מחפש לקנות מצלמה דיגטלית פרטים בפנים - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש לקנות מצלמה דיגטלית פרטים בפנים

ariel-ro

Recommended Posts

F100fd תענה על רוב הדרישות שלך, המחיר בהתאם (1250 ש"ח ומעלה יבוא מקביל, 1550 ש"ח ומעלה יבוא שמעוני).

אין הרבה מצלמות קומפקטיות שיודעות להוציא איכותיות בתנאי אור לקויים, במיוחד שרוצים לצלם בני אדם בתנועה (ארוע משפחתי, ילדים, סוג הדברים שדודות בד"כ מצלמות). לפוג'י יש את היכולת הזאת ולכן אישית הזמנתי את ה-F40fd (תמונות והתרשמות אישית שלי בעוד שבוע-שבועיים), עלתה לי 670 ש"ח ב-12 תשלומים שזה די מציאה. מה שאין לה זה זווית צילום רחבה (לא תכונה שתחסר לדודה), בקרות ידניות (כנ"ל) זום ארוך (כנ"ל) ומייצב תמונה (חבל, אבל לא אסון במצלמות עם זום מצומצם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-S5800 מציע זום ארוך ומייצב. בתמורה המצלמה גדולה יותר (לא בהכרח חיסרון), משתמשת בסוללות AA (לא כלולות, לא בהכרח חסרון) והחיישן והאופטיקה נחותים (חיסרון משמעותי, החיישן קטן ונחות מזה שב-F40fd, זה לא החיישן המהולל שפוג'י אוהבים להשוויץ בו, האיכות מדרדת קשות צפונית ל-ISO200).

המחיר יחד עם זאת מעולה וזה פשוט עניין של סדר עדיפות לפי דעתי. בנוסף, בתחום מצלמות הזום אין ממש מבחר בתחום מחירים זה. תשאל את דודה שלך מה חשוב לה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אריאל, אין אדם שיש לו ניסיון עם כל המצלמות האלו ויכול לתת לך השוואות מניסיון (אולי חוץ מ-boren), תבדוק דיווחים וסקירות ברשת (לצורך העניין ה-S1000 סובלת מחסרונות דומים ל-S5800, החיישן הוא לא הסופר המהולל של פוג'י) והכי חשוב תברר בדיוק מה הצרכים של הדודה ומה הרקע שלה בצילום, משום שזה לא לגמרי מובן. תשאל אותה אם בכלל מתאימה לה דמוית SLR, לא רוצה להשמע שובניסט, אבל מרבית הנשים ללא רקע או רצון להתעמק בצילום מעדיפות קטנה.

גם אי אפשר להשוות בין מצלמות מקטגוריות כל כך שונות (קומפקטיות קטנות לעומת אולטרא-זום דמויות SLR).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-S1000 ול-S5800 יש חיישנים קטנים יותר מל-F40, ולכן אל תצפה לשיפור באיכות. היתרון העקרי שלהן הוא זום ארוך יותר, אבל אל תמהר להחליט בשביל דודה שלך שזום ארוך הוא תכונה שתהיה חשובה יותר עבורה מאשר מימדים קומפקטיים. אני די משוכנע שההיפך הוא הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון, התחלתי להשתמש ב-F40 שלי ומרושם ראשוני החיישן שלה נותן יתרון של לפחות full-stop על מצלמות אחרות בקטגורית המחיר שלה (לצורך העניין - זה מקזז את היתרון של מייצב אופטי ובנוסף נותן יתרון בצילום אוביקטים נעים).

התמונות ב-ISO200 מעולות, אפילו ISO400 נותן תוצאות מדהימות ואת הארטיפקטים רואים רק בהגדלה. לצורך העניין, עם ה-A630 וחיישן בגודל פיזי דומה, התמונות ב-ISO400 היו מגעילות (גם שצילמתי ב-RAW והעיבוד נעשה על המחשב). גם הצבעים לא רעים.

החסרונות העיקריים שמצאתי עד כה ב-F40, העדר זווית רחבה, העדרותם של עינית וגריפ ראוי והעדר בקרות ידניות, ממש לא יפריעו לדודה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשפעה של רעידות היד (בהעדר אלמנט ייצוב כלשהו) על הצילום תלויות בשלושה גורמים -

* יציבות האחיזה, תלוי בסגנון האחיזה, ארגונומיקה של המצלמה.

* אורך הזום - זום ארוך מעצים את הרעידות (בדיוק כמו שמתבוננים דרך משקפת)

* יציבות הצלם - פקטור לא תלוי.

ה-F40, כפי שציינתי סובלת מהעדר עינית והעדרת גריפ ראוי, מה שמפריע לתפוס עמדה יציבה איתה (אני לרוב מנסה לאחוז בה בשתי ידיים, יד שמאל מלמטה ותומכת בעדשה והמרפקיים מושענים כנגד הגוף, לחילופין אני נשען על שולחן/משענת כיסא או משהו אחר, בטכניקות אלו אני מצליח לצלם איתה גם ב-1/30), חשוב לזכור שבעיות אלו אופיניות למרבית המצלמות הקומפקטיות. בנוסף, מרבית הצלמים החובבים בכל מקרה מחזיקים את המצלמה ביד אחת ולא משתמשים בעינית גם אם יש כזאת.

ה-F40 היא לא מצלמת זום ארוך, היא מגיעה לסביבות ה-100 מ"מ לכל היותר, בתחומים אלו הרעידות פחות מורגשות.

לסיכום - כל זמן שתצלם במהירות של 1/125 ומעלה הרעידות לא יהיו רלוונטיות, יש ל-F40 יכולת לספק מהירות צילום כזאת במרבית המצבים. לפעמים זה בא במחיר של ISO גבוה, אבל במקרה שלה גם ב-ISO800 אפשר להדפיס לגודל סטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...