לפני OC - האם הטמפ' של המעבד תקינות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפני OC - האם הטמפ' של המעבד תקינות

o.s

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לעשות OC למעבד שלי ולפני שאני מתחיל אני רוצה לדעת האם הטמפ' שלו כעת תקינות או לא.

מפרט:

E6300

965p-DS3

2GB ram 667MHZ

FSP 350W

אלו הטמפ' של המעבד ב 2 תוכנות שונות שבדקתי: (עם מינ' תוכנות שרצותן)

1)TAT - 42 מעלות ל 2 ה .

SPEED FAN(2

CPU - 31

CORE 1+2 - 42

בעזרת ה TAT בדקתי מה קורה אם אני שם המעבד על 100% עבודה , ואחרי 4 דקות שני ה היו על 64 מעלות!

האם זה טוב,תקין?

לפני שבדקתי את זה ניקיתי את כל המאווררים (לפני שניקיתי הטמפ' היו 7-10 מעלות יותר)

בנוסף למעבד מחובר ה BLUE ORB וחוץ מזה יש לי עוד 3 מאווררים של 120MM.

האם לפי הנתונים האלה אני יכול לעשות OC ל 2.8MHZ?

אני מצרף תמונה של פנים המארז כי אני לא בטוח שהמאווררים בפנים מסודרים נכון , המאוורר שסמוך למעבד(שרואים בתמונה)מוציא אוויר , ו 2 המאווררים שמכניסים אוויר נמצאים מול המעבד ומאחורי ה HD(ומכניס אויר לתוך המארז)

תודה רבה לכל מי שיעזור

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמתי לב עכשיו למשהו,

הגוף של המאוור של המעבד כמעט ונוגע בגוף הפסיבי של ה CHIPSET וכשאני נוגע בגוף של ה CHEPSET הוא די חם ושמתי לך שגם הגוף של המאוורר של המעבד חמים (פחות אבל מזה של ה CHIPSET9).

ובנוסף לכל מתחת לשניהם יש את הכרטיס מסך שגם לו יש פסיבי והוא די חם.

יש מצב שזאת הסיבה לטמפ' הגבוהות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה של OC טמפ' של 65 במאמץ זה לא התחלה טובה..

בשביל לשפר את הטמפ' אני יכול להציע כמה דברים

נקיון אבק כללי בכל המארז: ניקוי אבק מהיטסינקים [כרטיס מסך,מעבד,צ'יפסט], מאווררים, דפנות המארז.. ובמיוחד- גרילים וכניסות/יציאות אויר של המארז.

שיפור הסירקולציה: נשמע שהמאווררים שלך ממוקמים די נכון. אם כי מנסיוני לגבי המאוורר שבצד שמכניס אוויר אל המעבד, לפעמים יכול לשפר את הטמפ' להפוך אותו כך שהוא יוציא אויר. אם יש לך סבלנות אני מציע שתנסה את זה. עוד המלצה, אם יש לך עוד מקומות למאווררים במארז, לנצל אותם- במיוחד אם מדובר בכניסת אויר בקידמת המארז- זה חשוב מאוד.

סידור כבלים: כבלים אשר נמצאים באיזור שבין הלוח לכוננים האופטיים- מפריעים למעבר של אויר קר להכנס פנימה ולהגיע בעצם אל הרכיבים החשובים כמו המעבד/צ'יפסט ואפילו גם כרטיס מסך. הכרחי להסתיר אותם ושיתפסו כמה שפחות נפח במארז. הם יכולים להיות מאחורי הפלטה של לוח האם, מאחורי הכלובים של הכוננים האופטיים, ובעוד שלל מקומות- ויש גם המון דרכים לאלתר בד"כ. בשורה התחתונה, שלא יהיו באמצע. במיוחד כבלים מסיביים כמו כבל הATA.

* ראיתי שליפפת את כבלי החשמל סביב עצמם, זה אמנם נותן מראה טוב יותר אבל זה עדין לא מועיל לסירקולציה טובה. מכיוון ושהם במצב שהם גוש אחד, יתכן שלא תמצא מקום לדחוף אותם, אז אולי תצטרך לפרק את זה. בקיצור, תסתדר.

נ.ב. דבר שמומלץ מאוד לעשות, אבל אני מבין שעשית- אם לא עשית- כדאי מאוד.

נקיון גוף הקירור של המעבד + נקיון להבי המאוורר + נקיון משחה טרמית ומריחה מחדש [המלצה: Cooling MX2]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת!!!

יכול להיות שהחלפת המאוורר של המעבד למאוורר יותר

טוב יותר יפתור את כל הבעיות?

אני קודם ינסה להחליף את המשחה הטרמית ולראות אם

זה יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה - שוב אני אנסה להסביר משהו

המארז שלך קטן מידי!!! מנסיוני טמפ טובות קשורות ישירות לגודל מארז והאופטימיזציה שלו לאיורור אופטימאלי.

המארז שלך נראה MID או MINI TOWER ונכון ללהיום עם כל השינויים שעוברים כל הכרטיסים ביחוד כולל בלוקי (חוץ מקירור מים) הם ממש גדולים פיזית בגודל. תראה עכשיו הכל כמעט נוגע בהכול והכל כל כך קרוב למרכז של הלוח שלך.

ואין מה לעשות במקרה הזה הגודל כן קובע ולא משנה מה תכניס לתוך המארז הוא יהיה צפוץ מידי.

אני במקומך הייתי מוותר על בזבוז כסף להחליף מאוררים גופי וכו ---אלא משקיע קצת במארז חדש ויש המון כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...