ברצוני לקנות מצלמה דמוי SLR בתקציב בסביבות ה-1500 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ברצוני לקנות מצלמה דמוי SLR בתקציב בסביבות ה-1500 ש"ח

Dror D.

Recommended Posts

אחרי מחקר קצר והתייעצויות יש לי כמה כיוונים למצלמות.

המצלמה Panasonic FZ18 משכה את עיניי בגלל שהתכונות שלה דיי מותאמות לדרישות שלי, אבל לפי בנאדם שעוסק בצילום, החיישן של הפנסוניק לא כל כך טוב והוא אמר שעדיף ללכת על המצלמות של Fuji בתקציב הזה, אני יודע שכנראה עוד מאט תגיע ה- Panasonic FZ18 אבל אני לא יודע כמה היא יותר טובה מהדגם הישן.

בדקתי לגבי הדגמים של Fuji שנמצאים עכשיו בשוק ורק מצלמה אחת נראתה לי מותאמת לדרישות שלי מבחינת הגודל של והאיכות, המצלמה היא Fuji S8100FD.

הדגמים הנוספים שבדקתי לגביהם הם ה-Fuji S8000FD וה-Fuji S1000FD שלפי מה שהבנתי הם לא כל כך משהו, מצלמה נוספת של Fuji שבדקתי לגביה היא ה- Fuji S9600 אבל גיליתי שהמשקל והגודל שלה ממש לא מתאימים לי.

ראיתי גם דגם אחד של Nikon שנראה לי מתאים חוץ מהעובדה שהוא דיי איטי, הדגם הוא Nikon P80.

* מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון? התקציב הוא בסביבות ה-1500 ש"ח למצלמה בלבד, הכרטיס והסוללות ירכשו בלי קשר לתקציב הפרטי של המצלמה.

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? המצלמה תיהיה לשימוש משפחתי (צילום של כל מיני אירועים בתנאי תאורה חשוכים ובהירים גם כן), השימוש של המצלמה יהיה גם בשביל תמונות נוף בעיקר באור יום (בטיולים וכדומה).

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? אני מעדיף שתוכל להתמודד היטב עם צילום בתנאי חשכה בלי הפלאש (תנאי חשכה מתונים).

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? כנראה שצילום עם חצובה בכלל לא יהיה.

* האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? אין נכונות לצלם עם פלאש חיצוני.

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? אני מעדיף שיצאו תמונות סבירות בצילום במצב הנ"ל.

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? אני דיי נעול על מצלמות של fuji בגלל שלפי מה שהבנתי מאנשים שעוסקים בצילום הם הכי טובות למצלמות דמוי SLR בתווך מחירים הזה.

* כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? עדיף שהמצלמה תשקול לא יותר מ-410 גרם, שתהיה בערך בגודל של ה- Canon S2 IS (לאח שלי יש את המצלמה הזאת והגודל שלה סביר אבל עדיף שמצלמה תהיה טיפה יותר קלה).

* אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

* מהירות תגובה (השהייה בין , מהירות פוקוס): חשוב שמהירות של ההשהייה בין התמונות לא תיהיה איטית מידי.

* אפשרות לפוקוס ידני: התכונה הזאת דיי חשובה לי.

* תושבת לפלאש חיצוני: לא חשוב.

* מסך מסתובב: נחמד, אבל ממש לא קריטי בשבילי.

* האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות?: אני מקווה שאני הצטרך להשתמש בפלאש רק במצבי תאורה חשוכים במיוחד , אבל כאשר אני ישתמש בו חשוב שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצלמה Panasonic FZ18 משכה את עיניי בגלל שהתכונות שלה דיי מותאמות לדרישות שלי, אבל לפי בנאדם שעוסק בצילום, החיישן של הפנסוניק לא כל כך טוב והוא אמר שעדיף ללכת על המצלמות של Fuji בתקציב הזה, אני יודע שכנראה עוד מאט תגיע ה- Panasonic FZ18 אבל אני לא יודע כמה היא יותר טובה מהדגם הישן.

אם אתה לא ממהר, כדאי להמתין לביקורות.

בדקתי לגבי הדגמים של Fuji שנמצאים עכשיו בשוק ורק אחת נראתה לי מותאמת לדרישות שלי מבחינת הגודל של והאיכות, המצלמה היא Fuji S8100FD.

הדגמים הנוספים שבדקתי לגביהם הם ה-Fuji S8000FD וה-Fuji S1000FD שלפי מה שהבנתי הם לא כל כך משהו, נוספת של Fuji שבדקתי לגביה היא ה- Fuji S9600 אבל גיליתי שהמשקל והגודל שלה ממש לא מתאימים לי.

מלבד ה-S9600 וה-S6500 (יד שניה), שאר הדגמים של פוג'י שציינת פחות טובים מה-FZ18.

ראיתי גם דגם אחד של Nikon שנראה לי מתאים חוץ מהעובדה שהוא דיי איטי, הדגם הוא Nikon P80.

לא התרשמתי ממה שראיתי מה-P80. מלבד המהירות האיטית, גם איכות התמונה לא מוצלחת במיוחד. ובמחיר שלה אפשר היה לצפות לסט תכונות מרשים יותר.

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? אני מעדיף שתוכל להתמודד היטב עם צילום בתנאי חשכה בלי הפלאש (תנאי חשכה מתונים).

אין כאלה מצלמות מבין אלה שנשארו ברשימה שלך. אם אין לך נכונות להשתמש בפלאש חיצוני או בחצובה, תצטרך להשתמש באור הישיר של הפלאש הפנימי ולהשלים עם זה שהתוצאות יהיו מלאכותיות ומאוד לא מחמיאות למצולמים.

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? כנראה שצילום עם חצובה בכלל לא יהיה.

אם כך אז אתה בעצם מוותר על האפשרות לצלם נופים או נופים עירוניים בלילה.

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? אני מעדיף שיצאו סבירות בצילום במצב הנ"ל.

המצלמות היחידות בתקציב שמתקרבות לכך הן הפוג'י F100 ו-F40, אבל הן לא מצלמות דמויות-SLR.

* אפשרות לפוקוס ידני: התכונה הזאת דיי חשובה לי.

באילו מקרים אתה צופה שזה יהיה חשוב לך? אם אתה לא מתכוון לצלם נופים ליליים ולא מציין צילומי מקרו כנושא חשוב, אז לא ברור לי בשביל מה אתה צריך פוקוס ידני. ברוב המקרים האחרים הפוקוס האוטומטי מספיק אפקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא ממהר, כדאי להמתין לביקורות.

אני חושב אולי לטוס להולנד חודש הבא לטיול וחשוב לי שתהיה לי עד אז, השאלה אם ה- FZ28 בכלל תגיע לארץ בחודש הבא... (אני חושב שאני יטוס לקראת סוף החודש).

באילו מקרים אתה צופה שזה יהיה חשוב לך? אם אתה לא מתכוון לצלם נופים ליליים ולא מציין צילומי מקרו כנושא חשוב, אז לא ברור לי בשביל מה אתה צריך פוקוס ידני. ברוב המקרים האחרים הפוקוס האוטומטי מספיק אפקטיבי.

אני רוצה שתהיה לי את האופציה לכוונן את הפוקוס ידנית על אובייקטים שלמצלמה יהיה קשה להתמקד אוטומטית, אני צילמתי קצת במצלמת ווידאו דיגטלית ושם הפוקוס הידני היה מאוד חשוב בגלל שהיה למצלמה קשה בחלק מן המקרים להתמקד, אני מאמין שבמצלמות הסטילס ביימנו באמת לא תיהיה בעיה כל כך להתמקד אוטומטית ברוב המקרים אבל זה עוד פיצ'ר נחמד לשקט הנפשי שלי (שתהיה לי האופציה למקרה ש...).

אני מעדיף שתישאר לי האופציה לצלם צילומי מקרו ברמה סבירה (לפי מה שהבנתי צילום מקרו הוא התמקדות באובייקט מסויים מקרוב ואפשר להשיג תוצאות יותר טובות בחלק מהמקרים אם מכווננים את הפוקוס ידנית).

לפי מה שהבנתי ממך הצילומים בתאורה חשוכה לא יצאו טוב בלי חצובה... , אם יש לי יד מספיק יציבה תהיה גם כן בעיה עם צילום של נופים או אנשים בחשכה? (אני יודע שלמצלמות בתקציב הזה יש מגבלות אבל צילום סביר פלוס הוא גם משהו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב אולי לטוס להולנד חודש הבא לטיול וחשוב לי שתהיה לי מצלמה עד אז, השאלה אם ה- FZ28 בכלל תגיע לארץ בחודש הבא... (אני חושב שאני יטוס לקראת סוף החודש).

אני מעריך שגם אם המצלמה תופיע באתרים, לא תספיק לקבל אותה עד לנסיעה.

אני רוצה שתהיה לי את האופציה לכוונן את הפוקוס ידנית על אובייקטים שלמצלמה יהיה קשה להתמקד אוטומטית, אני צילמתי קצת במצלמת ווידאו דיגטלית ושם הפוקוס הידני היה מאוד חשוב בגלל שהיה למצלמה קשה בחלק מן המקרים להתמקד, אני מאמין שבמצלמות הסטילס ביימנו באמת לא תיהיה בעיה כל כך להתמקד אוטומטית ברוב המקרים אבל זה עוד פיצ'ר נחמד לשקט הנפשי שלי (שתהיה לי האופציה למקרה ש...).

אני מעדיף שתישאר לי האופציה לצלם צילומי מקרו ברמה סבירה (לפי מה שהבנתי צילום מקרו הוא התמקדות באובייקט מסויים מקרוב ואפשר להשיג תוצאות יותר טובות בחלק מהמקרים אם מכווננים את הפוקוס ידנית).

זה פיצ'ר חביב, אבל לא הייתי קונה או פוסל מצלמה קומפקטית לפיו. אחוז הצילומים שבהם הוא שימושי אינו גדול.

לפי מה שהבנתי ממך הצילומים בתאורה חשוכה לא יצאו טוב בלי חצובה... , אם יש לי יד מספיק יציבה תהיה גם כן בעיה עם צילום של נופים או אנשים בחשכה? (אני יודע שלמצלמות בתקציב הזה יש מגבלות אבל צילום סביר פלוס הוא גם משהו)

לא תוכל לצלם תמונות טובות של נופים ליליים ללא חצובה. מהבחינה הזו כדאי לך לקנות אפילו חצובת שולחן קטנה ב-50 עד 100 ש"ח, כי ההבדל למטרות האלה הוא עצום. את התמונות האלה למשל צילמתי עם חצובה כזו ומצלמת כיס, ובלתי אפשרי לצלם אותן בלעדיה.

חצובה פחות שימושית לצילום אנשים ובעלי חיים. מה שכן עושה הבדל משמעותי מאוד זה פלאש חיצוני עם אפשרות הקפצה. פלאש כזה אפשר לקנות יד שניה בכמה מאות שקלים.

למה לא להשקיע עוד קצת ולקנות DSLR ברמת כניסה עם עדשת קיט

שלדעתי תניב תוצאות טובות הרבה הרבה יותר טובות

הנה כמה סיבות

בשורה התחתונה: למי שלא מתכוון להשקיע הרבה בצילום, מצלמה דמויית-SLR (או קומפקטית) עם פלאש חיצוני תהיה שימושית יותר מאשר מצלמת DSLR. הסבר מאוייר במאמר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי ממך ה-Panasonic FZ18 יותר טובה מהמצלמות הבאות: Fuji S8000FD, Nikon P80, Fuji S1000FD, Fuji S8100FD .

נראה לי אז שאני אלך על הפנסוניק אם אין אלטרנטיבה טובה יותר בתקציב.

תודה רבה על כל העזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הבנת נכון.

ב. האולימפוס SP570 טובה יותר מה-FZ18, ושווה לדעתי מתיחה קטנה בתקציב.

אם האולימפוס טובה יותר בצורה משמעותית אז אולי באמת אני אלך עליה, אני דיי נמנע מלקנות מצלמות של אוליפוס בגלל הסוג של הכרטיס שהם משתמשות בו, הזיכרון xD שבהם הם משתמשות עולה פי 2 מזיכרון SD ומגיע לנפחים של עד 2GB, גם אני לא יודע אם המהירות כתיבה של הסוג הזה סבירה.

אשמח מאוד אם תוכל להאיר את עיני בנושא הזיכרונות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוג הזכרון לא צריך להוות פקטור בבחירת מצלמה. אני מכיר לא מעט אנשים שחשבו שהם יוכלו להשתמש בכרטיס מהמצלמה העכשווית במצלמה הבאה וגילו שלאחר מספר שנים הגודל שלו פשוט לא רלוונטי ובשבריר מהסכום ששילמו עבור הכרטיס הישן אפשר לקנות כרטיס חדש גדול פי כמה. בקיצור, זה לא צריך להיות שיקול. לא כשכרטיס xD בגודל 2GB עולה פחות מ-120 ש"ח. חיסכון של כמה עשרות שקלים הוא לא סיבה מספיק משמעותית להעדיף אחרת.

יש הבדלים במהירות ברמה העקרונית, אבל בפועל הם זניחים בחשיבותם מול הבדלים אחרים בין המצלמות (כמו למשל תושבת הפלאש או העדשה הרחבה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נפח של מקסימלי של 2GB לכרטיס נראה לי דיי קטן, במיוחד שכל תמונה תתפוס לי בסביבות ה-4.5MB , אני מעדיף להסתובב עם כרטיס אחד גדול מאשר שתיים קטנים.

אני לא מבין למה אולימפוס חייבים סוג מיוחד :nixweiss:, האם יש יתרון מסוים בסוג הזיכרון הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שאין לו שום יתרון על SD.

הם משתמשים בו כי,אאל"ט הם אלה שפיתחו אותו, והם מרוויחים כסף על כל כרטיס כזה שקונים.

כמו שאפל מכריחה אותך לקנות כבל מיוחד לאייפוד, ככה הם מרוויחים עליך יותר כסף "מהצד"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2GB מספיקים ל-400 צילומים ברזולוציה מלאה. לרוב המשתמשים זה מספיק לכמה ימים, די והותר כדי להספיק עד הפעם הבאה שפורקים את התמונות למחשב (או לתקליטור באינטרנט קפה / מעבדת צילום). לצילום ווידאו זה יכול להיות מאתגר יותר, אבל כאלה ממילא אינן אופטימליות לצילום של יותר מסרטונים קצרים.

ל-xD אין יתרונות על SD. הסיבה היחידה לכך שהוא קיים היא, כפי ש-Black Rain ציין, רצון של אולימפוס לגזור קופון. השאלה אם הנושא הזה מספיק מקומם כדי לבחור במצלמה פחות טובה ולהביע כך את המחאה שלך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי כמה ביקורות על המצלמה של אולימפוס וראיתי שחיי הסוללה שלה לא טובים במיוחד (לעומת המצלמה של פנאסוניק שהיא בעלת בטריית ליטיום נטענת שמספיקה לזמן רב יותר ).

נתקלתי במצלמה החדשה של פנאסוניק (FZ28) בחנות אחת , הנה הקישור:

http://www.camera4less.co.il/product.asp?f=2631&p=20

המחיר של המצלמה קצת גבוה אבל ראיתי שההבדל מחירים בארצות הברית הוא דיי זהה להבדל במחירים של הארץ (אני מדבר על ההפרש בין ה- FZ18 לבין ה-FZ28).

אני לא מכיר את החנות הזאת ואת השירות שלה, אשמח אם תתנו לי את דעתכם על החנות :)

(כנראה שהם פירסמו את המצלמה עוד מלפני שהיא הגיעה אליהם אבל יש התחייבות של 21 ימי עסקים ואם זאת חנות אמינה הם אני מאמין שהם יעמדו בזמן הקצוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...