המלצה למחשב נייד לסטודנט ב-3700 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למחשב נייד לסטודנט ב-3700 ש"ח

yuvalkosh

Recommended Posts

המחשב ישמש אותי אך ורק באוניברסיטה ורק לאופיס ואולי קצת אינטרנט

אני לא אשחק משחקים, אני לא עושה חישובים מסובכים, אני לא מעצב גרפית, לא עורך סרטים ולא אשתמש בו כדי לראות יותר מדי סרטים.

ואני גם מתכוון להתקין עליו XP ולא ויסטה.

ולכן סדר העדיפויות שלי הוא כזה:

1) זמן סוללה ארוך

2) משקל נמוך

3) מקלדת נוחה

4) מסך ברור וטוב

5) ביצועים

*אם תהיה לו יציאת זה יהיה מגניב אך לא הכרחי.

יש לי גם אפשרות לרכוש באנגליה וייתכן שבארה"ב. אבל האם האחריות תהיה תקפה גם בארץ? והאם זה קל למצוא מקומות שיעשו חריטה של אותיות בעברית?

יש לי אפשרות לרכוש את ה- G7070EJ ב-3,000 ש"ח בארץ. האם הוא מתאים לדרישות שהצגתי?

שאלה נוספת, אני מניח שאקבל עם הנייד ויטסה בין אם ארצה או לא ארצה. אז האם אוכל להתקין את הויסטה הזה גם על המחשב האישי שלי או שזה "ויסטה לניידים" או משהו כזה?

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נורא משנה מה תקנה במחיר כזה, רוב האפשרויות ברמה הזו די דומות באיכותן. בתקציב שלך לא תקבל זמן סוללה גבוה וגם משקל נמוך יהיה קשה למצוא. לג'יגבייט יש דגם של 13' שעולה בקצת על התקציב שלך אבל קח בחשבון שחיי הבטריה יהיו נמוכים מהממוצע.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=712068

כל זה ביחס לקניה בארץ. אם אתה יכול לקנות בארה"ב זה יפתח לך הרבה אפשרויות. חריטה זה עניין פשוט שלוקח כמה שעות ועולה כ-150 ש"ח.

אחריות בינלאומית זה נושא מסובך שמשתנה מדגם לדגם ויש לברר בנוגע לכל קונפיגורציה בנפרד. רוב הדגמים שזכאים לאחריות בינלאומית הם דגמים עסקיים שעולים יותר מהתקציב שלך.

ברף הגבוה של התקציב שלך בארה"ב יש את ה-Lenovo T400 (מתחיל ב-850$) שעונה על הדרישה הראשונה שלך מעל ומעבר עם חיי בטריה מדהימים. כמו כן מדובר במחשב 14' כך שהמשקל יהיה סביר לנשיאה לאוניברסיטה ובחזרה. המקלדת גם היא נוחה כמסורת Thinkpad (אם כי כנראה קצת פחות טובה מהמקלדות בדגמים הקודמים). חיי בטריה ברמה כזו לא תמצא בתקציב שלך בשום מקום אחר.

אם אתה רוצה להקריב חיי בטריה לטובת משקל אתה יכול להסתכל גם על ה-Lenovo Sl300 שמתחיל ב-770$ ומציע איכות בניה גבוהה מהממוצע (אם כי לא ברמה של סדרה T), משקל נמוך, מקלדת טובה ויציאת .

סטטוס האחריות בארץ על שני הדגמים האלו עדיין לא ברור, לפחות לא לי או ללנובו ישראל.

רוב הניידים מגיעים עם גרסת שלא ניתנת להעברה למחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תפור עליך בול אבל קצת יקר ....

http://www.notebookclub.co.il/prod-inspiron-1525-t2390.htm

אולי באנגליה זה עולה קצת פחות :screwy:

בכל אופן יש גם ...

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-vostro-500.htm

שזה בעצם אותו מחשב רק ללא :

1. מצלמה+מיקרופון מובנים.

2.HDMI .

3.מסך מט במקום מבריק.

4. שלוש יציאות במקום ארבע.

זהו פחות או יותר ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה! בכוונתי לקנות 2 מחשבים מהסוג שאבחר (לי ולקרובת משפחה שגם כן סטודנטית). יש לי כמה שאלות:

ה-Inspiron 1525 1.86GHz מעבר לתקציב שלי וגם כולל מסך מבריק, כאשר מט עדיף. לא? וגם כך לא אפיק תועלת מהמצלמה/מיקרופון או היציאה הנוספת.

ה-DELL Vostro 500 כן בתקציב וגם שוקל 2.7 שזה נראה לי בסדר אבל רק עם 6 תאי סוללה. שעד כמה שאני יודע זה לא משהו. אני צודק?

ה-Gigabyte W348M 1.73GHz הוא עם זמן סוללה נמוך כאשר זה הדבר החשוב לי ביותר אז זה לא טוב.

מכיוון שאני לא מעוניין להקריב חיי סוללה עבור משקל, אני אלך על ה-Lenovo T400.

שמתי לב שיש כל מיני דגמים של ה-T-400. כאשר בארץ הזול מבינהם עולה 6,300 ש"ח. אני בתהליכי בירור אם וכמה עולה אחריות בינ"ל במקרה של רכישה בארה"ב.

נראה לי שארכוש אותו מכאן

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/integration.workflow:ProductDisplayBundle?IsBundle=true&GroupID=37&Code=T400_INTEL&OID=:00000025:000019C7:&PID=CNETDFT400_INTEL&

לא אמרתם לי דעתכם על ה- G7070EJ שאני יכול לקנות ב-3,000.

שוב המון תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר... עכשיו כשאני מסתכל על המפרט של ה-T400 אני רואה שיש לו רק 4 תאים...

http://reviews.cnet.com/laptops/lenovo-thinkpad-t400/4014-3121_7-33225010.html?tag=rtcol;shop#productSpecs

אז איך יכול להיות שיש לו חיי בטריה מדהימים?

אין אפשרות לקנות מחשב עם חיי גבוהים מהממוצע?

מהו הממוצע אגב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממוצע בין שעתיים לשלוש תלוי על איזה רמת ביצועים אתה עובד .... בכל מקרה בתקציב שלך את תתייחס כל כך לזמן כי הכל אותו הדבר !!!!!!!!!!

שאף אחד לא יעבוד עליך :lol:

[br]פורסם בתאריך: 4.09.2008 בשעה 13:30:27

אם בכל מקרה את רוצה לחסוך כמה דקות תקנה מחשב עם מסך מט תכבה את ה ותעבוד על ביצועים מינימלים זה יחסוך לך איזה חצי שעה .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שאני לא מעוניין להקריב חיי סוללה עבור משקל, אני אלך על ה- T400. איפה ראית אותו ב-850$?

בארץ הכי זול שמצאתי היה ב-6,300 ש"ח. אני בתהליכי בירור אם וכמה עולה אחריות בינ"ל במקרה של רכישה בארה"ב.

כפי שציינתי, זהו המחיר בארה"ב. הסתכל באתר הרשמי של . אצל בדר"כ יש אחריות בינלאומית רק על דגמים מורכבים מראש שלא נמכרים דרך עצמה אבל כרגע המצב עדיין בלתי ברור, אשמח לשמוע לאילו תובנות תצליח להגיע מול .

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/integration.workflow:ProductDisplayBundle?IsBundle=true&GroupID=37&Code=T400_INTEL&OID=:00000025:000019C7:&PID=CNETDFT400_INTEL&

סוללת 4 תאים היא הסוללה הסטנדרטית וניתן לשדרג אותה לסוללת 6 תאים בתוספת קטנה ואפילו לסוללת 9 תאים. במקרה של המחשב הזה סוללת 6 תאים תתן לך מספיק חיי בטריה לדעתי (כ-6 שעות)

מחשב 15' לדעתי ממש לא מתאים לצרכים שציינת, הם לרוב כבדים ומסורבלים וחיי הבטריה של הדגמים שצויינו ממוצעים. צפה לבערך 2.5-3 שעות.

מסך מט או מבריק זו העדפה אישית. אני שונאת מסכים מבריקים בגלל ההשתקפויות אבל יש כאלה שאוהבים את זה מאד.

ממוצע בין שעתיים לשלוש תלוי על איזה רמת ביצועים אתה עובד .... בכל מקרה בתקציב שלך את תתייחס כל כך לזמן כי הכל אותו הדבר !!!!!!!!!!

שאף אחד לא יעבוד עליך :lol:

זה נכון רק בארץ. ל-T400 חיי טובים בצורה משמעותית מכל המחשבים האחרים שצויינו כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

תוך כדי שכתבת כבר ערכתי את הפוסט שלי (תסתכלי בבקשה) וגם הגעתי לאתר של לנובו.

כך שנראה לי שאכן ארחיב לסוללה עם 9 תאים כי אני לומד מהבוקר עד הערב ובד"כ אין איפה להטעין.

כמה זמן עבודה סוללה כזאת תתן לי (כאשר אני עובד על אופיס בלבד)?

האם יש משהו שעלי לשנות במסך ההתאמה מבלבד הסוללה?

מה חיבור ייתן לי?

האם יש הבדלים חשובים בין סוג כרטיס ה-wireless?

אני גם רואה שהוא מגיע רק עם ג'יגה זכרון..... זה די גבולי לעבודה עם אופיס ו-. גם אם מדובר באופיס 2003.

מה ההבדל בין WXGA לWXGA+ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

תוך כדי שכתבת כבר ערכתי את הפוסט שלי (תסתכלי בבקשה) וגם הגעתי לאתר של לנובו.

כך שנראה לי שאכן ארחיב לסוללה עם 9 תאים כי אני לומד מהבוקר עד הערב ובד"כ אין איפה להטעין.

כמה זמן עבודה סוללה כזאת תתן לי (כאשר אני עובד על אופיס בלבד)?

תלוי אם אתה משקיע במסך Led או לא. עם מסך Led הביקורות מצביעות על כמעט 10 שעות. ללא מסך Led זה בוודאי יהיה פחות אבל לא הרבה פחות. לא הייתי מצפה לפחות מ-8 שעות אבל זו רק הערכה גסה.

מה חיבור ייתן לי?

האם יש הבדלים חשובים בין סוג כרטיס ה-wireless?

אני גם רואה שהוא מגיע רק עם ג'יגה זכרון..... זה די גבולי לעבודה עם אופיס ו-XP. גם אם מדובר באופיס 2003.

מה ההבדל בין WXGA לWXGA+ ?

אם אתה עובד עם XP אז 1gb זה בסדר. בשביל ויסטה לא כדאי פחות מ-2. בכל מקרה זכרון זה דבר לא יקר ואם אתה רוצה לחסוך אולי תוכל לקנות בארה"ב עוד סטיק בזול יותר מדרך לנובו. זכרון גם תמיד ניתן להוסיף בעתיד אם אתה רואה שיש לך צורך.

לדעתי ההבדלים בין כרטיסי ה-Wireless אינם עצומים כרגע. בעתיד תהיה יותר משמעות לתקן N אבל אם אתה רוצה לחסוך זה לא חיוני. זה תקן לחיבור אלמנטים למחשב ואין לך צורך בזה אם אתה לא מתכנן להתקשר למחשב עם התקנים כאלו (טלפונים מסויימים, אלחוטיות שונות וכו').

ההבדל בין המסכים הללו הוא הרזולוציה. רזולוציה גבוהה תתן לך יותר "נדל"ן" מסך אך הטקסט יהיה יותר קטן. זו שאלה של העדפה אישית ואולי כדאי לך לראות בחנות דוגמאות לרזולוציות שונות לפני הקנייה. אישית הייתי משדרגת למסך LED אבל זה תלוי בכמה אתה מוכן להוציע, זה כבר מעלה את התקציב בלא מעט. אם אין לך כוונה להשתמש בויסטה אתה יכול לחסוך קצת על ידי בחירה של Basic

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המשמעות של LED Backlight לעומת LED Backlight?

אני שם לב שאם אני בוחר ב-Led אז זה גם ככה המסך עם הרזולוציה הגבוהה יותר WXGA+

WXGA: Widescreen XGA

Resolution: 1280x720,1280×800, 1280x768

WXGA+: Widescreen Extended Graphics Array Plus

Resolution: 1440x900

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך LED :

1. קל יותר ממסך רגיל .

2. דק יותר ממסך רגיל .

3. חסכוני בחשמל .

4. שומר על בהירות לאורך השנים .

5. NITS גובהה יותר מה שאפשר לעבוד במקומות מוארים יותר .

חיסרון :

מסך די עדין ברוב הדגמים שהוא מוצע בהם כרגע אבל ב T400 של לא נראה לי תהיה בעיה .

מומלץ מאוד !!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מסכימה, לדעתי זה שדרוג ששווה את המחיר. המסך איכותי יותר ויתן לך יותר חיי בטריה. לדעתי הרזולוציה הגבוהה יותר מוצלחת במקרה הזה אבל זה כבר באמת שאלה של טעם אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוכנעתי

:yelclap:

אלה השינויים שבכוונתי לעשות במפרט

14.1 WXGA+ TFT, w/ LED Backlight [add $80.00 $60.00]

9 cell Li-Ion Battery [add $119.00 $89.25]

סה"כ זה יוצא 996.75 דולר

שאלה לא קשורה: מה תהיה האיכות בעת צפיייה בסרטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...