גיימינג טובות - http://base.teamxbox.com/blog-post/43202/4403/01-20-2008/p1/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האולטרסון נחשבות אוזניות איכותיות מאד (וגם בארץ המחיר שלהם הרבה יותר הגיוני משל אוזניות טובות מחברות אחרות) אבל הן לא הוזכרו בדיון שלי אז.

הנה קישור שימושי לגבי אוזניות גיימינג טובות - http://base.teamxbox.com/blog-post/43202/4403/01-20-2008/p1/

כל הנושא הזה לא ברור לי .

איך בכלל אפשר לדמות סביבת 5.1 באמצעות כרטיס קול טוב ככל שיהיה כאשר האוזניות הן בסך הכל סטריאופוניות ?

זה פשוט לא מתקבל על הדעת .

המינימום שבמינימום זה עם לפחות 4 אלמנטים כדי לקבל SURROUND אמיתי כאשר בכל צד יש רמקול קטן קצת לפני האוזן ורמקול נוסף מספר

סנטימטרים מאחורי האוזן.

מדוע צריך כרטיס מיוחד כמו זה של אם היום כל כרטיס קול משולב מוציא סיגנל אנלוגי לכל אחד מהרמקולים \אלמנטים בניפרד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא קצת על DOLBY HEADPHONE ותבין (האסוס הוא היחיד שתומך בזה בארץ מלבד הרייזר היקר), יש הרבה פיתוחים דומים אבל לא כולם נשמעים טוב.

והרבה אלמנטים באוזניה אחת לא עובדים טוב ביחד וגם איכותיים פחות (אתה משלם אותו מחיר על יותר אלמנטים ולכן פחות עבור כל אחד בנפרד).

אם אמצא את הדיון שלי אוכל להביא לך ציטוטים מועילים משם.

הנה:

1.

The biggest flaw in 5.1 headsets is interference between the individual drivers, imagine putting 5 magnets in close proximity to one another and expecting there to be no push or pull one way or another. It just doesn't happen.

2.

Stereo headphones, a good set of stereo headphones, are way better than the 5.1 sets with the 8 tinny drivers. The tiny drivers cannot produce the great sound quality that a good pair of stereo cans can. The sound from the drivers just mesh together making it hard to tell what is going on when there is a lot of action during a gun fight.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא קצת על DOLBY HEADPHONE ותבין (האסוס הוא היחיד שתומך בזה בארץ מלבד הרייזר היקר), יש הרבה פיתוחים דומים אבל לא כולם נשמעים טוב.

והרבה אלמנטים באוזניה אחת לא עובדים טוב ביחד וגם איכותיים פחות (אתה משלם אותו מחיר על יותר אלמנטים ולכן פחות עבור כל אחד בנפרד).

אם אמצא את הדיון שלי אוכל להביא לך ציטוטים מועילים משם.

הנה:

The biggest flaw in 5.1 headsets is interference between the individual drivers, imagine putting 5 magnets in close proximity to one another and expecting there to be no push or pull one way or another. It just doesn't happen.

Stereo headphones, a good set of stereo headphones, are way better than the 5.1 sets with the 8 tinny drivers. The tiny drivers cannot produce the great sound quality that a good pair of stereo cans can. The sound from the drivers just mesh together making it hard to tell what is going on when there is a lot of action during a gun fight

אין לי כל כך זמן להתעמק בכל הנושא של :

DOLBY HEADPHONE

HFI-650 UltraSone

ואני גם לא מבין את רוב המונחים הטכניים הקשורים לאודיו .

יחד עם זאת ירד לי האסימון על הקושי הטכני בשילוב יעיל של מספר אלמנטים בקירבה גדולה כל כך כמו שקורה באוזניות

(אם כי ,נראה לי שאפשר היה להשתמש באלמנטים שיש בהם הגנה נגד מגנטיות כמו שיש בכל רמקול סנטר שנימצא על \מתחת לטולויזיה ).

האם האוזניות HFI-650 UltraSone הן בעלות צ'יפ שמבצע עיבוד פנימי ושמפעיל מספר אלמנטים ,או שבסך הכל מדובר באוזניות סטריאפוניות משובחות ?

כנראה שהפיתרון האופטימלי הוא שילוב של הכרטיס הזה של יחד עם האוזניות של HFI-650 UltraSone.

העניין הוא שהסיפור יוצא יקר למדי -1400 שקל וזה כואב .....

אם צריך לבחור אחד מבניהם על מנת לקבל מקסימום אפקט של surround ,על מה כדאי ללכת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול לקנות מ - ייצא לך משתלם.

אפשר לקנוץ AUDIO TECHNICA AD700 ב - 105$ שמצוינות לגיימינג וסרטים + כרטיס קול או רייזר ב - 80$.

תוסיף לזה משלוח (ואולי גם מע"מ) ועדיין ייצא זול יותר מהאפשרות שציינת.

את האולטרסון אני לא ממש מכיר ספציפית אז אין לי מה לומר עליהם, אבל אני מניח שהן סטריאופוניות כמו כל האוזניות של החברות האיכותיות בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקנוץ AUDIO TECHNICA AD700 ב - 105$ שמצוינות לגיימינג וסרטים + כרטיס קול אסוס או רייזר ב - 80$.

את האולטרסון אני לא ממש מכיר ספציפית אז אין לי מה לומר עליהם, אבל אני מניח שהן סטריאופוניות כמו כל האוזניות של החברות האיכותיות בתחום.

כן ,יש לי מסטארכארד בין -לאומי ואפשרות לרכוש מ- .

העניין הוא שמעולם לא עשיתי זאת עד כה ,עקב החשש שאני אקבל מוצר פגום \משומש ואז מה אני אוכל לעשות שהרי חברת האשראי מאפשרת

ביטול החיוב ,אך ורק בתואנה של כשל תמורה מוחלט ,כך שאם המוצר לא תקין\בלוי כל מה שנשאר לעשות ,זה "לדבר ללמפה" ?

עד כמה לדעתך לחשש שלי יש "רגליים"?

בכל מקרה,עד כמה שהבנתי כל משלוח לארץ עולה כ-50$ לפריט,כלומר משלוח של שני הדברים יעלה לי 100$ בסך הכל ,

אלא אם כן מוצאים דילר שמוכר את שני הדברים (not likely ) ויכול לשלוח אותם במשלוח אחד.

אגב,האם מלבד מע"מ צריך לשלם מכס על ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מכס אני לא יודע ונראה לי זה תלוי במחיר שלהם.

לגבי החשש שלך, יש כל מיני מוכרים שמציעים אפשרות של החזרה במקרה של מוצר לא תקין ומציעים ביטוח, כמו גם יש אפשרות לרכוש ביטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אפשר לקנוץ AUDIO TECHNICA AD700 ב - 105$ שמצוינות לגיימינג וסרטים + כרטיס קול אסוס או רייזר ב - 80$.

כנראה שהפיתרון האופטימלי הוא שילוב של הכרטיס הזה של אסוס יחד עם האוזניות של HFI-650 UltraSone.

העניין הוא שהסיפור יוצא יקר למדי -1400 שקל וזה כואב .....

גם קניית כרטיס קול וגם יקרות ,זה גדול עליי...

אם צריך לבחור אחד מבניהם על מנת לקבל מקסימום אפקט של surround ,על מה כדאי ללכת ? רגילות +כרטיס קול יעודי מבית אסוס

או משובחות כמו -AUDIO TECHNICA AD700

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקחת HD555 (יש אוזניות טובות לא רק לאולטרסון) עם הכרטיס של אסוס, ייצא 1200 ש"ח או RP21 מה שיוריד את המחיר בעוד 100 ש"ח.

או להזמין את השילוב הזה:

http://www.amazon.com/Sennheiser-Silver-Dynamic-Circum-Aural-Headphones/dp/B000165FRQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&m=AA8WLQ8V5Y8YB&s=generic&qid=1224955894&sr=1-1

+

http://www.ncixus.com/products/21153/B%2DENSPIRER/BlueGears/

143$ בסה"כ לא כולל משלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אתה לא חייב לקנות את הXONAR בשביל DOLBY HEADPHONE

ניתן להשתמש ב POWER DVD

המיקום במרחב פחות מדוייק מ5 או אזניות סראונד, אבל הסאונד עוטף מכל הכיוונים והבס הרבה יותר משכנע מסתם סטריאו.

הורדתי את האוזניות לבדוק שלא שכחתי בטעות את הסאב דולק...האפקט עם DOLBY HEADPHONE מדהים חד וחלק.

לגבי לסרטים.

לי יש את הגראדו 80, בסרטים הן לא משהו בלשון המעטה- אנמיות ומשעממות.

לעומת זאת עם הDolby H הן חיה רעה, הטריבל המוקצן אך הצלול נותן לך לשמוע כל צעד ולקפוץ מכל יריה, הדיבור נשמע כמו שצריך כלומר מקדימה וללא עיוותים

והבאס,אחח הבאס... פאנצי, מהיר ועוטף עד כדי כך שהמוח האנושי שלי מתעתע, כל החדר רועד :smile1:

ממליץ לשמוע את HULK החדש עם השילוב הנ"ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד ששמע כמה מערכות סראונד בחיים שלו, כמה סראונד בחיים שלו, וגם אוזנייה או שתיים ללא סראונד (גם כאלה שעולה הרבה מעבר לתקציב שלך), בוא אני אגיד לך משהו.

אוזניות סראונד זה חרתא. Dolby Headphones זה חרתא. כל דבר אחר שקיים לסראונד באוזניות הוא... כן, חרתא. יש דרך אחת ליצור סראונד באוזניות וזה binaural. לצערנו זה משהו שצריך לדאוג לו בהקלטה, אחרת זה לא שווה (Ultrason ניסו לעשות המרה לזה עם מחשב לאחד הדיסקים שהם הוציאו בעבר. יש לי את זה וזה נשמע פשוט זוועה).

בקיצור, באוזניות מדובר על מרחק מאוד בעייתי בין אלמנטים. ההפרעות בין המגנטים לא משנות הרבה כי אין בעיה לפתור את זה עם עוד 15גרם ו-10 דולר בכל אוזניה. הבעיה היא שהמיקום בעייתי. כמו כן, ברגע שצריך להכניס 4 אלמנטים לאוזניה אחת צריך גם להקטין אותם, ואז מקבלים אלמנטים שלא מסוגלים לייצר באס כמעט בכלל (וזה למה באוזניות סראונד יש באס חרא, או שבאס חזק והכל חרא שבמצב כזה פשוט שמו חומר סופג אקוסטי בשביל לבלוע תדרים).

הבעיה עם Dolby Headphones ושאר חבריו (החדשים ומוצלחים יותר בדר"כ), היא שהם מתוכננים לעשות דבר אחד. לקחת איזשהו סיגנל, ולעבד אותו בצורה כזו שתקבל את הרזוננס שהיית מקבל מהצורה של האוזן שלך. מה לעשות שזה לא עובד טוב במיוחד. מה לעשות שעדיין יש מעבר באוזן ורק IEM יפתרו אותך ממנו. מה לעשות שבני אדם לא יודעים להבחין כראוי בין קדימה אחורה אלא רק בין שמאל וימין, וזה למה מדיי פעם מסובבים ממש קצת את הראש וככה מקבלים הרבה יותר טוב את המיקום של כל דבר. מה לעשות שכשהאוזניות על הראש, הסיבוב של הראש לא עוזר בכלל.

בקיצור, תעשה לעצמך טובה ותקנה סטריאו טובות ותשכח מסראונד מדומה. תהייה בטוח שסטריאו טוב יישמע טוב הרבה יותר מאוזניות סראונד, או סטריאו עם כל מניי אלגוריתמים שמכניסים עיוותים מטורפים לצליל. ולא, 1000 שקל זה לא אומר שתקבל אוזניות מדהימות. בטח שלא אוזניות סראונד.

אז אתה יכול לשמוע להמלצות של מי שאתה רוצה. אבל בניגוד לחלק שקוראים באינטרנט ומקיאים מה שהם קוראים, אני כותב מניסיון אישי. ובניגוד לכאלה שאין להם הרבה ניסיון בתחום, אני שמעתי מספיק דברים כדי לדעת מה נשמע רע. והברקודה לדוגמא (שנסקרו כאן באתר, והיו גם אצלי תקופה מסוימת) הן אוזניות פשוט קטוסטרופליות. בלי להגזים, שמעתי אוזניות של 100 שקלים שנשמעו טוב הרבה יותר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דניס, הוא צודק בזה שהמיקום במרחב לא מדוייק.

אבל אני לא מסכים ש -DH זה חרטא.

בד"כ באוזניות אתה שומע את הצליל די בתוך הראש, לדעתי ככה ממש לא כיף לראות סרט.

עם DH אתה שומע את הצליל עוטף מכל הכיוונים.

האפקט שמתקבל, ללא ספק משדרג את החוויה, אחרי ששמעתי פעם אחת את הטכנולוגיה הזו אני לא מתכוון לחזור אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי על מה הוויכוח?!

DH זה חרא. אין פה ויכוח. זה שמישהו אוהב את זה אחלה, אבל זה לא משנה את העובדה שזה חרא. גם לסוע עם אוטו בלי גלגלים מישהו בטוח אוהב, אבל ברור לכולם שזה מטומטם, כן?

ודניס, בלי להוריד לך מהכבוד, אתה מדבר מדברים שקראת ברשת. ובסאונד לצערנו זה לא תופס. אני לעומת זאת שמעתי את זה לא פעם וזה פשוט מעאפן. גם יצא לי לבדוק כמה סטים של סראונד (חלק מהם נסקרו פה באתר), זה פשוט לא זה.

מי ששומע באוזניות כמו המדוזה/ברקודה/זלמן/שאר ירקות וחושב שהוא שומע כמו שצריך. מצטער, דעתכם לא נחשבת. לא כי אני לא אוהב את זה, אלא כי זה פשוט מראה שלא יצא לכם בחיים להשתמש בציוד סטריאו טוב.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...