מאורר מרעיש- בעיה בספק seasonic 400W OEM - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאורר מרעיש- בעיה בספק seasonic 400W OEM

orel176

Recommended Posts

60 מעלות לכרטיס כזה עם פסיבי זה סביר,כרטיסי NV ידועים בטפ' הגבוהות שיכולים לעבוד בהם, ככה גם הבקרים שלהם בלוחות.

המאורר שלו במקרה הטוב יעיף פירור ניר למרחק של 10ס"מ..

תהנה מהכרטיס עד שישרף או שתחליף לקירור לא יקר, אני לא בטוח שיש חיישן טפ' לכרטיס הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לו אקטיבי-מאורר מעאפן קטן כזה..

זה מה שמצחיק בכרטיס הזה...

הוא לא שווה כלום סתם עושה רעש.

האמת אני מתכנן גם ככה להחליף אותו אבל אמרתי עד שאני יחליף אותו

אולי אפשר לעשות איזה קומבינה להעיף את המאורר שמרעיש ולהצמיד מאוורר גדול ושקט

מכיר איזושהו מדריך או דרך לעשות את זה?

האם אפשר לפרק את המאורר+היטסיינק מהכרטיס כדי לנקות\לשמון בלי להרוס אוותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פירוק ההיטיסינג אפשרי בהחלט, עד כמה שאני זוכר הוא עם איזה שני קליפסים צמודים וזהו.

פירוק המאורר אפשרי אבל במאוררים האלו אין פיטמת גירוז, כלומר בד"כ יש כיסוי שאתה מסיר ויכול לנקות, אבל אם זה שחק את הלאגרים או את המיסבים שום גירוז לא יעזור.

מה שכן אתה יכול לעשות זה לנתק/לפרק את המאורר ולשים לו מאורר בסלוט אחד ליד שיזרוק אויר לכרטיס מסך. במקרה כזה אפילו תנתק רק את החוט ואל תפרק את המאורר.

בקיצור..אתה נכנס לנושא המודינג..חחח תכין את הכיס.

אגב, לא הבנו מהיכן נקנה המחשב, האם המחשב נקנה מאותה החנות או רק הספק משם, ואם רק הספק אז מה קשור המארז ושאר המחשב לחנות (איזו חנות זו?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב נקנה מאייבורי בזמנו כמעט לפני שנתיים... אתה יכול לראות לפי המפרט

למעשה החנות שקניתי ממנה את הספק רק מתחילה להעלות את המחשב בכמה רמות.

אני מתכנן להחליף כל חלק כל כמה זמן שהכיס מאפשר בגלל זה חיפשתי חלקים איכותיים

הספק הקודם היה של EZCOOL 250W מרעיש נורא עד עכשיו אני מתפלא שהוא החזיק את המחשב

שם החנות היא P-SEE בירושלים, ממש הופתעתי כמעט ואין בכלל חלקים ג'נריים אפילו המאוררים למארז

ברובם שם הם או של זלמן או של ארקטיק קולינג יצאתי מרוצה מהחנות ומהיחס.

עריכה:

המוכר ב P-SEE מתוך אדיבות הציע שאביא את כל המחשב כדי לראות באמת אם הרעש נובע מהספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרונות הקירור של inno3d, לפחות בכרטיסים הזולים יותר, הם זבל שבזבל. היה לי כרטיס R9600 שלהם עם מאוורר שפג תוקף אחרי פחות משנתיים ולפני כן כרטיס MX440 שנפח את נשמתו בטרם עת. לרדאון לפחות הצלחתי לאלתר פתרון על בסיס קירור סטוק של את'לון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד לך למה אני שואל.בזמן האחרון הספק מרעיש בודאות-החלפתי ספק הרעש לא קיים.זה יכול להיות כתוצאה מטפרטורות או ספק תקול? מעבד-48 לוח-45 כ.מסך-58

עריכה: במילים אחרות יכול להיות שהטמפרטורה במארז משפיעה על רעש מאורר הספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד נזהר אבל כמעט בוודאות שזה לא הספק כוח.

הספקים האלו הם שקטים להפליא ולכן קשה לי מאוד להאמין שזה הספק.אבל אם יש לך אחריות ואתה חושד ממש אחריות.

עכשיו לשאלות שלך: כן, בהחלט שהחום בתוך המארז משפיע מאוד, אל תשכח שאנחנו בשיא הקיץ (היכן אתה גר?) והימים חמים, חמים מאוד. מה שאתה יכול לעשות זה לבדוק האם במצב מנוחה בטפ' חדר סבירה 24-26 מעלות יש רעש, או אפילו בחדר ממוזג אם אתה יכול. אם המחשב לא מרעיש מה אתה רוצה מהספק? הרי יש לך כרטיס מסך (כמו שנאמר מבלי להעליב..) שבהזדמנות הראשונה תמכור אותו בשוק הפישפישים בכמה שתוכל..

עכשיו, אם הכרטיס שלך לא מקרר, והקירור של המעבד שלך לא ממש מקרר ויש לך מעבד חם, כל המארז חם ! הספק הזה בנוי עם חיישן חום, כלומר כאשר הוא מגיע לטפ'מ מסוימת שהיא גבוהה יותר בתוך הספק הוא מריץ את המאורר במהירות גבוהה יותר, אם לא אזי מה שקורה בספקים ג'נרים שהם לא מווסתים ופשוט הופכים למשטח טיגון. זה הרעיון של וסתי מהירות.

האם ניסית לשפר את הקירור ע"י החלפת משחה תרמית וניקוי יסודי של גוף הקירור של המעבד? זה יעזור לקירור הכללי. מה עם הכרטיס מסך שגילית שהוא המרעיש?

כאשר יש רעש תנסה להפסיק את פעולת מאורר הכרטיס מסך, יכול להיות שאתה לא מזהה נכון את הרעש, פשוט כשיש רעש תפסיק אם אתה יכול את פעולות המאוררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לזה שהכרטיס מסך הוא מעאפן לגמרי....

עשיתי את הכל לפני שהאשמתי את הספק:

הוספתי מאוורר שמוציא אוויר

מאורר שמכניס אוויר על הכרטיס מסך

אין כל כך מה לעשות הכרטיס עובד בטמרטורה של 60+ במצב מנוחה ללא מזגן.

כשאני מדליק מזגן רעש סיבוב מאוורר הספק פחות נשמע-אבל עדיין נשמע ומגביר סיבוב מדי פעם.

אין ספק שהטמפרטורה יורדת אבל הטמפרטורה של כרטיס המסך תמיד סביב ה58 מעלות.

כרגע החלפתי את הספק של סיסוניק ואני עם הספק הג'נרי הישן אני ממש לא יכול לסבול את הרעש...

אני חייב להגיד שעכשיו אני לא שומע רעש רק במשחקים הספק מרעיש קצת.

המעבד ידוע כיחסית חם ולכן טמפרטורה של -50 מעלות במצב מנוחה(סמארט פאן דולק) היא די סבירה לכן לא ריעננתי משחה טרמית.

דיברתי עם המוכר הנחמד הוא טוען שכרטיס המסך מחמם את כל המארז ולכן המאורר רועש.

אז מה זה אומר שנידפקתי?

רוב החלקים הם יחסית חמים(מעבד וכרטיס מסך)

עד שלא אחליף את כרטיס המסך הספק האיכותי ישב במגירה?

ומי מבטיח לי שזה מה שיהיה אופטימלי לספק(בסוף זה ייגמר בזה שאצטרך להחליף גם מארז ו...ברגים :P)

מצחיק שרציתי לשדרג את המחשב לאט לאט ועכשיו אני "חייב" לשדרג הכל ביחד כי הספק צריך את זה...

בעוד שספק לפי מה שאני זוכר משנים קודמות היה חלק שלא דורש הרבה הכנות ותאימויות תקן אותי אם אני טועה.

מה אתה אומר?

עריכה:

ניתקתי את כל המאווררים כולל מאורר כרטיס המסך לפני שהאשמתי את הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, מנסים לפתור בעיה ולא להאשים אלא ללמוד ולראות איך אפשר לפתור בעיות.

בכללי, מארז קריר מורכב מכמה אלמנטים ששזורים אחד בשני:

1.מארז איכותי, גדול ומרווח.

2.מאוררים איכותים עם CFM גבוה בכניסה וביציאה (חלקו האחורי של המארז).

3.מאורר וגוף של המעבד איכותי, עם רזומה טוב וביצועים טובים בקירור.

4.טפ' עבודה סבירה ומארז שלא חנוק בתוך נישה ולא נמצא במדבר.

5.כרטיס מסך עם איכותי, ויש גם איכותיים פסיביים.

*הקירור של INNO3D ידוע כקירור שבמקרה הטוב יזיז זבוב שעף לידו מלמרחק של 2mm, זה זבל של (ולדעתי גם חרא של כרטיסים)

עכשיו לדעתי אתה טוחן מים עם הספק הזה, קח את הספק והמארז להיכן שרכשת את המחשב ושם שיבדקו לך מצידך עד שיצא עשן מהחנות/מעבדה. בכל מקרה אני יכול לומר לך שאם הספק עושה את העבודה שלו ומסתובב מהר יותר בגלל ה-PWM אל תאשים אותו, הוא עושה את עבודתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם כל מילה שאמרת.

אבל היות ויש לי מארז ג'נרי, מעבד חם וקירור כרטיס מסך דפוק,

ויתירה מזאת, הספק הג'נרי החלש שקט פלאים.

הכי טוב זה להחליף את הספק לספק ללא חיישן טמפרטורה.

מבדיקה שערכתי ברשת מצאתי שלFSP BLUESTORM 2 400 אין כזה.

מה שאני הולך לעשות זה לנסות להחליף את הספק בנ"ל.

אני חייב לציין שהחלפת הספק היא בכדי לשדרג את כרטיס המסך ל9600GT

יש לך רעיון אחר אולי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: אתה משווה את SEASINIC 400W למה שציינת? כאילו..אתה רציני?

נראה לי שאתה פראנואיד עם הרעש..זה מאוד סובייקטיבי. אתה תאמר שהוא מרעיש ויגידו לך שלא.

אם תראה לי מאמר אחד שמציין שה-SS רועשים אזי אתה צודק, אבל נראה לי שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...