מישמרות הצניעות של החרדים - תיעוד - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישמרות הצניעות של החרדים - תיעוד

zorgi

Recommended Posts

לתת לך מקרה שבו קיצוניות לא רעה? אני חושב שנתתי לך - ברגע שהאמת אבסולוטית קיצוניות היא לא ראה.

אצטט לך מדבריי, להבא עיין טוב: "1+1= 2 באופן הקיצוני ביותר." שהאמת היא מוחלטת קיצוניות היא הדבר הטוב ביותר.

סמים זה טוב? לא. זה לא טוב באופן מוחלט לכן עלייך להרחיק את ילדיך מזה באופן מוחלט!

מייקל ג'קסון זו טובה? לא באופן מוחלט. לכן לכל אחד יש בחירה אישית בעניין זה.

ברגע שהדעה שלך קיצונית דעתך סגורה וזו נהפכת כבר לפנאטיות

אוקיי אז לפי דברייך מותר לעבור באדום ואסור להיות סגור על זה שלא....

מצחיק איך שאתה מתלונן בהודעה אחת על ההכללות שמבצעים על הדתיים, ובהודעה הבאה אתה בעצמך מכליל על החילוניים. אפשר היה להחליף בציטוט הנ"ל את המילה חילוני בדתי והוא לא היה מאבד מנכונותו.

דברת על הכללות שעשיתי. ובכן אין טעם ידידי - התייחסתי לחילונים דהיינו לקבוצה התמימה שאינה מקיימת מצוות...מדוע? הסברתי זאת בהודעתי הקודמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום אני דתי לאומי רגיל

אני לא ידבר על חילונים ולא על חרדים כי אני לא מקיר הרבה מהם בסדר

אני ידבר על משהוא שאני ראיתי

אני הכרתי כמה בני אדם שהיו רגילים כמוני אוקי

ואחרי זה הם יתחילו לילמוד תורה וליתחזק ואני אומר שכול כול התכונות שלהן ישתפרו יתבגרו הכפתים, כול דבר שהאפשר ליתנדב מיתנדבים, דנים לטובה ,סבלנים, מקשיבים ,מדברים בשפה יפא, מותרים, ואפילו משקיעים במיקצועות חול שלהם(לא רק תורה)

אני חושב וולה מספיק אנכנו אחים

חזל אומרים שהבן אדם עם הכי פחות צדיק בעם מלה מיצוות כרימון

וגם מסופר על יהודי חסיד (ניראה לי) שפעם אחת נעלם לו תחושה טובה שנימצאת בתפילה והוא יסתקל לבחוץ וראה יהודי שאוכל חזיר והוא נהנה שראה את היהודי נהנה מהחזיר ומיד חזרה לו התחושה הטובה למה לישנוא אני היתי חבר של כמה חילון וולה אחלה בן אדם

לי אישית כואב לי כאשר אדם עובר עברה אבל ששנים רבים זה ברבה יותר גרועה

יותר חשוב שנהיה מאוחדים משנהיה כולנו חילונים או דתיים (כי הרי מחלוקות תמיד יכולות להיות מחלוקות)

לסיכום ר נחמן מיברסלב מלמד את האדם הרבה דברים אחד מהם הוא תמיד לחפס באדם את האור כי בסןף תימצה אותו ולא תיראה

את החושך וגם צדיקים לא דוהגים שלא יהיה חושך אלה מוסיפים אור והחושך נעלם גם כך

אל תישפתו אף אדם ליפני שאתם מכירים אותו באמת רוצה לדעת איך זה חרדים תכיר כמה אני בטוח שהם בני אדם תובים וכך לכול צד ותמיד יש קיצונים

,יום טוב סליחה על החפירה אולי לא היתי קשור אל תשכחו כולנו עם אחד ביי ושבועה טוב וערב +לילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש להפסיק לתת ציטוטים של רבנים וכו', הדיון הזה הוא לא דיון על הדת היהודית או על דת בכלל, בשביל זה יש לנו את הדיון המרוכז:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=337128.0

הדיון הזה הוא על החרדים כמגזר במדינת ועל המקרה הספציפי בסרטון שבתחילת התראד,

אני מציע לכולם כאן להפנים את זה אחרת הדיון יינעל וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אמונה בביטוי דוגמאת 1+1=2 אינה קיצוניות. רוב (אם לא כל) העולם מאמין שהביטוי 1+1=2 הוא נכון, אבל אם יבוא מישהו ויוכיח כי 1+1=3 ? אף אחד לא יתווכח איתו. דוגמא טובה יותר, מעולם מדעי המחשב: השאלה המרכזית בעולם מדעי המחשב נכתבת בקצרה "האם P=NP". כמעט כל עולם המדע מאמין שלא, אך אם יוכח כי כן תהיה זו הפתעה, ולא סתירה. לעומת זאת יש עובדות מדעיות שהוכחו כבר, כמו קיומם של אינסוף מספרים ראשוניים, הן בתחום הידיעה, אבל לא הקיצונית ולא האמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביטוי 1+1=3 הוא נכון. פשוט לא במתמטיקה שאנחנו מכירים.

אתה יכול להתייחס ל 3=1+1 כאקסימה חדשה ולבנות מחדש את כל ענף המתמטיקה אם אתה רוצה.

הביטוי 1+1=2 הוא נכון מאחר ומתמטיקה אינה חוקרת משהו שקיים בטבע, אלא היא מעיין "סט של חוקים", שפה. צריך להתחיל מאקסיומה כלשהי במקרה הזה. אם אתה רוצה להאמין ש 2 חפצים הם בעצם 3 חפצים אין עם זה שום בעיה, פרט לכך שכל דבר מחשבתי, מדעי ותרבותי מתבסס כבר על ההנחה שזה 2 ולא 3.

1+1=2 זוהי אמת מוחלט במתמטיקה- וזה לא קשור בכלל לקיצוניות ולא לאמונה. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...