תובנה וייעוץ לגבי מערכת אוזניות - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תובנה וייעוץ לגבי מערכת אוזניות

Kurt

Recommended Posts

תראה,

לדעתי אם אתה בוחר מתוך מה שיש בארץ (או בחול)

ובהתחשב בתקציב שלך (אני מעריך משהו כמו 300 דולר לאוזניות?!)

אז לדבר על דברים כמו K1000 וכו', זה פשוט לא רלונטי.

וכנל לGRADO GS1000 נניח (שגם בחול עולות אלף דולר)

לדעתי הסיינהיזר HD650 ו600 הן סבבה.

(אני אישית אוהב אותן)

כמו כן יש את הבייד - ה880 ו990, שתיהין מעולות ובמחיר כמעט וזהה.

וכמובן יש GRADO כמו הRS1 וRS2

אני אישית הכי אוהב את GRADO וסיינהיזר.

זה הטעם שלי

ואני שומע רוק, רוק כבד, מטאל וקלאסית.

כל אחד והטעם שלו, יכול להיות שאתה תשמע את גראדו וממש לא תסבול אותן.

שמתי לב שרוב האנשים כן מחבבים את סיינהיזר, כי יש להם די "רגיל", כלומר הן לא עושות משהו אחד במיוחד מדהים או שונה (נניח אין להן באס חזק כמו ה990) ולכן מתאימות להרבה סגנונות.

קשה לי להמליץ, ואני חושב שגם לאחרים יהיה קשה, אתה צריך לשמוע.

אני אישית מכל מה ששמעתי עד היום (סיינהיזר, GRADO, בייד וכו')

הכי אהבתי את גרדו.

הGS1000 לדעתי מדהימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הסנהייזר יחסית "שמנות". הצליל שלהן איטי יותר, מרוח יותר, ופחות מפורט מאוזניות אחרות. זה כן נותן תחושה של באס גדול מאוד. תשמע בייר 880, לדעתי שוות בדיקה. אני אישית גם מאוד חובב את ה-770 של בייר.

מעבר לזה שווה לבדוק אולי אולטרסון. הן קצת בהירות לטעמי, אבל לך תדע, אולי אתה תאהב.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לא קורה הרבה, אבל מסכים עם אנטולי פה.

הסיינהזיר נחשבות יותר VAIL

יש להן צליל יותר איטי, והן יותר LAID BACK

זה כמו לשמוע מוסיקה שאתה יושב נניח בשורה 5 או 7.

הן ממש סבבה לסרטים לדוגמא ומכילות גם הרבה באסים ולכן לדעתי טובות למשחקי מחשב (אם אתה מחבר למחשב)

והן אכן פחות מפורטות, אך אם אתה לא אחד שמחפש פירוט מטורף, לדעתי זה פחות יפריע לך.

אני אישית אהבתי את ה990 גם, הן גם בעלות באס די חזק.

ואולטרהסון אכן קצת בהירות, אבל יש אנשים שאוהבים אותן.

לדעתי בתקציב של עד 2000 שקל (שזה בערך המקביל ל300 דולר בארה"ב מבחינת כמה שהדברים בארץ עולים) הייתי לוקח או את הHD600 (שנמשעות טיפה אחרת מHD650) ומחליף להן כבל אולי, או את ה990.

מה שכן אהבתי ב990 מאוד

שהן נוחות ביותר!

אפילו יותר מסיינהיזר שלרוב ממש נוחות לי.

שוב

הכל עניין של טעם.

לדעתי אל תתפשר רק על נוחות, ממש חשוב שאוזניות תהיינה נוחות לך.

אני לדוגמא כבר מכיר את עצמי ויודע שסיינהיזר ממש נוחות לי לרוב וכנל בייד

וGRADO - רק הGS1000 נוחות לי בגלל המבנה היותר גדול שלהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רציתי להוסיף שאם כבר סנייזר אז תנסה גם את ה 580, לדעתי הן הרבה יותר מאוזנות מה600 ומה 650. דבר נוסף אם אתה תשמע בייר כדאי לך לשמוע 3 דגמים (הסדר הוא סדר העדפה שלי) 880->770->990 שים לב איזה דגמים אתה שומע לבייר יש יותר מידי תתדגמים. אני אוהב את סידרת 2003 250 אוהם אבל היא לא נמכרת היום, רוב הסיכויים שתשמע את דגמי 2005 שים לב להתנגדות שלהם. אל תפחד גם מאולטראסון הן יכלות להפתיע, אל תשכח לקחת איתך שאתה מכיר שומע ואוהב (רצוי כמה שיותר), והכי חשוב תזכור שלא משנה מה רושמים בפורומים הדעה שקובעת זו דעתך ולא דעתנו, אתה צריך לאהוב אותן ולא אנחנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אין שום דבר שאמרת שאני לא מסכים איתו!

ממש אמרת כל מה שאני רציתי או הייתי צריך להגיד, כל הכבוד :xyxthumbs:

זה בדיוק מה שאני תמיד אומר, זה עניין של טעם!

כל אחד והטעם שלו, יש אחד שיאהב GRADO, ויש אחד שישנא

וכנל לAKG

וסיינהייזר וכל אוזניה אחרת.

לכן הכי טוב לשמוע ולקבל מושג מה אתה אוהב יותר ומה פחות ומה לא אוהב בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אתה הולך לפתוח פה JAR OF WORMS כמו שאומרים באנגלית :P

חפש ברשת (מנוע חיפוש) משהו כמו AUDIO CABLS

או DOES AUDIO CABLES MATTER

וכו'

יש ספרים שלמים כבר (אני לא מגזים!)

ומליון דיונים בפורומים שונים וכו'.

לדעתי כבלים משנים, וכן שומעים הבדל בין כבל גנרי של 20 שקל למטר (מה שקונים באופיס דיפוט וכו') לבין כבל שעולה מאות שקלים למטר ואף אלפים.

אבל, יש הרבה "SNAKE OIL" או איך שלא אומרים את זה, יאנו "פיברוקים"

לפעמים אנשים משלמים אלפי דולרים למטר לכבל שתאכלס אין לו הרבה יותר דברים מיוחדים מכבל שעולה עשירית המחיר ממנו.

ובהחלט לא ראיתי הוכחות מדעיות לשום דבר שאומר שכבלים משנים, אבל אני כן שומע בהבדלים.

זה עדיין לא אומר שבין כבל של 1000 שקל למטר לעומת אחד של 5 אלף למטר יהיה הבדל, אם בכלל.

בקיצור, הגישה שלי (וחושב גם של הרבה אודיופילים), היא שאם אתה לא שומע הבדל, אז אל תבזבז את הזמן והכסף שלך.

ואם אתה כן שומע, אז קח את הכבל שהכי מתאים לתקציב שלך ונחשב איכותי ובכל מקרה לא משנה מה (וזה אף אחד לא יתוכח, גם יצרני הכבלים), אם יש לך נניח עכשו מערכת שעולה 20 אלף ויש לך עכשו עוד 5-10 מיותרים, עדיף להשקיע ברמקולים או או נגן דיסקים או כל דבר אחר, לפני שמשקיעים בכבלים.

אני מאוד אוהב את הכלל שאומר שלא כדאי להשקיע בכבלים יותר מ10 אחוז מערך המערכת, לא משנה מה.

ותתפלא אבל יש הרבה אנשים כולל אודיופילים שגם את זה לא משקיעים.

ראיתי לא מעט אנשים בפורומים בחול שיש להם מערכות של נניח 10 אלף דולר (דברים כמו RED WINE AUDIO, וכו'), ומשתמשים בכבלים BLUE JEAN רגילים (עולים כ50 דולר לרוב הסוגים) בארה"ב.

בקיצור, שווה תמיד להשקיע בחלקים אחרים לפני שמשקיעים כסף בכבלים.

לא חושב שיקום האדם שיגיד לך שאם עכשו יש לך 5 אלף פנוים, שתשקיע בכבלים במקום נניח לקנות מגבר טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הפירוט

הייתי עכשיו אצל יפה בירושלים, הוא אמר שהם הפסיקו למכור את הסנהייזר והבייר וכל האוזניות שלא משתלם לקנות אותם בארץ

ואמר שעדיף לי לקנות בחול (שזה מה שאני מתכוון לעשות), הם מציעים לשמיעה רק את האולטראסון שיגיעו שבוע הבא

התקשרתי לעוד איזה 3-4 חנויות אודיו ברחבי הארץ וגם אלה שמכרו לא נותנים לשמוע אותם

בקיצור נראה לי שאני ישאר עם ההימור הבטוח על ה600

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויש ממש מבאס :(

שמעת GRADO אצלו לפחות?!

וכן אלי יפה מוכר (תומר ליתר דיוק), ציוד יותר "יקר"

לכן בעיקר הדגם שהולך אצלו זה הGS1000 של GRADO.

תאכלס, שוק האוזניות בארץ על הפנים, גם בקושי יש מגברים לאוזניות.

הכל צריך להביא מחול, ואז המכס חוגגים (קונים מרצדס על חשבוננו)

ולדעתי כמו שהתחלת השרשור - הHD600 הן נפלאות.

אני אישית אוהב את הסאונד של סיינהיזר.

הדבר היחיד שבעייתי בהן, שצריך הגברה טובה, יש להן התנגדות גבוהה והן נחשבות יחסית קשות להנעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה אצלו לא גראדו לא AKG כלום, הוא אמר שהם הפסיקו למכור כי הפערים בין המחירים גבוהים מדי

מחר אני ילך לשמוע את ה990 אצל מישהו ואם לא אז ה600

למה התכוונת כשאמרת להחליף להם כבל? למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה בארץ? יש כמה אנשים בארץ עם אוזניות של בייר שאני בטוח שישמחו לארח אותך ולתת לך לבדוק אותן. אני לא רוצה לנדב אותם, אבל ייתכן מאוד שחלקם יגיבו בלי שנבקש מהם. לדעתי הם הרבה יותר מוצלחות מסנהייזר.

בנוגע לכבלים, תשכח מזה. אני מניח שאתה שואל על כבלים של אוזניות ועל כבלים בין הכרטיס קול למגבר. כבל לאוזניות שלך אין לי לתת לך לבדיקה (אין לי את החיבורים שבקצה. אם תשיג כאלה, להכין את הכבל זה ממש לא הבעיה). אבל אם אתה רוצה לבדוק האם יש הבדל בין כבל mini-RCA פשוט לבין כבל רציני (בוא לצורך ה- נגיד, האם אתה שומע את ההבדל), אני יכול להשאיל לך אחד מהכבלים שאני הכנתי (את רוב הכבלים שלי אני מכין לבד. כבלים לאוזניות, כבלים למערכת, כבלים לסאב, זה יותר זול ויותר איכותי ואמין). יש לו קונקטורים טובים של ניוטריק, מוליך איכותי ומסוכך מאוד של Canare, ועוד הרבה דברים שבשביל לקבל אותם בכבלים סדרתיים צריך לשלם פחות או יותר כמה שעולה כרטיס הקול שלך. אז אם תרצה להשאיל את הכבל שלי לבדיקה בשביל לראות האם אתה שומע הבדלים, אתה מוזמן לתת לי ה"פ.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...