Fedora 10 Alpha - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Fedora 10 Alpha

redead

Recommended Posts

פדורה גם בגרסה היציבה היא cutting edge, זה מה שאני אוהב בה וזה גם מה שעושה לי את המוות איתה.

בנוסף, עדיין אין מספיק חומר עזר לפדורה 9 (דיונים ברשת, קבצי howto וכו'). לאור זאת אני משער שגרסת אלפא של 10 היא לחובבי הטרמינל, ההידור הביתי והמזוכיסטים.

מצד שני, פדורה 9 כבר כוללת את רוב התוכנות החדישות ביותר, KDE4, פיירפוקס 3 וכו' וליבה חדישה.

http://distrowatch.com/table.php?distribution=fedora

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה באמת עדיף ואיזה יתרונות זה יתן לי על פני ויסטה למשל?

אני אפתח פה תיבת פנדורה, אבל לינוקס וחלונות לא ממש מקבילים ובלתי אפשרי להשוות בינהם בכל הנוגע למשתמש הביתי.

היתרונות הגדולים ביותר הם שלינוקס בבסיסו הוא קוד פתוח חופשי וחינמי (free in both meanings of the word), אבל זה לא משנה למשתמש הביתי הממוצע.

מרבית ההבדלים האחרים הם יתרון למשתמש אחד וחיסרון לאחר. אני לדוגמא לא מסוגל בשום פנים להתחייב רק ללינוקס בגלל סוגיות של גישה מרחוק לעבודה ושימוש ב-endnote. אחרים שעוסקים בפיתוח ישומי שרת יתקשו לוותר על מקצת הכלים שזמינים ונוחים יותר לשימוש בלינוקס.

המלצתי היא כן להתקין לינוקס, רצוי ולא פדורה אם אין לך ניסיון, במקביל לוויסטה ולא במקום ולהחליט אם אתה רוצה להתחייב למערכת יחידה זאת או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה תחתונה, למשתמש בייתי שהוא טיפה מעבר לממוצע מה יתן לו להתקין שהוא לא יכול לקבל או שהוא מקבל באופן פחות טוב בויסטה ?

זה פשוט נורא מסקרן אותי המערכת הפעלה הזאת.. השאלה מה יקרה שאני יתקין אותה , מה יגרום לי לעבוד דרכה ולא בויסטה איפה יהיו ההבדלים בשבילי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאמר לך את האמת

זה דיי תלוי האדם , ובתעסוקות שלו מול המחשב

אני בלינוקס מאחר ובשבילי (arch linux) הוא הרבה יותר מהיר, יציב, אפשר להתאים אישית, אין בעיה של הצטברות זבל עצומה בוינדוס,

יש לי את רוב הדברים שאני צריך

אלה שאין לי מותקנים על מחיצה של 10 ג'יגה עם הוינדוס שלי

בעיקרון

גם משחקים אני משחק בלינוקס

doom 3- נייטיב

lineage2 - wine

et -qw - נייטיב

והרשימה ארוכה

c&c3

ולא תגיד שהם פועלים צולע

לדוגמא cod4 פועל אצלי פי 2-3 יותר מהר מבוינדוס

כנ"ל ליינאייג'

et לא יודע

doom 3 גם אין לי על הוינדוס אז אני לא יודע

בקיצור לדעתי

זה הדבר הבא לינוקסזה יתפוס תאוצה אדירה בשנים הקרובות זה בטוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה:

ב 90% מהשימושים של המשתמש הממוצע לא תרגיש בהבדל.

ההבדלים העיקריים הם: המערכת חופשית וחינמית באופן חוקי.

המערכת תמיד שם - לא תצטרך לשדרג את החומרה כל פעם שיוצאת גרסה של .

מערכת יותר יציבה אין התרסקויות מוזרות.

וירוסים לא קיימים (טרויאנים אפשריים אך מידת הנזק שהם גורמים הרבה יותר קטנה).

תוכנות יותר טובות בכמה תחומים - בעיקר באינטרנט.

הבחירה בידיים שלך. אם תרצה תוכל גם ללמוד ולהבין איך זה עובד אבל אתה לא חייב.

חסרונות: משחקים - אין הרבה משחקים חדישים בלינוקס חלק עובדים תחת wine אבל לא כולם כך שגיימר לא ירגיש בלינוקס בבית.

תנסה: אפילו ללא התקנה תוכל להתרשם ממערכת שרצה מCD (כך תוכל גם לבחור את ההפצה שתמצא חן בעיניך) מקסימום שרפת כמה שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורסוד

אני חולק עליך

משחקים אכן פועלים, ולמען האמת לא רע

אני דווקא מרגיש את החיסרון בדבר הרבה הרבה יותר שונה

משחקים יש להם תמיכה מאחר והמון אנשים יעזבו במקרה ולא תיהיה

לכן wine פועלת כמה שיותר מהר על מנת לתקן באגים ולאפשר לווין להריץ דום + קוד4+ גיטיאיי

הבעיה היא שונה לגמרי

ולמעשה, לא פחות גדולה

בתוכנות שהם בעצם לא יודע איך לסווג אותם, תוכנות לא הכי שימושיות למשתמש המצוי

אני אתן דוגמא

תוכנות לשימוש במידי- guitar rig, revalver , אלו מדמי מגברים שאני נחשק להשתמש בהם אך לא יכול מהסיבה שהם לא פועלות גם אחרי שינויים רבים בווין

או סתם תוכנות .net פשוטות שלא פועלות

ועוד סוגים כאלו

דוקא משחקים בקטגוריית wine פועלים טוב ותוכנות לא כל כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי היתרון של בלי קשר לענייני הקוד החופשי והתוכנות החוקיות הוא העובדה שאפשר לשחק ולהתעלל במערכת הפעלה להנאתך :)

זה מה שבאמת מושך אנשים ללינוקס, ולא הוויכוחים הנצחיים על GIMP vs Photoshop או מה יותר מהיר וקל להפעלה.

כמובן שהמגמה בשנים האחרונות היא גם לתת חווית Desktop פשוט ואינטואיטיבי להפעלה, כך שהיוזר לא יצטרך להבין בקרביים של והכל יעבוד out of the box. אבל עדיין וינדוס מנצח בקטע הזה, לצערנו.

בסופו של דבר אחרי שהתעסקת שעות עם ה Arch שלך (יש לי אותה ב Virtuabox) וגרמת לה להיות יותר יפה, פשוטה, ושהכל עובד יותר מחלונות, זה סתם נהיה משעמם... כל הקטע זה לחפש את הדברים הקטנים שאפשר לשנות ולשפר - מה שאין כמעט בוינדוס, אלא אם אתה מחשיב שינוי Theme...

אגב, למי שרשם שחלק מהממשחקים עובדים לו יותר מהר על הלינוקס - אני קצת מתקשה להאמין, זה די בטוח בעיה בדרייברים של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...