מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 96 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

בשיא הרצינות, לפני שקניתי את הWIND הסתכלתי על נטבוקים אחרים וכשראיתי כאלה שעולים בסביבות ה3000 ישר עלתה לי לראש המחשה שאם כבר משלמים 3 אלף יותר מתאים לקנות לפטופ סטנדרטי - נטבוק, על פי הגדרה הוא זול. 3000 זה לא זול. (ואם זה ממש מעניין אותך, התקציב שלי עמד על קרוב ל4000).

דן, מה נסגר איתך ?

שום דבר לא נכחד, כל אחד והשימושים שלו... גם עוד 5 שנים, המחשב הזה יהיה טוב לגלישה ברשת.

אתה פשוט לא מחפש NETBOOK, אתה מחפש לפטופ עסקי ב12 אלף... נקודה.

כל דיבור על המחשבים האלה מעבר לאינטרנט, אופיס, מסנג'ר ואימייל הוא פלצנות מיותרת וקמצנות בקניית לאפ טופ נורמלי ומהיר.

אני מציעו שתקראו את תגובתי האחרונה בשרשור בלינק:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=388130.10

לגבי הנטבוקים החדשים מבית וגם לגבי הנטבוק של גיגהבייט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חייב להגיב כאן על כמה דברים.

ראשית, אני חייב להודות שעבודה עם מסך מגע היא מאוד נוחה, והרבה יותר מסתם גימיק. לעבוד על הווינד בלי הסטיילוס מרגיש עבורי כעת כסוג של נכות(בפרט בזכות התוסף Grab & Drag בפיירפוקס, ושלא נדבר על האפשרות לכתוב משוואות מתמטיות בקלות, דבר שמשמש אותי רבות)

לגבי חוזק המחשב. אין לי אחר. יש לי מחשב שולחני מאוד חזק, ולמרות זאת מאז הרכישה אני מוצא את עצמי משתמש רק בווינד. הוא חזק -מספיק- בשביל לעשות כמעט הכל, ובהחלט איני מוצא צורך להשתמש כמעט במחשב השולחני שלי. עבורי גם אין שום סיבה לקנות אחר, ואני בכלל לא חושב שמדובר בקמצנות. אם היה לי אחר, גדול יותר, כבד יותר, וללא מסך מגע, לא הייתי מוצא את עצמי עובד עליו בבית, אלא רק על המחשב השולחני. ואם בבית אני עובד מרבית הזמן עם הווינד, אז בוודאי שבחוץ בתור הוא נוח מאוד.

דבר אחד שלא ברור לי הוא זמן הבטרייה שרובכם מקבלים. גם אם אני סוגר את מרבית הפונקציות, לרבות מסך המגע, אני מקבל 3 וחצי(או 3:40) שעות עבודה לכל היותר. זה די מאכזב בהתחשב שמדובר בסוללת 6 תאים לנטבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לצרף את הקישור:

http://skypc.co.il/sg_product~73115~14~0.htm

תודה על הלינק,אולם המחיר שהם דורשים עבור גרסת ה-2 GB ,יותר יקר מאשר ב-ksp וממילא נותן האחריות הוא היבואן מור לוי

וגם משך האחריות זהה.

החיסרון שמימוש האחריות הוא רק ב-skypc בראשון לציון ,שמרוחקת ממני ,בשעה שיש סניף KSP קרוב לביתי.

ksp גם נותנים חבילת בונוס של כל מיני אביזרים היקפיים נחוצים, בכמה עשרות שקלים,

שאם אני אקנה אותם בנפרד אז הם יעלו לי הרבה יותר.

בכל מקרה גם 2890 שקל ב-ksp נראה לי מחיר יקר ואני בודק אתרים בחו"ל שאני יכול להזמין מהם.

אם אתם מכירים אתרים מהימנים כאלו אז אנא המליצו לי עליהם.

ממילא,אני לא מקליד הרבה כך שסט מדבקות בודד של אותיות עבריות ב-30 שקל,יספיק ככול הנראה לאורך כל חייו של הנטבוק הזה.

אגב,אני מתכוון לבצע רכישה ביום ראשון הקרוב ולכן התעוררו אצלי כמה שאלות מעשיות כמו:

מהו המעבד השולחני שמקביל בעוצמתו למעבד אטום 1.6 GHZ ?

האם גם את ה-M912M ניתן להמהיר ל-2GHZ כמו שעושים עם ה-WIND ?,שהרי המעבד וה-CHIPSET ,זהים לחלוטין וככול שהבנתי

גם מערכת הקירור של הגיגהבייט חזקה משמעותית.

האם נעשה שימוש בקבלים במצב מוצק בלוחות האם של הנטבוקים ובעיקר בזה של ה-M912M ?,שהרי גיגהבייט מזה זמן רב עושה שימוש בקבלים

כאלה בכל לוחות האם למחשבים שולחניים.

לצערי מור לוי מספקים מערכת הפעלה בעברית,כלומר מופיע "התחל" במסך הפתיחה הראשון ולא START .

אני מאמין שהם לא היחידים,אז מה אני אמור לעשות על מנת לקבל ממשק אנגלי?,האם לפרמט ולהתקין מחדש באופן עצמאי?

האם בכלל מקבלים CD מלא של מערכת ההפעלה כך שאפשר לעשות את זה לבד?

מהי מדיניות פיקסלים פגומים,שהרי אחוז משמעותי של מסכי LCD יוצאים עם פגמים שכאלו?

אם אני אגלה פיקסל פגום בודד במהלך הבדיקה שאני מתכוון לבצע בעת קבלת הנייד,האם יחליפו לי אותו לאלתר על פי דרישה מפורשת שלי

והתניית ביצוע יתרת התשלום רק לאחר קבלת מוצר תקין לחלוטין?

במקרה שאני אקנה בסוף בארץ אז אני את רובו הגדול של הסכום מתכוון לשלם רק אחרי שאני אקבל את המוצר ואוודא שהוא חדש למהדרין,תקין

ושכול הדברים שצריכים לבוא איתו אכן הגיעו.

השאלה רק איך באמת אני מברר מה צריך לבוא איתו? שהרי במור לוי לא טורחים בכלל להרים את השפופרת ואני לא מוצא נתונים על כך

באתר של גיגיהביים?

הכוונה לפירוט דברים כמו -האם מקבלים עכבר\תיק\ מערכת הפעלה (cd שיחזור בלבד\מחיצת שיחזור בלבד\ cd מלא של ?

ראשית, אני חייב להודות שעבודה עם מסך מגע היא מאוד נוחה, והרבה יותר מסתם גימיק. לעבוד על הווינד בלי הסטיילוס מרגיש עבורי כעת כסוג של נכות(בפרט בזכות התוסף Grab & Drag בפיירפוקס, ושלא נדבר על האפשרות לכתוב משוואות מתמטיות בקלות, דבר שמשמש אותי רבות).

לגבי חוזק המחשב. אין לי אחר. יש לי מחשב שולחני מאוד חזק, ולמרות זאת מאז הרכישה אני מוצא את עצמי משתמש רק בווינד. הוא חזק -מספיק- בשביל לעשות כמעט הכל, ובהחלט איני מוצא צורך להשתמש כמעט במחשב השולחני שלי. עבורי גם אין שום סיבה לקנות אחר, ואני בכלל לא חושב שמדובר בקמצנות. אם היה לי אחר, גדול יותר, כבד יותר, וללא מסך מגע, לא הייתי מוצא את עצמי עובד עליו בבית, אלא רק על המחשב השולחני. ואם בבית אני עובד מרבית הזמן עם הווינד, אז בוודאי שבחוץ בתור הוא נוח מאוד.

דבר אחד שלא ברור לי הוא זמן הבטרייה שרובכם מקבלים. גם אם אני סוגר את מרבית הפונקציות, לרבות מסך המגע, אני מקבל 3 וחצי(או 3:40) שעות עבודה לכל היותר. זה די מאכזב בהתחשב שמדובר בסוללת 6 תאים לנטבוק.

:xyxthumbs:

שים לב שלא כל 6 תאים זהות בעוצמתן.

אפילו בין דומים של אותה חברה(לדוגמא אסוס) יש הבדלים משמעותיים בחוזק הסוללות,שלא לדבר על חברות שונות.

כך לדוגמא סוללת ה-4 תאים "בלבד"של ה-m912m מבחינת הנתונים האמיתיים הנמדדים בערך שניקרא AH היא לא הרבה יותר חלשה

מסוללת ה-6 תאים של ה-WIND וזה גם משתקף במבחן האמיתי של זמן השימוש שעומד על כ-3 שעות עם WIFI-ON לעומת ה-3 וחצי שעות של ה-WIND

בתנאי עבודה זהים.

זה קצת מזכיר את הבלוף של נתון ה-W ברמקולים,למי שמכיר את הנושא.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר התאים הוא למעשה מספר יחידות פיזיות שקיימות. אני בקיא היטב בכמות ה-mah שמספקות הסוללות.

סוללת הווינד מספקת את הערך הסטנדרטי לסוללת 6 תאים - 4400mah. ישנם נטבוקים מעטים(כמו הסמסונג אם אני זוכר נכון) שנותנים 5200nah. לכן זה משונה שזמני הבטריה שנזרקים פה באוויר, בפרט לגבי הווינד, נכונים לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר התאים הוא למעשה מספר יחידות פיזיות שקיימות. אני בקיא היטב בכמות ה-mah שמספקות הסוללות.

סוללת הווינד מספקת את הערך הסטנדרטי לסוללת 6 תאים - 4400mah. ישנם נטבוקים מעטים(כמו הסמסונג אם אני זוכר נכון) שנותנים 5200nah. לכן זה משונה שזמני הבטריה שנזרקים פה באוויר, בפרט לגבי הווינד, נכונים לגמרי.

זכור לי ש-סוללת 6 תאים של ה-901 נותנת 6600 AH ...

תוכל לענות על שאלותיי בתגובה הקודמת?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הלינק,אולם המחיר שהם דורשים עבור גרסת ה-2 GB ,יותר יקר מאשר ב-ksp וממילא נותן האחריות הוא היבואן מור לוי

וגם משך האחריות זהה.

החיסרון שמימוש האחריות הוא רק ב-skypc בראשון לציון ,שמרוחקת ממני ,בשעה שיש סניף KSP קרוב לביתי.

בכל מקרה גם 2890 שקל ב-ksp נראה לי מחיר יקר ואני בודק אתרים בחו"ל שאני יכול להזמין מהם.

ממילא,אני לא מקליד הרבה כך שסט מדבקות בודד של אותיות עבריות ב-30 שקל,יספיק ככול הנראה לאורך כל חייו של הנטבוק הזה.

השאלה היא גודל המקשים. גודל מקש ה H הוא 1.2*1.3ממ

אגב,אני מתכוון לבצע רכישה ביום ראשון הקרוב ולכן התעוררו אצלי כמה שאלות מעשיות כמו:

מהו המעבד השולחני שמקביל בעוצמתו למעבד אטום 1.6 GHZ ? ממה שביררתי , משהו כמו 1.6 , אולי קצת יותר ?

האם גם את ה-M912M ניתן להמהיר ל-2GHZ כמו שעושים עם ה-WIND ?,שהרי המעבד וה-CHIPSET ,זהים לחלוטין וככול שהבנתי

גם מערכת הקירור של הגיגהבייט חזקה משמעותית. לא שמעתי על מישהו שעשה , אבל יש לך אחריות ...אז אשמח לדעת . זה עולה בבטריה בכל מקרה

האם נעשה שימוש בקבלים במצב מוצק בלוחות האם של הנטבוקים ובעיקר בזה של ה-M912M ?,שהרי גיגהבייט מזה זמן רב עושה שימוש בקבלים

כאלה בכל לוחות האם למחשבים שולחניים. מה זה משנה לך

לצערי מור לוי מספקים מערכת הפעלה בעברית,כלומר מופיע "התחל" במסך הפתיחה הראשון ולא START .

אני מאמין שהם לא היחידים,אז מה אני אמור לעשות על מנת לקבל ממשק אנגלי?,האם לפרמט ולהתקין מחדש באופן עצמאי?

תתקין תכנה אימאג' (כמו אקרוניס או נורטון גוסט) , תעשה אימאג' לXP , למחיצה הנסתרת , וMBR. אח"כ תתקין איזה מע' הפעלה שתרצה. תאבד את ה F9 , אבל ממילא זה כבר לא שימושי לשיחזור מע' ההפעלה העברית

האם בכלל מקבלים CD מלא של מערכת ההפעלה כך שאפשר לעשות את זה לבד? היצרן יוצר מחיצה נסתרת לשיחזור. הגישה לתכנת השיחזור היא עם מקש F9 בזמן הבוט . ניתן ליצור מקש חדש של שיחזור למע' ההפעלה החדשה שתתקין , כל תכנת אימאג' מאפשרת זאת היום, אני יודע שאקרוניס טרואימאג' 10 מאפשרת.

אם אני אגלה פיקסל פגום בודד במהלך הבדיקה שאני מתכוון לבצע בעת קבלת הנייד,האם יחליפו לי אותו לאלתר על פי דרישה מפורשת שלי

והתניית ביצוע יתרת התשלום רק לאחר קבלת מוצר תקין לחלוטין? תברר עם החנות מראש

במקרה שאני אקנה בסוף בארץ אז אני את רובו הגדול של הסכום מתכוון לשלם רק אחרי שאני אקבל את המוצר ואוודא שהוא חדש למהדרין,תקין

השאלה רק איך באמת אני מברר מה צריך לבוא איתו? שהרי במור לוי לא טורחים בכלל להרים את השפופרת ואני לא מוצא נתונים על כך

באתר של גיגיהביים? גם גיגבייט וגם באריזה יש רשימה מה כלול. בנוסף תוכל למצוא של unpacking M912M ולראות בעצמך

הכוונה לפירוט דברים כמ ו -האם מקבלים עכבר\תיק\ מערכת הפעלה (cd שיחזור בלבד\מחיצת שיחזור בלבד\ cd מלא של ?

בקש לשדרג את הזכרון ל2GB ולקבל זיכוי עבור 1GB הכלול

אפילו בין דומים של אותה חברה(לדוגמא אסוס) יש הבדלים משמעותיים בחוזק הסוללות,שלא לדבר על חברות שונות.

כך לדוגמא סוללת ה-4 תאים "בלבד"של ה-m912m מבחינת הנתונים האמיתיים הנמדדים בערך שניקרא AH היא לא הרבה יותר חלשה

מסוללת ה-6 תאים של ה-WIND וזה גם משתקף במבחן האמיתי של זמן השימוש שעומד על כ-3 שעות עם WIFI-ON לעומת ה-3 וחצי שעות של ה-WIND

בתנאי עבודה זהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם משך האחריות זהה.

מהו המעבד השולחני שמקביל בעוצמתו למעבד אטום 1.6 GHZ ?

גם מערכת הקירור של הגיגהבייט חזקה משמעותית.

כאלה בכל לוחות האם למחשבים שולחניים.

האם בכלל מקבלים CD מלא של מערכת ההפעלה כך שאפשר לעשות את זה לבד?

והתניית ביצוע יתרת התשלום רק לאחר קבלת מוצר תקין לחלוטין?

באתר של גיגיהביים?

הכוונה לפירוט דברים כמו -האם מקבלים עכבר\תיק\ מערכת הפעלה (cd שיחזור בלבד\מחיצת שיחזור בלבד\ cd מלא של ?

בתנאי עבודה זהים.

אענה על מה שאני יכול.

מהו המעבד המקביל השולחני לאטום?

למצוא מקביל לאטום במחשבים השולחניים, וממילא רלוונטי יותר להשוותו למעבדים ניידים. שמעתי טענות(שהן די הגיוניות) שמשוות את כוחו של האטום למעבד פנטיום M(Dothan) בתדר מקביל - 1.6GHz. רצון אישי גדול שלי היה לכלול כתבת השוואה שכזאת, היות ולא מצאתי מקבילה באינטרנט(אך גם לא חיפשתי יותר מדי), משום שיש לי את האפשרות לשים את ידיי גם על נייד חדיש וגם על נייד עם M 1.6GHz - שיהווה את ההשוואה האידיאלית. לצערי הרב הכתבה נגנזה בשל גרירת רגליים של אייבורי, ולכן לא יכלתי לשלב ביקורת בנושא שתתאים ללו"ז שלנו באתר.

בכל מקרה, התרשמות הסובייקטיבית שלי היא שהמחשב כמערכת חזק מספיק. המעבד די חלש, בפרט לאור העובדה שהוא משתמש בשיטת IN ORDER שעברה מן העולם. מבלי להכנס לתאורים הנדסיים רק אציין שהמשמעות היא שהמעבד מטומטמם (ותסלחו לי על הבוטות), והוא נאלץ לבצע את פעולותיו בסדר שהתקבלו. שיטה זו יצאה משימוש לאחר מעבד ה- Pro אי שם ב-1995(אם זכרוני אינו מטעני), והיא למעשה הגורם המרכזי שהופך את האטום לכל כך חלש. מבחינת שאר הגורמים בנתה את המעבד כשבב חדיש שעומד בסטנדרטים הטכנולוגיים של 2008-2009.

בפועל - המערכת מריצה לי יופי את רוב התוכנות והתוכניות. קצת קשה לה להתמודד עם הרבה תוכנות פתוחות ובפרט הרבה טאבים פתוחים בפיירפוקס.

האם ניתן להמהיר את ה-M912M?

כנראה שכן, אך איני יכול להבטיח. היות והצ'יפסט זהה, ניתן להאמין שה-PLL זהה. לכן, כמו שניתן לעשות ידני באמצעות תוכנת setFSB לEEE ולווינד, כך לא צריכה להיות בעיה לבצע לג'יגהבייט. יש לציין שמדובר בהמהרה תוכנתית - כלומר היא תהיה תלוייה בווינדוס ובהרצת התוכנה בכל פעם שהמחשב עולה(אאל"ט ניתן לקבוע פרופיל שירוץ בכל פעם מחדש ישר עם עליית המערכת).

האם הלוח של ה-M912M משתמש בקבלים מוצקים?

לא ראיתי את הקרביים של ה-M912M ולכן גם כאן אין לי תשובה וודאית. סביר להניח שכן, היות וגם לווינד יש קבלים מוצקים. לדעתי זה לא כל כך משנה. הניידים הללו לא עומדים בעומס שמתקרב לזה שסופגים המחשבים השולחניים. צריכת ההספק נמוכה, ולכן שחיקת הקבלים מתונה בהרבה.

שאר השאלות נוגעות במדיניותה של מור לוי באשר לרכישת\החזרת מוצרים ולכן אינני יודע לענות עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן גם אני רציתי לקנות את גיגבייט בגלל מסך מגע מסתובב אבל מחיר שלו גם בחו"ל (בדקתי בהולנד כי נסעתי לשם) היה 700-800 יורו שזה מחיר לא הגיוני.בסוף קניתי NC10 בפחות מ-400 יורו ואני מרוצה עד הגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים על ההשוואה של אטום למעבד דותן במהירות זהה, ההבדל הביצועי בין שני המעבדים, בטח ובטח במהירויות שעון זהות הוא גדול מאד!

אולי אם מעבד האטום היה מתנהל אחרת ולא כמו מעבד משנות ה-90 אז אולי.

ההשוואה בעבודת יום יום היא יותר לכיוון של 3 1.6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבסיס של הדוטן הוא פנטיום 3, ואין מעבד פנטיום 3 בתדר שכזה, לכן זה לא רלוונטי.

בכל מקרה, שתי ההשוואות לא ממש במקום. הארכיטקטורות כל כך שונות... האטום מתנהג כמו מעבד משנות ה-90 במובן אחד(ועיקרי), ובכל שאר המובנים מתנהג בדיוק כמו של שנת 2008.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטריה 6 תאים ל M912M

http://www.mobilx.hu/gigabyte-m912-second-battery-6-cells-.html

ממקור אחר היא כנראה 6750mAh

לגבי האטום 1.6 :

הוא חסר out of order execution . ו

השאלה לגבי הביצועים שלו מתמצה בהערכת הארכיטקטורה שלו יחסית למעבדים אחרים שרצים באותה מהירות. זאת משום שאין משום מה בנצ'מרקים , לפחות לא שמצאתי.

ההערכה שלי של פנטיום 3 1.6 היא אקסטרפולציה , הן מבנצ'מרקים דומים והן מהביצועים לגבי 720P .

בכל מקרה, זה לא ממש משנה משום ש"זה מה יש" . אין לפלטפורמה הזו מתחרים כרגע.

מוד שלי לרצועת יד למצב טאבלט בהליכה

עם תמונות.

http://www.umpcportal.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=5033&forum=27

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...