עזיבת מגמת מדעי המחשב - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזיבת מגמת מדעי המחשב

intel suck

Recommended Posts

אוקיי היום סיימתי את כיתה י' במגמת טכ"ם (הנדסת תוכנה). הציונים שלי במגמה היו נמוכים מאוד ונכשלתי ביסודות מדעי המחשב א' החלטתי לעבור לפסיכולוגיה כלכלה כי אמרו לי שבמילא מסתכלים בסוף רק על הממוצע של התעודת בגרות. ואם במגמה הזו אני אקבל ממוצע גבוה. אז ככה אני לא לומד פיזיקה או כימיה כי אין לי אפשרות ללמוד כחלק מהמגמה. אם אני אבחר ללמוד מחשבים כמקצוע אקדמאי אני לא יכול? והאם אתם חושבים שעשיתי בחירה טובה שהחלטתי לעבור?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

השאלה היא אם אתה תמכוון ללמוד הנדסת תוכנה שהיא תחת פקולטה של הנדסה או מדעי המחשב שזה בפקולטה של מדעי הטבע.

שלא כמו במדעי הטבע, בפקולטה להנדסה הפיזיקה היא חובה ולמי שאין, או שלמי שאין בציון מספק אזי חזקה עליו לעבור מכינה של פיזיקה, וכך גם לגבי מתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלחו לי, אבל אני ממש לא מבין איך זה אפשרי להכשל במדעי המחשב א' [במיוחד השנה שהבגרות היתה פשוט בדיחה]

ואם כבר, ההבדל ברמת הקושי בין בגרות מדעי המחשב א' לבין תואר ראשון במדעי המחשב הוא שמיים וארץ, במקומך הייתי לוקח את עצמי בידיים או שואף למשהו קצת יותר ריאלי

בכל מקרה אם תצליח בפסיכולוגיה וכלכלה הכל יהיה בסדר, גם אם לא יסתדר לך תמיד אפשר לשפר או לעשות מכינות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה נכשלתי כי היו לימודים בשביתה דבר שהפריע כי היה לי שיעור פעם בארבעה ימים לא השקעתי מספיק ולא הבנתי את הבסיס של החומר. עובדה שבתב"א=תכנות בסביבת האינטרנט שזה יסודות מדעי המחשב או לא יודע איך קוראים לזה קיבלתי 91 סופי.

השאלה היא אם אתה תמכוון ללמוד הנדסת תוכנה שהיא תחת פקולטה של הנדסה או מדעי המחשב שזה בפקולטה של מדעי הטבע.

שלא כמו במדעי הטבע, בפקולטה להנדסה הפיזיקה היא חובה ולמי שאין, או שלמי שאין בציון מספק אזי חזקה עליו לעבור מכינה של פיזיקה, וכך גם לגבי מתמטיקה.

ומה ההבדל בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה לקבל בבניית אתרים פחות מ100

וברצינות, החומר הזה מזה קל, זאת אולי המגמה המדעית הכי קלה, תשקיע כמה שצריך ותלמד בחופש כדי להשלים הכל! אחרת אתה תתחרט אחר כך סתם

באמת שזה לא נורא, מילא החומר של מדעי המחשב ב' שהוא מצריך טיפה מוח, מדעי המחשב א' זה באמת שטות שאפשר להשלים בחודש-חודשיים

הנדסת תוכנה זה בפקולטה להנדסה, ולומדים 4 שנים לתואר

מדעי המחשב זה בפקולטה למדעים, ולומדים 3 שנים לתואר

הבנתי שההבדל בקורסים עצמם הוא מזערי, ואין ממש סיבה רצינית לבחור ללמוד הנדסת תוכנה ולהתבאס שנה נוספת

פעם הנדסת תוכנה היה B.Sc ומדעי המחשב B.A אבל עכשיו ברוב המקומות גם מדעי המחשב זה B.Sc

אבל אני עדיין תלמיד תיכון, אז תקנו אותי אם אני טועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול אתה צודק. בתואר בהנדסה המת' טיפה יותר קלה, אבל מצד שני יש יותר קורסים.

-אם אתה חושב שתשאף בעתיד ללמוד מדעי המחשב או הנדסת תוכנה, הרי שזוהי טעות.

-אם אתה שואף ללמוד בעתיד משהו "ריאלי", כדאי לך להרחיב פיזיקה (המקצוע שבדר"כ הכי עוזר לממוצע).

-אם 2 המקרים הנ"ל לא נכונים, הרי שזה ממש לא משנה מה תרחיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמת, המתמטיקה במדעי המחשב היא של מתמתיקאים, כמו כן הלימודים מתקיים כסדר גודל של 3 שנים.

אי לכך ובהתאם לזאת בוגרי מדעי המחשב מתנסים בפחות קורסים של תכנות מאשר הנדסת תוכנה, מאידך הוא מנוסים יותר בצד האלגוריתמי והמתמטי [אולי תופתע לשמוע אבל מתמטיקאים רבים עובדים בהיי-טק].

ואילו המתמטיקה של הנדסת תוכנה היא ברמה של מהנדסים, שהיא פחות משל מתמטיקאים כמובן.

אם זה מעניין אזי:

א. שפר את ציוני הבגרות כי באמת אין סיבה לקבל ציונים נמוכים שכאלה.

ב. קרא יותר על הנושא ובדוק איזה כיוון יותר מתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין איך נכשלת, הרבה אצלנו פרשו במהלך השנה (כ20)

זה לא קשור בכלל לידע במחשבים, צריך ראש בשביל זה, וצריך להקשיב בשיעורים (בC#)

גם אני נרדמתי כל השיעורים או שלא הגעתי, וישבתי על 80 כל השנה, בסוף די לקחתי את עצמי בידיים אבל בסוף עדיין הגישו אותי רק על 92.

באינטרנט זה אחרת, לא הקשבתי לכלום, ולא ידעתי ASP,אבל בסוף העתקתי מחבר חלק מהקודים, ו"קינפגתי" את זה לאתר שלי, ככה למדתי, בסוף 100 :)

בכל אופן, זה אומנם קל אבל לא לכולם, ולא לכולם יש ראש להקשיב וללמוד.

אם אתה רוצה ללכת להנדסת תוכנה בעתיד, אז המגמה מועילה לך (או אם אתה רוצה תלפיות לדוגמא)

אם אתה רוצה ללמוד את כל המדעיים האחרים, אתה תצטרך פיסיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ללכת להנדסת תוכנה בעתיד, אז המגמה מועילה לך (או אם אתה רוצה תלפיות לדוגמא)

אם אתה רוצה ללמוד את כל המדעיים האחרים, אתה תצטרך פיסיקה.

להנדסת תוכנה חביבי, הוא חייב פיזיקה, או 5 יח"ל או מכינה, כך או כך פיזיקה לא תעלם אם הוא יבחר הנדסת תוכנה.

וגם לתלפיות צריך פיזיקה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אנסה לעשות לך קצת סדר.

דבר ראשון כשאתה מדבר על אקדמיה אני מניח שאתה מדבר על תואר מהנדס ולא הנדסאי - כלומר שלא מעניין אותך יג-יד' אלה רק להכנס למוסד להשכלה גבוה ללמוד תואר.

אם הבנתי אותך לא נכון, אז כנראה שחלקים נרחבים בתשובה שלי יהיו שגויים.

אני אדבר על מוסד הטכניון איתו יש לי נסיון, אבל אני משער שרוב המוסדות דומים בתנאים שלהם.

הדבר הכי חשוב מבחינתך זה להתקבל. הטכניון לא מצריך שום ידע מקדים בכדי להתקבל (עוד על זה בהמשך) כך שלא משנה מה תלמד בתיכון הדבר שכן משנה הוא הסכם שלך שמורכב מממוצע הציונים שלך וציון הפסיכומטרי שלך.

חישוב הסכם הוא לא ממוצע פשוט אלה משוקלל (מידע יותר מדויק על חישוב הסכם אפשר למצוא באתר המועמדים של הטכניון) - מקצועות שונים מקבלים משקלים שונים. המקצוע הכי חשוב לסכם הוא מתמטיקה ברמה 5 יח' ולאחריו פיסיקה ברמה 5 יח' (המשקל שלהם בסכם יהיה יותר גבוה ממקצועות אחרים). לכן חשוב להשקיע בשני המקצועות האלו.

אחרי שכבר הצלחת להתקבל לטכניון הידע המקדים שלך מתחיל לבוא לידי ביטוי. למקצועות ההנדסה (מדעי המחשב הנדסת חשמל וכו') נדרש ידע בפיסיקה - אתה תצטרך לעבור מבחני סיווג בפיסיקה - יש קורסים של האגודה שעוזרים אבל ידע מקדים מאוד עוזר. ידע ברמה גבוה של המתמטיקה שלמדת בתיכון מאוד יעזור לך בשנה הראשונה שלך בטכניון. כלומר שהטכניון מצפה שתגיע לתחילת הלימודים עם רקע בסיסי (ידע תיכוני ברמה גבוה) במקצועות מתמטיקה ופיסיקה. אתה לא תלמד בכלל כימיה (אלה אם כן זה יהיה במסגרת בחירה חופשית) במסגרת התואר במדעי המחשב.

ידע מקדים במחשבים לא חשוב בכלל. יש סטודנטים שמגיעים למבוא למדי המחשב בלי לדעת איך להפעיל מחשב. ידע מקדים יקל לך על החיים ויעזור לך לקבל ציונים גבוהים יותר אבל הטכניון לא מצפה מהסטודנטים להגיע עם ידע מקדים, וחוסר ידע מקדים לא ישפיע עליך לרעה.

לכן אם אתה רוצה להמשיך לתואר במדעי המחשב ומקבל ציונים גרועים במקצועות התכנות כרגע, העיצה שלי היא שתתמקד במקצועות המתמטיקה והפיסיקה וכל מקצוע אחר שישיג לך ציונים גבוהים.

בטכניון נדרש גם ידע מקדים באנגלית אבל זה נבחן לפי ציון הפסיכומטרי - מי שלא עובר ציון מסוים צריך לעבור מבחן סיווג באנגלית ולקחת קורסים נוספים באנגלית.

אם יש לך שאלות נוספות בנושא אני אשמח לענות לך.

הערה בנוגע לפיסיקה - אם אין לך אפשרות ללמוד פיסיקה זה עדיין לא סוף העולם. הפיסיקה מקל עליך לקבל סכם גבוה אבל הוא לא הכרחי. אתה כן תצטרך ללמוד לבד (או במסגרת קורסים של אגודת הסטודנטים) את החומר הזה בשביל בחינות הסיווג בפיסיקה לאחר שתתקבל. על המתמטיקה אל תוותר בשום פנים ואפן. 5 יח' מתמטיקה הכרחיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להנדסת תוכנה חביבי, הוא חייב פיזיקה, או 5 יח"ל או מכינה, כך או כך פיזיקה לא תעלם אם הוא יבחר הנדסת תוכנה.

וגם לתלפיות צריך פיזיקה ::)

כל מי שמגביר חייב לקחת פיסיקה או כימיה, חוץ מאלו שיודעים שהנושא הנדסת תוכנה עצמו לא מענין אותם (וואוו אני עושה 10 יח"ל איזה גאון אני) כולם לוקחים פיסיקה, אז זה ברור מאליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...