שאלה בקשר לסידור האוויר במארז - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לסידור האוויר במארז

netanel38121

Recommended Posts

שלום רב,

קניתי בשעה טובה מחשב.

המארז שלו זה http://www.antec.com/us/productDetails.php?ProdID=15300

קיבלתי איתו 2 מאווררים 120, ORGINAL שבאים איתו. אחד למעלה ואחד מאחורה. 2הם מוציאים אוויר.

השאלה שלי, יש לי אפשרות להוסיף עוד 3 מאווררים 2 מקדימה 120, ו 1 בצד לכיוון הכרטיס מסך, 4870.

רציתי לדעת באיזה אופן להרכיב את המאווררים מקדימה, שהם יוציאו או יכניסו?

השאלה נוגעת גם למאוורר הצדדי של המארז, האם הוא יוציא או יכניס?

תודה נתנאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, ככה נוצר מצב שנכנס יותר אוויר ממה שיוצא. זה לא טוב.

שים את ה2 הקדמיים שיכניסו אוויר, הצדדי שיוציא, שיסלק אוויר חם מהסביבה של הכרטיס מסך.

HD4870 גם ככה בעל כפול שדוחף את האוויר אל מחוץ למארז. צריך שהמאוורר הצידי יכניס אוויר על מנת לקרר את הכרטיס.

אני מתאר לעצמי שפשוט צריך לשים מאוורר 12CM אחד מקדימה וזהו, אין צורך למלא את הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי את המאוורר הצדדי שיכניס אוויר לכרטיס מסך, זה הוריד את הטמפרטורות באופן משמעותי. לדוגמא היה 60 במנוחה אז עכשיו 53 50.

לגבי הקדמיים חיברתי אותם שיכניסו לפי הוראות היצרן,

אבל הבעיה היא שאני לא יודע לאן לחבר את החוט של החשמל ללוח אם. חיפשתי בחוברת של הלוח אם אבל לא כל כך הבנתי ולא רציתי לקחת סיכון.

מישהו יודע אולי איך להסביר לי לחבר בצורה נכונה את החוטים ללוח אם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4870 לא מוציא אוויר כמו מאוורר 120 מ"מ.

ולמעשה, גם לא כמו 80 S:

יש לך מושג בסיס לגבי מבנה הקירור של ה4870 בכלל?...

הוא מכניס אוויר דרך המאוורר עליו, ועד היציאה מאחורי המארז, הוא זורם בגוף הקירור. מאוורר צד שיכניס אוויר קר, יעזור למאוורר של גוף הקירור להכניס אוויר קר, ויעזור לקרר את הכרטיס עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- Scorn

מזתומרת "ככה נוצר מצב שנכנס יותר אוויר ממה שיוצא."

האם המארז יתנפח ויהפך לכדור?

הדבר דומה למצב שבו יש רק מאוורר אחורי אחד, ואז על פי אותו הגיון המארז יתכווץ ::)

מה שחשוב כאשר רוצים לקרר הינו להציב את המאווררים כך שתהה זרימה רציפה ללא מערבולות ושלא יהיו "נקודות מתות" שבהן האויר לא יזרום.

מבחן התוצאה הינו בקבלת הטמפרטורה רצוייה בתלות ברעש המופק מהמאווררים.

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי את המאוורר הצדדי שיכניס אוויר לכרטיס מסך, זה הוריד את הטמפרטורות באופן משמעותי. לדוגמא היה 60 במנוחה אז עכשיו 53 50.

לגבי הקדמיים חיברתי אותם שיכניסו לפי הוראות היצרן,

אבל הבעיה היא שאני לא יודע לאן לחבר את החוט של החשמל ללוח אם. חיפשתי בחוברת של הלוח אם אבל לא כל כך הבנתי ולא רציתי לקחת סיכון.

מישהו יודע אולי איך להסביר לי לחבר בצורה נכונה את החוטים ללוח אם?

איזה דגמים של ומאווררים אלו ?

תוכל להעלות של המחשב מורכב, רציתי לראות כמה צפוף עם 4870 במארז כזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון יש לי מקום בשפע במארז, אין חוטים בכלל נראים בשטח, הם מסודרים בצורה צדדית יפה.

אין לי אפשרות לצלם. אבל אני יכול להביא לכם את הדגם של הלוח אם.

GIGABYTE GA-EP45-DS3R

http://www.giga-byte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2842

מאווררים קניתי 3 כאמור , אחד לצד כדי לקרר את הכרטיס מסך.

ועוד שניים כדי לקרר את הכוננים הקשיחים.

שלוש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שלושה מאווררים מכניסים אוויר ושניים מוציאים, אז קצת אוויר ימצא את דרכו החוצה ממקומות אחרים, זה לא בעיה.

העיקר שהרבה אוויר קר נכנס למארז במקומות הנכונים, והמאווררים שלמעלה מושכים את רובו דרך החלקים החמים.

בהחלט עדיף להכניס אוויר בעזרת הצידי מאשר להוציא.

אם מוציאים אוויר מהצידי אז יש תחרות על אוויר קר עם העליונים, ואז אוויר קר פשוט ידלג על הלוח/מעבד ויצא ישר החוצה, וגם לא יהיה חיכוך טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון מה אני אמור לעשות בקשר לחיבורים?

חיבורי המאווררים לחשמל מבררים לפני שקונים אם יש לאיפה לחבר. :nono:

יש מאווררים שמתחברים ללוח ויש לחיבורים שונים של הספק.

אם יש לך מספיק חיבורים על הלוח אז סבבה, ואם לא... אז הייתה צריך לחשוב על Z קודם. :kopfpatsch:

סביר להניח שיש מתאמים לחיבור חשמל אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum לא הבנת אותי נכון, יש לי מקום לחיבורים בין אם זה מהספק כוח, או מהלוח אם.

אני מעדיף לחבר את 2 המאווררים הנותרים דרך הלוח אם וזאת בגלל שהחוטים של הספק כוח מסודרים בצורה מסויימת שאין לי כוח להפוך את כל המארז עד שאני יוציא אותם.

"בעיקרון מה אני אמור לעשות בקשר לחיבורים?" = לאיפה לחבר אותם בלוח אם? איזה שמות של חיבורים אני צריך לבדוק לפני שאני מחבר?

אני יודע בדרך כלל לחבר אבל הלוח הזה ספציפי הוא חדש ואני לא כל כך מתמצא בלוחות החדשים של היום.

מקווה שעכשיו הסברתי את עצמי יותר בבהירות.

תודה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...