עזרה בעית RAID - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בעית RAID

dog

Recommended Posts

לפני מספר ימים הפ.יסי לא הראה כלום על המסך כשהופעל (פיזית הכל עבד והמסך נבדק כתקין ) הציעו לי להוציא את סוללת הלוח ולהחזירה כאשר עשיתי זאת זה החל לעלות אך לא הצליח להעלות את החלונות, כנראה שהביוסהתאפס , מכיוון שזה עבד ברייד 1 ( שני כוננים של 160) לא רציתי להסתכן יותר ומסרתי לטכנאי,

הוא הצליח להביא את המחשב לפעולה תקינה אך לא ידע לבדוק את נושא הרייד 1 אשר חשוב לי ביותר,טען כי לא ראה אף פעם רייד כזה (הייתי מצפה ליותר מטכנאי )

מבדיקות שעשיתי עולה החשד שכעת זה לא עובד ברייד 1 מהסיבה כי נוספו לי פתאום שתי מחיצות בדיסק השני(, e ' f' (בנוסף ל c ' d שהיו קודם )וכמו כן החלוקה בתוך כל מחיצה (שטח תפוס ופנוי ) אינה זהה לחלוטין בשני הדיסקים כפי שהיה כנראה קודם,

לבדיקה וודאית וגם כאפשרות של שינוי הרייד הוצע לי, כפי שגם רשום בהוראות ההפעלה של הלוח (ABIT AS8) להקיש ctrl +I בעת עליית המחשב דבר שאמור להכניס אותי לתפריט הרייד,

למרות מספר רב של ניסיונות, לרבות ניסיון החלפה של מקלדת, אין כל תגובה כאשר אני עושה זאת,

משהו כאן עדיין לא ברור , כי על פי המניואל של הלוח אם הרייד משתנה מ1 ל0 אמור להימחק כל המידע על הדיסקים , דבר שבפועל לא קרה,

אודה על עזרה בנושא,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת כבר בדקתי והא מראה שתי שורות, דיסק 0 ודיסק 1, באחד יש חלוקה ל c ,d , ובשני ל- e , f

בכל ה-4 הנ"ל רשום healthy ב- c רשום בסוגריים page file וב- e רשום system, לא ברור לי מה המשמעות של זה,

חלוקת הנפחים היא זהה בשניהם ( c זהה ל-e , ו- d זהה ל- f)

אך כשאני בודק ב my computor אין זהות בחלוקה שבין נםח פנוי לתפוס כך שזה נראה שאני לא ברייד 1,

השאלה אם יש רעיון כיצד לסדר זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שללא ברירה זה מה שצריך לעשות,

כשאתה אומר לגבות את הנתונים הכוונה גם לכל התוכנות שב -c לרבות החלונות, או רק המידע שחשוב לי לא לאבד אותו?

האם יהיה צורך בהתקנה מחדש של החלונות וכו' או שפשוט מעתיקים לאחר מכן את הכל מהדיסק שאליו העתקתי לגיבוי וזה,

כמו כן מה עם ההבדלים שנוצרו כבר, בימים האחרונים, בין שני הדיסקים?, בעצם אם איני טועה בהגדרה מחודשת של הרייד כל המידע על הדיסקים נמחק ואז מה שאני אעתיק מדיסק הגיבוי יהיה בשניהם, זה מביא אותי לשאלה איזה משני הדיסקים שעובדים כרגע להעתיק?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לגבות את הדיסק שמופיע לך כ-System ב- Disk Management.

אם ביצעת שינויים ידנית, העתקת קבצים והתקנת תוכנות לדיסק האחר גם אותם.

בבקרים מתקדמים אפשר לבצע בנייה מחדש של RAID1 בלי לפגוע/למחוק את המידע.

בבקרים המובנים עד כמה שידוע לי לא ניתן.

לכן יש 2 אפשרויות:

1. תמצא תוכנה בסגנון Ghost אשר מסוגלת לעבוד עם בקר RAID, ואז אתה מגבה את הכל איך שהוא, ואח"כ זורק בחזרה את המידע על מערך ה-RAID ללא כל שינוי.

2. אם אין/לא תמצא תוכנה כזו, תאלץ לגבות נתונים חשובים, לבנות מערך RAID חדש ולהתקין מחדש את מערכת ההפעלה והתוכנות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאגבה את הנתונים החשובים בצריבה ואפנה לטכנאי, זה נראה קצת מורכב ומסוכן לידע שלי,

הדבר המוזר הוא שבהוראות של הלוח רשום שאם משנים את הרייד מ1 ל0 כל המידע על הדיסקים נמחק(בקר הרייד הוא מובנה על הלוח כפי שציינת)

לפני התיקון זה היה בוודאות ברייד 1, איך זה שהוא השתנה ,כנראה לרייד-0, ולא נמחקו הנתונים?

אלא ם כן הטכנאי שטיפל במחשב העתיק את הכל לדיסק חיצוני ואחר כך החזיר אך לא ידע לכוון זאת לרייד 1 והשאיר כך,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה צודק, נראה שיש לך ידע רב ,אבל רייד 0 זה לא אותו דבר שאין רייד בכלל?

אגב מידע חדש שמצטבר לאחר השינוי, היכן הוא נכתב?

אני מבין שלא עולה בדעתך רעיון להסבר מדוע המקלדת לא מכניסה אותי לרייד, זה כן מצליח להכניס אותי לביוס ושם יש איזו שורה שמדברת על רייד 'רשום שם - on chip sata raid אך זה לא נותן להיכנס פנימה רק לבחור סימון בצורת ריבוע קטן או בשורת הרייד או בשורה אחרת ששמה pci slot device

כך שאני לא יודע מה משמעות הסימן הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, RAID0 הופך שני קשיחים זהים לכונן אחד גדול השווה בנפח לשניהם. כאשר כותבים מידע לכונן כותבים אותו חצי חצי על שני הכוננים בו זמנית, כך שמתקבל שיפור במהירות הכתיבה/קריאה. מה שיש לך כרגע זה שום RAID, סתם שני כוננים :)

אם אתה רואה על המסך הודעה המבקשת ממך CTRL+I על מנת להכנס ל-RAID Setup, כנראה שהבקר מוגדר ומופעל בביוס. אתה אמור להיות מסוגל להכנס להגדרות הבקר.

בביוס שלך מצב בקר הדיסקים (Onchip SATA) אמור להיות מוגדר כ-AHCI + RAID, או RAID או משהו בסגנון, ולא כ-IDE או כ-Compatibility.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאין לי כל הודעה כזאת של ctrl.+i על המסך , אומרים זאת רק בהוראות ההפעלה של הלוח, בכל אופן זה לא מגיב אצלי כשאני מקיש זאת,

המקום שאני מצליח להיכנס אליו הוא בביוס ושם רשום באחד המקומות :

onchip sata-ide

sata raid rom-enabled

onchip sata - auto

sata1 -ide - master

sata 2- ide - slave

אודה לך אם תתיחס רק האם מהמידע הנוסף הזה יש לך כיוון נוסף לבדיקה , אם לא אוותר ופשוט אגש לטכנאי וזהו לאחר גיבוי המידע החשוב,

אחת הבעיות היא שזה אומר להתקין שוב בנוסף למע' ההפעלה , גם את כל התוכנות שנצברו בקפידה,

האם תוכל רק להנחות אותי מה לבקש מהטכנאי על מנת למזער נזקים ועבודה מיותרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...