שאלה על קניית הארדיסק חדש - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על קניית הארדיסק חדש

טרול גנרי

Recommended Posts

אני מעוניין לדעת אם יש צורך בהתקנת או דברים מיוחדים לפני שאני מחבר את ההארדיסק למחשב (או שהמחשב פשוט מזהה אותו אוטומטית והכול בסדר).

במקרה ויש לי 2 הארדיסקים ואני רוצה להחליף אותם כל פעם בשימוש (עם מגירה מיוחדת), זה עלול להוריד להם את האיכות ואת הזמן שלהם חיים?

ומה בקשר לג'אמפרים כי אין לי מושג בנושא?

אם אני מפרמט את ההארדיסק אז ניתן לשחזר מידע אחרי הפרמוט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אתה לא מחילף את הכונן עם המערכת ההפעלה..זה פשוט חיבור של כבל נתונים+חשמל והמחשב מזהה..להקצות מחיצה וזהו..

באיזה ממשק הכוננים שלך ? מה המפרט שלך ?

ובגדול לגבי החלפה עם המגירה וכו..איפשהו זה כן פוגע באורך החיים שלהם...

לגבי השיחזור..זה די אבוד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת ממשק? המפרט שלי הוא:

מעבד Intel Dual 2.8Ghz

לוח אם P5LD2

1GB זיכרון

איך זה בדיוק פוגע בהארדיסק אם אני מחליף אותו כל שבוע נגיד? כל מה שאני עושה זה פעולה של ניתוק החיבור של החשמל וחיבור הארדיסק אחר.

בקשר לפרמוט, כל המידע נמחק לחלוטין? יש אולי התקן נוסף במחשב ששומר חלק מהמידע של ההארדיסק? אולי הזיכרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממשק - IDE/SATA וכו...

כוננים לא נועדו ל"טייל"..ולכן בטווח הארוך יש פגיעה..עד כמה היא משמעותית..רק הזמן יגיד..

הזיכרון במחשב שומר רק מה שנחוץ לעיבוד..וגם אז ברגע שהדלקת מחדש את המחשב הכל הלך..לא שיש דרך להוציא את המידע משם בכל מקרה..

ויש לא מעט תוכנות שיחזור..אבל אחרי פירמוט..הסיכוי שתצליח לשחזר משהו או אפסי עד לא קיים..

בשביל זה יש מחיצות/גיבוים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממשק הוא SATA, לא יודע אם SATA1 או SATA2.

ואולי יש הארדיסקים מיוחדים שמותאמים למצבים האלה? הרי יש הארדיסקים חיצוניים (אבל אין לי צורך בהם כי המהירות איטית וזה יקר יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארדיסק חיצוני הוא איטי ויקר, ואין טעם ממש לקנות אותו כי הוא צריך להחזיק מערכת כבדה.

עדיף שיהיו כמה הארדיסקים ורק אחד יתחבר כל פעם במגירה, אבל אני רוצה לדעת מהם הסיכונים וכיצד אפשר למנוע אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בכל דבר..קיים סיכון תמיד..עד כמה הוא ראלי במקרה שלך זה תלוי...

שכן הכוננים יכולים להחזיק לא מעט זמן..כל עוד תנתק אותם ותשתמש בהם בגדר ה"סביר"..

בשימוש (ניתוק/חיבור וכו) אינטנסיבי יותר כמובן שקיים פגיעה באורך החיים..אך שוב עדייין הם יחזיקו לך לא מעט זמן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש לך 4 אופציות

1. האופציה הישנה והטובה, לחבר את שניהם בתוך המארז, ולבצע ניתוק וחיבור של הכבלים פעם בשבוע( וניתוק פיזי עם ברגים אם חייב)

2. לקנות מגירה חיצונית ושוב פעם בשבוע לפרק מתוכה באמצעות ברגים את ההארדיסק ולהחליף

שים לב ששתי האפשרויות האלה דורשות פירוק פיזי של ההארדיסק, אם זה מכבלים ואם זה מברגים דבר שיוצר בלאי מוגבר.

3. קניית שתי מגירות זהות , מסגרת של אחת מהן להרכיב למחשב, ואת שתי המגירות להרכיב על שתי ההארדיסקים.

לדוגמא

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=17372&catid=546

4. קניית מגירה למספר הארדיסקים ושימוש במה שדרוש באותו רגע

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=17377&catid=546#details

שתי האפשרויות האחרונות לא דורשות חיבורים וניתוקים פיזיים, אלא רק שליפה של המגירה והחזרתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק המגירה הנשלפת עובדת?!?!

המגירה מחוברת לSATA ואז היא מתנתקת אוטומטית כשאני שולף? ומתחברת שוב אוטומטית כשאני מחזיר?

תסביר קצת כי זה נשמע רעיון טוב מאוד בהתחשב שצריך להחליף כל הזמן הארדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...