החזרת החטופים- הצד הפוליטי. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החזרת החטופים- הצד הפוליטי.

Pika007

Recommended Posts

אני מסכים איתך, בהחלט מגיע לו למות.

ואם תשאל אותי, גם לכל רוצח אחר.

אך, במדינת , כמדומני, עדיין אין חוק הוצאה להורג על רוצחים,

ועד שיצא...מגיע לו להרקב בכלא.

קיים בישראל עונש מוות (ראה ערך: אייכמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קיים בישראל עונש מוות (ראה ערך: אייכמן).

לפני שאתה בא בטענות, כדאי שתקרא היטב.

החוק מדבר על 2 דברים:

- פושעים נאאים בזמן מלחמת העולם השנה.

- מרגלים\בוגדים בזמן מלחמה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סוד שהממשלה שלנו סמרטוטית. הרי רק אתמול הודיע אולמרט קבל עם ועדה שהדו"ח של חיזבאללה לגבי רון ארד הוא בדיחה, הממשלה ידעה כמעט בוודאות מוחלטת שהשבויים (אני מעדיף להגיד שבויים ולא חטופים, חייל שנתפס בשדה הקרב הוא שבוי, זהו גם מונח מכובד יותר) מתים ובכל זאת אישרו את העיסקה עם כל מיני טיעונים עלובים, העיקר לא לצאת רעים מול המצלמות.

לפעמים נדמה לי שכל ההתעסקות סביב העיסקה הייתה להסיט את התקשורת מהשחיתות וחוסר האונים של הממשלה ולהרוויח קצת קרדיט ציבורי. אני דבק בעמדתי שזאת עסקה רעה מאוד שאסור היה לאשר אותה. עם כל הכבוד למשפחות (ויש בליבי הרבה כבוד) השיקול המדיני היה חייב לגבור פה על השיקול האישי ועל הרצון להרוויח רייטינג תקשורתי.

בכל מקרה, הממשלה השיגה את היעדים לטווח קצר שלה, התקשורת היום לא עוסקת בכל החקירות של ראש הממשלה, לא עוסקת במינוי המפוקפק של אברהם-בלילא ושל אפללו, שניהם חסרי כישורים ושניהם עם חקירות עומדות ותלויות מולם, לא עוסקת בקריסה של התשתיות (שוב פעם דחו את הרכבת בקו ירושלים-ת"א, משבר המים, משבר האנרגיה, משבר התחבורה בגוש דן), לא בקריסת ההשכלה הגבוהה. הימים הקרובים הם ימי חג לממשלה, הם יכולים להמשיך להתפלש בבוץ השחיתות וחדלות האישים שלהם בזמן שהעיתונאים יהיו עסוקים בסיקור ההלוויות בארץ והחגיגות בלבנון.

לפני שאנחנו מתעסקים בבעיה שלנו עם החיזבאללה, אנחנו חייבים לעשות ניקוי אורוות יסודי, לצאת להפגנות, לקרוא לחקירות ומעצרים נרחבים, להרשם למפלגה (כלשהי) ולזרוק משורותיה את החברים הנגועים בשחיתות, לבחור כנסת חדשה ונקייה, לטפל בתשתיות הקורסות במדינה, בחינוך ובבריאות ואז להראות לחיזבאללה שכשהוא משתין אנחנו אמנם נרטבים, אבל שישראל משתינה עליו, הם טובעים.

תוספת

בית משפט צבאי יכול להטיל עונש מוות במקרים מסוימים ואכן כך היה מספר פעמים (ראו בסוף הנימוקים לגזר הדין).

http://www.courts.co.il/SR/army/00454890-f01.htm

אולם מעולם לא יצא העונש לפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עונש מוות לפושעי מלחמה ובוגדים במדינה (או משהו דומה), הוא כתב על רוצחים :screwy:

טרוריסטים הם פושעי מלחמה.

לפני שאתה בא בטענות, כדאי שתקרא היטב.

החוק מדבר על 2 דברים:

- פושעים נאאים בזמן מלחמת העולם השנה.

- מרגלים\בוגדים בזמן מלחמה בלבד.

אני לא בא בטענות. אני רק אומר שקיים בישראל עונש מוות, וצריך להרחיב אותו על טרוריסטים (עונש מוות אובליגטורי לטרוריסטים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרוריסטים הם פושעי מלחמה.

אני לא בא בטענות. אני רק אומר שקיים בישראל עונש מוות, וצריך להרחיב אותו על טרוריסטים (עונש מוות אובליגטורי לטרוריסטים).

אני בהחלט מסכים איתך.

ואז להראות לחיזבאללה שכשהוא משתין אנחנו אמנם נרטבים, אבל שישראל משתינה עליו, הם טובעים.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי בכל חוזה של צריך להיות סעיף "חיים/מתים"

כלומר, אם אנחנו מקבלים חיילים/אנשים מתים בחזרה, גם כל האנשים שהם יקבלו בחזרה- צריכים להיות באותו מצב

ואותו הדבר ההפך.

לא לתת לרוצחים אלה את האפשרות לחיות כל עוד החיילים שלנו מתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהתגובות פה ממש ילדותיות, ולכן לא אתייחס לכולן.

לגבי ההודעה הראשית של פיקה - נראה לי שאתה קצת תמים.

אתה באמת מאמין שממשלה לא ידעה שהם מתים, עד לרגע השחרור?

לפני שנה כבר פורסם דו"ח ממשלתי שאומר שכנראה ששניהם מתים (כיוון שנפגעו פגיעות קשות).

הממשלה ידעה שהם מתים, ולכן רצתה להכריז עליהם כחללים שמקום קבורתם אינו ידוע. למה?

כדי שלא נצטרך לשחרר אסירים תמורתם.

משפחות ההורגים (בצדק או לא) התנגדו למהלך הזה, ובכך חייבו את הממשלה והצבא, לשחרר את האסירים הבטחוניים.

לגבי סאמיר קונטאר - אני יודע שכולכם חיים בסרט של התקשורת והצבא, אבל סאמיר קונטאר הוא לא מחבל מיוחד. הוא גרוע בדיוק כמו כל שאר המחבלים הרוצחים, לא פחות ולא יותר.

ההבדל הוא, שבאוסלו, עם שיחרור האסירים, פרס/רבין/ביילין רצו להראות למדינה שאנחנו לא משחררים את כל קלפי המיקוח שלנו, ולכן הם "המציאו" את קונטאר. הם רכבו על ה"הצלחה" התקשורתית של הפיגוע שלו, והפכו אותו למחבל הכי נורא אי פעם.

בגלל זה אני חושב שזה ממש מטופש להגיד ש"אסור לשחרר את קונטאר, צריך לשחרר אחרים". זה מפגר, כי קונטאר לא יותר גרוע מאף מחבל אחר. כולם אותו זבל. לקונטאר אין שום חשיבות אמיתית. העניין של חיזבאללה בקונטאר הוא לחלוטין עניין המלחמה הפסיכולוגית בישראלים. חיבזאללה יודעים שקונטאר נחשב לקלף מיקוח בישראל, ולכן הם משתמשים בו בתור "ניצחון".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד פה לא תמים, כנראה לא הבנת את הנקודה שלי-

מצידנו, הוא אכן מחבל כמו כל שאר המחבלים, שמגיע להם להירקב באיזה חור.

מבחינתם הוא "הוא-הא" שכזה, ומתייחסים אליו בצורה מיוחדת.

הוא היה קלף מיקוח מהבודדים שיש לנו נגד חיזבאללה, ולכן לשחרר אותו הייתה טעות.

השאר "סתם מחבלים" של חיזבאללה, סמיר קונטאר זה שם כלשהו אצלם, ומשהו שהם היו מוכנים להתמקח תמורתו.

ידוע לכולנו שהממשלה ידעה טוב מאוד שהם מתים-

ולכן היו צריכים להכין מראש את המבצע שהזכרתי בעמוד הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שקורה כשאין חוקים תואמים ופרוטוקולים, כול ממשלה מרשה לעצמה לעשות כול מה שבראש שלה.

לצערי אין כאן שום הפתעה, זה היה דיי ברור שאם הם לא הסכימו להראות שום סימן חיים אז הם כנראה מתים, אחרת חיזבלה היה דואג לנצל את זה (ע"ע גלעד שליט)

אם הם היו מזניחים את העסקה הזו החיזבלה היה מוריד את הסכום לבסוף ואז אולי היו מצליחים לעשות החלפה של גופת בעד גופות.

במקום זה שיתמקדו בגלעד שליט שהוא חי עדיין וסובל כול יום ועליו עם כול הצער שבדבר יש לעשות כמעט הכול על מנת לשחרר אותו כולל שחרור מחבלים חיים.

זה בלי קשר לכך שלדעתי היו צריכים לעשות להם את המוות תרתי משמע כול עוד הוא מוחזק שם ע"י החמ"ס ולא להביא להם הקלות ומשאיות ממולאות בטוב טעם כול שני וחמשי ברשות הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאנחנו מתעסקים בבעיה שלנו עם החיזבאללה, אנחנו חייבים לעשות ניקוי אורוות יסודי, לצאת להפגנות, לקרוא לחקירות ומעצרים נרחבים, להרשם למפלגה (כלשהי) ולזרוק משורותיה את החברים הנגועים בשחיתות, לבחור כנסת חדשה ונקייה, לטפל בתשתיות הקורסות במדינה, בחינוך ובבריאות ואז להראות לחיזבאללה שכשהוא משתין אנחנו אמנם נרטבים, אבל שישראל משתינה עליו, הם טובעים.

לקחת שיעורי השלמה באופטימיות?....תן לי לספר לך איך תיראה המדינה עוד כמה שנים:

טובי המוחות ימשיכו לברוח מכאן בקצב מואץ (מה שיגרום למדינה להמשיך להדרדר וכך לעודד עוד בריחת מוחות...)

השחיתות רק תתגבר.

האוכלוסיה תתפלג בערך כך:

1.חרדים-אין להם סיבה לעזוב את סיר הבשר,והם גם מתרבים מעל הממוצע.

2.ערבים-אוהבים את האדמה הזאת לא פחות מאיתנו,וגם הם מתרבים בקצב גבוה מהממוצע...

3.דתיים לאומניים מבית מדרשו של ברוך מרזל/אפי איתם-הם אידאליסטים ופנאטים ו....גם מתרבים בקצב גבוה.הם גם אלו שיאיישו את הקצונה והתפקידים המשמעותיים בצה"ל.

4.ערסים-פעם לא היו בכלל, אחר כך היו מעט,אחרי זה נכנסו לקונצנזוס כמשהו "ישראלי" שורשי,והיום הם פושים בכל מקום שהם יכולים להגיע ומרימים את הפשיעה והעבריינות לשיאים חדשים.

5.עשירים מושחתים (אפשר לקטלג אותם גם תחת קטגורית הערסים).

6.כל מי שלא נכלל בקבוצות לעיל ולא הצליח לברוח מכאן.

אבל העיקר שאתה אופטימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי היא

לא יתכן מצב שמדינת משאירה לוחמים מאחור. גם אם זה סיכוי קלוש שאותו לוחם בחיים.

אותם לוחמים התחייבו לשרת ולהגן את המדינה בשירותם הקרבי בצה"ל, אותה התחייבות צריכה לבוא גם ממדינת כלפי הלוחמים.

לכן, אני מסכים עם העסקה ושמח שנעשתה, למרות כל החסרונות הקיימים בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המדינה הייתה הורגת את קונטאר אחרי שנתפס חיזבאללה היו מנסים לחטוף חיילים?לא כל כך בטוח בגלל זה צריך להרוג טרוריסטים ככה שלא ינסו לחטוף חיילים.

דבר שני זה נכון שחיזבאללה חטף מכה קשה אבל הוא התחזק צבאית ופוליטית וגם הצליח להחזיר את כל האסירים הלבנונים,אני לא כל כך בטוח שהם מזילים דמעה על מאות מחבלים שנהרגו להם.

בגדול העסקה הייתה סבירה אבל חייבת להרתיע כדי שלא יקרה שוב חטיפות שכאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...