כמה שאלות על המארזים CM690 ו NZXT Tempest **עודכן מפרט** - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות על המארזים CM690 ו NZXT Tempest **עודכן מפרט**

AnTiSh0ck

Recommended Posts

אני מתכוון לקנות מחשב חדש.. ההתלבטות היא בין שני המארזים הנ"ל.

חשוב לציין שהשקט הוא חשוב משום שהמחשב נמצא בחדר השינה..

הקירור גם חשוב אבל פחות מהשקט.

קראתי ביקורות על שני המארזים פה בפורום אבל לא הצלחתי לבחור בין השניים.

הבנתי שהטמפסט יותר קריר אבל יותר רועש וה690 הוא ההפך ממנו, אבל זה תלוי גם בכמות המאווררים :nixweiss:

משהו יכול לרכז את הפלוסים והמינוסים של כל מארז? יש למשהו את המארזים ויכול לתת המלצה\ביקורת עליו?

תודה רבה :xyxthumbs:

החלקים שאני מייעד למחשב:

Intel Core 2 Duo E8400 3GHz Tray + - Cooling Freezer 7 Pro

GIGABYTE GA-P35-DS3L 2 Quad Intel P35 -1066

Geil 4096MB 800MHZ CL5 Black Dragon Dual Channel Kit

GeCube Radeon HD4850 512MB PCIe

WD5000AAKS 500GB SATA2 7200rpm 16MB Hard Drive

H54NK BLACK

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שהטמפסט מגיע עם מאווררים יחסית חלשים, ושהוא קריר אבל רועש יותר מ - CM690.

אם אתה תוסיף עוד 2 מאווררים טובים ל CM690 אני חושב שהוא יהיה יותר קריר ושקט.

(אתה יכול לשים בCM690 עד 7 מאווררים)

אהה וגם תוסיף עוד ממש טיפה כסף ותיקח עם צ'יפסט P43 בשביל ניצול מקסימלי של כרטיס המסך עם PCI-E 2.0.

תתחדש על המפרט וזאת אחלה מערכת :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניהם לא ממש שקטים אלא במקום טוב באמצע - לא יותר מזה. מאווררים לא שקטים, אין שיכוך רעידות בחיבורי ה-HDD, מסלולי רעש ישירים מגורמי הרעש למשתמש בשל חלונות צד מחוררים, אין חומרי דיפון והשקטה ועוד.

קרא פה בעניין:

http://www.silentpcreview.com/article75-page1.html

http://www.silentpcreview.com/article669-page1.html

* שקט אמיתי על חשבון יכולות קירור - SOLO בסביבות 450 ש"ח. יספיק בהחלט למפרט שלך אך ל-CF יהיה גבולי.

* שקט מקסימלי עם יכולות גבוהות מאוד במארז מרווח יותר - P182 במחיר של ~750 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי למשל יש אנטק 900 (550-600 שקל) ומארז מקורר היטב ושקט שמים מאוררים על MID ואחלה שקט רוצה חרישי אפשר לשים על LOW וזה בכלל שקט...

אתה יכול גם לקחת אנטק 300 ולשים מאוררים שקטים למרות שיש שם מאוררים די שקטים..

ויצא לך אחלה מארז וגם שקט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקט זה עניין סובייקטיבי - אני לא מבין איך אתה קורא להם שקטים כשאין להם חומרי השקטה, ללא שיכוך רעידות ל-HDD ואותם מאווררים כמו ב-P180 שלי שאפילו בו הם נשמעים לי רועשים על MID ואני מפעיל רק שניים מתוך השלושה...

בנוסף ל-900 יש בעיה עם חדירת אבק מוגברת.

אפשרות נוספת היא הסונטה 3 שבא עם ספק מעולה וחזק אבל גם כאן יש פשרה ביכולת הקירור והוא לא שקט כמו ה-SOLO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרת שקט זה עיניין סובייקטיבי.

בשבילי זה שקט

באסה אבק כמו שאמרת אבל שמתי פילטרים דיי טובים שמונעים את זה והטמפ' כמעט אותו דבר אולי מעלה יותר..

מנוחה 25 מעלות בלילה עם הTR 120 אקטסרים שלי (אני ללא OC)

מנוחה 29 צהריים.

מאמץ 35-37 בלחץץץ !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי למשל יש אנטק 900 (550-600 שקל) ומארז מקורר היטב ושקט שמים מאוררים על MID ואחלה שקט רוצה חרישי אפשר לשים על LOW וזה בכלל שקט...

אתה יכול גם לקחת אנטק 300 ולשים מאוררים שקטים למרות שיש שם מאוררים די שקטים..

ויצא לך אחלה מארז וגם שקט...

זה ששקט הוא עניין סוביקטיבי זה לא אומר שאתה יכול להמליץ על המאורר שבא עם האנטק 900 על MEDIUM כדבר שקט. מי שהוא לא חולה שקט יכול לקרוא לדבר כזה לא רועש יותר מדי או סביל שזה די טוב, אבל על מדיום הם ממש לא שקטים. כששמים את האנטק TRICOOL על LOW בהחלט אפשר להכניס אותו להגדרה של שקט שלא ישמע בהרבה מקרים ומערכות, אני אישית מוצא שהוא עדיין לא סופר שקט על LOW ומצריך עוד הנמכה עם בקר אבל כשהוא על LOW בהחלט אוכל להמליץ עליו כדבר שקט כל עוד זה משהו שמקבלים עם המארז ולא קונים במיוחד או אם אתה לא רוצה להתעסק עם בקרים וכו', יש אלטרבטיבות טובות יותר כשקונים בניפרד.

ואני לא סתם זורק באוויר, ערכתי בדיקות די מקיפות לרעש של המאורר הזה (למעשה לקחתי את המאורר עם הלד שמגיע עם האנטק 900) ואלו היו המסקנות. למרות מה שקראתי לפני הבדיקה, הMEDIUM מאוד איכזב אותי ומתאים יותר להגדרה "לא רועש מדי" מאשר שקט, כי הוא ממש לא שקט במהירות הזאת (ואם הוא לא נשמע כשהוא על מדיום כי יש במערכת כרטיס מסך רועש יותר שבגללו לא שומעים אותו - אז זה לא מדד להגדרה). על HIGH כמובן אין מה לדבר - זה מטוס סילון, אך מה שלא יהיה פיתרון לסגמנטים שונים של משתמשים במאורר אחד זה משהו די מבורך, ולמרות שלגבי אישית הוא לא רלוונטי על כל דבר חוץ מאשר LOW, הרעיון עצמו הוא מבורך.

דרך אגב, שקט וביצועים לא בולכים ביחד ואם הולכים על חומרה שקטה שמן הסתם אומרת מאוררים במהירות נמוכה - חובה ללכת על מארז עם ביצועי איוורור טובים, אפילו הP180 סובל קצת מבעיות ביצועים (זרימת אוויר), ניתן לראות לא מעט חברה מSPCR שמעידים על כך ונאלצו לשפר את זרימת האוויר על ידי חיתוכים שונים ומודים, לא מעט פשוט עובדים איתו עם דלת פתוחה ואין מה לעשות - ביצועים ושקט כמו שצריך פשוט לא הולכים טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאני מקפיץ את הת'רד אבל אני בצבא ולא היה לי זמן להגיב.

אז לפי מה שהבנתי ממכם, עדיף ללכת על ה CM690 ולהוסיף עוד שני מאווררים אם הקירור במארז לא מספיק,

זה יתן את היחס בין השקט והקירור הכי טוב שאפשר לקבל?

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הדגמים שנתת יותר מכוונים לקירור ולא על שקט, בניגוד גמור לדרישה המקורית שלך.

בהתחשב בעובדה שיש מארזים שקטים בהרבה, באותו טווח מחירים ועם יכולות קירור מספקות בהחלט, אני לא מבין למה ההתעקשות...

ההסבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא שבעצם מה שחשוב לך במארז זה עיצוב, חלונות וניאונים ולא שקט או קירור כי בשני התחומים הנ"ל יש חלופות עדיפות מבחינת מחיר ו/או יכולות:

* ה-ANTEC300 למשל מקרר טוב יותר, איכותי יותר ונותן רמת רעש דומה בפחות מ-300 ש"ח.

* ה- SOLO במחיר דומה אך מהשקטים ביותר שיש בשוק כיום ועם שני מאווררי 90 מ"מ בחזית הוא מספיק מעל ומעבר מבחינת יכולות הקירור.

מבחינת שקט גם ה-CM690 וגם ה-TEMPST נמצאים בממוצע וודאי שאי אפשר לקטלג אותם תחת "מארזים למי שחשוב לו שקט יותר מקירור".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...