פירמוט מחשב נייד ללא כונן אופטי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פירמוט מחשב נייד ללא כונן אופטי

DaNiEl360

Recommended Posts

שלום,

קיבלתי לפטופ מתנה והוא לא חדש, יש בו כל מיני דברים שממש אין לי שימוש בהם ואני רוצה לפרמט.

הדגם של הלפטופ הוא X40 ואין לו כונן אופטי, אז איך אני אפרמט אותו? יש לי הארדדיסק חיצוני אם אפשר לעשות איתו משהו.

ואת כל הדרייברים כבר הורדתי מהאתר של ושמרתי.

אז נשאר לי הפרמוט, אז איך אני עושה את זה?

תודה לכל המגיבים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא נמצא ביוזר אחר, יש כמה יוזרים אבל יש להם סיסמאות, זה למה אני גם רוצה לפרמט.

אין אפשרות בלי לחבר כונן אופטי חיצוני?

ואם אני חייב כונן אופטי חיצוני, מישהו יכול לעזור לי למצוא משהו הכי פשוט וזול?

*עריכה: אם יש אפשרות ל- Recovery Partition ביוזר אחר, אולי אפשר להיכנס אליו איכשהו בלי הסיסמא?

ושאני אני אהיה בטוח, הRecovery Partition אמורה להיות מחיצה נפרדת ששם אפשר לפרמט נכון? ככה יש במחשב נייח של חבר שלי של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Recovery Partition לא קשור לשום יוזר. זו מחיצה נפרדת חבויה. אפשר לגשת אליה בלחיצת כפתור Access בזמן עליית המחשב ודרכה לשחזר את המחשב להגדרות היצרן.

עם זאת, יכול להיות שלא בכך אתה חפץ, שכן חלק מהגדרות היצרן הן התקנות תוכנות שונות, ואם אתה רוצה להתקין Windows נקי-נקי, תצליח יותר טוב לבד (בתנאי שלא תסתבך עם הדרייברים).

אגב, בהחלט ייתכן שאין מחיצת שחזור, אם המשתמש הקודם מחק אותה (המחיצה תופסת 4-5GB בדיסק הקשיח, וחלק מהמשתמשים לא רוצים לוותר על השטח הזה).

אם אתה צריך אותו רק למטרת פירמוט והתקנה מחדש, תנסה להשאיל כונן אופטי ממישהו. לא שווה לקנות בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,

אני אבדוק את שחזור הגדרות יצרן, יצא לי יותר נוח ופשוט. (כרגע אני עושה כיול מחדש לסוללה).

ואם אין לי שחזור הגדרות יצרן אז אני חייב לקנות כונן אופטי, כי אין לי אף אחד שאני אוכל להשאיל ממנו.

עריכה: בדקתי, ואין אפשרות לשחזור הגדרות יצרן, אבל מה שכן ראיתי שיש סדר ל BOOT.

אז יש לי אולי אפשרות לשים את ההתקנה של הווינדוס על ההארדדיסק החיצוני שלי ולחבר ללפטופ ואולי ככה להתקין? :nixweiss:

עריכה 2: אוקיי, לא ידעתי אבל בתחנת עגינה של הלפטופ יש אפשרות להוסיף כונן אופטי קטן,

מישהו יכול לעזור לי למצוא כונן אופטי פשוט וזול שיתאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחנת העגינה אמורה להגיע עם הכונן האופטי הזה.

אני מציע לך אפשרות אחרת. מוכרים היום בהרבה חנויות כבל שמעביר מ IDE ל , אתה פשוט שולף כונן אופטי רגיל, מחבר אותו עם הכבל למחשב, והופ הנה לך כונן אופטי חיצוני ואתה יכול ולפרמט כל מה שאתה רוצה.

אני קניתי כבל כזה ב 50 שקלים, ולדעתי אפשר אפילו אולי להשיג במחיר זול יותר. ככה גם אם תרצה תוכל לקנות עוד כונן אופטי רגיל למחשב הנייד ולחבר אותו עם הכבל מתי שתצטרך. אתה יכול לקנות במקום גם מארז לדיסק חיצוני ולהכניס שם דיסק אופטי, אבל זה יעלה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי קצת,

וכתוב שקונים את תחנת העגינה יש אפשרת להוסיף כונן אופטי, ככה שהיא לא מגיעה איתו.

אני חושב שאני אקנה לי כונן אופטי לנייד כדי שהוא באמת יהיה שימושי, וגם אני צריך חדשה כי היא מתרוקנת תוך 5-10 דקות על הגדרות הכי נמוכות של הסוללה.

אז מישהו יכול לעזור לי בקניית חדשה שתחזיק אבל תהיה במחיר סביר + כונן אופטי זול לנייד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה כונן אופטי חיצוני או כונן אופטי שיכנס לתחנת העגינה שכבר יש לך? אם אתה רוצה כונן אופטי שמתאים לתחנת העגינה אתה צריך Ultrabay של . דבר כזה אתה יכול לקנות ישירות מלנובו אבל בהתחשב בגיל המחשב הייתי ממליצה לקנות משומש דרך E-bay.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...