המלצה למצלמה קומפקטית באזור ה-1500+- שקלים. - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה קומפקטית באזור ה-1500+- שקלים.

taotao

Recommended Posts

העדשות של קרל צייס מצויינות ואכן המצלמות עם העדשה נותנות תמונות מצויינות.

כשמדובר במצלמות קומפקטיות ובפלאפונים השם "קארל צייס" הוא יותר עניין שיווקי מכל דבר אחר. העדשות האלה אינן טובות יותר מאשר אלה של יצרנים רציניים אחרים. מה שכן, המצלמות עצמן בהחלט פחות טובות, ומלבד עיצוב, גימיקים ושימוש בכרטיסי ממורי-סטיק קנייניים לא מציעות שום דבר שקשור לצילום שמייחד אותן מאחרות - לא איכות תמונה טובה באור חלש, לא טווח עדשה שימושי במיוחד, לא RAW, לא מקרו איכותי בצד הטלה, לא ממשק משתמש נוח. תכונות כאלה אפשר למצוא במצלמות של חברות אחרות, אבל לא אצל סוני. עם זאת, אתה מוזמן לפרט על תכונות שקשורות בצילום שהופכות את הקומפקטיות של סוני לטובות יותר לדעתך. את נושא העדשות אני לא קונה, מצטער. המבחנים בשטח לא תומכים בכך.

אגב, עם כל הכבוד ל-trustedreviews.com, הם לא מבחני רזולוציה לעדשות, כך שהם לא ממש סמכות בנושא. לא שבפרמטרים אחרים צריך לקחת את מה שהם כותבים יותר מדי ברצינות, כי ללא מבחני מעבדה, הביקורות שלהם הן לא יותר מאשר התרשמות אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שהייתי הולך על אחת מהמצלמות האלה לצילום חובבני בלבד (משפחה, טיוליים, חברים וכו'...)

לא דיברתי על שום דבר מעבר.

לדברים שציינת צריך נורמלית. שום קומפקטית לא תוכל לתת את אותם אספקטים שאמרת.

פותח הת'ראד ציין שהוא רוצה קומפקטית.

אני יוצע מנקודת הנחה שזה בשביל טיול, או סתם שאפשר לקחת לכל מקום סתם בשביל לצלם.

כל המצלמות שציינתי בתגובה הקודמת יתנו מענה מצויין לדרישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בצילום של "משפחה, טיוליים, חברים" זה צריך להיות ברור מאליו שמצלמה טובה תהיה עדיפה על מצלמה פחות טובה. איזו סיבה יש לבחור בסוני כשתמיד ניתן למצוא באותו תקציב (או בפחות) מצלמות טובות יותר? הסיבות היחידות שאני מכיר הן גימיקים - פאנלים צבעוניים מתחלפים בדגם אחד, מסך מגע בדגם אחר, ושאר דברים שלא קשורים בשום צורה לצילום. אני מניח שהפורום הזה מתאים יותר למוצרים האלה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצילום של משפחה חברים וכו' אתה לא רוצה להסתובב עם טנק..

בכל במקרה בכל הביקורות שראיתי המצלמה נותנת טובות מאוד גם ביחס למתחרים (w200).

יש לך אולי ביקורת שאתה ככה מסתמך עליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש :yelclap: על הTZ5

תן לנו התרשמות על המצלמה על איכות התמונות הזום והוידאו כמובן-מעניין כמה דקות וידאון תוכל להכניס בכרטיס 4 גיגה?

תוכל לאמר היכן רכשת אותה כמה עלתה ואיזו אחריות יש עליה??

אני מתכונן לקנות אותה

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצילום של משפחה חברים וכו' אתה לא רוצה להסתובב עם טנק..

אף אחת מהמצלמות שהצעתי היא לא "טנק". על מה בדיוק אתה מדבר?

בכל במקרה בכל הביקורות שראיתי המצלמה נותנת טובות מאוד גם ביחס למתחרים (w200).

אני לא יודע אילו ביקורות ראית, אבל אם תבדוק את אלה שב-imaging-resource.com תראה שתחת אותם תנאי מבחן ה-W200 היא די מאכזבת. אלא אם צוות האתר פישל בצילומים (ויש תקדימים), התוצאות לא ראויות למצלמה עם חיישן 1/1.8 ו-12 מ"פ.

יש לך אולי ביקורת שאתה ככה מסתמך עליה?

לא חסרים אתרים רציניים יותר מ-trustedreviews.com, אבל עוד לפני שעוברים על הביקורות, כבר מהמפרט של ה-W200 אפשר להבין שמצלמה מוצלחת היא לא. עדשה 35-105? מסך עם 115K פיקסלים? ממורי-סטיק? למה שמישהו יירצה לקנות כזו כשבסכום מאוד דומה אפשר לקנות פוג'י F100 עם חיישן גדול יותר, איכות תמונה טובה יותר, עדשת 28-140, מסך נורמלי (ועוד)?

הנה דוגמה להבדלים באיכות התמונה בין השתיים, וגם מול ה-TZ5 וה-FX500 של פנסוניק (שתיהן עם חיישן קטן יותר משל הסוני). הפוג'י משמאל למעלה, הסוני מתחתיה, ושתי המצלמות של פנסוניק בצד ימין:

4028073.jpg

התמונות הן קרופים בגודל 100% של צילומים המבחן באתר imaging-resource.com. כולם ב-ISO 800. הנה קישורים לקבצים המקוריים:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/F100FD/FULLRES/F100FDhSLI00800.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/W200/FULLRES/W200hSLI0800.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/FX500/FULLRES/FX500hSLI0800NR3.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/TZ5/FULLRES/TZ5hSLII0800.HTM

חברים, בכל מקרה תודה על ההמלצות..רכשתי לבסוף את הTZ5.... ;D

בחירה מצויינת.

ורק לי זה מוזר שעם כרטיס של 4GB..אפשר לצלם ברזולוציה מלאה (9M) "רק" 895 ?

זה פחות או יותר ממה שציפית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה אתה ממשיך ונותן עוד ועוד הוכחות לדברים שאני מסכים איתם?

אתה קורא את התגובות שלי?

אמרתי כבר, שלצילום יומי רגיל בלי להכנס לכל הדקויות ולכל ה 20 מליון תמונות שהם נותנים שם.

במצב auto כמו שציינתי וגם עם כולם יתנו אותו דבר פחות או יותר, ויענו לו עד הדרישות.

חוץ מהזום כנראה אחרי שראיתי שהוא לקח את הפנאסוניק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה אתה ממשיך ונותן עוד ועוד הוכחות לדברים שאני מסכים איתם?

אתה קורא את התגובות שלי?

לא ראיתי שאתה מסכים עם הטענה שלקומפקטיות של סוני בכלל, ול-W200 בפרט, אין מה להציע מול המתחרים. אתה מסכים עם זה? אם כן, אז סגרנו את הדיון.

אמרתי כבר, שלצילום יומי רגיל בלי להכנס לכל הדקויות ולכל ה 20 מליון תמונות שהם נותנים שם.

במצב auto כמו שציינתי וגם עם פלאש כולם יתנו אותו דבר פחות או יותר

א. זה לא נכון. גם ב"צילום יומי רגיל" יש הבדלים מהותיים בין המצלמות שברשימה לבין הסוני W200. החוסר בעדשה רחבה למשל, הוא חיסרון משמעותי מאוד בצילומים בטיולים (נופים, אתרים), בצילום מקומות צפופים ובהרבה מקרים אחרים. אצל רוב החובבים (ולא רק) אורך המוקד שנמצא בשימוש התדיר ביותר הוא אורך המוקד הקצר ביותר של העדשה. וקל לבדוק את זה עם תוכנה סטטיסטית.

ב. צילום עם פלאש ישיר הוא מתכון בטוח לתוצאות גרועות. מומלץ לבחור במצלמה שמאפשרת לצלם תמונות שמישות ללא פלאש במגוון גדול יותר של תנאי תאורה. שימוש באור באור הקיים מאפשר ברוב המוחלט של המקרים לקבל תוצאות הרבה יותר טבעיות ומחמיאות מאשר שימוש בפלאש ישיר.

...ויענו לו עד הדרישות.

מה הן הדרישות? בינונית עם תמורה נמוכה לכסף? זה לא נראה לי סביר. אנשים באים לפורום הזה כדי לקבל המלצות למצלמות טובות שנותנות את התמורה המקסימלית לכסף שלהם. הסוני W200 לא נכנסת לקטגוריה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש :yelclap: על הTZ5

תן לנו התרשמות על המצלמה על איכות התמונות הזום והוידאו כמובן-מעניין כמה דקות וידאון תוכל להכניס בכרטיס 4 גיגה?

תוכל לאמר היכן רכשת אותה כמה עלתה ואיזו אחריות יש עליה??

אני מתכונן לקנות אותה

תודה

אני לא צלם מטורף..אבל עם הנסיון הקצר עם המצלמה התמונות יוצאות אחלה...האחיזה נוחה..וכמובן הגודל סביר בהחלט..

כרטיס של 4GB מאפשר לצלם 895+- ..ובערך 23 דקות (30FPS רזזולוציית VGA)...

וקניתי אותה בDIGITALSHOPS..מצלמה+נרתיק+"שנתיים אחריות"+מגן מסך+כרטיס 4GB ב1600+- שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי הוידאון שעשית הוא לא הרמה הגבוהHD?

במה שכן צילמת כמה נפח תפס בכרטיס?

התמונה ניראה אחלה-האם השתמשת בזום בתמונה הזאת?

איך הזום כפול 10 עובד?

:yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...