כונן קשיח קורס בעת עבודה על המחשב. מה עושים? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן קשיח קורס בעת עבודה על המחשב. מה עושים?

stio

Recommended Posts

שלום לכולם

מדובר על מחשב מסוג פנטיום 3 450 עם 384MB זיכרון שמריץ Windows XP, אצלי כמעט 9 שנים ובשימוש יומיומי.

הכונן הקשיח הוא של בעל נפח של 37.2GB עם חיבור IDE.

מהיום התחילה תופעה מוזרה שקרתה פעמיים מהבוקר: בעת עבודה על המחשב (גלישה באינטרנט) הכונן מתכבה, מתקבלת הודעה כחולה על המסך באנגלית, אני עוד לא מספיק לעיין בה והיא נעלמת והמחשב מבצע ריסט. בעת ה- BOOT שומעים שהכונן נדלק והמערכת עולה. אחרי שהוינדוס נטען מתקבלת הודעה: "המערכת שוחזרה לאחר שגיאה חמורה..."

קצת פרטים:

אין , אין רוגלות, הכונן נסרק לגילוי שגיאות כולל בדיקת סקטורים פגומים, הכונן עבר איחוי. הטמפ' נבדקו וכולם תקינות והמאווררים כולם עובדים באופן תקין.

מה יכולה להיות הבעיה, האם בעיית חומרה או תוכנה? יש על הכונן חומר חשוב.

תודה מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול להיות גם ספק הכוח שמסיים את חייו.

אבל לא משנה מה יקרה, הייתי מציע לך לגבות את הדברים החשובים, באופן כללי וגם ספציפי בשימוש במערכת ישנה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תתרום את הגרוטאה, בת ה-8.5 שנים, כפי שהיא, לאיזה מתנ"ס/מרכז-קהילתי, ותקנה מחשב חדש ?

אל תהיה כזה "נחמד"

ככל הנראה זה בעיה בכונן

9 שנים אותו כונן זה נחמד

אוולי הגיע הזמן לכונן חדש

במיוחד שהמחירים ממש לא יקרים

תקנה לך אחד של 160 או אפילו 80 אם אתה לא צריך הרבה מקום

למרות שכבר לא כדאי לקנות 80 כי הם עולים אותו דבר כמו ה160

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תהיה כזה "נחמד"

ככל הנראה זה בעיה בכונן : 9 שנים אותו כונן זה נחמד, אולי הגיע הזמן לכונן חדש (במיוחד שהמחירים ממש לא יקרים)

אני מציאותי : להשקיע משהו במחשב כזה, שגילו עולה על כ-5-6 שנים, זה לזרוק כסף. קל וחומר כאשר מחירו של כונן-קשיח חדש, הזול ביותר שתוכל להשיג כיום, הנו כ-150ש"ח (ומחירו של מחשב חדש באותו מקום יהיה החל מכ-960ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

בכל אופן אני לא משקיע שקל אחד על המחשב הזה, במידה ורכיב כלשהו יתקלקל אני אפרק את המחשב, כל מה שראוי אני אשמור וכל השאר נזרק לפח.

בינתיים עשיתי שוב סריקה לכונן לגילוי שגיאות כולל תיקון שגיאות אוטומטית ותיקון של סקטורים פגומים, ובינתיים 10 שעות של פעולה רציפה ללא קריסה אחת.

אגב יש לי בבית גם 1 שעושה טובה שהוא עובד, גם הוא בדרך לפירוק.

מקווה שהבעיה נפתרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...