שאלות לגבי Gigabyte W468N (לאחר קניה) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי Gigabyte W468N (לאחר קניה)

nigger84

Recommended Posts

שלום לכולם...

דבר ראשון שרציתי לשאול, איך אפשר למדוד את טמפרטורת המעבד של הנייד? speed fan אמורה לעשות את העבודה? (המעבד הוא t9300)

שאלה שניה, האם אפשר למדוד את טמפרטורת כרטיס המסך?

ושאלה אחרונה, שהיא ספציפית לגבי הדגם שלי,

קיימת אופציה של "ניהול חכם" של הסוללה (תוכנה קטנה שמגיעה עם הנייד)

לאחר שמתקינים אותה, ניתן לבחור מתוך 3 אופציות לגבי טעינת הסוללה: טעינה מלאה, טעינה 75%, טעינה 50%.

כאשר בוחרים טעינה חלקית (75,50) הטעינה נעצרת לאחר שהיא מגיעה לאותו מצב.

לטענת היצרן, טעינה של 50% אמורה לשמור על חיי הסוללה לזמן ארוך יותר, מכיוון שאינה גורמת לטעינת יתר.

כאשר שמים אותו על מוד של 75 או 50 ניתן בלחיצת כפתור (כפתור מיוחד שקיים בחלק העליון מחוץ למקלדת) להתחיל תהליך של טעינה מלאה.

השאלה שלי היא, האם מישהו משתמש בזה? האם זה באמת מאריך את חיי הסוללה? מישהו מכיר?

תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע שבד"כ כשאתה מטעין מוצר חשמלי נגרמת לו טעינת יתר וזה שוחק את הסוללה כך שהרעיון שלהם מאוד יעיל.

גם קראתי לא מזמן על מכשיר שהוא מין מתאם כזה, לכל מיני הטענות של מכשירי חשמל שמונע את הסיכון של טעינת יתר.

השאלה אם אתה רוצה להשקיע לטווח הארוך עם הסוללה או אולי עדיף לך שבשנה-שנתיים הראשונות הסוללה תעבוד לאורך הזמן המלא שהיא יכולה לספק ואחרי שאתה רואה שהיא נשחקת תקנה נוספת. זה נכון לכל מכשיר חשמלי אבל דורש איפוק מסוים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך ותתחדש על המחשב החדש !

בקשר לניתור טמפ' המחשב גם של המעבד וגם של הכרטיס מסך אתה יכול להשתמש בכמה תוכנות כגון:

core temp

notebook hardware control

everest

בקשר לסוללה אני האמת מטעין 100% ודואג לפרוק אחת לשבוע.

האמת לא ידעתי באמת למה משמש הכפתור שם למעלה אבל עכשיו אמרת לי :)

בכל מקרה כנראה אני תמיד אטעין 100% כי כשאני לא מחובר לחשמל המטרה של המחשב להיות כמה שיותר זמן שמיש,

מקסימום לקנות אחת לשנה שנתיים זה לא נראה לי כזה נורא !

מקווה שעזרתי ! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם :)

אתה צודק לגבי המחזורים הראשונים של הסוללה, אני באמת אעשה את זה.

ועוד שאלה קטנה, מה לגבי 64bit? האם הוא יציב? מישהו כבר ניסה?

אני עובד כרגע עם הגרסת 32bit שלא מנצלת את כל הזיכרון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני מצטרף לשאלה בקשר למערכת הפעלה 64BIT כרגע אגן המערכת מנצלת רק 3 ג'גה של זכרון !

אייך באמת מערכות ההפעלה 64BIT האם יש להן עוד ייתרון חוץ מניצול זכרון והאם יש העדפה בין הגרסא של ויסטה לשל ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר התחילו לדבר על זה פה אני אשאל... לא כל כך הבנתי את עניין ניצול הזכרון.. אז לצורך העניין אם אני אשתמש ב אין לי טעם להשתמש ביותר מ 2 ג'יגה כי המערכת לא תזהה את הזכון ובעצם הוא יהיה חסר שימוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור ל- XP או ל- Vista

אלא לגרסאות של כל אחת מהן.

XP או Vista בגרסת 32bit יכירו עד 3GB זיכרון.

XP או Vista בגרסת 64bit יכירו עד 128GB של זיכרון.

ולמי שרוצה להתעמק:

http://zone.ni.com/devzone/cda/tut/p/id/5709

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעינה ופריקה עד הסוף סה"כ יעזרו לכייל במדוייק יותר את מד הסוללה, ולא ישפיעו על ביצועי הסוללה.

גם נושא טעינת היתר בסוללת Li-Ion לא קיים. ישנו בקר שלא מאפשר זאת.

זה שהם יעזרו לכייל את מד הסוללה יותר טוב לא מצביע באופן עקיף על ביצועי הסוללה?

הבקר שאתה מדבר עליו קיים בכל המכשירים בעלי סוללת ליון? בכל מקרה קראתי על פטנט מסוים שהמציאו - מכשיר שדרכו טוענים מכשירי חשמל והוא מונע טעינת יתר, כך שזה נשמע לי קצת מוזר שכבר קיים בקר שמונע טעינת יתר.

מה המקור לדברים שלך?

ומי שרוצה - השוואה מעמיקה בין XP/VISTA ו 32/64BIT (שימו לב שזה לפני SP1 לויסטה)

http://www.iopanel.net/forum/thread523.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nemesis, למיטב ידיעתי, צודק. בטריות Lithium-ion מכילות מנגנונים שמווסתים את המתח לטווח מסויים בכל תא למניעת טעינת יתר או פריקת יתר של הסוללה.

הסבר טוב לנושא זה ובכלל לכל תחום הבטריות אפשר למצוא באתר הזה:

http://batteryuniversity.com/index.htm

עריכה: ב-"טעינת יתר" הכוונה לטעינה ברמה מסוכנת או כזו שפוגעת בסוללה. לדעתי זו לא הכוונה במנגנון שמגביל את הטעינה ל-70%, המטרה במנגנון כזה היא להעריך את חיי הבטריה. אני לא מבינה בצורה מלאה את הכימיה של העניין אבל להבנתי המתח של התאים בסוללות מסוג זה משפיע על אורך החיים שלהן. החזקת הסוללה תחת מתח גבוה (כלומר טעינה מלאה) באופן קבוע יגרום לה למות מהר יותר. כלומר, הגיוני שהגבלת הטעינה ל-50% או 70% תהיה בעלת ערך.

מבחינת טעינה ופריקה של הסוללה לפני השימוש, אין לזה אותה משמעות שהיתה בעבר עם ניקל שדרשו טעינה ראשונית מלאה ופריקה על מנת להשיג תוצאות אופטימליות מהבטריה. יש משמעות מבחינת כיול אבל אין חובה שהכיול יעשה דווקא לפני השימוש הראשון. כיול יש לערוך כל בערך 30 מחזורי שימוש או בערך פעם בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...