התנהגות מוזרה לאחר עדכון ביוס של gigabyte GA-P35-DS3L - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התנהגות מוזרה לאחר עדכון ביוס של gigabyte GA-P35-DS3L

hexspeed

Recommended Posts

שלום לכולם,

אתמול החלטתי שאני רוצה לעדכן את הביוס של הלוח מגרסא f7 לגרסא f8.

הורדתי את התוכנה של מהאתר שלהם @bios והתחלתי בתהליך. כשניסיתי להוריד את הגרסא האחרונה של הביוס מאחד השרתים קיבלתי הודעה שאין כזה ולכן הורדתי ידנית את הגרסה האחרונה. כשניסיתי לעדכן, קיבלתי כל מני הודעות error עקשניות שחזרו וקפצו כמה פעמים (כל פעם שסגרתי את החלונית קפצה חדשה) עד שסיימתי את התהליך ממנהל המשימות. הבנתי שמשהו ממש לא עבד כשורה ועשיתי restart.

מכאן המחשב התחיל להתנהג באופן שונה מבעבר.

לפני מסך ה- post הופיעה הודעה שהמערכת מבצעת מעין שחזור של הביוס ולאחר טעינה קצרה המחשב חזר לתפקד אבל הוא עושה דברים משונים:

1. אחרי שאני נכנס ל- setup ועושה load optimized settings, שומר ויוצא, המערכת לא עושה restart אלא נכבית לגמרי, נדלקת לשתי שניות, נכבית שוב לשתי

שניות ואז שוב נדלקת. (זה לא היה כך לפני העדכון/שחזור)

2. ה- system fan מסתובב פתאום מאוד מהר 2200 סל"ד (ממש שומעים אותו עובד)

דברים שניסיתי:

1. איפסתי את הביוס ידנית על לוח האם עם הג'אמפר היעודי לכך. תוצאה: הביוס מתאפס אך אין שינוי בהתנהגות המדוברת.

2. עדכנתי את הביוס ל-f8 (הצלחתי לעדכן דרך שרת אחר של gigabye עם התוכנה @bios). התוצאה: מופיע במסך ה- post שעודכנה הגרסא, אך שוב, אין שינוי

בהתנהגות המוזרה של המאוורר ושל כיבוי המחשב לאחר שמירת הביוס.

*משהו שחשבתי עליו. לפני עדכון הביוס מתקבלת הודעה לבטל את התמיכה ב- Hyper Threading בלוח האם לפני ביצוע הפעולה. חיפשתי ולא מצאתי ב- SETUP אזכור לזה. יכול להיות שפיספסתי וזה עושה את הבעיות, או שזה בכלל לא קשור והאיפוס של הביוס היה אמור להחזיר את הכל לקדמותו?

בבקשה עזרתכם :s05:

תודה מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להוריד מהאתר את הגירסה היותר ישנה (F7) ולעשות שוב פעם עידכון לביוס אך היתי ממליץ לך לעשות אותו דרך ה Q-FLASH (אתה יכול להגיע אליו דרך הביוס בלחיצה על F8)

הוראות לשימוש של gigabyte

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/NewTech/old_motherboard_newtech/flashbios_qflash.pdf

(אתה יכול להשתמש בdisk on key במקום בדיסקט זה גם מזהה)

איפוס של הCMOS לא יעזור לך כיוון שהוא מחזיר את הגדרות היצרן של העדכון שצרבתה(F8) שלא כול כך נצרב לך טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה!

עדכנתי בעזרת ה- QFLASH חזרה לגרסה F7, אך לצערי אין שינוי.

גם לאחר עדכון מוצלח לגרסה F8, נראה כי ה- system fan עדיין משתולל וגם המערכת מכבה את עצמה אחרי שמירת הגדרות ב- setup.

אולי אני צריך לשאול משהו אחר (כי אולי אני פשוט הוזה..):

מהי מהירות system fan נורמאלית? (שלי מסתובב ב- 2200 סל"ד קבוע.. והמאוורר של המעבר ב- 1600)

האם בלוח האם הספציפי הזה, לאחר שלוחצים F10 ב- SETUP ושומרים את ההגדרות, האם הוא נכבה, נדלק, נכבה ורק אז חוזר לפעול?

בנוסף, האם יש הגדרה ב- setup לשליטה על מהירות של system fan?

תודה מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למהירות של המאורר אני ממש לא יודע יכול להיות שזאת המהירות שלו וזאת לא באמת בעיה

כאשר אתה שומר את ההגדרות בביוס המחשב מפעיל את עצמו מחד פעם אחת ולא פעמיים כמו שקורה אצלך היתי ממליץ לך לנסות להחליף אותו אם יש לך עדיין אחריות על החלק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק דריבר זה עידכון של הביוס שהוא המידע הבסיסי ביותר של הלוח אם ועדכון מאפשר הוספה של מספר תכונות או תיקון בעיות שהיו בלוח אם

הגירסה שהוא עידכן מאפשר E0-stepping לשתי ארכיטקטורות של אינטל( Wolfdale/Yorkfield)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...