דרוש שינוי בנוקיה (מכשירי סימביאן) - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש שינוי בנוקיה (מכשירי סימביאן)

djelectric

Recommended Posts

דבר ראשון סליחה על החפירה.

אני משתמש בפלאפונים בעלי סימביאן כבר הרבה שנים.

כשמדובר במכשיר סימביאן נגד מכשיר אחר בתחרות בשבילי יש נצחון למכשיר הסימביאן עוד לפני שהתחרות החלה.

הסימביאן הראשון שלי היה בגרסא 7.0 ומאז לא הפסקתי להשתמש במערכת המעולה הזאת.

בזמן האחרון יש בעיה קשה עם מכשירי הסימביאן, המעבד שלהם פשוט לא מחזיק את הצרכים של המכשיר :-\

למה אני מתכוון?

קחו לדוגמא את ה6120 classic בעל סימביאן 9.2

באמת מכשיר קלאסי... :xyxthumbs: קיבלתי אותו לפני קצת יותר משנה ואני די מרוצה ממנו...

יש לו מעבד 192MHZ שמצליח להחזיק את המכשיר פחות או יותר....

22072008196xw5.jpg

אין לו העמסות שתוקעות את המעבד ועיבוד התמונות (2MPIX) והוידאו יותר מדי...

הדלקת הפלאפון אמנם לוקחת זמן... אבל ביחס לסימביאנים אחרים הוא בסדר.

בסך הכל בשביל המחיר הזול שלו הוא די מומלץ...

לעומת זאת למכשיר הN95 (גם הוא בעל ממשק סימביאן 9.2) יש דרישות הרבה יותר מחמירות מהמעבד

תמונות (5MPIX) איכותיות ווידיאו באיכות גבוהה להפליא. הבעיה היא שברגע שאני מצלם באיכות הכי גבוהה

בתוך 2 דקות המכשיר פשוט משתתק לי ביידים ואני צריך לאתחל אותו.

ולהדליק אותו מחדש, זה פשוט סיוט... אני מדליק אותו, הולך להשתין, שותה מים, חוזר, ואז אולי הוא משתף פעולה... :s07:

המכשיר מתשמש במעבד 206MHZ (לא הבדל גדול)

אני שומר אותו בנרתיק כי המסך שלו מאוד מאוד חלש (הוא כבר נשבר בעבר משטויות)

pic372hs8.jpg

(צולם ב6120C)

אני באמת אוהב את הN95 אבל לפעמים הוא עושה לי חיים קשים ורוב הזמן עובד לאט יותר אפילו מה6120C

(משהו שאני לא מצפה ממכשיר כזה יקר)

בסך הכל עם כל החסרונות שלו אני מוצא את הN95 מכשיר די טוב.

המסך מעולה, הספיקרים איכותיים וישנם עוד הרבה יתרונות שאם אני אתחיל לציין אותם אני ימות פה מתישהו...

דוגמאות למכשירים שאצלם האיטיות הכי בולטת:

N73 N71 E65

ועוד קרובי משפחה רבים שלהם

שורה תחתונה:

נוקיה לא יכולה להמשיך להוציא מכשירים עם דרישות מעבד גדולות יותר בלי להוציא חזקים יותר עם המכשירים שלהם.

בנוסף, לדעתי, הם צריכים גם לעבור מרזולוציה של 240X320 ל 480X640

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד בפלאפונים האלו מגיע למהירות של 362MHz לפי הייצרן (מעבד OMAP 2420 של TI). כנראה שנוקיה מחלישה אותו (עושה downclock) לתדר נמוך כזה ממגוון סיבות שכוללות בין היתר אורך חיי וחום שהמכשיר מפיץ.

העיקר שאתה מרוצה ממערכת שלא מתפקדת באופן סביר על המכשיר שעליו היא משווקות ושאתה משתמש במכשיר שהבטרייה שלו נגמרת תוך חצי יום של שימוש סביר (וכן, ברגע שהמעבד ידרוש יותר, תצטרך להסתובב עם מטען ומקור חשמל חיצוני כל היום, לא רק כל חצי יום)..

ה N96 שאמור לצאת בקרוב יגיע עם מעבד מחברה אחרת לגמרי (לראשונה?) אם כי גם מבוסס ARM11, אולי שמה יצליחו לעשות משהו יותר נורמלי.

בעיה נוספת של הביצועים שיש לך ב N95 הרגיל וב 6120 אמורה להיפתר בעדכון גירסא (בשביל מה שנקרא demand paging).

הסיבה שהם לא עוברים לרזולוציה גבוהה ב S60 זה בעיקר בגלל שהממשק משמש הרבה פלאפונים שרובם ברוזולוציה הנמוכה ומכיוון שלא כל הפלאפונים יעברו לרזולוציה גבוהה ובטח אין להם כח, אז כולם סובלים מזה. ה S80 ו S90 תומכים ב 640 על 480.

בגריסא החמישית (הבאה) של S60 (הם דילגו על הרביעית) יהיה כנראה תמיכה ב touch screen ואז אולי יעשו גם רזולוציה גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה נחמד שמישהוא מעלה את עיניין המעבדים בפלאפונים כי אני תמיד היתעניינתי בנושאה אבל לא היה לי מידעה על אף פלאפון ובימיוחד על אף פלאפון של נוקיה (אני כבעלים גאה של 7610 לשעבר מאוד מיתעניין בנושא בימיוחד שזה קשור לסאמביין )ולדעתי אתה צודק שצריך לעשות מיספר שינוים בקטעה הזה אבל לגביי רזולוציית המסך אני לא בטוח כי דיי טוב לי עם 176 x 208 אז בטח שטוב לי עם 240 x 320 (עם ה 5610 החדש שלי שדווקה לו אין סמביאן ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיקר שאתה מרוצה ממערכת שלא מתפקדת באופן סביר על המכשיר שעליו היא משווקות ושאתה משתמש במכשיר שהבטרייה שלו נגמרת תוך חצי יום של שימוש סביר (וכן, ברגע שהמעבד ידרוש יותר, תצטרך להסתובב עם מטען ומקור חשמל חיצוני כל היום, לא רק כל חצי יום)..

אני חושב שאתה קצת ציני בעניין הזה....

נכון, הסוללה נגמרת די מהר אבל זה כבר עניין אחר לגמרי.

אי אפשר להגיד כל הזמן שהפלאפונים האלה לא יעילים ושזוללים בטרייה...

מה אתה מצפה כשאתה שם אותה במכשיר סימביאן ובאיזה בלוק מלפני 3-4 שנים שלא יכול לעשות כלום...[br]פורסם בתאריך: 22.07.2008 בשעה 08:18:48

עכשיו עם מערכת הסימביאן הפתוחה שתצא בעתיד, אני משער שמכשירי הסימביאן ישתנו מקצה לקצה..

סליחה על הבורות אבל, למה אתה חושב כך?

אני לא רואה שינוי, לפחות לא בשנה-שנתיים הקרובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שינוי כללי בשוק יהיה בעיקר בגלל:

- הכניסה ומהפכה שאפל עשו.

- כניסת אנדרויד של גוגל כפלטפורמה פתוחה ונוחה לפיתוח יותר מבעבר (ושלא תהיה מוגבלת לייצרן זה או אחר של פלאפונים).

- קניית סימביאן ע"י נוקיה (והפיכתו לפרוייקט פתוח והוספת יכולות מסך מגע).

- מערכת ההפעלה מאק OS שניגשת לרעיון בצורה קצת שונה (ממשק מהפכני, איסור הרצת כמה אפליקציות בו זמנית).

- יציאת mobile 7 שאמור סוף סוף לצאת קצת מהמסגרת המשעממת שיש להם ע"י אפשרויות ממשק חדשות.

אולי היום פשוט צריך להסתובב עם 2 בטריות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה קצת ציני בעניין הזה....

נכון, הסוללה נגמרת די מהר אבל זה כבר עניין אחר לגמרי.

אי אפשר להגיד כל הזמן שהפלאפונים האלה לא יעילים ושזוללים בטרייה...

מה אתה מצפה כשאתה שם אותה סוללה במכשיר סימביאן ובאיזה בלוק מלפני 3-4 שנים שלא יכול לעשות כלום...[br]פורסם בתאריך: 22.07.2008 בשעה 08:18:48

סליחה על הבורות אבל, למה אתה חושב כך?

אני לא רואה שינוי, לפחות לא בשנה-שנתיים הקרובות...

נוקיה רכשה את חברת סימביאן, והיא מקימה אתSymbian Foundation, זאת תהיה מערכת קוד פתוח לחלוטין, המשלבת את UIQ וS60.

עוד אתה יכול לקרוא פה , אני עוד לא יודע מה יהיו ההשלכות, אבל אני יכול לשער לעצמי שפני המערכת ישתנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אנדרויד של גוגל מבוסס לינוקס ואיתו יהיה יותר קל לפתח כי הכל יהיה ב java.

וגם יש את http://www.limofoundation.org/ שגם אמורים להוציא פלטפורמה מבוססת לפלאפונים.

להגיד שה freerunner זה הכי טוב, זה שטות, זה חרא של פלאפון שכיום הוא לא יותר מאשר ניסוי מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...