כמה dBA צריך בישביל שמאוורר יעשה רעש? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה dBA צריך בישביל שמאוורר יעשה רעש?

OuTsIDe

Recommended Posts

הסל"ד הוא אחד מתוך כמה גורמים אשר יוצרים את הרעש כביכול. הוא אינו הפקטור היחיד. אני מדגיש את זה כי אם כולם היו מניחים שסל"ד = רעש אז בן אדם בסה"כ היה מחפש סל"ד מסוים וחושב שפה הוא פתר את הבעיה. זה לא נכון כי שני מאווררים שעובדים באותם סיבובים לדקה לא חייבים ליצור את אותה כמות רעש. יש עוד הרבה פרמטרים כמו ציר הסיבוב (FDB,BB..), בסיס המאוורר-המסגרת והלהבים של המאוורר. וכולם חשובים באותה מידה כמו הRPM.

בנוגע ל-dBA, אני לא יכול להגיד לך כמה בידיוק כי זה תלוי במיקום המארז כתלות במיקום המאזין (אתה), האם המארז סגור בתוך שולחן, האם יש עוד מאווררים במארז (יותר מאווררים יותר רעש) וכולי.. מה שאני כן יכול לומר לך זה שהגדרת ה-dBA בדפי היצרן של מאווררים היא אינה אמיתית מכיוון ושהיא עומדת בסטנדרטים נוקשים של מדידות וזה לא כפי שבאמת ישמע מאוזן המשתמש. מה שכן, זהו אכן מדד (כי ניתן להשוות לדפי יצרן אחרים). אז אני לא יכול לומר שאם כתוב בדף יצרן 28dBA אז אתה לא תשמע כלום, כי בתכלס זה יהיה יותר. אתה יכול לחפש השוואות של מאווררים ברשת, יש כמה וכמה כאלו.

אבל בשורה התחתונה אני מאמין ש 20dBA זה מאוורר שקט מאוד ובמסגרת רמת הדציבלים הזו יש את סדרת ה-S-Flex של Scythe.

הסדרה נועדה לאלו שחשוב להם הביצועים אך גם הרעש הוא מדד, והיא מכילה כמה מאווררים ברמות שונות של מהירות סיבוב, כמות אויר שנדחף ו-רעש כמובן. המומלצים ביותר הם הE וה-F. הE פועל על 1200RPM והF על 1600RPM, ובאשר לשאר המדדים תוכל לבדוק בהשוואות מאווררים ברשת או באתר היצרן. http://www.scythe-usa.com/product/acc/002/sflex_detail.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסל"ד הוא אחד מתוך כמה גורמים אשר יוצרים את הרעש כביכול. הוא אינו הפקטור היחיד. אני מדגיש את זה כי אם כולם היו מניחים שסל"ד = רעש אז בן אדם בסה"כ היה מחפש סל"ד מסוים וחושב שפה הוא פתר את הבעיה. זה לא נכון כי שני מאווררים שעובדים באותם סיבובים לדקה לא חייבים ליצור את אותה כמות רעש. יש עוד הרבה פרמטרים כמו ציר הסיבוב (FDB,BB..), בסיס המאוורר-המסגרת והלהבים של המאוורר. וכולם חשובים באותה מידה כמו הRPM.

בנוגע ל-dBA, אני לא יכול להגיד לך כמה בידיוק כי זה תלוי במיקום המארז כתלות במיקום המאזין (אתה), האם המארז סגור בתוך שולחן, האם יש עוד מאווררים במארז (יותר מאווררים יותר רעש) וכולי.. מה שאני כן יכול לומר לך זה שהגדרת ה-dBA בדפי היצרן של מאווררים היא אינה אמיתית מכיוון ושהיא עומדת בסטנדרטים נוקשים של מדידות וזה לא כפי שבאמת ישמע מאוזן המשתמש. מה שכן, זהו אכן מדד (כי ניתן להשוות לדפי יצרן אחרים). אז אני לא יכול לומר שאם כתוב בדף יצרן 28dBA אז אתה לא תשמע כלום, כי בתכלס זה יהיה יותר. אתה יכול לחפש השוואות של מאווררים ברשת, יש כמה וכמה כאלו.

אבל בשורה התחתונה אני מאמין ש 20dBA זה מאוורר שקט מאוד ובמסגרת רמת הדציבלים הזו יש את סדרת ה-S-Flex של Scythe.

הסדרה נועדה לאלו שחשוב להם הביצועים אך גם הרעש הוא מדד, והיא מכילה כמה מאווררים ברמות שונות של מהירות סיבוב, כמות אויר שנדחף ו-רעש כמובן. המומלצים ביותר הם הE וה-F. הE פועל על 1200RPM והF על 1600RPM, ובאשר לשאר המדדים תוכל לבדוק בהשוואות מאווררים ברשת או באתר היצרן. http://www.scythe-usa.com/product/acc/002/sflex_detail.html

תודה... :yelclap: :yelclap: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DBA לא מדד מצויין לרעש (SONE טיפה יותר טוב אבל מאוד קשה להבין אותו). 20DBA בתדר גבוהה יפריעו יותר מ 20DBA בתדר נמוך. בכללי עד 30DBA זה שקט, אם יהיה לך מאוורר 30DBA שהרעש בתדר גבוה אתה תשתגע, אם יהיה 30DBA בתדר נמוך יש סיכוי שאתה בכלל לא תשמע את המאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר פתחו דיון על המאוורר הנ"ל.. יש לי שאלה

יש לי במארז 3 מאווררים. 1 אחורי של שהגיע עם המארז(1000 RMP שבתכלס עובד על 600-700 אלא אם אני מעלה אותו בתוכנה) - מאוורר ממש מעאפן לדעתי.. כשאני שם יד מאחור כדי לבדוק את כמות האוויר שיוצאת, האמת, אני לא מרגיש כמעט וכלום. יש לי עוד מאוורר שהגיע עם ה SCYTHE INFINITY שעובד על 1200 RMP. והאמת, שגם הוא לא מוגדר כטוב. אני שם יד לבדוק את האוויר שמכניס וגם הוא בקושי ומעיף אוויר. עכשיו לשאלה, אם אני אקנה S-FLEX 1600 או 1900 RMP האם אני ארגיש את האוויר בצורה חזקה(?) או כי אין הבדל של ממש בין 1200 ל 1600. אז המאווררים שלי פשוט לא טובים או שככה זה אמור להיות?

אני משוכנע שהמאווררים פשוט לא "שוס" ואקבל את מה שאני רוצה במאוורים כמו S-FLEX.

ד"א, המאוורר השלישי הוא מקדימה, שממנו אני עוד מרוצה פה ושם.

בכל מקרה, אשמח לתגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש סירולקציה טובה במארז, כבלים מסודרים, אין אבק בהיטסינקים ובמאווררים.. לא צריכה להיות בעיה.

מה שאתה צריך להסתכל עליו הוא הטמפרטורות. אם הן בסדר, אז המאווררים שלך עושים עבודה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו.. שהמארז שלי די קטן ואין לי ממש איך לסדר את הכבלים.

אין אבק. והטמפ' לא משהו בוא נגיד ככה (ללא מזגן). עם מזגן עוד אפשר להתפשר.

אז שווה לקנות את המאוורר הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררים לא יעזור למארז במצב שכזה. הם מזרימים את האוויר בסה"כ אבל אם הוא כ"כ קטן ויש אבק והכבלים לא מסודרים אז אין טעם. שלא לדבר על היטסינקים מלאים באבק שחוסמים את כל האוויר ואז אין שום טעם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טיפת אבק במארז.. המחשב אפשר להגיד חדש (לפני חצי שנה).

ההיטסינקים נקיים. הדבר היחיד שכנראה הורס זה הכבלים שלא מסודרים בצורה מי יודע מה..

במידה ואסדר את הכבלים בצורה טובה יותר, זה יעזור לי בצורה משמעותית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אני סתם חוזר על מה שאני אומר.

אמרתי לך כבר מה אתה צריך, אז אם יש לך את הכל, הדבר האחרון הוא מיקום נכון של המאווררים..

אתה אומר שיש אחד מקדימה ואחד מאחור, תנסה לארגן יותר מאווררים לנצל מקומות נוספים שיש במארז (אם יש).

ואם אתה לא רואה שום בעיה עם הכל, אז תמיד אפשר להאשים את מזג האויר החם.

דרך אגב.. מה הטמפרטורות שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' לא כאלה גרועות בוא נגיד ככה.. (עם מזגן):

CPU - 40-44 במנוחה, 70+- במאמץ (OC ל 3.2)

GPU - 53

ללא מזגן:

CPU - 46-50 במנוחה, 72+- במאמץ

GPU - 62

הטמפ' האלה ממש לא מספקות אותי. ואני בטוח שיש הרבה כאלה שיגידו שאלה טמפ' מעולות. OC למעבד אין לי כבר אפשרות להמשיך (אני כרגע עם קרור סטוק, האינפיניטי תקול). אם אחליף את הקירור לפריזר 7 פרו, מה הטמפ' שלי יהיו במאמץ? יש לך השערה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך קודח כמה חורים מוסיף כמה מאווררים ונשאר עם הקירור של המעבד stock.

חבל לבזבז כסף על שבעצמו יכול להגביל OC..

עריכה: ראיתי כמה של המארז שלך ואני רואה שיש כלוב HDD מקדימה שחוסם את המאוורר

הייתי מציע שתעיף אותו לכל הרוחות (אלא אם כן אין לך איפה לשים את הכוננים הקשיחים)

והייתי ממליץ גם על סידור כבלים ריענון משחות ניקיון היטסינקים- וכל שאר הדברים שאמרתי.. תדקדק ותשתפר.:]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך קודח כמה חורים מוסיף כמה מאווררים ונשאר עם הקירור של המעבד stock.

חבל לבזבז כסף על שבעצמו יכול להגביל OC..

בהודעה האחרונה דיברתי על חדש למעבד ולא על מאווררים..

AC FREEZER 7 PRO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...