שאלה בקשר לדיסקים חיצוניים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לדיסקים חיצוניים

portance

Recommended Posts

יש לי דיסק קשיח פנימי אחד של 160 ג'יגה שכבר מתחיל להיגמר לי בו המקום ואני רוצה לקנות בימים הקרובים דיסק קשיח חדש, חיצוני או פנימי. עכשיו יש לי מארז ג'נרי לגמרי של אייבורי, המארז הקטנצ'יק, שזה די בלתי אפשרי להכניס בתוכו עוד דיסק קשיח וגם אם אני יכניס בו עוד דיסק קשיח אז נראה לי שהוא יתחמם בטירוף, ככה שזה לא אופציה. אז אני מתלבט אם לקנות דיסק קשיח חיצוני או פנימי. בכל מקרה אם אני קונה דיסק קשיח חיצוני חשוב לי לדעת אם אני יוכל לפתוח את הקופסה שלו ולהשתמש בדיסק שבתוכו כדי לחבר אותו למארז כי אולי אני ארצה שהוא ישמש לי בתור הדיסק קשיח שעליו מותקנת מערכת ההפעלה. כי הדיסק שיש לי כרגע הוא די רועש. אם אני אקנה למשל את הדיסק הקשיח הזה http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=1935&CatCode=405 אני יוכל לפתוח לו את הקופסה ולחבר את הדיסק שלו למארז?

או שאולי פשוט יותר טוב לי לעשות זה לקנות מארז פשוט ב120 שקל ואז לקנות דיסק קשיח פנימי של סייגייט 500 GB ב296 שקל. או לקנות את הדיסק החיצוני הזה http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=1050&CatCode=405 שמגיע כבר עם הדיסק הקשיח הפנימי שאני רוצה לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה לקנות כונן חיצוני..לפרק אותו..ולהתקין את הHD בתוך המחשב ? :kopfpatsch:

אז למה לקנות כונן חיצוני....? בתקציב של 300+- שקלים...אתה תמצא כונני 500GB פנימים בלי הרבה בעיה..

ולהשקיע עוד 40+- שקלים במאוורר שיזרוק אוויר על הHD..זה לא כזאת הוצאה "כבדה"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם התכוונת שקודם תקנה דיסק חיצוני ותשתמש בו ואז כשתחליף מארז מחשב תכניס אותו פנימה?

אם קלעתי לדעתך, 2 דברים:

- הדיסק החיצוני בטח יחובר עם , שזה הרבה יותר איטי מחיבור פנימי כלשהו (יש אנשים שהמהירות חשובה להם).

- דיסקים חיצוניים מוכנים באים לפעמים עם מחברים לא סטנדרטיים ואז תתקשה להוציא את הדיסק ולהכניסו כדיסק פנימי במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לגבי מה יותר שווה לי לקנות דיסק חיצוני או רגיל. בגלל שיש לי מארז שאי אפשר להכניס לתוכו עוד דיסק קשיח אז זה בעיה. אז נראה לי אני אקנה מארז מחשב פשוט ב120 שקל ואקנה דיסק קשיח רגיל של 500 GB ב300 שקל, כי אולי ארצה ביום מן הימים להתקין את מערכת ההפעלה על הדיסק הקשיח החדש. ובכללי אני רוצה שיהיה לי את האופציה לחבר את הדיסק החדש למארז המחשב.

הבנתם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם התכוונת שקודם תקנה דיסק חיצוני ותשתמש בו ואז כשתחליף מארז מחשב תכניס אותו פנימה?

אם קלעתי לדעתך, 2 דברים:

- הדיסק החיצוני בטח יחובר עם , שזה הרבה יותר איטי מחיבור פנימי כלשהו (יש אנשים שהמהירות חשובה להם).

- דיסקים חיצוניים מוכנים באים לפעמים עם מחברים לא סטנדרטיים ואז תתקשה להוציא את הדיסק ולהכניסו כדיסק פנימי במחשב.

..אם כך אז על הרוב קיבלת תשובה.

לדעתי עדיף לך ללכת על רגיל (פנימי).

יש עוד בעיה עם דיסקים במארזים חיצוניים, בד"כ הם לא הכי מתקדמים (טכנולוגית) שיש, כי על פי רוב לא שואלים איזה סוג דיסק יש במארז, מה גם שהאחריות על הדיסק פגה בשניה שאתה פותח ומוציא אותו מהמארז המקורי.

אז אם אתה מתכנן להכניס אותו מהמארז למחשב.. תחשוב שנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשפר את הקירור במארז יהיה לך יותר זול מאשר לקנות מארז חיצוני או קירור יעודי לכונן קשיח. מאוורר 120מ"מ שמכניס אוויר בקדמת המארז (במקרה והוא לפני הכוננים הקשיחים) צריך לעשות את העבודה. לפרטים נוספים לגבי יעול הקירור של המארז תוכל לקרוא בהודעה שכתבתי למישהו בפורום.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=354859.msg3065437#msg3065437

וכן, זה בעצם אומר שלדעתי אתה צריך כונן פנימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני אקנה מאורר 120 מ"מ שיש לי מארז של אייבורי הכי ג'נרי שיש. המארז הקטנצ'יק השחור החלק. יש לו רק מקום אחד למאורר ולמאורר של 80 מ"מ. וגם אי אפשר להכניס למארז הזה עוד דיסק קשיח, אז נראה לי שאני פשוט אקנה מארז מחשב פשוט ודיסק קשיח פנימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה סתם מסתבך. גם למארז המצוקמק ביותר אפשר לדחוף בקלות 3 הארד דיסקים. לידידה שלי יש מחשב מצוקמק מלפני כמה שנים, מארז בלי מאווררים כלל, והוא שורד לא רע עם זוג הארד דיסקים כשיש מקום לעוד 2... תעלה תמונה של המארז שלך (פתוח) ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מעלה תמונה אבל אין לי גם לא בפלאפון. בכל מקרה מה שבטוח שבמארז שיש לי יש מקום אך ורק ל2 דיסקים קשיחים וזה בדוק. אבל עדיין לא מדובר במארז רגיל עם הכלוב הרגיל שיש לדיסקים קשיחים. גם אם אפשר היה להכניס בתוכו עוד דיסק קשיח אז עדיין לא נראה לי שהייתי מכניס כי הוא היה מתחמם והוא היה יותר מדי צמוד לדיסק הקשיח שיש לי עכשיו. נראה לי שאני פשוט אקנה מארז פשוט ב100 שקל ואקנה דיסק רגיל של 500 ג'יגה ב300 שקל. בכל מקרה המארז שיש לי כרגע הוא מעפן לגמרי, יש לו רק חיבור 1 למאורר של 80 מ"מ וגם את המאורר הזה הוצאתי אותו מהמארז כי חשוב לי מאוד נושא הרעש. אז נראה לי שאני אקנה כבר מארז שיש לו 3 כניסות למאוררים שלפחות כניסה אחת תהיה למאורר 120 מ"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן הקשיח השני לא השלישי. אני יודע שיש מתאם לזה אבל אני מתאר לעצמי שזה יעלה לפחות 60 שקל. ככה שבסביבות ה100 שקל אני כבר קונה מארז חדש ואז אני אקנה ב35 שקל מאורר שקט למארז שגם יקרר את המארז וגם את 2 הדיסקים הקשיחים. יש לך לינק של חנות מחשבים שמוכרת מתאם כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...