עזרה בבחירת ספק 500W-550W שקט מאוד, תקציב עד 500 ש"ח (מעודכן שוב) - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת ספק 500W-550W שקט מאוד, תקציב עד 500 ש"ח (מעודכן שוב)

deluxe

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אין פילטרים למאווררים (בצד אני רואה שאין), צפה שתצטרך לנקות את פנים המארז מאבק אחת לחודש בערך (אלא אם כן החדר שלך סטרילי).

אויש באמת, כל כך קשה לקנות פילטר 120 ב10 שקל ולהוסיף? לי יש מאוורר 230 על דלת הצד, החדר שלי יותר מאובק מהקבר של פרעה, ואני לא צריך לנקות פעם בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה:

כן :xyxthumbs:

אם אין פילטרים למאווררים (בצד אני רואה שאין), צפה שתצטרך לנקות את פנים המארז מאבק אחת לחודש בערך (אלא אם כן החדר שלך סטרילי).

אויש באמת, כל כך קשה לקנות פילטר 120 ב10 שקל ולהוסיף? לי יש מאוורר 230 על דלת הצד, החדר שלי יותר מאובק מהקבר של פרעה, ואני לא צריך לנקות פעם בחודש.

המארז מגיע עם 2 פילטרים , ואצלי בחדר המחשב עוד גרות 2 צינצילות , האבק הוא לא בעיה גדולה , פעם בחודש - חודש וחצי שאיבה קטנה של 10 דק' ...

אוקיי... תודה!

לא נראה לי שמפרט כמו שלי צריך כזה גדוד של מאווררים....

המפרט:

דיסק קשיח:

Seagate ST3500320AS - 500GB 32MB Buffer SATA2

זיכרון:

G.Skill 4GB -800 (2x2GB)

כונן אופטי:

Asus DRW2014L1T

כרטיס מסך:

ATI HD4850 512MB PCIe

לוח אם:

GIGABYTE GA-EP45-DS3R

מארז:

Cooler Master CM 690

מעבד:

Intel 2 Duo E8400 Box

ספק כוח:

500W-450W

כמה דברים שאני לא מבין:

איך ממארז אטום יחסית לאבק (לפי מה ששמעתי) הCM690 הפך לכזה שדורש ניקוי חודשי....?

מה הקטע לשים מאוורר למעלה כשהמארז סגור בכיוון הזה יחסית...?

מתי צריך להשתמש בפילטרים האלה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפילטרים שדיברתי עליהם - אלה פילטרים רגילים בגודל 120 על 120 (כמו המאוררים), שפשוט קונים עם המאוורר ומבריגים אותו יחד עם המאוורר. ובמקום לחפש את האבק בתוך המארז, אתה פשוט מעביר מטלית על הפילטר, או שואב ת'אבק ישירות מהפילטר. את הפילטרים הענקיים שבאים עם הCM690 אפשר להוריד ולשטוף.

ד"א - הייתי ממליץ לך להוסיף מאוורר צד אחד לפחות. לקירור הHD4850, ולאספקת אוויר קריר למעבד. אתה מתכנן OC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפילטרים שדיברתי עליהם - אלה פילטרים רגילים בגודל 120 על 120 (כמו המאוררים), שפשוט קונים עם המאוורר ומבריגים אותו יחד עם המאוורר. ובמקום לחפש את האבק בתוך המארז, אתה פשוט מעביר מטלית על הפילטר, או שואב ת'אבק ישירות מהפילטר. את הפילטרים הענקיים שבאים עם הCM690 אפשר להוריד ולשטוף.

ד"א - הייתי ממליץ לך להוסיף מאוורר צד אחד לפחות. לקירור הHD4850, ולאספקת אוויר קריר למעבד. אתה מתכנן OC?

לא, אינני מתכנן OC בקרוב...

תודה על התשובה....

בקשר לנושא בו נפתח הת'רד:

הבנתי שעדיף שאקח ספק 500W כדי שישמש גם לאחר שדרוגים עתידיים...

בסוגיית בחירה של ספק ספציפי עדיין לא החלטתי...

נאמר לי שספק מודולרי עולה כ200 ש"ח יותר מכזה שלא... בדקתי מחירים פחות או יותר ולדוג' ספק לא מודולרי של ENERMAX PRO82+ בזאפ עולה כ502 ש"ח ולעומת זאת הדגם MODU82+ עולה כ525 ש"ח, הפרש של קצת יותר מ20 ש"ח...

הבנתי מהדברים שנכתבו בת'רד זה, שלמודולריים יש חסרונות משל עצמם כגון התנגדות פנימית גבוהה וכדו'....

אם כן אינני יודע איזה סוג של ספק לבחור...

ד"א, כל הקטע הזה שהחלק שבו נמצא המאוורר בספקים נראה פתוח, זה לא גורם לאבק לחנוק אותו?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, כל הקטע הזה שהחלק שבו נמצא המאוורר בספקים נראה פתוח, זה לא גורם לאבק לחנוק אותו?

אתה מתכוון כמו מאווררי הצד של הCM690? בגלל זה יש פילטרים אם אתה חושד שזה יקרה.

לגבי ספק - פשוט קנה VX550W ב480 והיה מבסוט ורגוע - ד"א, לי יש אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון כמו מאווררי הצד של הCM690? בגלל זה יש פילטרים אם אתה חושד שזה יקרה.

לגבי ספק - פשוט קנה CORSAIR VX550W ב480 והיה מבסוט ורגוע - ד"א, לי יש אחד.

לא יודע איך להסביר לך אני אראה לך בתמונה:

http://www.enermax.com.tw/admin/pic/200871414413576069.jpg

איפה הפילטר?

לגבי הספק: לא עדיף כבר 520W מהסדרה של הHigh Performance כלומר HX?

ומה לגבי הספקים של ENERMAX הם נראים חזקים כאלו....

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה, ספק. לא שמתי לב שהתכוונת למאוורר של הספק.

ולא - למה שאבק יחנוק אותם? הם שואבים אוויר מפנים המארז. וזה לא שזרם האוויר כל כך עוצמתי דרכם שהאבק פשוט נשאב לתוכם.

ולא גם לגבי השאלה השניה - מה אתה צריך להשקיע עוד 100 בספק מודולרי כשאתה לא יודע בעצמך מה ההבדלים ולמה אתה בכלל צריך אותו. כבר שאלת את השאלה הזאת כמה פעמים - ענינו. אני לא מבין מאיפה הדחף לזרוק סתם 100 ש"ח כשאפשר להשקיע אותם במאווררים איכותיים למארז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה, ספק. לא שמתי לב שהתכוונת למאוורר של הספק.

ולא - למה שאבק יחנוק אותם? הם שואבים אוויר מפנים המארז. וזה לא שזרם האוויר כל כך עוצמתי דרכם שהאבק פשוט נשאב לתוכם.

ולא גם לגבי השאלה השניה - מה אתה צריך להשקיע עוד 100 בספק מודולרי כשאתה לא יודע בעצמך מה ההבדלים ולמה אתה בכלל צריך אותו. כבר שאלת את השאלה הזאת כמה פעמים - ענינו. אני לא מבין מאיפה הדחף לזרוק סתם 100 ש"ח כשאפשר להשקיע אותם במאווררים איכותיים למארז?

תודה!

1) בין שני דגמים שבדקתי בזאפ של אנרמקס מודולרי ולא מודולרי, שניהם בהספק 525W, ההפרש היה כ30 ש"ח...

תהיתי פשוט אם בכל זאת לא שווה להשקיע קצת כדי לקבל עוד משהו.... השאלה היא מה אני מקבל אם אני לוקח מודולרי ואת זה לא הבנתי עד הסוף....

2) לגבי הספק של קורסייר HX, הוא מודולרי?

3) מה לגבי דגמים של חברות אחרות מלבד קורסייר, כמו סיסוניק ואנרמקס... אתה יכול להמליץ לי על דגמים של החברות הללו בקטגוריה זהה?

תודה רבה על העזרה...! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח צודק...

חשבתי לרגע שהגזמתי....

ערכתי את ההודעה הקודמת אחרי שהגבת.

עריכה:

SEASONIC 500W ב330 מFOXPC יהיה טוב.

ENERMAX וCORSAIR פשוט לא באותו מיקום במדד ה "עלות:ביצועים" כמו הSEASONIC והPCP&COOLING בגלל הפרש המחירים.

אבל הם עדין ספקים שנחשבים לאיכות עילית מאין כמוהה, בעלי יעילות גבוהה ביותר ושקט - גם פיזי וגם נפשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכתי את ההודעה הקודמת אחרי שהגבת.

עריכה:

SEASONIC 500W ב330 מFOXPC יהיה טוב.

ENERMAX וCORSAIR פשוט לא באותו מיקום במדד ה "עלות:ביצועים" כמו הSEASONIC והPCP&COOLING בגלל הפרש המחירים.

אבל הם עדין ספקים שנחשבים לאיכות עילית מאין כמוהה, בעלי יעילות גבוהה ביותר ושקט - גם פיזי וגם נפשי.

תודה

חחח עכשיו זה קשה יותר לבחור...

אבל שווה להשקיע עוד טיפה בשביל אחד מהם? או שזה מוגדר כמעין בזבוז? יש דבר שהSEASONIC והPCP&COOLING נופלים מחבריהם היקרים שהזכרנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...