האם ספק במאמץ עושה יותר רעש? - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ספק במאמץ עושה יותר רעש?

asi1998

Recommended Posts

אוקיי... וכשספק מתחמם המאוורר שלו מסתובב יותר מהר? :\

יש ספקים שהמאווררים שלהם מתחברים ללוח, ואז כנראה הם משנים מהירות לפי טמפ',

שזה לאו דווקא קשור למאמץ על הספק, אבל כמעט תמיד כנראה גם הספק מתאמץ יותר.

בכל מקרה, אני לא חושב שזה לגמרי נכון להגיד שמאוורר של ספק מרעיש יותר כשהספק מתאמץ יותר.

לא יודע, לא נשמע לי נכון מישומה :\

זה לא כמו הארדיסק, או כונן אופטי, או מנוע של , שיש בו חלקים נעים שעושים רעש.

זה תלוי במאוורר, ואיך הוא מחובר, ומה שולט עליו, לאו דווקא בספק עצמו.

אל תבזבז אנרגיה.

ידוע שפונקציית רעש כתלות במאמץ היא פונקציה עולה. כאשר עד נק' מסוימת (נגיד 300W בספק 550W) השיפוע של הפונקציה קטן ביותר, וכך גם הרעש נמוך הרבה יותר, ואחרי נק' זו הגרף עולה בשיפוע גדול הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר? :kopfpatsch:

זו לא הייתה הנקודה שלי. הנקודה שלי היא שהמאוורר הוא זה שעושה רעש,

והרעש הוא כתלות בטמפ' ולא בWatt. נכון שבדיעבד זה משפיע אחד על השני,

ולכן זה נכון שספק מתאמץ עושה רעש. אבל זה בעקיפין, ולא ישר,

כי כמו שכבר סיכמנו, תיאורתית ספק בלי מאוורר לא יעשה רעש אף פעם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל ההבדל בניהם הוא שכשהמאוורר של המעבד או הכ. מסך מרעיש, זה כי המעבד עצמו חם יותר, או כ. מסך חם יותר.

כשמאוורר של ספק מרעיש יותר, זה כי המעבד חם יותר, או הכ. מסך חם יותר, ולא הספק עצמו.

כי לספק אין חיישן טמפ'.. (או שיש? :nixweiss:)

הבנת?

בכל מקרה, זה גם נכון להגיד שכשהמעבד או הכ. מסך חמים יותר, אז הספק עובד יותר. אבל שוב,

זה בעקיפין, לא ישירות כמו בחלקים האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז מה המסקנה של כל הת'רד הזה?

המאורר של ספק הכח מסתובב מהר מדי מתי שהטמפרטורה במארז גבוהה או מתי שמעמיסים עליו בחומרה כמו למשל מוסיפים למחשב כרטיס מסך ב1000 שקל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויכוח חסר טעם.

1. הרוב הגדול של הספקים מגיע עם חיישן טמפ'

2. ככל שצריכת הזרם במחשב עולה ההספק עולה

3. ככל שההספק עולה מתפזר יותר חום

4. ככל שיותר חם המאוורר מסתובב מהר יותר

5. בכל ספק התלות בין הגורמים שהזכרתי היא שונה (טמפ', הספק, מהירות סיבוב) - כלומר 2 ספקים 400W - האחד יסתובב 1000RPM והשני 1500RPM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי לספק אין חיישן טמפ'.. (או שיש? :nixweiss:)

אני לא מבין, אתם לא באמת יודעים אבל מפתחים במוח תאוריות ותורות שלמות על מידע מהדמיון ועוד מעבירים את המדע הבדיוני הזה לכולם ?

אז נעשה קצת סדר.

- מאורר של ספק לא מתחבר ללוח אם. יש ספקים שבהם אפשר לחבר ללוח אם את מד המהירות בלבד של המאורר בספק בשביל לראות באיזו מהירות הוא מסתובב ברגע נתון.

- בעיקרון רוב הספקים היום מגיעים עם מאורר שמשנה מהירויות, אבל זה לא נכון להגיד שכולם כאלו ובטח לא בדיון שמדבר בצורה כללית ולא ספציפית לדגמים של תקופה מסויימת.

- בספק יש כמובן מד טמפרטורה וחומרה של בקרת מהירות. כשהטמפרטורה בספק עולה המאורר מסתובב מהר יותר וההיפך לפי הגדרות שקבע היצרן ספציפית לדגם (ככה שאין קשר בין דגם המאורר לכמות הרעש של הספק - זה הכל תלוי גם בבקרת מהירות).

- יש מקומות שמציינים שהמהירות משתנה לפי העומס שיש על הספק (לגבי דגמים מסויימים). יכול להיות שזה נכון אך אני מניח שזה עיוות של מה שקורה עם הטמפרטורה (כלומר יש טמפרטורה אופיינית לכל אחוז של מאמץ - בדיוק כמו מעבד), מה שלא יהיה ואם זה נכון או לא זה בטח פחות יעיל.

ולסיום - "שקט" שיפיק ספק לא יקבע לפי חום או עומס - קודם כל צריך ספק שקט שמסוגל להגיע לרמות טובות של שקט ורק אחר כך לדאוג לעניין המהירויות בעומסים שונים. ובעיברית יותר פשוטה - לא להיות בעומס על הספק לא אומר שהוא הולך להיות שקט - זה תלוי בדגם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשלים את התשובה מעלה.

יש שני סוגי חיבור של מאווררים המבוקרים טמפ. בספק הכח.

האחד שבו אספקת המתח למאוורר הינה דרך חיישן חום הנמצא בספק הכח, והשנייה בה המאוורר מחובר למקור מתח קבוע אךמורכב עליו חיישן (נגד המושפע מחום) ובהתאם לטמפרטורה האופפת את המאוורר הוא משנה את המהירות. ומכאן יתכן מצב שבו למרות שהספק "לא מתאמץ" אך המארז אינו מקורר דיו, הרי שעקב החום שנוצר במארז, מאוורר הספק יעבוד במהירות גבוהה ומכאן שירעיש.

שנה טובה

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...