הפסקת חשמל-המחשב לא נלדק-הודעה מוזרה על המעבד (cpu)! הלך המעבד?! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפסקת חשמל-המחשב לא נלדק-הודעה מוזרה על המעבד (cpu)! הלך המעבד?!

FIRE-KID

Recommended Posts

שלום. היה לי הפסקת חשמל וכשאני מדליק את המחשב ממש עוד בהתחלה לפני ספירת הזיכרון המסך תקוע ומציג את ההודעה הבאה: הוא כותב שהוא מזהה את המעבד..

main processor 3200...

ופה השורה המוזרה (cpuid : 0ff0 patch ID:003A)

זהו..שום דבר לא מגיב ..למשהו יש מושג מה זה ?! הקיצור פתחתי תמחשב ניקיתי הכל.. הוצאתי ת'בטרייה הזו אבל עדיין ההודעה קיימת..

מפרט:

amd 3200 939

gigabyte ga-k8nf

גיגה זיכרון a-data 400ddr

x800xl pci-e

120sata1 גיגה

ספק hec 400

*המקלדת לא מגיבה לא ניתן להכנס לביוס.נסיתי 2 מקלדות.

*טוב נראה לי הבנתי משהו.. לפי דעת הלוח הלך למה? בגלל שאפילו המקלדת לא פועלת..מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקלדת בממשק USB? אם כן, כנראה בגלל זה המקלדת לא מגיבה, צריך להגדיר בביוס Keyboard.

לא.. זה כל העניין.. המקלדת p/s2 בגלל זה אני כמעט בטוח שזה הלוח..

shuy

שהוצאתי את הסוללה המחשב אכן היה מנותק.

אם הבעיה הייתה בספק כח המחשב לא היה נלדק בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזה צפצוף מהלוח?

תנתק מהלוח את כל ההרחבות, זיכרונות, כבלים של PATA ו SATA, כרטיס מסך

ותנסה להתדליק אותו כשרק המעבד מורכב עליו

תקשיב לצפצוף של הרמקול הפנימי, אם יש צפצופים אז סביר שהלוח תקין

ואז תתחיל לחבר קודם וכרטיס מסך, ושוב תדליק ותקשיב אם יש צפצוף או שעכשיו יש תצוגה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי עשיתי מה שאמרת..ניתקתי הכל מהלוח..זיכרון כ.מסך כל הכרטיס האחרים הארד דיסק sata ide הכל..הדלקתי והיה צפצוף ארוך בהתחלה (כ.מסך) ועוד המשך של צפצופים ארוכים מתמשכים (זכרונות).

לאחר מכן חיברתי רק את הזכרונות (רק סטיק אחד לשם הבדיקה ..) והיה רק צפוף ארוך בהתחלה (כ.מסך)

לאחר מכן חיברתי את הכ.מסך והמחשב עולה ללא כל צפצופ עם אותה תקיעה של ההתחלה..

main processor 3200...

(cpuid : 0ff0 patch ID:003A)

על מה זה מעיד ? אין לי מושג.. אתה אומר שבגלל שיש צפצופים הסבירות שהלוח תקין היא גבוהה (הלוואי והלוח תקין אני מוכן שכל חלק אחר יהיה פגום ולא הלוח)

אבל יכול להיות גם שרק התושבת של המעבד פגומה ואת זה לא נוכל לדעתת (רק אם אשיג מעבד חלופי)..ואולי הצפצופים לא אומרים על הלוח כלום..

מה אתם אמרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות אחרונה

אם אני זוכר נכון יש שם שני ביוסים בלוח הזה

תנסה מיד כשאתה מדליק להתחיל ללחוץ על F9 ולראות אם זה מגיע לרכובר של הביוס

אם גם זה לא הולך, השלב הבא זה לבדוק עם לוח או עם מעבד אחר , ולראות אם זה הלוח או המעבד (או בכלל משהו שלא עלינו עליו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות אחרונה

אם אני זוכר נכון יש שם שני ביוסים בלוח הזה

תנסה מיד כשאתה מדליק להתחיל ללחוץ על F9 ולראות אם זה מגיע לרכובר של הביוס

אם גם זה לא הולך, השלב הבא זה לבדוק עם לוח או עם מעבד אחר , ולראות אם זה הלוח או המעבד (או בכלל משהו שלא עלינו עליו)

f9 לא עבד..

אוקיי הלכתי למעבדת מחשבים..וכמו שזה נראה כרגע זה 95 אחוז הלוח אם.. עכשיו חשבתי אם כבר מחליפים לוח..כדאי להביא כבר לוח שיתמוך גם בחומרה הקיימת וגם אם אני ארצה לדשרג הוא יתמוך בדברים חשובים נוספים כמו דואל קור, זכרונות 800, sata 2 וpcie2 ...

אוקי למשהו יש המלצות לכזה לוח?! תודה

פתחתי שרשור ברור יותר בעניין בפורום לוח אם ומעבדים וזכרונות:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=354418.msg3060808#msg3060808

תודה לכולם על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...