מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 116 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

דן, לדעתי תפתח ת'רד חדש שעוסק בהתלבטות שלך במקום להוסיף כאן עוד דברים ש99 אחוז מאלה שנכנסים לת'רד הזה לא מבינים. אתה מחפש משהו מאוד ספציפי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היי אנשים אולי תוכלו לעזור לי.

אני רוצה לקנות נטבוק ואני לא יודע מה לבחור, כעיקרון אני רוצה את הWIND אבל הבנתי שגם הEEE הוא מתחרה סביר ויש גם איזה סמסונג.

בכל אופן אני רוצה משהו כמו הדגם הזה.

איך הוא? יש טעם לקחת משהו אחר? (אני כנראה אבחר דגם עם יותר זיכרון)

עכשיו אני רואה שיש כל מיני דגמים של הWIND, מה ההבדלים?

לדוגמא שני מפרטים זהים:

U120-024US

U123-001US

אבל יש הבדל במחירים.

ד.א, אני רואה שבאייבורי ובאתר של המחירים אותו הדבר, יש מקום זול יותר? (בחו"ל)

כמי שמשתמש ב- Wind מזה כמה חודשים באופן יום-יומי אני יכול להגיד שמדובר במחשב מעולה עם ניידות אמיתית (שאר הנתונים החיוביים שלו פורטו לאורך הת'רד הזה ובהרבה ביקורות מקצועיות). בין החסרונות שלו אפשר לציין את הרמקולים הגרועים, את הבליטה של הסוללה וחסרון של כרטיס Express Card.

אבל אלה חסרונות די זניחים ואם אין לך דרישות יוצאות דופן אז אני ממליץ לך ללכת עליו - אתה תקבל יחס מחיר/תועלת מעולה (במיוחד עכשיו כשהמחיר ירד ל2090 ש"ח וזה כולל סוללת 6 תאים, 2GB ו-160GB HD).

לגבי ה-EEE - אין לי הכרות ממשית איתו, אבל די להסתכל בנתונים היבשים של המחשב הזה כדי לראות שאין לו יתרונות ממשיים על ה-Wind ולעומת זאת יש לו חסרון אחד בולט, וזהו המשקל. לדעתי קצת קשה לקרוא למחשב ששוקל כ-1.5 אולטרה-.

אבל בסך הכל כל הנטבוקים די דומים וההבדלים בינהם לא משמעותיים. לדעתי חשוב לבחור אחד עם מסך שהוא לא קטן מ-10", ישקול לא הרבה יותר מ-1 ק"ג, יהיו לו מסך ומקלדת איכותיים ושיתן זמן סביר. כל השאר זה התפלספות מיותרת במקרה הטוב וחרטטנות הזויה במקרה הרע.

לגבי רכישה בחו"ל - לדעתי רק אם מישהו נוסע לשם ומביא לך אותו זה יכול להיות כדאי. להזמין ככה זה התעסקות עם משלוח, מיסים, אחריות, עברית... ולא בטוח שזה גם ישתלם אחרי כל זה. אבל זאת רק דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה-EEE - אין לי הכרות ממשית איתו, אבל די להסתכל בנתונים היבשים של המחשב הזה כדי לראות שאין לו יתרונות ממשיים על ה-Wind ולעומת זאת יש לו חסרון אחד בולט, וזהו המשקל. לדעתי קצת קשה לקרוא למחשב ששוקל כ-1.5 אולטרה-נייד.

אני רק שואל את עצמי איך בהסתכלות בנתונים היבשים הצלחת שלא לשים לב ליתרון הסוללה המאוד ממשי? אולי החלטת שזה לא שימושי לאף אחד? לגבי פרשנות המשקל זה נתון לויכוח, כשתחזיק ביד ווינד ששוקל 1.3 קילו לעומת האסוס ששוקל 1.45 (פחות, שקלתי, אבל אולי גם הווינד פחות אז שיהיה) אני לא מאמין שתרגיש הבדל רציני, ו- 150 הגרם האלו הם לא ההבדל בין אולטרה-נייד ל-לא אולטרא נייד. מה גם שיש לו מקלדת טובה יותר, ציר רציני וחזק בהרבה, גישה נוחה להארדיסק ולזכרונות.. בכל מקרה, מי שמעוניין יכול לעיין בהתרשמות שלי: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=401124.0 כוללת כל יתרון שמצאתי וכל חסרון שנתקלתי בו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן כרגיל מגזים. ההבדלים בסופו של דבר הם לא גדולים במיוחד (פרט לנושא הסוללה שהוא כן משמעותי), ובארץ - פקטור המחיר בהחלט משחק תפקיד. בחו"ל זה סיפור אחר כי המחירים קרובים למדי.

ה-1000HE עדיף, השאלה היא אם אתה מוכן לתוספת המחיר.

נושא המשקל באמת זניח. לא הרגשתי בהבדל בין הווינד לאסוס כשהחזקתי את שניהם בו זמנית. גם הגודל די זהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שקונה 1000HE מרוויח איכות בניה וזמן משמעותי וכמובן מעבד טיפה יותר מתקדם... אולי לא צריך להגיד "אוכל אותו בלי מלח" וכאלה כי השיפור לא כזה דרמטי - קחו למשל מחשב מבוסס Centerino מבוסס מעבד פנרין ותראו שיפור דרמטי. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם ההבדלים הם מחיר ומשקל לטובת הMSI, ואיכות בניה וזמן לEEE?

זמן לא ממש מענין אותי, איכות בניה זה פקטור חשוב, ובמיוחד מחיר ומשקל.

חשבתי ללכת מחר לאייבורי ולהתרשם מהWIND, יהיה שם גם EEE להשוות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם ההבדלים הם מחיר ומשקל לטובת הMSI, ואיכות בניה וזמן סוללה לEEE?

זמן סוללה לא ממש מענין אותי, איכות בניה זה פקטור חשוב, ובמיוחד מחיר ומשקל.

כבעלים גאה של WIND, גם אני אומר לך ללכת על 1000HE, לא כי הוא לא טוב או כי יש בעיות, פשוט יש אפשרויות משתלמות יותר.

החלק של המשקל זניח לדעתי והמחיר שווה את ההשקעה - בתקופה שקניתי לא הייתה אפשרות כזו ו-1000H עלה בהרבה ממנו לכן קניתי את WIND.

גם משהו שצריך לציין זה המקלדת שכפתור FN הוא לפני Control ב-WIND ומי שלא רגיל לניידים ולא יודע על מה אני מדבר, צפויה לו הפתעה לא נעימה בגלל זה כי הדבר גורם לטעויות בהקלדה למי שרגיל למקלדת רגילה ומקליד על עיוור וזריז (כמוני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם ההבדלים הם מחיר ומשקל לטובת הMSI, ואיכות בניה וזמן סוללה לEEE?

זמן סוללה לא ממש מענין אותי, איכות בניה זה פקטור חשוב, ובמיוחד מחיר ומשקל.

האמן לי ,אתה תקלל את היום בו החלטת לחסוך את ה-300 שקל ולהעדיף את ה-wind

על פני 1000he .

אם יש לך טיפת שכל אתה תקשיב למה שאני וכמעט כל האחרים אומרים כאן ותקנה את

האסוס.

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=725758

ולגביי האחריות של אייבורי הצחקת אותי ..

כל עוד מדובר בסוללה יחליפו לך ,אבל אם מדובר במשהו רציני אז יש סיכוי טוב שאתה תחטוף שבץ

מוחי או התקף לב מויכוחים איתם ,לפני שיתקנו לך את הנייד.

הפרש בין 1.3 קילו (WIND ) לבין 1.45 (אסוס) הוא הבדל זניח לחלוטין,

אולם הפער בזמן העבודה -4 שעות (WIND ) לבין 8 שעות (אסוס ) הוא אסטרונומי וממש דרמטי

וכל מי שיגיד אחרת,אני אטיל ספק רב בשפיותו.

הקיצר ,מה יש לנו כאן ?

פי 2 זמן עבודה ,יחד עם הפער באיכות המקלדת והמסך (בעיקר זווית צפייה והחיות של המסך מבחינת צבעים)

והפער באיכות הבנייה לא משאירים ל-WIND הנוכחי שום סיכוי בתחרות.

נ.ב

ה- wind,בהשוואה לאסוס נראה כאילו צ'אנג סונג זובי ממונגוליה הדרומית עשה אותו בחושה בחצר

האחורית של הבית שלו.

אני מתחייב לכרות לעצמי את הביצים ולתלות אותם גבוהה על מגדל השעון ביפו

אם הצירים שלו יחזיקו מעמד יותר משנתיים שלוש של שימוש יום יומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז כנראה אני אלך עליו.

תודה.

המחשב הזה לאחותי, והיא מחפשת משהו שאפשר לזרוק בתיק ללימודים בלי להרגיש.

באתר של כתוב משהו כמו 900 גרם, ועכשיו פתאום זה הפך ל1.4, אני לא יודע כמה זה כבר "בלי להרגיש"

איפה אפשר לראות את שני המחשבים (לא רק לצורך השוואה, אלא באופן כללי שתקבל פרספקטיבה לגבי נטבוקים)?

ראיתי שבB&H זה עולה כ1500 שקל, אולי אני אזמין משם.

במידה ואני רוצה לשדרג בעצמי , איך עושים את זה?

ואם יש לי אחריות (נגיד מחנות בארץ), זה מבטל אותה?

אני אישית לא מבין איפה ההגיון לקנות מחשב כזה ב2300 שקל, ולא להוסיף 800 שקל בערך ולקנות אמיתי וטוב בתוספת 400 גרם.

אבל אלו שיקולים שלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני עדיין ממליץ יותר על ה-1000he בעיקר בגלל זמן הסוללה, אני חייב שוב להדגיש שדן מגזים מאוד. משני המחשבים אתה תהיה מרוצה(וגם אחותך).

למעשה, עבור משתמש קצה רגיל ההבדל המורגש היחידי יהיה זמן הסוללה. איכות הבנייה לא באמת קריטית למי שלא מפרק את המחשב כל בוקר וערב. נושא שדרוג הזיכרון הוא בהחלט חשוב - ראשית, הווינד מגיע כמעט תמיד עם 2 ג'יגה, אז לא תצטרך או תוכל לשדרג. עם זאת, כל פירוק של הווינד גוררת פסילת האחריות, ולא כך המצב עם האסוס.

לגבי המעבד - את שני המחשבים ניתן להשיג עם המעבד החדש יותר - N280. ההבדל זניח מאוד וניתן לקרוא עוד על כך בכתבה שפרסמנו לפני מספר ימים.

בנוגע להשוואה ללפטופ רגיל - היא ממש לא במקום. המשקל הרבה יותר משמעותי בגלל הגודל של הנייד. גם של 13 אינץ' ששוקל כביכול 400 גרם יותר יהיה כבד בהרבה (אגב, זה יותר מ-400 גרם. בשני המקרים מקצצים במשקל ומודדים עם בטריה קטנה או בלי בכלל).

אני לא יודע אם יש מקום שתוכל להתרשם משני המחשבים, אבל ההבדל במשקל ובגודל של שניהם בהחלט זניח. גם אני הופתעתי מזה - אך זו המציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז אני בהתלבטות האם לקנות מחו"ל את הEEE וסטיק בבערך 1600 שקל.

או לקנות את הMSI בישראל ב2100.

השאלה היא כמה מסובך להחליף . יש לי נסיון בהחלפת חומרה ויש לי ידיים טובות, השאלה איך זה במחשבים .

אני מפחד שאחרי שאני אפתח את המחשב הסגירה לא תהיה חלקה והוא יתחיל להשמיע לי תיקים כאלו.

טוב הסתכלתי עכשיו בסרטונים וזאת ממש לא בעיה להחליף .

אז אני פשוט אראה אם היא יכולה לחכות עד מאי ולחסוך כסף (EEE) או שהיא רוצה את המחשב כבר השבוע (EEE/WIND)

תודה אנשים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז כנראה אני אלך עליו.

תודה.

המחשב הזה לאחותי, והיא מחפשת משהו שאפשר לזרוק בתיק ללימודים בלי להרגיש.

מצטער לאכזב אותך,לא ה-WIND ולא האסוס הם משהו שאפשר לזרוק לתיק מבלי להרגיש

(אלא אם כן אחותך היא בגודל של ממוטה ;D )

באתר של כתוב משהו כמו 900 גרם, ועכשיו פתאום זה הפך ל1.4, אני לא יודע כמה זה כבר "בלי להרגיש"

לא יודע מאיפה אתה לוקח את הנתונים,למיטב ידיעתי ה-WIND שוקל כ-1.35 קילו .

איפה אפשר לראות את שני המחשבים (לא רק לצורך השוואה, אלא באופן כללי שתקבל פרספקטיבה לגבי נטבוקים)?

ראיתי בבאג את ה-1000HE ,אבל הוא יקר שם.

ראיתי שבB&H זה עולה כ1500 שקל, אולי אני אזמין משם.

עזוב אותך,בדקתי. יוצא 2200 שקל.

בשניידר מחשבים הוא עולה 2300 שקל,אבל שידרוג הזיכרון שם ל-2GB יקר מדיי-250 שקל.

במידה ואני רוצה לשדרג בעצמי זיכרון, איך עושים את זה?

פשוט מאוד,בחיפוש קצר ב- ,תמצא 5000 קטעי וידיאו שיראו לך לעשות זאת בעצמך,

אבל לא כדאי,שהרי איך תקזז את המחיר של ה-1 GB מ-2GB החדש?

עדיף לעשות זאת במעמד הקנייה בחנות עצמה.

ואם יש לי אחריות (נגיד מחנות בארץ), זה מבטל אותה?

אם יש מדבקת אחריות על המכסה אז כן.

אני אישית לא מבין איפה ההגיון לקנות מחשב כזה ב2300 שקל, ולא להוסיף 800 שקל בערך ולקנות אמיתי וטוב בתוספת 400 גרם.

אבל אלו שיקולים שלה...

הקטע כאן זה לא כל כך המחיר,המשקל והביצועים אלא בעיקר הגודל וזמן העבודה,

ותתפלא ,אבל הגב שלך בסוף היום יגיד לך תודה אם תחסוך ממנו כחצי קילו .

150 גרם הפרש זה לא דרמטי

400 גרם בהחלט כן!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח לא היא לא ממוטה ;D וכבר הבהרתי לה שזה לא יהיה מחשבון.

באתר של כתוב בערך 900 גרם, עם סוללת 3 תאים.

אני אלך לבאג, לראות לא אומר בהכרח לקנות ;D

כעיקרון לא חשבתי לשלוח את זה מB&H לארץ, מישהו יביא לי את זה.

אבל עכשיו אני רואה שהמשלוח די זול, אני אצטרך לשלם גם מכס או מע"מ?

ותגידו, יש עברית על המקשים בארץ? שכחתי מזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח לא היא לא ממוטה ;D וכבר הבהרתי לה שזה לא יהיה מחשבון.

באתר של MSI כתוב בערך 900 גרם, עם סוללת 3 תאים.

אני אלך לבאג, לראות לא אומר בהכרח לקנות ;D

כעיקרון לא חשבתי לשלוח את זה מB&H לארץ, מישהו יביא לי את זה.

אבל עכשיו אני רואה שהמשלוח די זול, אני אצטרך לשלם גם מכס או מע"מ?

ותגידו, יש עברית על המקשים בארץ? שכחתי מזה..

עזוב אותך,בדקתי.

משלוח+מע"מ יוצא 2200 שקל (אין מכס).

בשניידר מחשבים הוא עולה 2300 שקל,אבל שדרוג הזיכרון שם ל-2GB יקר מדיי-250 שקל.

אין עברית בהזמנה מחו"ל-לא ביג דיל שהרי סט אותיות דביקות עולה כ-20 שקל,אבל זה עוד פקטור

שמוסיף לחוסר הכדאיות במקרה הזה ,של הזמנה מחו"ל.

דן, לדעתי תפתח ת'רד חדש שעוסק בהתלבטות שלך במקום להוסיף כאן עוד דברים ש99 אחוז מאלה שנכנסים לת'רד הזה לא מבינים. אתה מחפש משהו מאוד ספציפי

תודה על העצה.

כנראה שרוב האנשים כאן די שמרנים ,מקובעים על דברים מסוימים ולכן קשה להם להיפתח לחידושים ולהכיר

ביתרונותיהם.

ולכן כמו שאני רכשתי כבר לפני שנתיים את "הנטבוק" הראשון שהיה מבוסס על מעבד ARM

ARCHOS 604WIFI:

http://reviews.cnet.com/portable-video-players-pvps/archos-604-wifi/4505-6499_7-32027902.html

,עוד כשאף אחד כאן לא ידע בכלל מה זה,

כך גם אני ארכוש את הנטבוק הראשון הנישא באמת ,להבדיל מכול הנטבוקים כמו WIND ,1000 ,אייסר ושאר ירקות

שהם בסך הכול ניידים קצת יותר קלים וחסכוניים בחשמל ,אבל ממש לא נישאים ליום יום ,אלא אם כן מי שניסחב

איתם על בסיס יומי הוא ניגרי רחב מימדים\סטודנט \מזוכיסט מדופלם.

מצידי אתם יכולים להמשיך להתווכח עד קץ כל הדורות ,איזה ירק\מלפפון עדיף....

אני מה לעשות,מעדיף אננס ומוכן לשלם עבורו,מפני שחיים פעם אחת ועדיף לשלם יותר,אבל גם לקבל יותר.

יש גבול עד כמה אפשר לדפוק את הראש בקיר.....

לכול מי שהעורקים הקטנים בראש שלו ,עדיין לא הסתיידו לגמרי.......:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=406770.msg3492820#msg3492820

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...