כמה שאלות על המארזים CM690 ו NZXT Tempest **עודכן מפרט** - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות על המארזים CM690 ו NZXT Tempest **עודכן מפרט**

AnTiSh0ck

Recommended Posts

לפי הדגשים שנתת לביצועי קירור אני אישית דווקא היתי ממליץ לך לא ללכת על האופציות השקטות של של שהוזכרו (תוך מתן כבוד כמובן לתשובות של TMPUSER שהוא משתמש מבורך מאוד בכל הנוגע לתחום השקט של המחשבים).

המארז ישמש לך מספר מערכות מחשבים (שידרוגים בעתיד) ולפי הגדרות שלך אתה רוצה ביצועי דבר ראשון ובצורה כמה שיותר שקטה.

לדעתי אין מנוס מלקחת דווקא מארז פתוח כמה שיותר, להשתמש בכמה שיותר מאוררים שיעבדו בצורה הכי איטית ושקטה שאפשר (שישתוו לשאר המאוררים במערכת שלך - למשל של הפריזק פרו שהוא לא הכי שקט בעולם). זו האופציה הכי טובה שלך.

CM690, טמפסט, אנטק 300-900 כולם עונים להגדרה הזו. לא מתאימים למערכות שאמורות להיות בלתי נשמעות אבל הם הפשרה הכי טובה אם רוצים גם ביצועים (כשהמפתח הוא כמה שיותר מאוררים שעובדים לאט). מארז שמאפשר גמישות - יהיה הפיתרון הכי טוב.

מקום ראשון בתחום הזה: הCM690, אין לו תחליף. תוכל להוסיף המון מאוררים ולשלוט בצורה טובה וגמישה בביצועי הקירור. הוא מארז איכותי להרכבה ויש לו גם שיכוך להארדיסקים שאין באחרים (שבנוי בצורה די חכמה ונוחה). השקט של המאוררים שלו לדעתי יהיה תואם לשאר החלקים (הרועשים) במפרט שלך בלי שום בעייה, חשוב שהמאוררים שאתה מוסיף יהיה שקטים. החיסרון שלו יהיה אולי עיצוב.

הTEMPSEST - מארז מעוצב יותר, פחות גמיש מבחינת ביצועים. הרעש של המאוררים שלו לדעתי יהיה מתאים לך (הם בטח לא רועשים, פשוט לא מתאימים למערכות סופר שקטות שבהם דבר ראשון חשוב שזה יהיה "בלתי שמיע" אחרי זה סוג המעבד כרטיס מסך וכו'....). הוא גם מגיע מראש עם די הרבה מאוררים. מה שכן - אין לו את איכות הבנייה של הCOOLERMASTER, אבל הוא לא רע ומעוצב נחמד.

אנטק 300 - פיתרון תקציבי ולא מעוצב מי יודע מה, מאפשר זרימת אוויר מעולה למי שרוצה לשים מאוררים איטיים ושקטים והגודל שלו די סביר - לא קטן מדי ולא מפלצתי, פיתרון אסטתי למי שרוצה משהו תקציבי, סולידי, שמאפשר לשחק טוב עם ביצועים ושקט, כל אחד לפי רצונותיו. היתרון הגדול - המחיר.

*חשוב לזכור - מאוררים תמיד אפשר להחליף ולא בהרבה כסף.

דבר נוסף שכדאי לציין - עם הטמפסט והCM690 עבדתי, עם האנטק 300 לא, אבל יצא לי לקרוא עליו די הרבה.

לכן - אם אתה רוצה נטו ביצועים - לך על הCM690. אם אתה מאלו שאוהבים עיצובים וקצת "בלינג בלינג", לדים, וכל שאר הדברים שאני לא אוהב :) תוכל ללכת על הTEMPEST, בטוח הוא לא יאכזב אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הדגמים שנתת יותר מכוונים לקירור ולא על שקט, בניגוד גמור לדרישה המקורית שלך.

בהתחשב בעובדה שיש שקטים בהרבה, באותו טווח מחירים ועם יכולות מספקות בהחלט, אני לא מבין למה ההתעקשות...

ההסבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא שבעצם מה שחשוב לך במארז זה עיצוב, וניאונים ולא שקט או כי בשני התחומים הנ"ל יש חלופות עדיפות מבחינת מחיר ו/או יכולות:

* ה-ANTEC300 למשל מקרר טוב יותר, איכותי יותר ונותן רמת רעש דומה בפחות מ-300 ש"ח.

* ה- SOLO במחיר דומה אך מהשקטים ביותר שיש בשוק כיום ועם שני מאווררי 90 מ"מ בחזית הוא מספיק מעל ומעבר מבחינת יכולות הקירור.

מבחינת שקט גם ה-CM690 וגם ה-TEMPST נמצאים בממוצע וודאי שאי אפשר לקטלג אותם תחת "מארזים למי שחשוב לו שקט יותר מקירור".

אכן "ההתעקשות" שלי היא על עיצוב שהוא גורם גדול בבחירת מארז, לפחות אצלי, בנוסף, הקירור והשקט גם חשובים, לא פחות מהעיצוב.

כשאני מדבר על עיצוב של מארז הוא העיצוב הכללי וחלונות וניאונים באמת לא משפיעים על ההחלטה, אני מוכן לוותר עליהם, מה עוד שהמחשב יהיה בחדר שינה, ובלילה זה מפריע.

אכן לא אהבתי גם את העיצוב של הסונטה והסולו, ולכן אני רוצה לבחור בין ה CM690 והטמפסט, למרות שמבחינת הקירור והשקט הם עדיפים.

לכן נראה לי שאני ילך על הCM690, אם הקירור לא יספיק, אוסיף מאוורר או שניים חרישים כשאפשר, ואולי גם חומרי דיפון.

בכל מקרה, תודה על התגובות המפורטות, עזרתם לי לבחור בין השניים :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן "ההתעקשות" שלי היא על עיצוב שהוא גורם גדול בבחירת מארז, לפחות אצלי, בנוסף, הקירור והשקט גם חשובים, לא פחות מהעיצוב.

כשאני מדבר על עיצוב של מארז הוא העיצוב הכללי וחלונות וניאונים באמת לא משפיעים על ההחלטה, אני מוכן לוותר עליהם, מה עוד שהמחשב יהיה בחדר שינה, ובלילה זה מפריע.

אכן לא אהבתי גם את העיצוב של הסונטה והסולו, ולכן אני רוצה לבחור בין ה CM690 והטמפסט, למרות שמבחינת הקירור והשקט הם עדיפים.

לכן נראה לי שאני ילך על הCM690, אם הקירור לא יספיק, אוסיף מאוורר או שניים חרישים כשאפשר, ואולי גם חומרי דיפון.

בכל מקרה, תודה על התגובות המפורטות, עזרתם לי לבחור בין השניים :yelclap:

תשמע - כל אדם וההעדפות שלו וזה 200% אבל בפעם הבאה ציין זאת בבירור מההתחלה כדי שלא נתברבר עם המלצות שכלל לא מתאימות לך, בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר שלי יש את ה-690 ואני חייב לומר שחוץ מהגודל לא מצאתי מה כולם מתנפלים עליו.

נכון, יש לו יציאות FW ו-ESATA אבל הם ממוקמים בגג, ככה שכשהוא צריך לתקוע התקן הוא לא יכול כי הוא נמצא בנישה..חחחחח

הכפתורים בצג ימין והוא יושב שמאלה מהמארז..לא נוח לדעתי.

בפנים הוא ענק ! מסילות הכוננים הקשיחים די פרקטי..אבל מי מוציא/מכניס/מוציא כוננים כל היום.. :screwy:

חחח..הוא יושב על 4 גומיות ענקיות אבל בסה"כ לא התרשמתי שזה מארז מיחד יחסית לאחרים שראיתי. ציפיתי גם שהדלת תהיה דלת נעילת קליק ולא להתחיל לחפש את המסילות כמו במארזים פשוטים. נכון שלי יש את הססופרנו, והנוחיות של הדלת עם הקליק עולה לעין שיעור מה-690.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטי - תתחדש. מה שכן - המארז הזה מיועד להרבה מאוררים, אז אל תתביש לשים עוד איזה 1 לפחות למעלה, יש לך חומרה חזקה. ומה שכן - אני גם יצאתי כבר מבולבל מההעדפות שלך :), סיכמת שאתה רוצה מארז שיש לו את הכל: "עיצוב ולא פחות מזה שקט וביצועים" - לרוב שלושתם לא ילכו בצורה טובה ביחד.

לחבר שלי יש את ה-690 ואני חייב לומר שחוץ מהגודל לא מצאתי מה כולם מתנפלים עליו.

נכון, יש לו יציאות FW ו-ESATA אבל הם ממוקמים בגג, ככה שכשהוא צריך לתקוע התקן הוא לא יכול כי הוא נמצא בנישה..חחחחח

הכפתורים בצג ימין והוא יושב שמאלה מהמארז..לא נוח לדעתי.

בפנים הוא ענק ! מסילות הכוננים הקשיחים די פרקטי..אבל מי מוציא/מכניס/מוציא כוננים כל היום..

חחח..הוא יושב על 4 גומיות ענקיות אבל בסה"כ לא התרשמתי שזה מארז מיחד יחסית לאחרים שראיתי. ציפיתי גם שהדלת תהיה דלת נעילת קליק ולא להתחיל לחפש את המסילות כמו במארזים פשוטים. נכון שלי יש את הססופרנו, והנוחיות של הדלת עם הקליק עולה לעין שיעור מה-690.

אתה צודק.

אם אני לא טועה בTOMSHARDWARE עשו סקירה ענקית (SHOOTOUT) ובה בדקו כפתורים בצד ימין מול כפתורים בצד שמאל. הסקירה קצת ארוכה כי יש את העניין של הכפתורים עם המגע המחוספס ואלו עם המגע החלק שקצת מחליקים שלוחצים, ויש את העניין של הכפתורים שעושים קליק כשלוחצים ואלו שהם בלתי נשמעים בלחיצה, הם לא הצליחו להגיע שם למסקנה מה יותר טוב לכן בסוף המליצו על המארז של LIAN LI שיש לו ערכה שמאפשרת החלפה של מיקום הכפתורים לא רק ימין ושמאל אלא גם למעלה למטה ויש להם גם סט כפתורים ורודים למי שצריך. בכל מקרה מומלץ לך לקרוא כי אני רואה שזה הדבר שחשוב אצלך במארז.

לגבי הקליקים בדלת גם על זה היתה סקירה נראה לי בGURU 3D, שם השוו בין מנגונני הקליק היפנים החדשים לאלו הסינים הנפוצים. גם בדקו שם זוויות סגירה ונוחות סגירה של הדלת (דבר חשוב מאוד כידוע). גם שם נראה לי שהמליצו בסוף על המארז של LIAN LI שמגיע עם ערכת "החלפת קליקים" בה הם מציעים קליקים כאלו גם בצבע ורוד.

אני דווקא חיפשתי ביקורות על בהם משווים דברים כמו ביצועים, שקט, אבל קשה למצוא כאלו. כנראה זה לא מה שחשוב במארז וכולם בביקורות מעדיפים להתמקד בקליקים ובמיקום הכפתורים (ימין או שמאל).

והערה לסיום - כשחבורת גברים מסתובבת סביב פרארי נדירה ומתווכחת על המכלולים, הביצועים, זמן תאוצה, רדיוס פניה, איכות צמיגים וכו' ופתאום באה מישהי (נגיד שהיא מדהימה - כי אני מפרגן) ונכנסת לוויכוח ואומרת שלדעתה המרקם של ההגה קשה מדי והזווית של המתקן לקפה לא נוחה לשימוש, אז זה דבר מרגיז. בשביל שכולם יהיו מרוצים אני מיידע אותה בעובדה שהרכב מגיע עם ערכת החלפת כיסויים להגה, וכן - יש גם אחד בצבע ורוד. אז אני קונה לה אותו שתהיה מרוצה ותעזוב אותנו בשקט 8).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :xyxthumbs: מדי פעם אני נוהג לעשות זאת בשביל להכניס רוח חיים קצת מעניינת לדפי הפורום.

לגבי ההצעה - תודה על האכפתיות. האמת שהצעות רשמיות כבר נחתו מדי פעם בדואר שלי, אך אני נאלץ להגיב בשלילה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...