חיבור מחשב ומצלמה - תסבוכת - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור מחשב ומצלמה - תסבוכת

yoavb

Recommended Posts

הסיפור מתחיל בבוקר בהיר שבו גיליתי ששני המחשבים שברשותי לא מצליחים 'לדבר' עם המצלמה שלי (canon 520A). הסמפטום היה הודעת השגיאה הסתומה:

one of the devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it

אני הנחתי שמקור הבעיה באחד מההגורמים הבאים:

1. כרטיס זכרון של המצלמה

2. תקלה במצלמה

3. כבל מצלמה תקול

4. עדכון של windows שדפק משהו בתקשורת דרך ה בשני המחשבים (שניהם מתעדכנים אוטומטית).

גורמים 1 ו 3 נפסלו ע"י הצלבה עם כרטיס וכבל אחרים. גורם 2 נראה היה סביר. גורם 4 נראה לא סביר, אבל אפשרי. ליתר בטחון הסרתי והתקנתי את ה כמה פעמים.

בשלב זה רכשתי קורא כרטיסים פשוט מתוך הנחה שאם התקלה במצלמה אוכל לעקוף זאת ע"י שימוש בקורא כרטיסים. להפתעתי מסתבר שאני נתקל באותן צרות כמו שהיו לי עם המצלמה, בהבדל אחד: לעיתים נדירות (פעם אחת מתוך 20 בערך) המחשב מצליח לזהות את קורא הכרטיסים. במקרים נדירים אלה המחשב 'משתגע' למשל מציג את הקורא כארבעה התקנים שונים, מפעיל 10 משימות של autoplay במקביל וכיו"כ.

עכשיו זה נראה יותר כבעיית תוכנה, אבל אני חייב להודות שיצאתי מבולבל.

אודה לכל מי שיוכל לסייע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל התקני ה (מדפסת, עכבר, דיסק און קי) פועלים היטב.

ניסיתי על כמה חיבורי .

עדיין לא עובד...

בכל אופן צירפתי תמונה שמדגימה מה קורה בפעמים הנדירות בהן המחשב מזהה את ההתקן: מופיעים ארבעה כוננים וירטואליים (F עד I) אבל בפועל אין גישה אליהם.

האם נכון להניח שמדובר בבעייה ב ולא בתקלת חומרה?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקורא כרטיסים מתאם רק בין SD לUSB, או בין מספר (4, לפי מספר ההתקנים הניידים) סוגי כרטיסים לUSB? אם האפשרות השנייה, המצב תקין.

כשהכרטיס מחובר לקורא, אחד מההתקנים הניידים קריא? כלומר, יש גישה לכרטיס של המצלמה?

כדי לשלול בעייה בעייה בווינדווס (או לאשר...) אפשר לבצע שיחזור מערכת לזמן שבו הבעייה לא הייתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקורא הכרטיסים ארבעה חריצים - אם לזאת כוונתך.

בכל אופן הבעיה היא שה'תגובה' של המחשב לחיבור הקורא משתנה: לפעמים הוא מראה את ארבעתם (אבל אף אחד מהם לא קריא!), לפעמים אני מקבל את ההודעה שציטטתי בהודעתי הראשונה, לפעמים הוא מריץ במקביל כמה יישומים הנקראים autoplay ולפעמים אין תגובה כלל.

היית ממליץ על שחזור? כיצד לבצע זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב לא מאפשר לבצע שחזור מערכת - עבור כל תאריך שאני בוחר מבין התאריכים האפשריים, המחשב עולה מחדש ומודיע שלא ניתן לבצע שחזור לתאריך הספציפי (למרות שהוא הופיע קודם לכן כתאריך אפשרי לשחזור).

אגב, וידאתי בהגדרות שהאופציה של שחזור מערכת לא מנוטרלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קורא כרטיסים קנית? אם זה האדום הזה שכתוב עליו can-on-key אתה לא היחיד עם הבעיה הזאת. חשוב שתגיד איזה קורא כרטיסים מכיוון שאם יש לך את הקורא כרטיסים הנ"ל, גם לי יש אותה בעיה ומכאן שהקורא כרטיסים ספציפי הזה הוא עם באגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...