האם אפשרי לעקוף את מהירות האור ברמה התיאורטית? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשרי לעקוף את מהירות האור ברמה התיאורטית?

fuck off

Recommended Posts

בכל מקרה לפי תורת היחסות הכללית איינשטיין קבע בזמנו תיאוריה שקובעת חד משמעית שלא ניתן בשום דרך מעשית לעקוף את מהירות האור או אפילו להגיע ממש אל המהירות עצמה , מדענים כיום הצליחו להאיץ אלקטרונים עם אלקטרו מגנטים ענקיים למהירות שקרובה מאוד למהירות האור אבל עדיין לא הגיעו ממש למהירות המלאה שהיא 300 אלף קילומטר בשנייה , בכל מקרה לפי התיאוריה הסיבה העיקרית שבגללה אי אפשר להתקרב למהירות האור היא שכל גוף שמנסה להגיע למהירות הזאת מתחיל להכפיל את המסה לאינסוף וכדי להמשיך לספק אנרגיה ותנע נוסף לגוף צריך להוסיף לו כמות אינסופית של אנרגיה ולכן התיאוריה קובעת שתיאורטית לא ייתכן מסע במהירות כזו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא פיזיקאי אבל אני יתן לכם נקודה למחשבה

מדנים אומרים שחורים שחורים בעלי כוח כבידה כל כך חזק שהם מושכים גל גלי אור אליהם

אכשיו אם גלי הכבידה האלו לא היו מהירים יותר מהאור אז איך הם יכלו למשוך אור אליהם ?

האור תאורטית היה צריך לברוח מהכבידה אם זה המירות המקסימלית שאפשר להגיע אליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאתה לא פיסיקאי. פשוט אין לך הבנת הנקרא\ נשמע בסיסיות...

זה לא שהכבידה רודפת אחרי כול פוטון. הכבידה זה שדה שברגע שפוטון עובר דרכו (השדה) הוא מפעיל עליו (הפוטון) כוח שמסיט אותו מהמסלול שלו.

בכל מקרה לפי תורת היחסות הכללית איינשטיין קבע בזמנו תיאוריה שקובעת חד משמעית שלא ניתן בשום דרך מעשית לעקוף את מהירות האור או אפילו להגיע ממש אל המהירות עצמה , מדענים כיום הצליחו להאיץ אלקטרונים עם אלקטרו מגנטים ענקיים למהירות שקרובה מאוד למהירות האור אבל עדיין לא הגיעו ממש למהירות המלאה שהיא 300 אלף קילומטר בשנייה , בכל מקרה לפי התיאוריה הסיבה העיקרית שבגללה אי אפשר להתקרב למהירות האור היא שכל גוף שמנסה להגיע למהירות הזאת מתחיל להכפיל את המסה לאינסוף וכדי להמשיך לספק אנרגיה ותנע נוסף לגוף צריך להוסיף לו כמות אינסופית של אנרגיה ולכן התיאוריה קובעת שתיאורטית לא ייתכן מסע במהירות כזו...

ואיך זה תרם משהו לדיון חוץ מסתם להקפיץ אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאתה לא פיסיקאי. פשוט אין לך הבנת הנקרא\ נשמע בסיסיות...

זה לא שהכבידה רודפת אחרי כול פוטון. הכבידה זה שדה שברגע שפוטון עובר דרכו (השדה) הוא מפעיל עליו (הפוטון) כוח שמסיט אותו מהמסלול שלו.

אבל הכוח צריך להיות מספיק מהיר כדי להסיט אותו

תראה שאתה זורק אבל באוויר כל עוד יש לה מהירות מסוימת היא לא נופלת

רק שהיא מאבדת מספיק מהירות הכבידה של כדור הארץ מורידה אותה

אכשיו גל אור תאורטית יכול לנועה בלי הפסקה במהירות שלו עד שהוא ניתקע במשהו

אז למה שהכבידה של חור שחור תמשוך אותו אם היא לא יותר מהירה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה שאתה זורק אבן באוויר כל עוד יש לה מהירות מסוימת היא לא נופלת

הכבידה תמיד מופעלת על הגוף :screwy:

בזריקה אנכית, האבן תעלה למעלה ותמשיך לאבד מהמהירות שלה עקב הפעילות של כוח המשיכה שגורם לתאוטה. עד שתגיע למהירות 0, ואז תתחיל בנפילה חופשית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הכוח צריך להיות מספיק מהיר כדי להסיט אותו

תראה שאתה זורק אבל באוויר כל עוד יש לה מהירות מסוימת היא לא נופלת

אכשיו גל אור תאורטית יכול לנועה בלי הפסקה במהירות שלו עד שהוא ניתקע במשהו

אז למה שהכבידה של חור שחור תמשוך אותו אם היא לא יותר מהירה ?

האבן מאיטה בגלל שהכבידה תופסת אותה ומפעילה עליה כוח בכיוון מסויים- כי האבן, כמו פוטון, נמצאים בשדה הכבידה

תחשוב שהפוטון לא מאיט אלא מוסט בכיוון אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האבן נופלת כי פועל עליה כוח G שגורם לתאוטה עד שהמהירות נהיית קטנה מ0 ואז היא הופכת לשלילית ונופלת בתאוצה שלילית.

אין מהירות לכוח. רק לעצמים. הכבידה פועלת על האבן כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האבן נופלת כי פועל עליה כוח G שגורם לתאוטה עד שהמהירות נהיית קטנה מ0 ואז היא הופכת לשלילית ונופלת בתאוצה חיובית.

כשהיא עולה התאוצה שלילית (a=-g) וכשהיא נופלת התאוצה חיובית (a=g).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:bash: :bash: :bash:

הכל תלוי איך אתה מתייחס למערכת... הנחתי שתוכל להבין לבד מה ההתיחסות שלי אל המערכת ממה שכתבתי.

למקרה שלא הבנת- התייחסתי ללמעלה כאל + ואל למטה כאל -.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה זה מאוד פשוט, תעזבו רגע נוסחאות ושטויות, נניח שאני עומד ומאיר עם פנס לכיוון מסוים ו300 אלף קילומטר מהנקודה בה אני עומד יש גלאי שיגלה את קרן האור בדיוק שניה אחרי שזו תגיע אליו. עכשיו נניח שאני נוסע המכונית במהירות של 100 קמ"ש ובדיוק באותה נקודה אני מפעיל את הפנס, הגיוני לחשוב כי כעת האות נע במהירות של 300 אלף ק"מ השניה + 100 קמ"ש, ואז הגלאי יגלה את הקרן מוקדם יותר משניה. אז זו שלא, הקרן תגיע לגלאי בדיוק כמו קודם רק אחרי שניה כיוון שמהירות האור היא המהירות המקסימאלית בה ניתן לנוע. זה הוכח בניסויים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה זה מאוד פשוט, תעזבו רגע נוסחאות ושטויות, נניח שאני עומד ומאיר עם פנס לכיוון מסוים ו300 אלף קילומטר מהנקודה בה אני עומד יש גלאי שיגלה את קרן האור בדיוק שניה אחרי שזו תגיע אליו. עכשיו נניח שאני נוסע המכונית במהירות של 100 קמ"ש ובדיוק באותה נקודה אני מפעיל את הפנס, הגיוני לחשוב כי כעת האות נע במהירות של 300 אלף ק"מ השניה + 100 קמ"ש, ואז הגלאי יגלה את הקרן מוקדם יותר משניה. אז זו שלא, הקרן תגיע לגלאי בדיוק כמו קודם רק אחרי שניה כיוון שמהירות האור היא המהירות המקסימאלית בה ניתן לנוע. זה הוכח בניסויים!!!

:lol: :lol: :lol:

הגעתי למסקנה הזאת בכיתה ב' נראה לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...