לונדון וקירשנבאום מראיינים את אורן זריף - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לונדון וקירשנבאום מראיינים את אורן זריף

00000

Recommended Posts

אנשים מאמינים כי הם רוצים להאמין או שחינכו אותם להאמין (אוטוסוגסטיה או סוגסטיה).

* כי זריף וחבריו משחקים על רגשות פסאודו-דתיים ואלמנט של ניסים וריפוי באמונה נעוץ עמוק בדת שלנו (בכל דת למעשה). זריף "ומכשפים" אחרים יודעים ללחוץ בנקודה הזאת ומרבים להשתמש במונחים ואלמנטים מהדת (כמו החופה ההזויה בסרטון הוידאו).

* כי אנשים רוצים להאמין שיש מעבר לעולם החומרי המוגבל שלנו, שיש עולם שמעבר, שיש חיים אחרי המוות, גלגול נשמות ותקשור, בעיקר כי הם מפחדים למות והסיפורים האלו מקילים על הפחד הזה.

* אנשים עם בעיות בריאותיות שהרפואה כשלה מלהקל עליהם, כי עדיין אין מרפא למחלתם, כי הם לא מצאו את המרפא הנכון או כי הם בכלל לא מאמינים ברפואה המערבית. חלקם אפילו מוצאים הקלה מסוימת אצל אנשים כמו זריף ואין ספק שיש ערך רב לכוח נפשי ואמונה בתהליך של ריפוי. הבעיה היא שזריף ושות' טוענים שהם מסוגלים לרפא מחלות חשוכות מרפא וגוזלים מחולים סופניים כספים בתמורה לאמונות שווא או להבדיל האמונה בריפוי על-טבעי מונעת מהחולה לגשת לרופא רגיל שיכול לפתור את מחלתו באמצעים מקובלים.

אמונה כשלעצמה זה לא דבר רע, בני אדם מאמינים *במשהו* מזה כ-100 אלף שנים (ניתן להקיש את זה מקיום מנהגי קבורה טקסיים ומאוחר יותר מציורי קיר ומבני אבן פולחניים) וכנראה מדובר בתכונה שכרוכה בהתפתחות המוח שלנו והופעת הדימיון. עם אמונה אפשר להזיז הרים, אבל אפשר גם להונות, לרמות ולגזול. מי בדיון שציין שהוא "מעריץ" את זריף על ההון שהוא צבר באופן זה, פשוט לא מכיר את ההיסטוריה. היו גדולים ממנו, ראה את הכנסייה הסיינטולוגית או את מכירת כתבי המחילה על ידי הותיקן במאה ה-16 שמימנה את את עבודות הבניין המרשימות ברומא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

matteo סגנון הדיבור הזה ממש לא מקובל כאן, אתה לא נמצא בשוק, אמרות כמו "תסתמו את הפה" תשמור לחברים שלך,

בנתיים מי שמפגין כאן ילדותיות זה רק אתה.

נוספה לך אזהרה, זוהי האזהרה השנייה שלך,

באזהרה הבאה תושתק\תורחק מהפורום.

תסלח לי חברינו, אני חושב שגם ל moon-mage המעלילן מגיעה אזהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ בשביל דברים כאלה יש הודעות , "חברינו".

נוספה לך אזהרה על ספאם, זוהי האזהרה השנייה שלך,

בשלישית תושתק\תורחק מהפורום.

מה יהיה עם התראד הזה? אני רואה שפשוט אי אפשר לקיים כאן דיון נורמלי כמו בני אדם, ננעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...