חיבור דיסקים קשיחים במחשב לספק כוח חיצוני וזאת לשם הקטנת בלאי והגנה מוירוסים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור דיסקים קשיחים במחשב לספק כוח חיצוני וזאת לשם הקטנת בלאי והגנה מוירוסים

asta

Recommended Posts

יש לי מספר דיסקים קשיחים , חלקם sata וחלקם ide.

זאת עובדה ידועה שקיימים תמיד נזקים קטנים ומצטברים מקפיצות מתח כמעט יום יומיות ברשת החשמל החיצונית וגם הביתית (כמו למשל בעת הפעלת מזגן שיושב על אותו מעגל חשמלי).

בתור אחד שיש לו ניסיון מר עם דיסקים קשיחים שהתפגרו טרם זמנם ,אני כיום מצויד ב-ups איכותי ,

יחד עם זאת אי אפשר להימנע בשיטת העבודה המקובלת (שבה כל הדיסקים הקשיחים מקבלים אספקת מתח בעת הדלקת המחשב) מבלאי הנגרם עקב הסיבות הבאות :

בלאי מצטבר בלתי נימנע הנובע מעצם הסיבוב הרציף של הפלטות והמאמץ נידרש מהמנוע החשמלי אשר כידוע כמו כל חלק אלקטרו-מכני סובל מבלאי מצטבר .

בלאי נוסף נגרם כל פעם בעת הדלקת המחשב ותחילת סיבוב הפלטות של הדיסקים הקשיחים.

עכשיו ,היות ואני ניגש לעיתים רחוקות לדיסקים הקשיחים במימשק ide (pata ).

עלה אצלי הרעיון לחבר אותם לספק כוח חיצוני (כלומר ספק אחר מהספק שמותקן במחשב ומספק מתח ללוח האם עצמו ולשאר הרכיבים).

ממילא יש ברשותי ATX איכותי( אנרמקס ) ישן וטוב שלא נעשה בו שימוש מפני שהוא לא תומך במעבדים החדשים מפני שאין לו חיבור 12 וולט יעודי לעבד ).

בצורה כזו , רק כאשר אני אצטרך גישה לאותם דיסקים קשיחים (pata ) ,אני אדליק את אותו ספק ישן חיצוני , לפני שאני אדליק את המחשב כולו .

מה אתם חושבים על האפשרות הזאת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לכך שבקרי IDE לא תומכים בחיבור/ניתוק on-the-fly? כלומר, אם תנסה להדליק את אותו ספק נפרד בזמן שהמחשב כבר פועל, אל תצפה לזה שהוא פתאום יזהה לך את ההארד דיסקים ויעבוד. למעשה אל תצפה לשום דבר טוב.

אתה רוצה לחסוך בבלאי ולקבל משהו שעובד באמת? קנה קופסאות חיצונית ל-IDE שמקבלות מתח נפרד מהרשת ומתחברות למחשב ב-USB/Firewire, תשים את הדיסקים שלך שם ותחבר אותם רק כשאתה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לכך שבקרי IDE לא תומכים בחיבור/ניתוק on-the-fly? כלומר, אם תנסה להדליק את אותו ספק נפרד בזמן שהמחשב כבר פועל, אל תצפה לזה שהוא פתאום יזהה לך את ההארד דיסקים ויעבוד. למעשה אל תצפה לשום דבר טוב.

אתה רוצה לחסוך בבלאי ולקבל משהו שעובד באמת? קנה קופסאות חיצונית ל-IDE שמקבלות מתח נפרד מהרשת ומתחברות למחשב ב-USB/Firewire, תשים את הדיסקים שלך שם ותחבר אותם רק כשאתה צריך.

שמע ,קופסאות חיצוניות זאת בכלל לא אופצייה ,ראה את הלינק וקרא את התגובה האחרונה שהיא שלי :

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=344945.msg2980819#msg2980819

ברור לחלוטין שבקרי IDE לא תומכים בחיבור/ניתוק on-the-fly? כלומר, אם תנסה להדליק את אותו ספק נפרד בזמן שהמחשב כבר פועל, אל תצפה לזה שהוא פתאום יזהה לך את ההארד דיסקים ויעבוד. למעשה אל תצפה לשום דבר טוב.

שיטת השימוש שאני מתכנן שונה ממה שתיארת , ותתבצע כלהלן :

לאותם דיסקים שאני לא מעוניין שהם יעבדו באופן קבוע ,יוקצה ספק ניפרד שיהיה מכובה רוב הזמן.

רק כאשר אני אצטרך גישה לאותם דיסקים אז אני אדליק את אותו ספק "יעודי " ורק לאחר מכן את המחשב .

הכיבוי יתבצע אותו דבר ,אבל הפוך ,כלומר קודם כל כיבוי המחשב ורק לאחר מכן כיבוי הספק "היעודי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב... בשביל מה להסתבך?

עם המחירים של היום - קנה איזה כונן של 500-750-1TB ותגבה את המידע אליו...

כל כונן סופו למות, זה שתצליח לדחות את הקץ עוד טיפה לא אומר שזה לא יקרה.

וכשיש גיבויים כמו שצריך - לא צריך להטריד את עצמך עם קומבינות כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב... בשביל מה להסתבך?

עם המחירים של היום - קנה איזה כונן של 500-750-1TB ותגבה את המידע אליו...

כל כונן סופו למות, זה שתצליח לדחות את הקץ עוד טיפה לא אומר שזה לא יקרה.

וכשיש גיבויים כמו שצריך - לא צריך להטריד את עצמך עם קומבינות כאלה.

Quoted for truth

שמע, לעבוד זה יעבוד, אבל למה? תהיה לך ערימה מיותרת של כבלים וברדק (בתוך המארז או מחוצה לו), ובנוסף כל פעם לכבות/להדליק את המחשב, וכל זה כדי שאולי הדיסק יתפגר חודש אחרי שהוא היה מתפגר גם ככה?

אם אתה משתמש בדיסק הזה לעיתים כה רחוקות שיצדיק את הסיפור הזה, אז מה אכפת לך שהוא יהיה בקופסה, אפילו שהקירור שם גרוע? זה לא שהדיסק הולך לטחון 24/7 ולהתבשל בחום כל הזמן הזה.

ואם אתה בכל זאת לא רוצה קופסה - יש מתאמי IDE ל- קומפקטיים שבאים ללא שום קופסה, ויש שנאי 220V ל-MOLEX, ואז אתה יכול בכל רגע שאתה רוצה לחבר את הדיסק ON-THE-FLY (קודם לשקע, אח"כ ל- של המחשב), בלי לכבות את המחשב בדרך. ובשאר הזמן, הדיסק שוכב לו במגירה, ומעלה אבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Quoted for truth

שמע, לעבוד זה יעבוד, אבל למה? תהיה לך ערימה מיותרת של כבלים וברדק (בתוך המארז או מחוצה לו), ובנוסף כל פעם לכבות/להדליק את המחשב, וכל זה כדי שאולי הדיסק יתפגר חודש אחרי שהוא היה מתפגר גם ככה?

סחטיין על הציניות , אבל "החודש " הזה יכול להיות בקלות כמה שנים טובות ......

אם אתה משתמש בדיסק הזה לעיתים כה רחוקות שיצדיק את הסיפור הזה, אז מה אכפת לך שהוא יהיה בקופסה, אפילו שהקירור שם גרוע? זה לא שהדיסק הולך לטחון 24/7 ולהתבשל בחום כל הזמן הזה.

תתפלא , אבל הטמפרטורה של דיסק קשיח בקופסא עולה בצורה מהירה למדי.

מספיק שפעם אחת הטמפרטורה תעלה מעל 50 מעלות וכל המידע שמאוכסן על אותו דיסק נימצא בסימן שאלה ....

אם אתה בכל זאת לא רוצה קופסה - יש מתאמי IDE ל- קומפקטיים שבאים ללא שום קופסה, ויש שנאי 220V ל-MOLEX, ואז אתה יכול בכל רגע שאתה רוצה לחבר את הדיסק ON-THE-FLY (קודם לשקע, אח"כ ל- של המחשב), בלי לכבות את המחשב בדרך. ובשאר הזמן, הדיסק שוכב לו במגירה, ומעלה אבק.

[גם עולה כסף וגם ביצועים עלובים ביותר.

/quote]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחטיין על הציניות , אבל "החודש " הזה יכול להיות בקלות כמה שנים טובות ......

ויכול גם לא להיות בכלל, שכן יש כל-כך הרבה פקטורים.

מספיק שפעם אחת הטמפרטורה תעלה מעל 50 מעלות וכל המידע שמאוכסן על אותו דיסק נימצא בסימן שאלה ....

טוב שלא הגזמנו עם השטויות.

כמו שאמרתי, אין סיבה שזה לא יעבוד. אז בהצלחה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...