Google Chrome יצא! - עמוד 13 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Google Chrome יצא!

Nyromith

Recommended Posts

אולי כדאי שתקנה מקלדת חדשה, זה נראה כאילו נתקע לך הכפתור של הסימן קריאה או משהו.

מצורפת תמונה של מנהל המשימות עם המצב שתואר בפוסט הקודם שלי.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 213
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פשש יפה

רק 100 PROCESS

1000 הנדלרים

עוד די הרבה CPU TIME

ועוד הרבה זכרון

בהחלט כל הכבוד

יעילות כמו שצריך :xyxthumbs:

אתה עושה ממני צחוק נכון?!

ואתה רוצה להגיד לי שזה דבר טוב?

כל מה שרשמתי למעלה היה באירוניה (חוץ מכך שבאמת יש מלא PROCESS וכו')

נראה לי שהאנשים בגוגל צריכים לעבור שוב קורסים במערכות הפעלה וסינכרונזציה, או שהכסף מילא את החלקים במוח שהיו קשורים ללימודים.

לפחות לא עושים שטויות כאלו (הם מעתיקים הרבה דברים מOPEN SOURCE ואחרים, אבל עדיין עושים את זה עם שכל יחסית).

אני מרחם על המחשב מלפני כמה שנים עם מעבד חלש וקצת , זה נראה לי יותר גרוע מלקמפל איזה פרוייקט שלם בC# העומס שיהיה עליו ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שממנו אני כותב הוא פנטיום 3 1000 עם 386 מגה . רץ הרבה יותר טוב והרבה יותר חלק גם עם ריבוי טאבים מFF. ברור שבשניהם אני לא יכול להתפרע עם מאות טאבים, אבל בנתיים חווית הגלישה טובה יותר בכרום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד הדברים שבאמת משגע אותי בדפדן הזה, זה פתיחת טאב חדש באמצעות עכבר ימני.

גם ב-FF וגם ב-IE, פתיחת טאב חדש מתבצעת ע"י לחיצה על האפשרות השניה ולא הראשונה ופתאום אני מוצא את עצמי עם עשרות פתוחים....

לפחות אפשר לגרור לשוניות/חלונות ולאחד אותם בקלות...

זה רק אצלי או שבכתיבת תגובה בעברית (למשל זאת) החצים ימינה ושאמלה במקלדת הפכו תפקידים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מה הייתם חושבים על הדפדפן אם הוא היה נקרא Microsoft ...

היינו מקללים אותו מהיום עד מחר ובחיים לא הייתי מתקין אותו על המחשב שלי.

אבל זה , זה משהו אחר לגמרי.

נראה לך באמת שמיקרוסופט יוציאו קוד פתוח שהוא קל ומהיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אם מדאבגים כך שלא יהיו דליפות , אז אין שום יתרון מהפעלת כל טאב כתהליך רק חסרונות. ושוב כל טאב גוזל זמן מעבד, כלומר אם יש לך 30 תהליכים בלי שום דבר פועל (רק תהליכי מערכת ואנטי וירוס וכדומה) אז זמן המעבד מתחלק בין כל התהליכים, בפועל רוב התהליכים יחזירו את המעבד חזרה לתהליך הריק (נקרא בווינדוס system idle process). נניח עכשיו תפתח 20 טאבים, אז עכשיו זמן המעבד מתחלק בין 51 תהליכים (chrome עצמו גם תופס תהליך) גם אם הם רק ברקע. אמנם דפים סטטים אינם פקטור אך, כמעט ואין דפים סטטים, כמעט כל הפרסומות היום הם , שכן צורך כמות מסויימת של עיבוד. דף אחד אינה הבעיה, אבל מאחר שכל טאב הוא תהליך, כל טאב דורש זמן מעבד.

מה זה בדיוק "זמן מעבד"..? מה זה משנה אם קובץ מסויים רץ בתור תרד' או בתור פרוסס? בכל מקה המעבד מחשב אותו.. מה ההבדל בין שהוא מחשב

אותו ככה או ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BigDickBastard די הסביר טוב לגבי PROCESS

יש כמה בעיות רציניות עם הרבה PROCESS

1) ריבוי תהליכים שרצים בו זמנית משמעותו שצריך מעבד יותר ויותר חזק (עם הרבה ליבות), אבל לא תמיד הם רצים בו זמנית ממש, ככה שהמצב לא כזה רע

הבעיה היותר רצינית, שגם אם רצים במקביל, לפעמים פונים לאותם מקומות בזכרון (נניח לIO - יש לך רק מסך אחד, כוננן קשיח אחד, בקר של כונן קשיח וכו'), מה שיוצר האטה רצינית, כלומר לא משנה מה תשתמשו (אל תתחילו איתי אפילו עם LIVENESS וכו', כי זה נחמד בתאוריה ובתור בוגר אונברסיטה שמתעסק עם זה, אני מכיר כל השיטות ואין אף אחת שפרקטית לחלוטין כיום, כולל דברים תאורטים לחלוטין שהומצאו בזמן האחרון !!!)

2)זכרון - הזכרון לא משותף, אלא נפרד ומנוהל על ידי מערכת ההפעלה, מה שגורם גם לצריכה רצינית יותר (אבל זה החלק השולי לדעתי), החלק הרציני יותר שבגלל שפחות משותף אנחנו מקבלים האטה מסויימת - ברור שהיתרון שאם משהו אחד נופל, השאר לא נופלים.

3) CONTEXT SWITICHING - לא משנה כמה מהר המעבד שלכם וטובה הOS שלכם, יש מלא דברים שמעבד עושה שקשורים אך ורק למעבר בין PROCESS שונים, לדוגמא שינוי מצב דגלים, שינוי ערכים בזכרון (כל תוכנה רואה שיש לה 4 ג'גה זכרון נניח, גם אם בפועל יש לך רק 4 - משהו שיגרום להאטה במיוחד אם כל תוכנה צריכה 4 או אפילו 2 או 1 !!! - תפתחו עמודים סופר כבדים (לא חושב שיש כאלו) ותבינו)

במצב כזה צריך לעשות SWAP OUT וSWAP IN

4)בזבוז משאבים רציני

בקיצור

יש מלא חסרונות, ויש גם היתרונות.

חבל שגוגל מוכרים לכם לוקשים וכולכם קונים את זה כאילו זה תורה מסיני.

מציע לכם לקנות ולקרוא ספרים בOS (ספרים מדעיים רצינים)

כמו נניח

concepts in operation systems

Modern Operating Systems

וספרים בנושא של סינכרון תהליכים (כמו זה של חגית אתיה שהיא בעצמה מרצה בטכניון, מרצה מעולה בתחום)

בכלל

זה כמו שמחר יבואו ויוציאו מעבד עם 100 ליבות וכולכם פה תהיו בטוחים שהוא פי 100 יותר מהיר מחד ליבה.

ולסיכום

אני חוזר ואומר

שלא תבינו אותי לא נכון!

אני ממש בעד הדפדפן החדש!

אני חושב שיש בו כמה רעיונות יפים, והוא באמת מהיר יותר (במקרים מאוד מסויימים, במקרים מאוד קיצונים שכנראה יהיה קשה להשיג כיום, הוא עלול להיות מאוד איטי וכבד)

אבל בחייאת רבאק

הוא באטה לחלוטין!

יצא לפני שבוע סה"כ לציבור

ואתם כולכם עושים כאילו זה תורה מסיני!

קצת להרגע מההתלהבות.

בלינוקס יוצא כל יום גרסה חדשה של הקרנל עם מליון שיפורים (נניח מערכות קבצים חדשות, מתאמי PROCESS חדשים וכו'), ואני לא רואה כזאתי התלהבות בקהילות הקוד הפתוח.

בינתיים היחיד שהופך את הדפדפן הזה לתורה מסיני זה אתה שכל 2 תגובות של מישהו אחר חוזר על אותם שטויות (וחוזר וחוזר וחוזר וחוזר). אז אתה והשני פה עשיתם תואר, חוץ מלפלוט כמות מגוכחת ולא קשורה של חומר לימוד תאורתי, לא תרמת יותר מדי לדיון.

הנה מישהו פה, עם מחשב חד ליבה ישן ועלוב רושם לך:

המחשב שממנו אני כותב הוא פנטיום 3 1000 עם 386 מגה . רץ הרבה יותר טוב והרבה יותר חלק גם עם ריבוי טאבים מFF. ברור שבשניהם אני לא יכול להתפרע עם מאות טאבים, אבל בנתיים חווית הגלישה טובה יותר בכרום.

ובהינף יד סתר לך את כל השטויות שרשמת.

נראה לי שהאנשים בגוגל צריכים לעבור שוב קורסים במערכות הפעלה וסינכרונזציה, או שהכסף מילא את החלקים במוח שהיו קשורים ללימודים.

לפחות לא עושים שטויות כאלו (הם מעתיקים הרבה דברים מOPEN SOURCE ואחרים, אבל עדיין עושים את זה עם שכל יחסית).

אתה גם כלכך "חכם" שכנראה לא ראית ש IE8 עושה בדיוק את אותו דבר, כל טאב יהיה בתהליך משלו. יפה שאתה רוצה להעביר את האנשים בגוגל קורסים, אני בטוח שאנשים שנשארו באקדמיה (כמו חגית עתיה או מישהו אחר) עשו הרבה תוכנות פרקטיות בשימוש המוני כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

64 ביט זה משהו שלפחות מיקרוסופט עושה טוב.

וגם FF יש(אבל לא רשמי)

כל השאר - אין!! (גם אופרה אין, באסה)

ולגבי מה שאנשים פה אמרו

אני בטוח שאנשים באקדמיה שהם פרופסורים וכו', הם כולם טיפשים.

רק האנשים מגוגל הכי חכמים.

איך זה הולך

כמה שיש לך יותר כסף בבנק ובמניות אתה יותר חכם?!

אז רגע

העבודה שהמניה של צנחה בזמן האחרון ב50 אחוז, אומרת שהם עכשו חכמים בחצי ממה שהיו בעבר?!

למה אנשים פה חושבים שכל דבר בתעשייה שעושים הוא הכי טוב???

יום אחד, (מי שילמד מחשבים) יגיע לעובדה

והוא יראה שיש אנשים ממש לא מדהימים בתעשייה.

יש כמה מדהימים (לא הרבה), אבל הרוב לא.

בדיוק כמו בכל תעשייה אחרת

והאנשים האלו בונים לכם את התוכנות

אז מה אתם מצפים שיהיה מושלם ולקבל כל דבר כמובן מאליו?

אני מזלזל בגוגל בדיוק כמו שמזלזל במיקרוסופט וכמו בYAHOO וכל חברה אחרת.

כלומר

אני ממש לא מזלזל!

אני מעריך אותם, בדיוק כמו שמעריך נניח זמרים, או נגני פסנתר מעולים (אלו שזוכים בתחרויות וכו')

אבל אני לא טוען שהם מושלמים!

וברור לי שבמחשבים, אין כזה דבר X יותר טוב מY

אתה הולך על גישה כמו לשים כל TAB בPROCESS משלו, אתה מרויח משהו אחד, ומפסיד משהו שני.

אם הם היו הוגנים ורציינים בניתוח הטכני שלהם (ולא הקומיקס המפגר שעשה לי כאב ראש), אז היו רושמים לגבי כל דבר היתרונות וחסרונות, ואיפה זה עומד היום וכו'.

אני רגיל לקרוא מאמרים אקדמאיים, והרמה לגמרי שונה.

גוגל מתייחסים לאנשים ברשת, כאילו כולם רק התחילו כיתה א' ובקושי יודעים קרוא וכתוב (אין לי דרך אחרת להגיב על הקומיקס הטיפשי הזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...