התלבטות לגבי נפח, מערכת הפעלה, ואולי RAID למרות שיש מלא תגובות - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי נפח, מערכת הפעלה, ואולי RAID למרות שיש מלא תגובות

magnom

Recommended Posts

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כמובן, ציינתי לך גם שהגודל של כל מחיצה [דיסק לוגי] הוא לשיקולך, לפי הצרכים שלך...

! בהצלחה ! :xyxthumbs:[br]פורסם בתאריך: 20.09.2008 בשעה 15:27:03

אני הייתי שם את מערכת ההפעלה בנפרד במחיצה קטנה - 30-40 גיגה ל XP

בשום פנים ואופן !

במעה"פ XP אתה מתקין בדר"כ כולל תיקיית <המסמכים שלי> ועוד תוכנות לתחזוקת מחשב / עיבודים...

המינימום שהייתי ממליץ הוא 100GB [בפרט שממש לא חסר לו נפח אחסון]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה בלגאן אטומי.

בשביל מה?

RAID5 נותן ביצועים לא רעים בכלל יחד עם בקר מובנה בלוח האם ונותן יתירות של דיסק אחד.

היתרון הגדול הוא שלא צריך להתעסק עם שום דבר, והגיבוי זמין 100% מהזמן כל הזמן בלי צורך לעשות שום דבר, והמחשב ממשיך לעבוד גם לאחר קריסה של דיסק אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיבוי זמין 100% מהזמן כל הזמן בלי צורך לעשות שום דבר, והמחשב ממשיך לעבוד גם לאחר קריסה של דיסק אחד.

מישהו ניסה לשחזר מערך 3 הדיסקים לאחר קריסה של דיסק אחד והחלפתו באחר ??

יש הרבה מאמרים בנושא - זה ענין מורכב ולא טריוויאלי, בפרט בהשוואה למערכי RAID0/1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את Cahiml ורוצה להוסיף שלא לשכוח את היתירות של דיסק אחד למערך RAID5.

עם RAID0 והשילוב של נוסף לגיבויים שלא נמצא במערך, אין יתירות והמערך יותר זול והרבה יותר פשוט לגיבוי מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך יותר זול? מדובר באותם 3 דיסקים.

לא צריך דיסק רביעי למערך RAID5 אלא אם כן רוצים Hot Spare.

כאשר מערך RAID5 כושל לא צריך לשחזר כלום. המערכת ממשיכה לעבוד. מחליפים את הדיסק התקול, והבקר בונה מחדש את הדיסק תוך כדי עבודה רגילה עם המערכת בלי Downtime בכלל מעבר ל-5 דקות שלוקח להחליף את הדיסק. למי שיש שלושה דיסקים זה פשוט טיפשי לא להשתמש ב-RAID5 ולתת למערכת לנהל את עצמה. הסיבה העיקרית לבצע גיבוי ידני לדיסק אחר היא במידה והדיסק הוא חיצוני בלבד והוא מאוכסן מקום פיזי אחר כדי למנוע נזקי שריפה וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שיש שלושה דיסקים זה פשוט טיפשי לא להשתמש ב-RAID5 ולתת למערכת לנהל את עצמה...

תאורטית ואולי גם במידה מסויימת מעשית מה שציינת נשמע נכון...

אבל, אי אפשר להשוות גיבוי לדיסק חיצוני מחוץ למערך לגיבוי הפנימי שישי לך בתוך ה 5 RAID עצמו.

כי כשמערך RAID קורס וזה קרה אצלי בעבודה לפני כמה שנים - כל המידע הלך...

בעבודה שלי, מדובר היה במערך RAID 5 עם כמה דיסקים [4 או 5] כשארעה הפסקת חשמל שכה שכיחה במחוזיתנו.

לאחר שהמערכת עלתה היא לא הצליחה לזהות את הדיסקים כמערך RAID ושום דבר לא עזר !

הדיסקים נמסרו לחברה חיצונית לשחזור וחזרו אחר שבוע ומאז [אני מעריך] יש נוהל גיבוי אוטומטי לדיסקים חיצוניים,

דיסק חיצוני אני מתכוון במקרה זה לדיסק שהוא מחוץ למערך RAID [כלשהו, לא בהכרח RAID 5].

זו הסיבה העיקרית שאני דוגל להיעזר בגיבוי חיצוני למערך ה RAID [גם אם הדיסק הוא פנימי].

לכן בכל זאת, הייתי ממליץ ל magnom ולאחרים להשתמש במערך RAID 0 [במקרה כאן של 2 דיסקים]

ולגבות את המידע החשוב [במערך ה RAID] לדיסק חיצוני [מחוץ למערך].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניסיון שלי מראה אחרת.

מערכי RAID5 ביצעו את עבודתם נאמנה כמה פעמים בשרתים שנמצאים אצלי בעבודה, ואפילו פעם אחת אצלי בבית כאשר הזקתי למידע בכוונה תחילה כדי לראות את ההתמודדות של הבקר המובנה.

אין ספק שגיבוי חיצוני הוא נחוץ, אולם לדעתי כהשלמה למערך RAID5, ולא במקומו.

לדעתי הסיכוי לכשל טוטלי של מערך RAID5 קטן מאשר הסיכוי לכשל שיכול להגרם על ידי טעות ו/או עצלנות של משתמש לבצע אם פרוצדורת הגיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שגיבוי חיצוני הוא נחוץ, אולם לדעתי כהשלמה למערך RAID5, ולא במקומו.

לדעתי הסיכוי לכשל טוטלי של מערך RAID5 קטן מאשר הסיכוי לכשל שיכול להגרם על ידי טעות ו/או עצלנות של משתמש לבצע אם פרוצדורת הגיבוי.

עריכה

אני מסכים [וזה בעצם כל הרעיון] שגיבוי חיצוני נחוץ למערך RAID [כלשהו] אך לא כהשלמה.

אסור לוותר עליו כשיוצרים מערך RAID ויש להתייחס אליו כתנאי בל יעבור.

לדעתי הסיכוי לכשל כמו זה שתארתי של אי זיהוי מערך RAID בגלל הפרעת חשמל כלשהי הוא לא בטל בשישים,

ואם במערכת עם ציוד עילי של דיסקי RAID ומנגנוני אל-פסק מערך ה RAID "הלך לאיבוד", מה נגיד אנו איזובי הקיר ??

במגבלות 3 הדיסקים שיש לו, כשאחד חייבים [שוב לדעתי] לשריין כגיבוי למערך RAID, קיימת רק אופציית RAID 0.

אם כסף [לא גדול] זו לא הבעיה כאן [של magnom] - הוא יכול לקנות דיסק חיצוני 1TB בעלות של כ 600 ש"ח,

ואז לגבות את מערך ה RAID 5 המשולש שלו !

אז זה נתון לשיקולי המשתמש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו אני כבר יציאתי מבולבל מכל ההמלצות האילו ובהמת תודה

אך אני חושב שצריך לעשות קצת סדר בכל הנושא במצב שלי אין לי בעייה כספית (נא לא להגזים)

אבל בהתחלה סגרנו על RAID 0 עכשיו RAID5 מה עדיף איך אכי נוח לעשות הכל כולל הכול

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית חי עם RAIDים שונים הרבה שנים, בעיני החסרון העיקרי של RAID הוא המוביליות שלו.

כאשר הייתי משדרג מלוח אם אחד לאחר הייתי צריך לגבות את כל המידע ,לפרק RAID ולהרכיב מחדש על הלוח החדש.

בנוסף לזה, ממש לפני כמה שבועות במחשב של ההורים שלי מת , היו עליו 2 דיסקים ב-RAID0. עכשיו אם אני לא אמצא לוח עם בקר זהה כל המידה על הדיסקים הלך, למרות שהדיסקים עצמם בסדר גמור.

עכשיו אני גם עושה שינוים במחשב הראשי שלי, יש לי שני דיסקים של 500GB ו-3 של 160GB ואני עדיין לא החלטתי אם אני הולך לעשות RAID או לא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני גם עושה שינוים במחשב הראשי שלי, יש לי שני דיסקים של 500GB ו-3 של 160GB ואני עדיין לא החלטתי אם אני הולך לעשות RAID או לא...

אם לא תוותר על גיבוי למערך ה RAID שנועד בעיקר לאבטח את המידע במערך כשהוא הופך להיות בלתי נגיש

מסיבות כלשהן, כמו אצלך שלוח האם מת או במקרים של איפוס ה [בגלל הפרעות באספקת מתח / הפסקת חשמל] אזי אין לך מה לדאוג.

שיפור הביצועים במערך RAID הוא לא זניח גם עם הבקר המובנה בלוחות האם כיום [בעיקר למערכי RAID 0 ו RAID 1].

אני שוב הייתי ממליץ למשתמש הביתי הסולידי שלא רוצה להתעסק בשחזור/אחזור הנתונים במידה וצריך להגדיר את מערך ה RAID מחדש,

ללכת על הפתרון הפשוט - 2 דיסקים זהים עבור מערך RAID 0 ועוד דיסק גיבוי [גדול יותר] רצוי חיצוני.

פתרון משתלם לימים אלו הוא 2 דסיקים בנפח 200/250GB בתצורת RAID 0 ודיסק שלישי בנפח 500GB לגיבוי,

לדעתי עם פתרון פשוט כזה ניתן "לישון בשקט".

במקרה שלך *AlCHEMY* אתה בעצם מסודר...

א. אתה יכול להגדיר 2 או 3 דיסקי 160GB במערך RAID 0 [סה"כ נפח כללי 480GB]

ויש לך עוד 2 דיסקים של 500GB !! כשאחד מהם תוכל לייעד לגיבוי מערך RAID 0 והשני "להגשמת משאלות"

ב. או כמו ש Nemesis מציע - 3 דיסקים במערך RAID 5

ועוד 2 דיסקים של 500GB כשאחד מהם לגיבוי מערך RAID 5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...