עזרה באוברקלוק עם E7200, P35-DS3L, Arctic 7 Pro וקונפיגורצית זכרון לא שגרתית. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה באוברקלוק עם E7200, P35-DS3L, Arctic 7 Pro וקונפיגורצית זכרון לא שגרתית.

StrayGator

Recommended Posts

כרגע:

FSB - 360 MHz (+0.1V)

CPU X 9.5 (3.42GHz @ 1.35V)

DDR2 X 2.4 (864MHz @ 2.0V)

MCH + 0.1V

תזמוני זכרון נתתי ללוח לבחור (נתן לי 5-6-6-17 הנבלה) והכל דבש.

עולים ל-370 (העליתי גם את מתח המעבד ל-1.3625V) והמחשב קורס אחרי כמה דקות (באינטרנט, אפילו לא משחק או טסט).

לפני שנמשיך צריך לקחת בחשבון את הזכרון:

בסלוטים 1-3 - Super Talent T8UA1G8C5 - 2X1024MB 800 MHz CL5-5-5-16 עם Heat Sperader מצד אחד בלבד. אלה הזכרונות שקניתי עם המחשב.

בסלוטים 2-4 - Patriot PDC22G9200ELK - 2X1024MB 1150 MHz CL 5-5-5-15 עם Heat Spreader נורמלי מ-2 הצדדים. במחיר שמצאתי אותם לא היה מה לחשוב בכלל (ולא, אני לא הולך לקנות סט נוסף שיתאים לביצועים שלו).

מעבר לזה, הספק הוא Enermax Modu82+/425W ככה שיציבות מתח היא קרוב לודאי לא הבעיה.

כרטיס מסך - 9600GSO 768, הלוח האחורי של הקירור שלו מתחמם ונמצא בסמיכות להיטסינק של ה-NorthBridge, אבל המארז (EZ-Cool H550-F25) מאוורר כדבעי, ככה שאני לא חושב שזו הבעיה.

כמובן שביטלתי את כל "בקרת השיוט" והחרטא האוטומטי של הביוס. PCI-E נעול על 100.

נראה לי שעשיתי הכל לפי הספר בלי שום דבר קיצוני. מה לדעתכם מונע ממני כרגע להמשיך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהבעיה שלך היא החום של המעבד.

גם לי יש את המעבד שלך, ועם 1.2V הגעתי לתדר שלך. עם 1.36V הגעתי ל4GHZ, במכפלה של 8.5 על FSB 475MHZ.

אני מציע לך להוריד מתח למעבד, לשים את התדר על 400MHZ וכך הזכרונות יהיו יציבים, שים אותם ל 5-5-5-15, נראה לי שהם יחזיקו, ותתן להם את המקסימום מתח שהם תומכים.

ותנסה ללכת על מכפלה 9, אם לא הולך תנסה להוסיף מתח למעבד ל1.25V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קלטתי אותך, תודה רבה :xyxthumbs: אני אנסה בהמשך.

2. שאלה אקדמית לגמרי - מה ההבדל במאמץ של המעבד בין FSB גבוה + מכפלה נמוכה לבין FSB נמוך + מכפלה גבוהה כל עוד תדר הפעולה (ולצורך הענין, גם המתח) נותר זהה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכונים:

400MHz X 8 @1.25V - לא נכנס לחלונות.

400MHz X 8 @1.275V - בדיקת OCCT נפסקת אחרי 1:05 דק' (כשבדקה הראשונה, כזכור, הוא לא עושה כלום).

זכרונות במכפלה 2, תזמונים 5-5-5-15, אגב.

יכול להיות שפשוט נפלתי על מעבד עצלן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, החלטתי לגשת לזה לאט וברצינות.

כרגע אני מנסה להגיע ל-FSB מקסימלי כדי להכיר את הגבולות (מעבד וזכרון במכפלה הכי נמוכה).

בהמשך ננסה להגיע לתדר מקסימלי של המעבד ושל הזכרון בנפרד, ובסוף לראות איך מאזנים את זה טוב.

ב-450 MHz הוא יציב במשך שעה של OCCT וטמפ' המעבד מדגדגת 60 מעלות.

ב-455 המחשב קופא, ב-460 אני לא מגיע למסך הטעינה של וינדוס.

ניסיתי להעלות מתחים למעבד, ל-FSB ול-Northbridge ביחד ובנפרד - וללא הועיל.

ההימור שלי הוא התחממות של ה-NB.

מי מסכים, מי חולק, ומה אני יכול לעשות בעניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם המעבד הגעתי ל-1.3, עם הזכרון ל-2.0 ועם ה-FSB ל-0.2V מעל הסטנדרט. לא רוצה יותר.

בכל מקרה קשה לי להאמין ש-910-920MHz מסכנים מפילים את הזכרונות. חצי מהם נועד לעבוד ב-2.3V, חצי ב-1.8... מה עושים?

אני כבר מדמיין את ה-"תן לו בראש עם 1.4 לפחות" שמישהו הולך לכתוב פה, אבל 45nm זה עסק עדין ובטווח הארוך זה לא בריא.

במיוחד עם צנוע כמו שלי שלא מאפשר לגעת ב-Vdro(o)p.

שאלה אחרת - איך אפשר לנטר את הטמפ' של ה-NB? (מהתוכנות שניסיתי אף אחת לא נותנת קריאה ברורה, וממילא חוץ מ-RealTemp אף אחת לא פוגעת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לו בראש!

אל תדאג לפנרין ולמתח עד כדי כך. כמובן שאל תרוץ ל1.6V אבל 1.3? לא כל המעבדים זהים ולא כולם יתנו לך OC טוב במתח נמוך (יש אצלי Q9550 ארור שלא מוכן לשבת על 3.83 ללא 1.525 ...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין אותך.

הגעת לFSB על 450 יציב. אתה יכול לעצור פה עם הזכרון, את המעבד לשים על מכפלה של 9 ולהגיע ל4GHZ מכובד.

מן הסתם, בשביל כך תצטרך להעלות את המתח של המעבד ל1.35 .

בשביל שתתרשם, אני הגעתי לזה עם 1.36V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

עם המעבד הגעתי ל-1.3, עם הזכרון ל-2.0 ועם ה-FSB ל-0.2V מעל הסטנדרט. לא רוצה יותר.

בכל מקרה קשה לי להאמין ש-910-920MHz מסכנים מפילים את הזכרונות. חצי מהם נועד לעבוד ב-2.3V, חצי ב-1.8... מה עושים?

אני כבר מדמיין את ה-"תן לו בראש עם 1.4 לפחות" שמישהו הולך לכתוב פה, אבל 45nm זה עסק עדין ובטווח הארוך זה לא בריא.

במיוחד עם צנוע כמו שלי שלא מאפשר לגעת ב-Vdro(o)p.

שאלה אחרת - איך אפשר לנטר את הטמפ' של ה-NB? (מהתוכנות שניסיתי אף אחת לא נותנת קריאה ברורה, וממילא חוץ מ-RealTemp אף אחת לא פוגעת)

התשובה הקצרה לשאלתך תהיה: לא ניתן.

שאלה דומה שלחתי ל SUPPORT של ג'יגהבייט :

how can i know what are the Southbridge and Northbridge temperatures

תשובתם הייתה:

So far, there's no such hardware monitor function for Southbridge and Northbridge temperatures

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...