איך אני יודע אם הזכרונות של המחשב תקולים? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני יודע אם הזכרונות של המחשב תקולים?

TheSlider

Recommended Posts

איך ניתן לדעת אם הבעיה במחשב הם הזכרונות?

(זו שאלה כללית, אין לי כרגע בעיה ספציפית)

אם המחשב נדלק ןכעבור כמה שניות (5+) הוא נכבה ספונטנית מעצמו (בין אם הוא הגיע למערכת ההפעלה ובין אם לא)

על מה מעידה התקלה?

האם הבעיה בספק הכח של המחשב?

אם ישנה בעיה בספק הכח של המחשב, המחשב ידלק בכלל?

תודה רבה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לבודד ולוודא תקינות של זיכרונות, הכי מומלץ לחבר אותם למחשב אחר שאתה יודע שהוא תקין ללא שום בעיות/ריסטים פיתאומיים, ולבדוק את הזיכרונות עם MEMTEST, תוכנה שמומלצת בחום לבדיקות מסוג הזה

אם המחשב נדלק ונכבה, זה יכול להיות ממספר סיבות

*חום(בעונה הזאת זה די נפוץ) - כתוצאה של הצטברות אבק בהיטסינק-הברזל שמחובר למעבד ועליו מוצמד המאוורר - אקטואלי גם לגבי חזקים

*חום -התקנה שגויה של ההיטסינק שגורמת לו להיות לא מוצמד למעבד וכמעט שאין מעבר חום

*זיכרונות תקולים

*לוח M דפוק

*ספק דפוק - דבר שיתן למחשב לעלות, אבל בגלל המתחים הלא יציבים, הוא עלול לגרום לקריסות ומקצר משמעותית את אורך החיים של רכיבי המחשב שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, אם אין לי מחשב אחר שאני יודע שהוא תקין? ישנה דרך אחרת לבדוק את תקינותם?

בהנחה וניקיתי את המחשב מכל גרגיר אבק ובדקתי את חיבורו התקין של ההיטסינק.

כיצד אוכל לדעת אם מה שגורם לריסטים זה הזכרונות/לוח M דפוק/ספק?

אחרי הכל כל החלפה של רכיב כזה עולה סכום לא מבוטל וחבל להוציא סתם כסף על רכיב שלמעשה הוא תקין.

* נצא מנקודת הנחה שאין ברשותי מחשב תקין זמין לבדיקת תקינות הרכיבים.

תודה רבה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצה פשוטה.

א. נתק על דבר מהמחשב. הכל הכל הכל.

ב. פרק את המחשב לגורמים.סדר הכל ותבחן אם יש צ'יפ/קבל שנראה לך שרוף או עם הפרשות כלשהן ליד החיבורים שלו (קבלים וג'וקים).

הפרשה כזאת נובעת לפעמים המתחממות יתר של הרכיב והוא לא ישרף אלא פשוט יהרס.

ג. אחרי שהכל נבדק, תנסה להריח את הספק, אם יש ריח כלשהו שניתן לזיהוי כשרוף, או אם הוא מרשרש כשאתה מנענע אותו. תנסה לפסול את הריח של אבק מחומם.

ד. חבר רק מה שהכרחי לאט ולפי הסדר.

(הערה, נסה לחבר רק מעבד ולראות אם אחרי הציפצופים הוא עושה ריסט גם, אם כן, זה הלוח או הספק כמעט בוודאות,

אחרי זה חבר רק זכרונות ושוב תנסה. אז כ. מסך ושוב. ובסוף HD).

ה. תדליק ותראה אם חוזר על עצמו.

ו. ספק הכי פשוט עולה 80 ש"ח. גם אם תקנה אחד, זה לא נורא כגיבוי. וזה יוכל לשלול דברים אחרים.

ז. יש תוכנה בשם MEMTEST שתוכל לבדוק לך את הזכרונות - היא עולה ב BOOT, אז לא צריך .

תעדכן מה קורה ונראה הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך ניתן לדעת אם הבעיה במחשב הם הזכרונות?

(זו שאלה כללית, אין לי כרגע בעיה ספציפית)

אם המחשב נדלק ןכעבור כמה שניות (5+) הוא נכבה ספונטנית מעצמו (בין אם הוא הגיע למערכת ההפעלה ובין אם לא)

על מה מעידה התקלה?

האם הבעיה בספק הכח של המחשב?

אם ישנה בעיה בספק הכח של המחשב, המחשב ידלק בכלל?

תודה רבה!!

קודם כל תנסה מה שהציעו לך החבר'ה האחרים. אם עדין לא עובד, אז תמשיך לקרוא.

אני רוצה שתתאר לי בידיוק מה קורה מהרגע שאתה לוחץ על הסוויץ' שמפעיל את המחשב. (כמובן שעדיף גם תיאור פנימי של פעילות מאווררים וכדו', אך אם אינך מתעסק עם פנים המארז מכל סיבה שהיא, אז תיאור כללי יספיק)

מרגע שאתה מפעיל את המחשב.. האם אתה מקבל תצוגה על המסך? אם כן, מה המסך מציג ועד לאן הוא מגיע? (תן לי למשל את השלב המוקדם ביותר שהוא מכבה את עצמו ואת השלב המאוחר ביותר) האם אתה שומע צפצוף סטנדרטי בהתחלה? ואם שתי התשובות חיוביות, אתה יכול להגיע לביוס?

אין לי עוד שאלות ברגע זה, אבל כל דבר שתוכל לתאר ולפרט לגביו יהיה אחלה ומועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...