GIGAFLOPS GHZ ומה שבינהם... - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GIGAFLOPS GHZ ומה שבינהם...

naorai

Recommended Posts

GFLOP = Giga Floating point operations (per second)

אין שום קשר ישיר בין תדר ל GFLOP מהסיבה הפשוטה שכל מעבד מבצע מספר שונה של פעולות למחזור שעון.

יש גם שאלה של הדיוק הנדרש. מעבד מבצע פעולות צפות ב 80 ביט, אבל שתומכים ב DX9 בחומרה פעולות בדיוק של עד 128 ביט. אי אפשר ממש להגיד ששתי הפעולות האלו שקולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ל הרבה מה להשוות אם אומרים לי 1000 GIGA FLOPS יש אפשרות לקבל כמה GHZ יש למחשב הזה.

נ.ב אז מה שאתה אומר שהמחשב על עושה 1TARA FLOPS לעומת מחשב ביתי שעושה 80 FLOPS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Giga FLOPS = Giga Floiting ptoint operation per second

זה אומר כמה פקודות מכונה שעובדת על משפרים עשרוניים (נקוצה צפה) המחשב יכול לעשות בשניה.

זה מדד ביצועים של מחשב שאומר הרבה יותר מסתם תדר של שעון

אם תיקח 2000+ ואינטל 2Ghz לשניהם יהיה כמעט אותו מספר FLOPS למרות שהתדר שלהם שונה

חוץ מזה יש גם מדד של ביצועים שנקרא MIPS שזה Milion instruction per second כאשר פה מדובר על פקודה כלשהי בשפה עלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לחשב MFLOP למעבד פשוט מכפילים את מספר יחידות ה FPU שלו בתדר שלו.

אבל זה מספר תיאורטי, במציאות הוא לא יגיע לזה. יש למעבדים גם פרמטר שנבדק ע"י בנצ'מארק שנקרא RMAX כמדומני שהוא האחוז מהביצועים המירביים שהוא מוציא בתנאי אמת.

נניח מעבד של 10GFLOP עם RMAX של 0.5 ומעבד 8GFLOP עם RMAX של 0.625 יתנו במציאות את אותם ביצועים (5GFLOP)

שים לב שהערך של ה GFLOP שמעבד מסוגל להוציא אינו תלויי בדברים כמו קאש או באס. זה רק הערך המירבי שהוא יכול לספק אם הכל אידיאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נק' צפה זה אינו מספר עשרוני

אלא מספר המשתמש בנוסחה מסוימת

Now in the computer world, there's two different ways of handling numbers. The easiest to understand are, of course, integer numbers, which are stored 'just as they are.' Floating point numbers work differently. Here the number consists of a sign bit, a few bits for the exponent and quite a lot of bits for the mantissa. The formula would be x = m*2e, where 'x' is the number, 'm' is the mantissa and 'e' is the exponent. As you can see, the smallest as well as largest floating point number is specified by the exponent, while the mantissa defines the precision. In the case of a 128-bit FP number, each color channel has a 32-bit floating point precision (IEEE single precision, remember 'SSE'?), which consists of 1 sign bit, 8 exponent bits (7 plus sign) and 23 mantissa bits. This allows a dynamic range from 0.00000000000000000000000000000000000000294 (=2-128) to 170,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000 (=2127), and with 23-bit, a much higher precision than the 8-bit precision of the 32-bit color values.

הסבר קצר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על ההסברים,אבל לצערי הבנתי ממש מעט מההסברים שלכם כנראה שחסר לי די הרבה רקע ע"מ להבין מה אתם אומרים,ANI WAY תודה רבה, אז חבל על ההסברים פשוט חסר לי רקע... :-[

נ.ב אם תמצאו אולי איזה מאמר\כתבה בנושא, ושיכלול חומר רקע אני יעריך את זה מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע עולה ל5 יחידות מטמתיקה אבל אני כולה בכיתה ט', ANIWAY לא דיברתי על רקע מתמטי אלא פשוט העובדה שאני לא מבין מה אתם אומרים- אני מחשיב את עצמי לבן אדם אינטלגנטי למדי ולכן אני מניח שאני לא מבין בגלל שחסר לי אישהו חומר רקע, או ביגלל שאני סתם דבע ;D...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שזאת בעקבות הכתבה על מחשב העל היפני..

אז תראה אם למחשב שם יש כוח חישוב של אלף ג'יגהפלופס זאת אומרת שלכל אופטרון שהם לקחו יש כוח חישוב של כמעט 2 ג'יגהפלופס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמא:

לפני כעשור משרד ההגנה האמריקאי (הפנטגון) ביקשו מחברה בשם Cryo(=מחשב על) שיבנו בשבילם המורכב מעשרת אלפים מעבדי Itanium I64 ולפני כמה שנים Cryo סיימו לבנות את המחשב. ביצועי המחשב ההוא גם נמדדים ב-FLOPS והמחשב הזה פשוט חיה! 60TeraFLOPS!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמא:

לפני כעשור משרד ההגנה האמריקאי (הפנטגון) ביקשו מחברה בשם Cryo(=מחשב על) שיבנו בשבילם המורכב מעשרת אלפים מעבדי Itanium I64 ולפני כמה שנים Cryo סיימו לבנות את המחשב. ביצועי המחשב ההוא גם נמדדים ב-FLOPS והמחשב הזה פשוט חיה! 60TeraFLOPS!!!!

OMG זה אמיתי? הרי המחשב התחיל להבנות לפני 10 שנים אז איך הוא כל כך מהיר חשבתי שעד עכשיו כבר ימציאו משהו יותרר מתקדם מזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 10 שנים אפילו אינטל לא ידעה שהיא הולכת לייצר את ה IA64

עד היום מעריכים שנמכרו לא יותר מ 5000 מעבדי איטניום בכל העולם

לחברה קוראים Cray

לפי רשימת 500 מחשבי העל המהירים ביותר המחשב המהיר ביותר היום מגיע ל 36TF

http://www.top500.org/dlist/2002/11/

http://www.es.jamstec.go.jp/esc/eng/Hardware/system.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...