רכישת iPhone 3G בצ'כיה - אין בעיה! - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת iPhone 3G בצ'כיה - אין בעיה!

americium

Recommended Posts

כפי שאתם בוודאי יודעים, ב-22 לחודש החלו למכור את ה- 3G ב-22 מדינות נוספות בעולם ואחת מהן היא צ'כיה. בצ'כיה יש 3 ספקיות סלולר: O2 (חברת בת של Telefonica הספרדית), Vodafone ו-T-Mobile. לפי בדיקה שעשיתי, שלושתן מוכרות את ה- 3G גם ללא התחייבות וכשהוא מגיע פתוח לחלוטין, ללא יוצא מן הכלל. ב-T-Mobile מוכרים בשלב זה רק את גרסת ה-8GB ובשתיים האחרות מוכרים את שתי הגרסאות.

אני בחרתי לרכוש מ-O2, כי הם הראשונים שחשפו את כל המידע באתר שלהם, כולל מחירים, עוד טרם ההשקה, כך שיכולתי להתארגן מראש ולאתר חנויות קרובות. המחירים לרכישת מכשיר פתוח (fully unlocked/simfree) וללא התחייבות הם:

עבור גרסת 8GB - המחיר הוא 11,995 קרונות צ'כיות = כ-720 דולרים אמריקאים = כ-490 יורו = כ-2570 ש"ח.

עבור גרסת 16GB - המחיר הוא 14,095 קרונות צ'כיות = כ-845 דולרים אמריקאים = כ-575 יורו = כ-3000 ש"ח.

המחירים כוללים את המע"מ המקומי (19%) ואם אתם רוכשים את הטלפון כתיירים אתם זכאים לקבל החזר מע"מ מלא (אני קיבלתי החזר חלקי, כנראה מפאשלה של המוכס, העניין בבדיקה ואני אעדכן ברגע שיהיה חדש). על מנת לרכוש את המכשירים עם קבלת החזר מע"מ כל מה שצריך זה להציג דרכון ולבקש מהמוכר בחנות להביא לכם טופס Tax Free, למלא אותו ולקבל חותמת של החנות. את התשלום ניתן לבצע במזומן או בכרטיס אשראי בינלאומי.

בהגיעכם לנמל התעופה, יש להגיע לעמדת המכס, לפני ה-Check In, על מנת שיחתימו לכם את טופס ה-Tax Free ויאשרו את קבלת החזר המע"מ. כעת, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: 1) לקבל את הכסף במשרד ה-Change הממוקם ב-Duty Free, פחות העמלה שלהם (כ-4% ), 2) לחכות שמכר שלכם יטוס לצ'כיה, יעבור באחת החנויות של החברה ממנה נרכש הטלפון ולקבל את המע"מ במלואו.

ממה שהבנתי, המחירים הנ"ל זהים או דומים מאוד גם ב-Vodafone וגם ב-T-Mobile (למעט העובדה שב-T-Mobile מוכרים כרגע רק את גרסת ה-8GB) אולם רצוי לברר קודם (גם ב-O2) שכן אינני ערב למחירים, החברות יכולות לשנות אותם בכלת עת וללא מתן הסבר.

במקרה שלי המוכרת אף הייתה אדיבה והציעה לעשות אקטיבציה חינם, באמצעות iTunes, כך שהמכשיר שלי פתוח לחלוטין ושכשהגעתי לארץ, כל שנותר לי הוא להכניס את כרטיס ה-SIM המקומי שלי לטלפון ולהתחיל להשתמש בטלפון, ללא כל בעיה. :)

בהצלחה לכולם.

אשמח לענות על שאלות נוספות פה בדיון, מעל גבי הפורום. אז בבקשה לא לשלוח הודעות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תתחדש, אחלה מכשיר!

אבל לפי דעתי המחיר קצת גבוהה מדי, אני לא עוקב אחרי העיניין כבר חודש וחצי ואני לא יודע מה נחשב מחיר טוב מה לא, אבל לדעתי המכשיר לא שווה את 720\845$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לפי דעתי המחיר קצת גבוהה מדי, אני לא עוקב אחרי העיניין כבר חודש וחצי ואני לא יודע מה נחשב מחיר טוב מה לא, אבל לדעתי המכשיר לא שווה את 720\845$.

המחיר לא גבוה יותר ממדינות אחרות בעולם בהן נמכר המכשיר פתוח לחלוטין וללא התחייבות. למעשה, המחיר אף נמוך במעט ממדינות מסויימות באירופה, כגון איטליה, בהן המכשיר נמכר פתוח לחלוטין וללא התחייבות.

אם התכוונת לכך שהמכשיר יקר מדי בשביל מה שהוא מציע, אני מניח שכמו שאומרים "על טעם ועל ריח אין מה להתווכח". :)

אני באופן אישי חושב שהטלפון הזה הוא רכישה מתשלמת למי שמחפש טלפון מיוחד ואין לו בעיה להשקיע כ-2,500 ש"ח (כשיש חיצוני של עברית בתשלום ויש גם עברית בחינם).

יש מדינות נוספות שנוספו לרשימה חוץ מאיטליה / שוויץ / צ'כיה שמוכרים פתוח ?

אני לא בטוח אבל אני חושב שגן בגרמניה ובהונג-קונג מוכרים את הטלפון פתוח לחלוטין וללא התחייבות.

אם אתה מעוניין לרכוש את המכשיר במדינה מסויימת, אני מציע שתעשה מה שאני עשיתי, תחקור קצת באינטרנט ותיצור קשר עם ספקיות הסלולר המקומיות, באמצעות אימייל, לקבלת נתונים נוספים, אם לא קיימים באתר שלהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלגיה.. 525 לגרסת ה8, 625 ל16, בחנויות MOBISTAR, שיש כמעט בכל עיר.

SIMFREE לחלוטין, בלי שום התחייבות, אפשר להתנסות באחד בחנות לפני הקניה.

לנושא- תתחדש! התרשמתי ממנו מאוד, אבל הוא באמת לא שווה את המחיר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין עם ההחזר מ"ס רק בצ'כיה. כשהיינו בגרמניהקנינו משהו ב 500-600 יורו ובמכס (שהיה בבלגיה) קיבלנו את כל המע"מ במזומן..

אני יודע, כל מדינה והכללים שלה. גם כשהייתי בגרמניה קנינו ב-Tax Free וקיבלנו הכל ביד במזומן, בשדה התעופה.

זה לא ממש חוכמה להיות צלם גרוע כשאתה מצלם עם :P

גם עם רגילה אני צלם לא משהו. אבל בוא לא נטה את הדיון מהנושא המקורי שלו. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התכוונתי לזה שהמחיר גבוהה מדי למה שהמכשיר מציע, 720$, צריך להיות מכשיר מיוחד שיעלה ככה, אפילו הדימונד עולה פחות מ700$.

אם המכשיר היה עולה 399$ כמו הקודם האיתי קונה בשמחה, אולי גם ב499$ אם הייתי רוצה מאוד את המכשיר וזה היה פתוח ללא התחייבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא לא נהפוך את זה לדיון להאם הטלפון שווה את המחיר שלו או לא, כי זו ממש לא המטרה.

ולגבי ה- Diamond, אתה טועה, הוא עולה בארה"ב סביב 650 דולרים (ובארץ הוא עולה הרבה יותר מזה).

נ.ב.

כותבים הייתי ולא האיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...