Home Plug / Ethernet over Power - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Home Plug / Ethernet over Power

B.D.B

Recommended Posts

אני משתמש ב-PS3 למטרת סטרימינג, אומנם סרטי SD עוברים חלק על הרשת האלחוטית, אבל סרטי HD מקרטעים בקטעים עמוסים (החל מ 5Mbps). בנוסף, בגלל שה-PS3 משתמש ב-FAT לא ניתן להעתיק מראש (הקבצים יותר גדולים מ 4GB).

לסלול רשת Ethernet זו לא אופציה, אז חשבתי להשתמש במתאם Ethernet over Power, האם זה יחזיק קצבים של עד 15-20Mbps? ואיפה אפשר לקנות כאלו? הכי זול שמצאתי זה 350 שקל לזוג, שזה עדיין כמעט פי שתיים מה-49$ לזוג שראתי ב-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לרשת חוטית רגילה, לרשת המבוססת על חוטי חשמל (HOME PLUG) יש רגישות למרחק ולהפרעות חשמליות על הקו. המוצרים הנמכרים בארץ תומכים במהירות תאורטית של 85MBPS אבל באופן אקטיבי המהירות יכולה להיות נמוכה מ-15MBPS, בתלות בגורמים הרשומים לעיל. אם עמידה במהירות המינימלית של 20MBPS היא קריטית לך, שקול שימוש ב-HPNA3 -- קרא עוד כאן -- http://www.netcheif.com/Reviews/PET-320/PET-320.htm.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה אפילו יותר יקר, 520 שקל לזוג.

ב. יש לי מרכזיה אז זה לא יעבוד, למרות שזה פחות קריטי כי יש לי גם קו נפרד עד המרכזיה (בשביל ה-DSL) ושאר הדרך זה לא בעיה.

בכל אופן, כשקראתי הלאה גיליתי שיש גם HCNA שעובד על כבלי הטלוויזה אבל לא הצלחתי למצוא חנות שמוכרת אותו בארץ וגם אם כן זה בטח יהיה עוד יותר יקר.

כמה אתה מעריך יהיה מובטח ע"י HomePlug 85? השקעים על פקקים שונים אז זה כל הדרך מהחדר שלי עד לקופסת חשמל וחזרה לסלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שמוצרי ה-HCNA זמינים בארץ. כדאי לבדוק ב-POWERNET ברמת החייל (powernet.co.il).

בימים הקרובים אני עתיד לקבל זוג מתאמי SHIRO ואני מתכוון לבדוק את היעילות שלהם לעומק. זה יקח קצת זמן (כמה שבועות) אבל המידע יהיה אמין... אם יש לך סבלנות, כדאי לחכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש טענה האומרת שהמוצרים החדשים יודעים לדלג בין פאזות בתוך הבית, תוך ירידה מסויימת במהירות האפקטיבית. אני מתכוון לבדוק את זה וגם את הזליגה לדירות אחרות, אם יש כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין לאות כל אפשרות"לדלג" בין פאזות.

אין שום תקשורת בין הפאזות השונות (בין הפאזות, המוליכים המשותפים הם ה-0 והארקה), כל פאזה נמצאת ב-120 מעלות מול הפאזות האחרות, ככה שקשה לי להאמין שקיימת אפשרות לתקשורת בין פאזות בלי מכשיר כלשהו שישב בארון החשמל ויתחבר לשלושת הפאזות וירכז את התקשורת(מעין "נתב" שכזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HCNA כבר לא אופציה, קראתי שזה לא יכול לעבוד ביחד עם מודם כבלים. למרות שאני כרגע עם DSL אני לא רוצה לחסום את האופציה. איפה אפשר להשיג מתאמי HPNA המקום היחידי שראיתי זה והם רוצים 260 שקל לאחד.

יש למישהו נסיון עם מדיניות החזרת מוצרים של IVORY? יש להם זוג HomePlug של SHIRO ב-350, אני פשוט לא יודע אם זה יעבוד טוב מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגברתי את האות מ-42mW ל-150mW וזה עדיין לא עובד, האיכות קליטה היא באיזור ה-80% וקצב ההעברה הוא באיזור ה-8Mbps, אם המכשיר היה עושה באפרינג של יותר מכמה שניות אז לא הייתה בעיה, אבל הוא לא ואז בקטעים עמוסים הוא מקרטע קשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...