מחפש נייד לסטודנטית 13.3 או 14.1 קל בתקציב של 5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש נייד לסטודנטית 13.3 או 14.1 קל בתקציב של 5K

Triple-z

Recommended Posts

שלום,

אני מחפש נייד לסטודנטית לשימושי אופיס/אינטרנט/מוזיקה/סרטים בתקציב של עד 5000 ש"ח, עם חשיבות שהנייד יהיה יחסית קומפקטי וקל לכן העדיפות היא ל- 13.3 או 14.1.

יש לי כמה מועמדים ושאלות

מועמד הראשון הוא LG שבסה"כ יש לו אחלה מפרט מלבד 2 חסרונות של מעבד ויציאת SVIDEO.

האפשרות השניה שאני חושב עליה היא DELL XPS M1330 (בלי כרטיס מסך למשחקים) אבל המחיר קצת מחוץ לתחום, מה שמעצבן אותי זה שבדקתי באתר האמריקאי של את אותו מחשב ואפילו שדירגתי לו את ההארדיסק ל-250 ג'יגה וסוללה 6 תאים ויצא לי שם 2000 שקל יותר זול מהכי זול בזאפ.. (1028$) כמובן שיש את בעיית האחריות, ומה שאני רוצה לדעת זה אם אני מביא מארה"ב דרך האתר הרשמי של שנה אחריות זה תופס למשהו בארץ? אחריות בינלאומית או משהו? איפה אפשר לצרוב אותיות עבריות על המקלדת בצורה אמינה טובה וזולה?

האם יש עוד מועמדים שכדאי לי לשקול? משהו שיוצא בחודש הקרוב? (המחשב מיועד לשנת הלימודים שמתחילה בסוף אוקטובר ככה שיש עוד קצת זמן)

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך על מחשב מסדרת HP PAVILION מדגם dv2650ej זה דגם מעולה עם 14.1" נתונים מצויינים וכל היציאות הדרושות אפילו יש לו שלט ויציאת HDMI לכרטיס מסך 8400 . מחירו נא בין 4500 למקסימום 5000 ש"ח. זה מחשב יפהפה בנוסף לכל שווה בדיקה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשבועות האחרונים הייתי בבעיה דומה.

בסוף צימצמתי את האפשרויות ל:

זה

http://www.noacomp.co.il/Product.aspx?productid=2932

זה

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-d630-160gb-t8300.htm

אם רוצים 13.3 יש את זה

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-vostro-1310.htm

נא לשים לב האחריות של הHP לשנה בלבד לעומד הדל שהם ל3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך על מחשב מסדרת HP PAVILION מדגם dv2650ej זה דגם מעולה עם 14.1" נתונים מצויינים וכל היציאות הדרושות אפילו יש לו שלט ויציאת HDMI לכרטיס מסך 8400 . מחירו נא בין 4500 למקסימום 5000 ש"ח. זה מחשב יפהפה בנוסף לכל שווה בדיקה.

בהצלחה.

בהחלט לא רע.. ראיתי בזאפ שיש אותו רק בחנות אחת, האם יש לו קונפיגורציות שונות? כי למשל אין לי צורך בכרטיס מסך רציני מספיק לי מבונה והייתי מעדיף הארדיסק גדול יותר. אהבתי שיש HDMI+SVIDEO+שלט רחוק, אבל מצד שני הוא גם דיי כבד, 2.5 קילו.

בקשר לשני שהציע האופציות פחות נראות לי לעומת מה שאני הצעתי וה- .. חשוב לציין שזה מחשב לבחורה וכמו שאתם יודעים יופי הוא פקטור חשוב אצלן..

למישהו יש מושג בקשר לשאלות ששאלתי לגבי קניה בארה"ב? אחריות למחשב שנקנה שם, צריבה של אותיות עבריות על המקלדת וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט לא רע.. ראיתי בזאפ שיש אותו רק בחנות אחת, האם יש לו קונפיגורציות שונות? כי למשל אין לי צורך בכרטיס מסך רציני מספיק לי מבונה והייתי מעדיף הארדיסק גדול יותר. אהבתי שיש HDMI+SVIDEO+שלט רחוק, אבל מצד שני הוא גם דיי כבד, 2.5 קילו.

בקשר לשני שהציע האופציות פחות נראות לי לעומת מה שאני הצעתי וה- .. חשוב לציין שזה מחשב לבחורה וכמו שאתם יודעים יופי הוא פקטור חשוב אצלן..

למישהו יש מושג בקשר לשאלות ששאלתי לגבי קניה בארה"ב? אחריות למחשב שנקנה שם, צריבה של אותיות עבריות על המקלדת וכו

המחשב הנ"ל מגיע עם כרטיס מסך שנחשב בעייתי (גורם להתחממות לא רצויה) לדעתי יופי לא צריך להיות פקטור רציני כי אם היא מתכוונת שהמחשב הזה ילווה אותה במהלך ה4 שנים הקרובות אז עדיף לה להשקיע במחשב מסידרה עיסקית(כמו שהצעתי) אשר בהם איכות הבנייה יותר טובה מסדרות צרכניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אותי אתה לא צריך לשכנע בעניין היופי, אבל ככה זה אצל בחורות, זה פקטור חשוב..

אז לדעתי חזרנו בנתיים למועמדים הראשונים שלי מהפוסט הראשון

ה- וה- XPS M1330 אם אני יביא מארה"ב במחיר טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק גם את הVOSTRO של DELL. סדרה עסקית אז היא איכותית יותר תבדוק עד כמה זה מתאים לך

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-vostro-1310.htm

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-vostro-1310-nvidia.htm

נ.ב. חריגה לXPS יכולה להיות כדאית. מסך קצת יותר גדול, אבל המחשב יותר קל, סוללה יותר גדולה, יש מערכת הפעלה בכלל נשמע יותר נחמד. 6K

נ.ב.2 יש בPANDAS דגם VOSTRO עם סוללת 6 תאים ווינדוס ב5K בערך, תבדוק גם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אותי אתה לא צריך לשכנע בעניין היופי, אבל ככה זה אצל בחורות, זה פקטור חשוב..

בקשר לשני שהציע האופציות פחות נראות לי לעומת מה שאני הצעתי וה- HP.. חשוב לציין שזה מחשב לבחורה וכמו שאתם יודעים יופי הוא פקטור חשוב אצלן..

יש אנשים שמראה המחשב חשוב להם. לא שזה לא לגיטימי לרצות לשלם על מראה אבל לדעתי במקום לעסוק בסטריאוטיפים כדאי להסביר לרוכשת המחשב את היתרונות והחסרונות של כל מחשב ולתת לה להגיד מה יותר חשוב - יופי או איכות. גם לי לא תולה שום דבר בין הרגליים, והמחשבים שלי שחורים ולא מכילים אף כפתור מדיה.

ה-D630 ש-averaraz הציע הוא מחשב איכותי בצורה משמעותית מה-dv2xxx ובוודאי גם מה-LG (לא ציינת את הדגם שלו). ה-Vostro 1310 גם הוא עולה על ה-HP וה-XPS באיכות הבניה ונותן מחיר מעולה למפרט ולגודל שלו. כמו כן, האחריות על מחשבים אלו היא של 3 שנים.

אם רוכשים בחו"ל אז יש המון אפשרויות בתקציב כזה. פשרה טובה מבחינת מראה תהיה אולי אחד ממחשבי ה-Elitebook החדשים של HP שמציעים איכות בניה מצויינת ואחריות ל-3 שנים (בינלאומית בחלק מן הדגמים) עם עיצוב קצת יותר זורח וכסוף מהעיצוב העסקי הרגיל. הסדרה החדשה של שמחליפה את סדרת ה-D נראית טוב לדעתי ומציעה את כל היתרונות של ה-D630 בתוספת שיפורים נוספים.

אין לה כל צורך בכרטיס מסך נפרד, חבל על הכסף זה יתן לה רק חסרונות. עדיף בהחלט לבחור משהו עם Integrated GPU

לדעתי יופי לא צריך להיות פקטור רציני כי אם היא מתכוונת שהמחשב הזה ילווה אותה במהלך ה4 שנים הקרובות אז עדיף לה להשקיע במחשב מסידרה עיסקית(כמו שהצעתי) אשר בהם איכות הבנייה יותר טובה מסדרות צרכניות.

כן, בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם כל הנאמר ובהחלט אבדוק את ה- Vostro שהצעתם, בקשר ל- , יש לינק בפוסט הראשון לוואלהשופס ושם כל הפרטים (הדגם הוא E300-A.C216E).

בעניין היופי אני בהחלט ינסה להסביר את חשיבות האיכות מול היופי, לא באתי להכליל, אמרתי שזה פקטור חשוב בדרך כלל אצל בחורות.

עוד שאלה לי אליכם, במסגרת הבדיקות שלי שאלתי כמה חברים שמכירים קצת ואמרו לי שכל מי שקנה 13.3" דיי הצטער על העניין, ושהמסך קטן מידי וקשה לעבוד עליו יותר משעה ברצף, מה שאני בא לשאול הוא מנסיונכם האישי של מחשב בגודל 13.3 לשימושים דומים, האם יש דברים בגו שהמסך קטן מידי לסטודנטים ועבודות אופיס?

האם צריך לחשוב בכיוון אחר של 15.4 ששוקל בטח 2.7 קילו, אבל עם תיק גב איכותי בטח אפשר להסתדר? סה"כ המקסימום הבדל הוא קילו וזה רק אם ה- XPS..

אשמח לדעת מה אתם חושבים מנסיון אישי לתרחיש דומה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלי עם ה- D630 והווסטרו מעבר לעיצוב היא עניין החיבורים, אין SVIDEO אין HDMI וזה גם שיקול מבחינתי כי הוא ישמש גם לסרטים, מעבר לכך הוא יקר משמעותית מהדגמים האחרים שדוברו פה, ביחס למפרט.

לאף אחד אין מה להגיד על ה- LG הראשון שהצעתי? אפילו יש עליו 3 שנים אחריות, והמפרט דיי טוב מלבד המעבד אולי.

במידה והשיקולים שהעלתי מקודם יכריעו לכיוון ה-15.4 מה אתם אומרים על הדל 1525 במפרט הזה? לדעתי עונה על כל הצרכים, רק צריך להחליט בעניין הגודל המשקל כמו שאמרתי בפוסט הקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שאלה לי אליכם, במסגרת הבדיקות שלי שאלתי כמה חברים שמכירים קצת ואמרו לי שכל מי שקנה 13.3" דיי הצטער על העניין, ושהמסך קטן מידי וקשה לעבוד עליו יותר משעה ברצף, מה שאני בא לשאול הוא מנסיונכם האישי של מחשב בגודל 13.3 לשימושים דומים, האם יש דברים בגו שהמסך קטן מידי לסטודנטים ועבודות אופיס?

האם צריך לחשוב בכיוון אחר של 15.4 ששוקל בטח 2.7 קילו, אבל עם תיק גב איכותי בטח אפשר להסתדר? סה"כ המקסימום הבדל הוא קילו וזה רק אם ה- XPS..

אשמח לדעת מה אתם חושבים מנסיון אישי לתרחיש דומה.

תודה

אני לא יכולה להדגיש את זה מספיק - לדעתי קניה של מחשב 15' לסטודנט שמתכנן לקחת אותו ללימודים זו טעות גדולה.

אישית נסיוני הוא בדיוק הפוך מזה של חבריך. כמעט כל מי שאני מכירה שרכש מחשב 15' למטרות לימודים מצטער שלא רכש מחשב קל וקטן יותר. כמובן שיש יוצאי דופן שאין להם בעיה להסחב גם עם מחשב 17' כל היום אבל בחלק גדול מהמקרים שאני ראיתי לאנשים פשוט נמאס והם מסיימים עם שבעיקר יושב כל היום בבית.

לא נתקלתי בשום בעיות בעבודה על מסך 13', לדעתי זה עניין של הרגל. אני התרגלתי לעבוד גם על מסך 12' לכל שימושי הסטודנטיאליים ולא חסר לי כלום. גם אם תרגיש מוגבל מגודל המסך לדעתי תרגיש הרבה יותר מוגבל על ידי חוסר הניידות של מחשב 15'. הבדל של קילו הוא הבדל משמעותי לטעמי וכמו כן יש לקחת בחשבון גם את הגודל הפיסי של המחשב שכן אולמות הרצאות רבים מספקים רק חתיכת שולחן קטנטנה לכל כיסא.

בנוסף, תמיד ניתן לרכוש מוניטור חיצוני בהמשך אם יש צורך במחשב גדול יותר לשימוש בבית.

בקיצור - 14' זה המקסימום שהייתי שוקלת לצרכים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקבל את עצתך, אני מניח שנדע סופית מה הכי מתאים רק שנלך לראות בחנות איך נראה באמת 13.3 לעומת 14.1 ו- 15.4.

את הווסטורו אני פוסל משיקולי תקציב, עיצוב, וחיבורים שקיימים יותר בסדרות הצרכניות. אני מבין שאיכות הבניה יותר טובה אבל יש שיקולים מכריעים יותר במקרה הזה.

חזרנו כרגע לשני האפשרויות מהפוסט המקורי, לא שמעתי אף אחד אומר משהו לגבי ה-LG E300-A.C216E שפירסמתי, אני מניח שזהו דגם חדש יחסית.

ולגבי XPS, צריך לבדוק את כל הפרוצדורה של קניה בארה"ב דרך האתר של , האם למישהו יש נסיון עם קניה דרך האתר שלהם עם

מאסטרקארד ישראלי ושליחה לכתובת של מכר/קרוב שמגיע לארץ? בבחירת האחריות שם בסוף בניית המחשב יש אפשרות להרחיב את האחריות לשנתיים שלוש או ארבע שנים, האם זה נותן גם משהו בקשר לאחריות בינלאומית שתתפוס בארץ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם tgolin - ניידים עם 15" הם לא באמת ניידים, אתה בסופו של דבר מתבאס מהגודל/משקל ומחליט להשאיר את המחשב מאחור.

בקשר למחשבים של דל, ממליץ לך ללכת לבקר ב-notebookclub בפ"ת, יש להם את רוב הדגמים בתצוגה, אפשר להשתמש ולהתרשם, ולראות בעין מה ההבדל בין 13.3 - 14.1 - 15.4

מאוד אהבתי את הווסטרו 1310 שם עם המסך מט שלו, אבל הוא כאמור חסר ביציאות המולטימדיה שלו. העיצוב שלו דווקא סבבה (תמונות לא עושות לו צדק).

ההתרשמות שלי מהביקור אצלהם היתה שמסך 13.3 הוא בדיוק בגודל הנכון והוא האופטימלי מבחינת גודל/ניידות.

לי יש את ה-LG R405 (גירסת ה-14.1) שניראת דומה, גם C216E - נראה לי שזה אומר אותו מעבד/זיכרון/כונן קשיח, סה"כ מרוצה ממנו.

הייתי הולך בטח על ה-E300 אם היתה לו יציאת SVIDEO שהיתה חשובה לי.

http://www.hye.co.il/catalog/product_details.aspx?catid=60&subcatid=98&prodid=399

באמת נראה לי שהוא דגם חדש, KSP רק לאחרונה הוסיפו אותו, והוא היחידי שמצויין עליו שם שהוא מגיע עם שלוש שנים אחריות (קצת מוזר בהתחשב שבוואלה היבואן הוא הספק והוא נותן רק שנתיים, אם כי אולי זה טעות).

המחיר אצלהם גם 4490 ש"ח אבל זה לתשלומים, נראה לי שהם נותנים על ניידים 5% הנחה במזומן, וב-4275 ש"ח זה לא רע לקבל מחשב כזה.

סה"כ הוא נראה סבבה של מחשב, אם היא לא משחקת אין סיבה שהיא ממש תצטרך מעבד יותר משוכלל מזה.

והכי חשוב שהוא קומפקטי וקליל לדעתי.

כאמור כמו שאמרו אפשר לחבר את המחשב למסך חיצוני וזה מה שאני עושה ברגע שאני במקומות שמאפשרים את זה (אצל ההורים למשל מתחבר ל-LCD 22).

לפני שקניתי את ה-R405 שלי התרשמתי ממנו בחנות HANDY בדיזנגוף סנטר, היה להם שם עוד דגם של LG בתצוגה אבל נדמה לי שגירסת ה-12", בכל מקרה אולי שווה ללכת לבדוק, אפשר לעבור גם בבאג שם אם יש דגמים של שמעניינים אותכם, ואם הם גם מוכרים את ה-E300 בטח יסכימו גם להוציא לכם מהקופסא ולהראות אותו בלי להדליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...