מספר דברים שמי שהולך לעשות OC ל4870 צריך לדעת (וגם 4850 אני מניח) - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר דברים שמי שהולך לעשות OC ל4870 צריך לדעת (וגם 4850 אני מניח)

EAD

Recommended Posts

אוקיי

קראתי בהרבה פורומים, עשיתי הרבה וכו'.

נתחיל מהדברים הטובים.

הכרטיס הזה גם בבודד, יכול בעזרת קצת OC להתחרות עם כל 280GTX בשוק!!

זה כמו שהוא חזק!

(אני אפילו לא מדבר על OC עם מים ולעלות מתחים, משהו רגיל שכל אחד יכול לעשות בבית)

זה הדברים הבאים שאתם צריכים לדעת:

1) לעשות FLASH לBIOS, כאשר הBIOS הטוב ביותר בשוק (ניתן למצוא אותו בהורדות בפורומים בחול) זה הASUS TOP אשר מכיל כבר פרופיל מאוררים מעולה (גם שקט וגם קריר מאוד, הכרטיס יושב לי במנוחה על 50 ובעבודה על 70 ומשהו גג ביום חם)

הBIOS הזה כולל כבר OC די רציני, מעביר את הCORE מ750 ל815 !!

ואת הזכרונות מ900 ל925 (אבל זה פי 4 כדי זה כלומר מ3600 ל3800)

2)

אתם יכולים לעשות עוד העלת מהירות לCORE, זה מאוד תלוי בכרטיס וכו', אבל מנסיון הכרטיסים כן מתחילים להתחמם וכן יכול להגרם נזק, לכן לא ממליץ בכלל לעבור את ה840, אם כי יש אנשים בחול שעושים גם 850 (זה 100 מגה הרץ יותר מ750 שהוא מגיע!!) ויש גם כאלו שראיתי שהגיעו ל900 (עם מים וכו')

3)

זכרונות

פה הטעות הרצינית של אנשים, וקראתי הרבה לגבי זה בחול והבנתי יותר.

הכרטיס מגיע עם במהירות של 900 MHZ, כלומר 3600MHZ, כלומר רוחב פה מעל 100 ג'גה בייט לשניה (לא זוכר המספר במדוייק, לא בעיה לבדוק בGPUZ)

כבר בגרסה של מעלים אותו ל925, וזה כבר חתיכת רוחב פס ממש גדול!

הכרטיס לא ינצל אותו כנראה אף פעם!

כדי לנצל רוחב פס כזה צריך רזולציה מאוד גבוהה (נניח 1920 על 1200 או יותר), וברזולציות כאלו גבוהות גם ככה יהיה המון עיבוד מבחינת הCORE עצמו של הכרטיס, לכן הוא לא מתקרב אפילו לניצול של רוחב הפס.

כמו כן, ברגע שאתם עולים מעל 1000 הזכרונות מתחילים להיות בסכנה (בהתחלה אני והרבה אחרים חשבו שאין בעיה לשים בMAX שזה 1100), אבל האמת שזה ממש לא בריא לכרטיס ויוצר בעיות ו"ארטיפקטים" וכו'.

לכן

לא כדאי להתאמץ בOC לזכרונות בכלל.

אולי לעלות אותם ל950, או גג גג 1000.

זהו

מעבר לזה גם אם שמתם את הCORE ב900 יהיה בזבוז (תריצו מבחני ביצועים אם לא מאמינים)

והמסקנה היא שמאוד כדאי לנסות ל"סחוב" את הCORE כמה שיותר כדי לקבל אכן יותר כוח עיבוד, אבל מבחינת לא כדאי לגעת יותר מידי (יש להם רוחב פס די והותר, וחבל לשרוף אותם)

וכן

הם יכולים להשרף ולהשרף בקלות (זה לא משהו שתראו מייד, אבל פתאום אחרי חצי שנה של שימוש תבחינו בזה)

זהו מקווה שעזרתי ואשמח לקבל פידבקים וכו' :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה רבה זה היה מאוד מעניין כי בעוד כחודש אני קונה לעצמי חמוד כזה והשאלה שלי היא אם כאשר יהיה לי את כרטיס תוכל לעזור לי דרך מסנג'ר או אייסיקיו או טלפון לעשות לו את הOC?(בגבול שעוד לא צריך כל מיני קרורים וכל זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.techpowerup.com/vgabios/19112/Asus.HD4870.512.080626.html

לינק להורדת הBIOS.

דבר שני

התוכנה עצמה לעריכה של BIOS:

http://www.techpowerup.com/downloads/1177/TechPowerUp_Radeon_Bios_Editor_v1.14.html

דבר שלישי:

מידע על כרטיס המסך שלכם:

http://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/

דבר רביעי:

התוכנה עצמה לעשות FLASH לBIOS

(פועלת תחת , לא צריך לעשות RESET)

http://www.techpowerup.com/downloads/1122/Winflash_2.0.1.2.html

זהו נראה לי בתור התחלה זה די טוב :)

בעזרת הכלים האלו תוכלו לעשות מה שרוצים עם הכרטיס :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני קראתי יש בעיות עם צריבת הביוס ע"י שימוש ב Winflash (שגיאה כלשהי) ואת צריבת הביוס רצוי לעשות בסביבת דוס.

חוץ מזה אני לא בטוח שזה הכרחי לעשות בשלב זה צריבת ביוס לכרטיס (הוא חזק מאוד גם ככה), והייתי ממליץ לשקול זאת פעמיים לפני שמחליטים לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא להוריד פשוט את הביוס של ה Diamond XOC ולהעלות תדרים\מאווררים כמה שאתה רוצה? (עד הגבול הרצוי כמובן).

דרך אגב במה הביוס הזה שונה מהביוס הרגיל? כאילו זאת תוכנה או מה? אתה מוריד מתקין ורואה תוצאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XOC הוא לא טוב.

הוא נועד לאנשים שכבר העלו מתחים וכו'.

ASUS לא!

וגם הוא כולל יותר העלאה של הGPU ופחות של הזכרון (שזה יותר טוב בביצועים)

לגבי WINFLASH - אין שום בעיה, אפשר לעשות את זה מCOMMAND COM שמים -f ואז הוא צורב בלי בעיה גם של לספיר נניח וכו'.

אני מאוד מרוצה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

חח לא ממש לא!

בסופו של דבר כל הכרטיסים הם ATI

ההבדל הוא סתם בשם שהחברה תוקעת להם.

אפשר גם לשנות את השם של (דרך התוכנה שעורכת אותו)

בקיצור

אין שום בעיה, זה פועל נפלא אצלי ואצל עשרות ומאות אנשים בחול, ממש אין מקום לדאגה.

מי שמפחד מחום וOC

יכול לקחת הBIOS, ופשוט להוריד מהירויות לSTOCK דרכו

ככה גם יקבל כרטיס מאוד קריר, גם לא רועש, וגם אין חשש בגלל OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...