מיפרט 2200-2500 ש"ח למשחקים קלים ואינטרנט - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיפרט 2200-2500 ש"ח למשחקים קלים ואינטרנט

tberger

Recommended Posts

שלום רב,

אני רוצה לרכוש מחשב לשימושים כגון: אינטרנט, משחקים פשוטים בעיקר Flash באינטרנט.

אבל, עם אפשרות להוספה של כרטיס מסך בעלות של כ 1000 ש"ח בשנה-שנה וחצי הקרובות.

כ"כ שיהיה אמין כלומר חלקים אמינים שיחזיקו מספר שנים.

חשבתי על המיפרט הבא:

מעבד - Q6600

לוח - GA-G31-S2L

זיכרון - 2GB 800

דיסק - 250GB 16M

צורב - X20

מארז - Soprano VX

ספק - TT 450W

סה"כ מחיר בערך 2100-2200 ש"ח (תלוי בחנות)

מספר שאלות:

1. האם הספק יחזיק את הקיים + כרטיס מסך עתידי מסדרה 8XXX או 9XXX?

2. האם יש מארז וספק אחרים מומלצים יותר סביב המחיר הזה או אפילו זולים יותר ושיהיו אמינים וטובים לפחות כמו ה TT.

3. האם ניתן לקחת זיכרון בסטיק אחד כרגע כך שאוכל להוסיף עוד 2G בעתיד ללא זריקה של הנוכחי?

4. האם זיכרון רגיל (שעולה כ 200 ש"ח) של קינגסטון או יספיקו או כדאי יקר יותר? כלומר האם יקר יותר ייתן ביצועים טובים יותר באופן משמעותי?

5. האם לוח עם Chip Set מתקדם יותר ייתן ביצועים או אפשרויות טובות יותר? ואם כן מהן?

6. האם כדאי יותר מעבד 2 ליבות מהיר יותר או שבעתיד הקרוב יהיה שימוש גם ל 4 ואז הוא יבוא לידי ביטוי?

7. האם בכללי יש המלצות לשינויים אבל שאשאר בתקציב ואני לא מעוניין ב AMD?

8. אחרונה - איזה מאוורר ל CPU מומלץ במחיר הכי נמוך שאפשר?

אני יודע שאילו הרבה שאלות ואני חושב שיעזרו להרבה מתלבטים כמוני.

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב,

אני רוצה לרכוש מחשב לשימושים כגון: אינטרנט, משחקים פשוטים בעיקר Flash באינטרנט.

אבל, עם אפשרות להוספה של כרטיס מסך בעלות של כ 1000 ש"ח בשנה-שנה וחצי הקרובות.

כ"כ שיהיה אמין כלומר חלקים אמינים שיחזיקו מספר שנים.

חשבתי על המיפרט הבא:

מעבד - Q6600

בשביל מה לך כזה מעבד? קח הכי זול כרגע ושדרג אותו יחד עם כרטיס המסך.

לוח - GA-G31-S2L

בסיס גרוע לשדרוג

זיכרון - 2GB 800

בסדר גמור אך תצטרך לשדרג ל-4G עם שדרוג כרטיס המסך.

דיסק - 250GB 16M

בסדר אך לא משתלם למחירו - ב-30% תוספת מחיר תקבל נפח איחסון כפול (+100%). יחסוך לך הוספה של HDD נוסף בהמשך שזה עוד רעש, חום והספק.

צורב - X20

מארז - Soprano VX

מארז סתמי ולא משתלם - מה חשוב לך? עיצוב? שקט? קירור? ציין מה יותר חשוב.

ספק - TT 450W

בסדר - לא יותר מזה. מומלץ לקחת משהו חזק ואיכותי יותר אם אתה מתכנן כרטיס HIGH END בהמשך

סה"כ מחיר בערך 2100-2200 ש"ח (תלוי בחנות)

מספר שאלות:

1. האם הספק יחזיק את הקיים + כרטיס מסך עתידי מסדרה 8XXX או 9XXX?

ראה למעלה

2. האם יש מארז וספק אחרים מומלצים יותר סביב המחיר הזה או אפילו זולים יותר ושיהיו אמינים וטובים לפחות כמו ה TT.

כנ"ל

3. האם ניתן לקחת זיכרון בסטיק אחד כרגע כך שאוכל להוסיף עוד 2G בעתיד ללא זריקה של הנוכחי?

בהחלט - לשימושים שלך דואל-צ'אנל לא קריטי כלל עד השדרוג.

4. האם זיכרון רגיל (שעולה כ 200 ש"ח) של קינגסטון או OCZ יספיקו או כדאי זיכרון יקר יותר? כלומר האם זיכרון יקר יותר ייתן ביצועים טובים יותר באופן משמעותי?

הבדלים זניחים - קח את הזול ביותר אלא אם אתה מתכנן OC רצחני.

5. האם לוח עם Chip Set מתקדם יותר ייתן ביצועים או אפשרויות טובות יותר? ואם כן מהן?

מומלץ מאוד P43 לפחות אם אתה מתכנן שדרוג למכונת גיימינג.

6. האם כדאי יותר מעבד 2 ליבות מהיר יותר או שבעתיד הקרוב יהיה שימוש גם ל 4 ואז הוא יבוא לידי ביטוי?

לשימושים שלך כפול ליבה עדיף וממילא עוד שנה וחצי ישלוט בשוק ה"נחלם" וכל הדיון הזה הופך להיות תיאורטי.

7. האם בכללי יש המלצות לשינויים אבל שאשאר בתקציב ואני לא מעוניין ב AMD?

חבל - לשימושים שלך AMD עדיפים בהרבה מבחינת תמורה לכסף.

8. אחרונה - איזה מאוורר ל CPU מומלץ במחיר הכי נמוך שאפשר?

תלוי אם חשוב לך מקסימום שקט, מקסימום קירור, שניהם או פשרה סבירה. הפריזר ב~110 ש"ח מהווה פשרה מצויינת בין מחיר, ביצועים ורמת שקט (אבל בכל זאת - פשרה בכל אחד מהם).

אני יודע שאילו הרבה שאלות ואני חושב שיעזרו להרבה מתלבטים כמוני.

תודה רבה מראש.

העניין העיקרי פה הוא עיתוי השדרוג. קשה מאוד לבנות היום מערכת זולה לשימושים קלים שגם תשמש בסיס למפלצת גיימינג עןד שנה וחצי. מערכת כזו תהיה יקרה ללא צורך היום ו-70-90% שלא יהיה אפשרי לשדרג אותה באופן מלא בעוד שנה וחצי כי בשוק יגיע עידן ה"נחלם" (מתחיל להגיע עוד חודשיים בלבד!) עם תושבת חדשה שלא נתמכת כיום ועם זכרונות DDR3 בלבד שלא יאפשרו שימוש בזיכרון שתיקח היום. יתכנו גם שינויים ב-PCIE או אפילו בקונפיגורציה של הספקים... כמובן שתוכל לשדרג למעבדי פנרין חזקים וזכרונות DDR2 אך זה ככל הנראה יהיה שדרוג בינוני ולא משתלם כלכלית ו/או טכנולוגית.

המלצתי היא לקחת כיום מפרט זול ככל האפשר מבחינת מעבד, לוח אם וכרטיס גרפי (שמתיישנים במהירות) אך להשקיע על מארז איכותי, נפח איחסון גדול ואם צריך בציוד היקפי טוב כי הם מתיישנים לאט מאוד וישרתו אותך נאמנה עד השדרוג.

חסרים פרטים - עדכן שימושים/העדפות בפוסט הראשון לפי חוקי הפורום - בדגש על OC, שקט ונתוני גיימינג (לפני/אחרי השדרוג).

להסברים ודוגמאות גש לקרוא כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה על כל התשובות.

אז קודם כל לא מתוכנן OC ולא מפלצת משחקים אלא שדרוג לילדים שיגדלו ואולי ירצו/יצטרכו בעתיד מחשב יותר חזק

כאשר יגדלו. כיום הם בני 8-9.

השימושים העיקריים הם אינטרנט ומשחקים כמו 2008 DEMO.

אני צריך הכל כפול ולכן גם היום וגם בעתיד לא מתכנן להוציא על מחשב עשרות אלפי שקלים.

השדרוג, אם יקרה, יהיה לכיוון משהו כמו 8600 ואולי 9600.

ואם יהיה צורך גם עוד 2G.

לגבי OC הרי אם בתוספת קטנה של קרור אקבל ביצועים טובים יותר אבל בלי לגרום לנזק ובלי יותר מידי הסתבכויות אז ייתכן שכן אבצע.

אז לאור זאת האם תוכלו להמליץ על מיפרט מבוסס אינטל?

האם P43 דרוש או מועיל באופן משמעותי לכרטיסים "בינוניים"?

האם G31 לא יספיק?

ואיזה מארז/ספק כן מומלץ כך שיספיק גם לשדרוג הנ"ל?

סדר העדיפויות מבחינת מארז הוא: עיצוב, שקט, לרמה הדרושה למחשב היום ולמשודרג.

לגבי מאוורר ל- CPU סדר העדיפויות הוא שקט וקרור נדרש.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, ה-8600GT (שמעולם לא היה כדאי) וה-9600GT יהיו old news בעוד שנה - שנה וחצי.

אני ממליץ לך לא לעסוק בשדרוג אלא בצרכים המידיים יותר (אולי מלבד מארז) - קשה מאוד לצפות את הצרכים של ילדיך בעוד שנה-שנתיים, ביחוד כאשר השוק עומד בפני השקה משמעותית של לוחות אם/מעבדים/זכרונות שאינם זמינים ואינם תואמים למצאי היום.

מפרט ראשוני - שקט, חסכוני מאוד ועם פוטנציאל שדרוג למפרט גיימינג MID-HIGH בהמשך:

מעבד:

AMD ATHLON 64 4850e X2 DUAL CORE SOCKET AM2 45W - 2.5GHz 1MB CACHE - ADH4850DOBOX - BOX ¤452

מעבד קריר וחסכוני במיוחד שיספיק מעל ומעבר לשימושים של ילדיך.

לוח אם:

ASUS M3A78EMH HDMI ¤399

לוח עמוס פיצ'רים וחיבורים עם הכרטיס הגרפי המובנה החזק ביותר כיום + תמיכה ב-hybrid graphics במידת הצורך.

תושבת ה-AM2+ והתמיכה ב-HT 3.0 מאפשרים שדרג מלא למעבדי פנום מרובעי הליבה בעתיד: http://tinyurl.com/225473

דיסק קשיח:

SAMSUNG 160GB 8MB SATA2 7200 RPM : HD160JJ ¤203

ניתן לקחת 500GB שהוא המשתלם ביותר כיום כדי להמנע מהוספה של HDD נוסף בעתיד (תוספת חום, הספק ובעיקר רעש). לשיקולך.

צורב DVD:

SAMSUNG SH-S223B x20 SATA BLACK ¤121

זיכרון:

TRANSCEND 2048MB (1024MBX2) DDR2 800MHz ¤186

אמנם 2X1G אך יש על הלוח 2 סלוטים נוספים פנויים. אם תרצה, קח 1X2G שמעט יקר יותר.

מארז:

ANTEC NSK4480 + 380W HE PSU ¤438

גם כאן יש לי דילמה האם להשקיע יותר כדי לקבל מארז מרווח יותר, שקט יותר ובעל יכולות קירור גבוהות יותר (ועם ספק חזק יותר).

החלטתי שחבל על הכסף... ה-NSK4480 מרווח ומקורר דיו גם למפרט גיימינג MID-HIGH ורמת השקט שלו בהחלט טובה.

הספק מאיכות מעולה, עם נצילות גבוהה ורמת שקט מרשימה. הוא יספיק בהחלט למערכת MID-HIGH ברמה שתככננת בהמשך.

חלופות עדיפות כמו הסונטה 3 או ה-P150 יעלו בסביבות 700 ש"ח עם רמת קירור די דומה אך עם רמת שקט גבוהה מאוד וספקים חזקים יותר.

באותו מחיר אפשר לקחת ANTEC300 עם ספק SEASONIC חזק באותו מחיר בערך ולקבל יכולות קירור אדירות על חשבון רמת שקט ממוצעת.

מארז/ספק שיתנו לך להנות מכל העולמות מגיעים למעל 1000 ש"ח ביחד (ANTEC P182 + קרוסייר VX450W למשל).

קרור למעבד:

GLACIALTECH IGLOO 7310 LIGHT FOR AMD S754/939/AM2 - SILENT PRODUCT LINE ¤54

קירור חרישי וזול. ללא OC רציני אין צורך ביותר מזה.

קרור למארז:

GLACIALTECH 80mm HYDRODINAMIC BEARING - 18dBA - GT80252-HDBLA1 ¤28

מאוורר INTAKE למארז - זול, שקט ומשתלם.

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤0

מחיר סופי: ¤1881

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

חסכתי לך כ-1400 ש"ח על שני המפרטים - חסוך אותם לשעת השדרוג... נדבר אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...